Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Unijne dotacje dla swoich. Członkowie rodzin działaczy dostali setki tysięcy złotych!

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 25 stycznia 2017 r. o 12:50 Powrót do artykułu
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Problem z tymi dofinansowaniami z LGD zaczyna się już dużo wcześniej, a mianowicie w samym Rozporządzeniu Ministra ponieważ faworyzuje branżę turystyczną, jako prowadzący działalność jednoosobową na wsi byłem bardzo zainteresowany pozyskaniem funduszy na rozwój własnej firmy z LGD, ale oprócz tego, że kryteria wyboru wniosku w większości punktują przedsięwzięcia związane z turystyką i ekologią (jakie atrakcje turystyczne w małej wsi na lubelszczyźnie ???), to dodatkowo jest punktowane doświadczenie w realizacji podobnych projektów (tzn. jeśli dostałeś już kiedyś jakieś dofinansowanie to masz dodatkowe punkty) - dyskryminacja osób/firm które nie korzystały z funduszy - jednym słowem kto ma dużo dostanie więcej, a kto ma mało to nic nie dostanie.
No nie tak dokońca chyba, że dostanie ten kto ma układy naprzykład Bartuś syn Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski chłop 25 lat i zakłada firmę....na start dostaje 100 tysiaków, a Ja kuźwa jak z Urzędu Pracy chciałem wziąćmarne 17 tys. to kazali mi dwóch lub trzech żyrantów przytaskać z zarobkami 3,5 tys złna twarz......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Boryna napisał:
Jak to dobrze się podpierać +500 by kręcić lody. A kim był Pan Kostka i co robił po tych swoich, tak jak jego koledzy studiach zanim przytulił ich Jerzy Franciszek. To że on i jego kolega obecny prezes PSL nosili teczkę za Kalinowskim nieuprawnia ich do innych grantów poza stanowiskami, które otrzymali z klucza partyjnego. Taką wybrali karierę. Tylko czy jak ktoś poświęca się polityce, to traci z automatu godność i nie musi się liczyć z opinią społeczną? Jest i było wiele innych programów, ale byli inni i tym też interesuje się CBA. Koalicja rządząca stworzyła taki system, który pod pojęciem restrukturyzacji pozwoliła rozkraść jednym majątek, drugim sprzedawać faktury vat, innym zasiadać w spółkach i przyznawać sobie i kolegom granty. O tym pisała prasa i powszechnie są znane nazwiska tych ludzi. A może dzisiaj trzeba postawić grubą kreskę i powiedzieć nic się nie stało Polacy! A to, że państwo jest zadłużone na miliard dolarów to napewno nikt go nie ukradł, on jest w majątkach wielu ludzi ,,sukcesu'', tylko dlaczego ja, moje dzieci i nawet wnuki, będą musiały łożyć daninę za te sukcesy. Skoro rządy nie potrafiły gospodarować mieniem społeczym, a tylko  przedsiębiorcy prywatni, to proszę pokazać mi te korzyśc tak jak i te korzyści z wpompowanych dotacji. To po co prowadzona jest repolonizacja banków i innych firm? Problem w tym, że ja nie miałem żadnych wpływów na politykę i nie moę się czuć frajerem, ale nie muszę akceptować tego, że wielu kolesi tak uaża i mówi wziątka jest nasza. Mam nadzieję, że wszyscy kombinatorzy zapłacą ekwiwalętną cenę za swoją uczciwość. Mamy państwo prawa, a może nazbyt jestem naiwny by dokonała się dobra zmiana w funkcjonowaniu państwa i jego instytucji. ??????????
