Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Szynobusem pojedziemy z Chełma do Kowla na Ukrainie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 6 maja 2017 o 20:15 Powrót do artykułu
Nic te kamery nie pomogą. Skład na straty
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ale z Lublina do Szczebrzeszyna czy Zwierzyńca - już nie
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Fajnie co weekend na tanie chlanie do Kowla...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ale będziemy tańczyć w Kowlu na całego !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A obowiązkowa wkładka z hrywien do paszportu będzie wymagana, czy będzie zawarta w cenie biletu? W życiu na DZICZ nie pojadę. Pod Ruskim była tam namiastka cywilizacji, a obecnie dziki wschod.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
SKOJARZENIA!!! Gamonie! Obwód Wołyński na Ukrainie jest, zaś Lubelszczyzny na żadnej mapie nie ma, a Chełmska Ziemia - to nie lubelska ziemia, to na jakiej podstawie powstały skojarzenia? Nauka i inne mądre ludki wyjaśniły urojenia, że obecne lubelskie, to nie lubelska ziemia, nie Lubelszczyzna, a tępak nazwy zmienia, no to kiedy pojmiecie, iż historię tuszujecie?                       >>>>>>>> Morał: nieraz czytaliście pismo rządzącego, uczonego, to kto tutaj wyszedł na durnego? Gamonie! Piszcie do PAN i do panującego, żeby Wam zmienili nazwę woj. lubelskiego! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska  Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>>>>>  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia  Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.  >>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pociągi Lublin - Bełżec będą codziennie przez całe wakacje
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bez sensu , pociąg który będzie woził tony papierosów i ukraińskiej wódki. Po co to jest potrzebne?? Wystarczy zobaczyć jak wyglądają autobusy rejsowe na podobnych trasach. To patologia w czystej postaci
Zaloguj się, aby oddać głos
-1
Chełmianin N napisał:
SKOJARZENIA!!!     Gamonie! Obwód Wołyński na Ukrainie jest,     zaś Lubelszczyzny na żadnej mapie nie ma,     a Chełmska Ziemia - to nie lubelska ziemia,     to na jakiej podstawie powstały skojarzenia?     Nauka i inne mądre ludki wyjaśniły urojenia,     że obecne lubelskie, to nie lubelska ziemia,     nie Lubelszczyzna, a tępak nazwy zmienia,     no to kiedy pojmiecie, iż historię tuszujecie?                           >>>>>>>>     Morał: nieraz czytaliście pismo rządzącego,     uczonego, to kto tutaj wyszedł na durnego?     Gamonie! Piszcie do PAN i do panującego,     żeby Wam zmienili nazwę woj. lubelskiego!   >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. >>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
 do prezydenta napisz :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pociąg ukraiński czyli na biletach zarobi ukraińska kolej tak?Tak poza tym to dobry pomysł
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Apel, aby można było przewozić rowery np. do Lubolma, a stamtąd rowerkiem do Szackiego Parku Narodowego - rewelka...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
 ZIEMIA CHEŁMSKA - NIE LUBELSZCZYZNA!!! Karolu!!!  Prezydenta, rządu i uczonych nieuki się boją, bo do powiedzenia nic nie mają, a tutaj mądrych stroją nieuctwo swoje uwypuklają, bo w głowie urojenia mają, po cichu w gabinetach się starali i ludka nie przekonali! Mądrzy! Powiedzieli, że sam rady nie dam i racje  mieli i uświadomili, że w mieście Chełmie gamoni, to nie ma, no i się okazało, iż prawdziwych Chełmian, to jest mało. Chełmscy miłośnicy Ziemi Chełmskiej z Lubaszewskim, istnieją, niech napiszą do Pana Dudy Prezydenta Polski. Morał! Swoje wykonałem, bo profesorowi, to obiecałem, na skwerze na ławece i w  domu nieraz się dyskutowało.     
Zaloguj się, aby oddać głos
0
@Chełmianin N... a ty od kiedy się leczysz? Może czas zmienić dawkę leków?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
               GłOWA POTRZEBUJE!!! Zadaj pytanie głowie i zapytaj dlaczego świruje, i jak nie odpowie - znaczy iż porady potrzebuje, a zatem pisz do uczonego - on główkę uratuje, bo filozofowanie, niedouczonej głowie szkodzi, zaś pytanie o wyjaśnienie z błędu wyprowadzi! W PAN  i w rządzie uczonych ludzi nie brakuje, no i od nich dostaniesz wyjaśnienie na pytanie, adresy znasz i udowodnij Im, że historię znasz. Morał: gościu nieznany, zamiast się popisywać, naucz się czytać i spróbuj z uczonymi pofikać!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Przemyśl-Kijów nie obsługują szynobusy Pesy, tylko dalekobieżne składy Hyundai, którym bliżej do Pendolino, niż do Pesy. To byłoby 750 km szynobusem, myślcie co piszecie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No, ale lekarstw przypisanych nie należy samodzielnie odstawiać. Kolego uczony. Świrujesz odnośnie chełmszyźny, chociaż jako takiego tworu też nie ma. No, chyba że zrodził się w twej głowie. Może pragniesz użyć pierwotnej nazwy "Ziemi Rusińskiej"?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
chełmszczyzny... oczywiście
Zaloguj się, aby oddać głos
0
undefined napisał:
chełmszczyzny... oczywiście
 Polska uznana i zaakceptowana nazwa- Ziemia Chełmska
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: