Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 maja 2017 r.
20:09

Szynobusem pojedziemy z Chełma do Kowla na Ukrainie

0 18 A A
Szynobusy z bydgoskiej Pesy znakomicie sprawdzają się już w relacji Przemyśl–Lwów–Kijów<br />
Szynobusy z bydgoskiej Pesy znakomicie sprawdzają się już w relacji Przemyśl–Lwów–Kijów

Prawdopodobnie już w czerwcu zostanie uruchomione szerokotorowe połączenie Kowel–Jagodin–Chełm. Rozkład jazdy ma być dostosowany dla pasażerów kolei z Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wynika tak z wypowiedzi Wojciecha Balczuna, prezesa Kolei Ukraińskich, dla branżowego portalu rynek-kolejowy.pl. Takie połączenie obsługiwane szynobusami produkowanymi przez bydgoską Pesę znakomicie sprawdza się już w relacji Przemyśl–Lwów–Kijów. Zarówno do Przemyśla, jak i Chełma prowadzą szerokie tory.

Z Kowla pociąg ma wyjeżdżać o godz. 11.50, aby po dwóch godzinach dotrzeć do Chełma. Służby graniczne będą odprawiały podróżnych podczas ruchu pociągu.

– Uruchomienie tego połączenia wydawało się realne już w styczniu 2011 roku – mówi Józef Górny, wiceprezydent Chełma. – Wtedy była to inicjatywa obu naszych miast partnerskich. Na tyle zaawansowana, że po serii spotkań samorządowców, służb granicznych i kolejarzy z obu stron Bugu, ustalone były już nawet godziny kursowania szynobusu. Ostatecznie całe to przedsięwzięcie spełzło na niczym i trudno dzisiaj rozpatrywać, po czyjej stronie było więcej winy. Ważne, że tym razem w rozmowach na temat przywrócenia połączenia Chełm–Kowel udział biorą przedstawiciele rządów obu państw.

Wiceprezydent Górny był jednym z uczestników niedawnego spotkania w Łucku, które było poświęcone sprawie kolejowego połączenia Wołynia z Lubelszczyzną. Zorganizowały je władze obwodu wołyńskiego. Przybyli na nie też kolejarze oraz przedstawiciele naszego wojewody oraz przewodniczącego wołyńskiej administracji obwodowej. Zabierając głos jedni i drudzy podkreślali, że wypowiadali się mając rządowe pełnomocnictwa.

W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel marszałka województwa lubelskiego, który między innymi odpowiada za regionalne połączenia kolejowe. Z jego strony nie ma problemu, aby tak skonfigurować rozkłady jazdy, by pasażerowie pociągu z Lublina mogli wygodnie przesiadać się do szynobusu do Kowla, bądź z szynobusu do lubelskiego pociągu.

Aby zapobiec próbom przemytu, 182-miejscowy szynobus zostanie wyposażony w system kamer. Obecnie trwają uzgodnienia pomiędzy ukraińskim i polskim zarządcą torów, a także z celnikami po obu stronach granicy.