Boryna napisał:
Oj Boryna jesteś  bardzo  naiwny.Po pierwsze  dług  Polski  przekroczył już  bilion zł.Jakie  mamy  dzisiaj państwo  prawa ,kiedy Pan Prezydent łamie  konstytucję,Prezes TK  wybrany nielegalnie, budżet  państwa uchwalony na  posiedzeniu klubu parlamentarnego,kierowca ministra Obrony Narodowej były współpracownik WSI,Misiewicz pracownik  apteki zasiada w Radach Nadzorczych spółek  skarbu państwa sektora zbrojeniowego.Boryna  nastąpiła  jak  mówił Pan Prezydent'' Dojna  zmiana!!! "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok. Dojna zmiana. Faktyczne miało być zamiast ,,miliard' - miliardy, a że jest bilion to nie wiedziałem. Czytałem i się dziwiłem, że Chiny zadłużone są na 3 biliony dolarów i dług przekracza wartość całego majątku jakim państwo dysponuje. Jak jest u nas to nie wiem, ale myślę że podobnie. Mówią też u nas na wsi, że po tej reformie jaką przeprowadzli Chazarzy to już Polski nie ma. To ,,dojna zmiana" zbankrutuje, bo jak krowa jałowa  to nic po niej i trzeba wiać do Brukseli żeby coś ze składek odbić. Tam przynajmniej można powiedzieć co się myśli np. demokracja zagrożona,ze przez komunistów mamy zapóźnienie cywilizacyjne i Europa nietrawi rządów narodowych, inaczej totalitarnych. Tośmy się doczekali ciekawych czasów. Po prostu żyjemy na kredyt. Na lewo giszeft i na prawo giszeft. I co tu doić? Na otarcie łez pozostaję + 500. Wnioskuję z tego, że nie tylko ja jestem naiwny. Ale na pocieszenie pozostaje nam jeszcze kamieni kupa, i jak ktoś będzie miał szczere chęci coś z tego sobie ukręci. Dzięki bo miło i konstruktywnie się gada.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Boryna napisał:
Ok. Dojna zmiana. Faktyczne miało być zamiast ,,miliard' - miliardy, a że jest bilion to nie wiedziałem. Czytałem i się dziwiłem, że Chiny zadłużone są na 3 biliony dolarów i dług przekracza wartość całego majątku jakim państwo dysponuje. Jak jest u nas to nie wiem, ale myślę że podobnie. Mówią też u nas na wsi, że po tej reformie jaką przeprowadzli Chazarzy to już Polski nie ma. To ,,dojna zmiana" zbankrutuje, bo jak krowa jałowa  to nic po niej i trzeba wiać do Brukseli żeby coś ze składek odbić. Tam przynajmniej można powiedzieć co się myśli np. demokracja zagrożona,ze przez komunistów mamy zapóźnienie cywilizacyjne i Europa nietrawi rządów narodowych, inaczej totalitarnych. Tośmy się doczekali ciekawych czasów. Po prostu żyjemy na kredyt. Na lewo giszeft i na prawo giszeft. I co tu doić? Na otarcie łez pozostaję + 500. Wnioskuję z tego, że nie tylko ja jestem naiwny. Ale na pocieszenie pozostaje nam jeszcze kamieni kupa, i jak ktoś będzie miał szczere chęci coś z tego sobie ukręci. Dzięki bo miło i konstruktywnie się gada.
Obecnie, co szósta osoba na świecie mieszka w Chinach. Kraj ten dysponuje największymi rezerwami walutowymi o wartości przekraczającej 3 bln USD, z czego 1,3 bln stanowią amerykańskie obligacje. Kolejne 5 bln USD spoczywa w prywatnych rękach Chińczyków. Kraj ten jest także największym producentem, posiadaczem (rezerwy rządowe + zapasy społeczeństwa) oraz importerem złota i docelowo z dużym prawdopodobieństwem będzie próbował oprzeć w jakimś stopniu przyszłą walutę na złocie. Niewiem skąd Ty bierzesz takie informacje Boryna.....ale przestań już brać toco berzesz. Jak oglądasz tv to z pewnością widzisz, że wszyscy boją się polityki Trampa bo on straszy wojną towarową z chinami. Tylko wyobraź sobie mały człowieczku, że problem polega na tym, że zasoby dolara, które w tej chwili są w posiadaniu Chin są na tyle duże, że wypuszczenie nagłe ich na rynek może zachwiać gospodarką ogólnoświatową, a to dlatego, że większość operacji bankowych czy też zakupu surowców bądź ich zakupie rozliczana jest właśnie w dolarze. Więc proszę pomyśl najpierw o tym co piszesz bogłosisz herezje zasłyszane gzieś w Teleranku. Może i coś czytałeś, ale na miłość boską czytaj ze zrozumieniem. Odnośnie dobrej zmiany jeżeli chcesz wprowadzić takie porównanie to wiedz, że ludzie z PSL są tu już od dawna i nieliczą się z niczym. Jeśli był to sarkazm z Twojej strony to wiedz, że dobra zmiana dopiero się zaczęła i ja osobiście mam nadzieję, że będzie trwała jak najdłużej. A prędzej czy później rozliczą każdego pajaca z PSL-u łącznie z Krzysiem, Bartusiem i Mariuszkiem razem wziętych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak słyszę słowo "dotacja" to podświadomie widzę jak aktyw PSL wyciąga łapska i przebiera nogami  skończyć z tym demoralizowaniem publicznymi pieniędzmi, PSL na nie nie zarobił  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba wyplewić te chwasty.Najlepiej w wyborach samorządowych bu tu ZSL jest najmocniejszy.Do Sejmu napewno się nie dostaną i wtedy ta zielona zaraza zniknie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy w tym roku było spotkanie opłatkowe ludowej braci w Białej z kozą w tle, tak jak za dobrych czasów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie było to znak ze kończą się dobre czasy zielonych braci 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Boryna napisał:
Ok. Dojna zmiana. Faktyczne miało być zamiast ,,miliard' - miliardy, a że jest bilion to nie wiedziałem. Czytałem i się dziwiłem, że Chiny zadłużone są na 3 biliony dolarów i dług przekracza wartość całego majątku jakim państwo dysponuje. Jak jest u nas to nie wiem, ale myślę że podobnie. Mówią też u nas na wsi, że po tej reformie jaką przeprowadzli Chazarzy to już Polski nie ma. To ,,dojna zmiana" zbankrutuje, bo jak krowa jałowa  to nic po niej i trzeba wiać do Brukseli żeby coś ze składek odbić. Tam przynajmniej można powiedzieć co się myśli np. demokracja zagrożona,ze przez komunistów mamy zapóźnienie cywilizacyjne i Europa nietrawi rządów narodowych, inaczej totalitarnych. Tośmy się doczekali ciekawych czasów. Po prostu żyjemy na kredyt. Na lewo giszeft i na prawo giszeft. I co tu doić? Na otarcie łez pozostaję + 500. Wnioskuję z tego, że nie tylko ja jestem naiwny. Ale na pocieszenie pozostaje nam jeszcze kamieni kupa, i jak ktoś będzie miał szczere chęci coś z tego sobie ukręci. Dzięki bo miło i konstruktywnie się gada.
Boryna napisał:
Tak na ten przykład jak działa  dojna zmiana .Tatuś  Prezydenta  R P, zostaje   członkiem  Rady Rozwoju i za  nic nie  robienie  dostaje 4 tys.A Ty  Boryno  zap...j za 1800. jeśli  potrafisz  coś  robić.Nepotyzm  na  samych  szczytach!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki mam dochód i z czego żyję nie będę o tym pisał. Na temat czy potrafię coś zrobić, odpowiadam tak i ci co mnie znają napewno poświadczą. W życiu doświadczyłem wiele dobra i wiele podłości od ludzi, ktorzy dzisiaj nie potrafią mi spojrzeć w oczy. Czy gardzę nimi, odpowiem tylko, że jest mi ich żal. Teraz muszą odczuwać pogardę od innych. Ja mam satysfakcję i spokój bo znalazlem swoje miejsce. A to czy mi się podoba co robią politycy? Są w polityce ludzie i są politykierzy. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłaby dwukadencyjność dla tych co zajmują się polityką i urządzają nam szopki. W życiu wyznaję zasadę, że politykiem, dyrektorem, burmistrzem, się bywa a człowiekiem trzeba być zawsze, bo nawet przy goleniu w lustrze gęba nie budzi odrazy.  Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójtem też się bywa zapomniałeś dodać  (Boryna ) !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ile osób prywatnych skorzystało z dotacji przez LGD, jeśli ktoś zna listę pełną prosze o podanie które LGD może się pochwalić 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LEMING napisał:
ile osób prywatnych skorzystało z dotacji przez LGD, jeśli ktoś zna listę pełną prosze o podanie które LGD może się pochwalić
Na stronie BLGD możesz znaleźć listę wygranych....jeżeli napiszę Ci, że znalazłem dwa bądź trzy nazwiska nie powiązane z wójtami, wyskoko postawionymi samorządowcami, czy terz samymi działaczami BLGD. Uwierzysz mi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o którym naborze piszesz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LEMING napisał:
o którym naborze piszesz?
Ostatnim.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ostatni to już dobra zmiana! zobacz co było wcześniej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
ostatni to już dobra zmiana! zobacz co było wcześniej
Dobra zmiana nie dosięgła ostatniego rozdawnictwa także zorientuj się człowieku i niep*****l głupot.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pisz co masz na myśli z tym ostatnim rozdawnictwem nie wiem jaka ekipa jest w twoim LGD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Źle się dzieje w państwie duńskim. Prcownicy trzech agencji związanych z rolnictwem drżą przed zmianami jakie zamierza wprowadzić ministerstwo rolnitwa. Prawdopodobnie minister Jurgiel chce zlikwidować ,,jurgieltt' jaki miał ostatnio miejsce na lubelszczyźnie. Niedługo poznamy stanowisko PSL i władz sejmiku. Zapewne nasz rodak spin doktor będzie tym, który zawalczy by nie redukowano ilości tych instytucji i nie zwalniano ludzi, głównie specjalistów z nadania PSL. Czuję, że niedługo pojadą płakać ze sztandarami pod pomnikiem Witosa. Ciekawe co im spiż powie? A może to:,,mieliśćie chłopcy złoty róg, mieliście panów w czapkach pełnych piór, ostał się ino ...... kat, który dyskryminuje patriotów, wiernie służącym wsi i braciom chłopom! Chłopi chłopom sami zgotowali ten los. Wspólczuję wam koledzy, ducha niegaście. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W końcu dobra zmiana przerwie ta pajęczyne zielona 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...