Na potrzeby planowanego połączenia strona ukraińska ma zakupić nowy lub udostępnić już posiadany szynobus wyprodukowany w zakładach w Bydgoszczy. Do nas natomiast ma należeć modernizacja szerokiego toru od Dorohuska do Chełma – tor był już remontowany, a więc zakres wymaganych prac jest ograniczony.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 10:08
0
undefined napisał:
chełmszczyzny... oczywiście
 Polska uznana i zaakceptowana nazwa- Ziemia Chełmska
Avatar
Gość / 13 maja 2017 o 23:05
0
chełmszczyzny... oczywiście
Avatar
Gość / 13 maja 2017 o 23:03
0
No, ale lekarstw przypisanych nie należy samodzielnie odstawiać. Kolego uczony. Świrujesz odnośnie chełmszyźny, chociaż jako takiego tworu też nie ma. No, chyba że zrodził się w twej głowie. Może pragniesz użyć pierwotnej nazwy "Ziemi Rusińskiej"?
Avatar
Gość / 12 maja 2017 o 22:01
0
Przemyśl-Kijów nie obsługują szynobusy Pesy, tylko dalekobieżne składy Hyundai, którym bliżej do Pendolino, niż do Pesy. To byłoby 750 km szynobusem, myślcie co piszecie.
Avatar
Chełmianin N / 10 maja 2017 o 21:36
0
               GłOWA POTRZEBUJE!!! Zadaj pytanie głowie i zapytaj dlaczego świruje, i jak nie odpowie - znaczy iż porady potrzebuje, a zatem pisz do uczonego - on główkę uratuje, bo filozofowanie, niedouczonej głowie szkodzi, zaś pytanie o wyjaśnienie z błędu wyprowadzi! W PAN  i w rządzie uczonych ludzi nie brakuje, no i od nich dostaniesz wyjaśnienie na pytanie, adresy znasz i udowodnij Im, że historię znasz. Morał: gościu nieznany, zamiast się popisywać, naucz się czytać i spróbuj z uczonymi pofikać!
               GłOWA POTRZEBUJE!!! Zadaj pytanie głowie i zapytaj dlaczego świruje, i jak nie odpowie - znaczy iż porady potrzebuje, a zatem pisz do uczonego - on główkę uratuje, bo filozofowanie, niedouczonej głowie szkodzi, zaś pytanie o wyjaśnienie z błędu wyprowadzi! W PAN  i w rządzie uczonych ludzi nie brakuje, no i od nich dostaniesz wyjaśnienie na pytanie, adresy znasz i udowodnij Im, że historię znasz. Morał: gościu nieznany, zamiast się popisywać, naucz s... rozwiń
Avatar
Gość / 10 maja 2017 o 18:52
0
@Chełmianin N... a ty od kiedy się leczysz? Może czas zmienić dawkę leków?
Avatar
Chełmianin N / 7 maja 2017 o 11:38
0
 ZIEMIA CHEŁMSKA - NIE LUBELSZCZYZNA!!! Karolu!!!  Prezydenta, rządu i uczonych nieuki się boją, bo do powiedzenia nic nie mają, a tutaj mądrych stroją nieuctwo swoje uwypuklają, bo w głowie urojenia mają, po cichu w gabinetach się starali i ludka nie przekonali! Mądrzy! Powiedzieli, że sam rady nie dam i racje  mieli i uświadomili, że w mieście Chełmie gamoni, to nie ma, no i się okazało, iż prawdziwych Chełmian, to jest mało. Chełmscy miłośnicy Ziemi Chełmskiej z Lubaszewskim, istnieją, niech napiszą do Pana Dudy Prezydenta Polski. Morał! Swoje wykonałem, bo profesorowi, to obiecałem, na skwerze na ławece i w  domu nieraz się dyskutowało.     
 ZIEMIA CHEŁMSKA - NIE LUBELSZCZYZNA!!! Karolu!!!  Prezydenta, rządu i uczonych nieuki się boją, bo do powiedzenia nic nie mają, a tutaj mądrych stroją nieuctwo swoje uwypuklają, bo w głowie urojenia mają, po cichu w gabinetach się starali i ludka nie przekonali! Mądrzy! Powiedzieli, że sam rady nie dam i racje  mieli i uświadomili, że w mieście Chełmie gamoni, to nie ma, <... rozwiń
Avatar
Gość / 7 maja 2017 o 10:34
0
Apel, aby można było przewozić rowery np. do Lubolma, a stamtąd rowerkiem do Szackiego Parku Narodowego - rewelka...
Avatar
Gość / 7 maja 2017 o 10:05
0
Pociąg ukraiński czyli na biletach zarobi ukraińska kolej tak?Tak poza tym to dobry pomysł
Avatar
karol / 7 maja 2017 o 09:54
0
Chełmianin N napisał:
SKOJARZENIA!!!     Gamonie! Obwód Wołyński na Ukrainie jest,     zaś Lubelszczyzny na żadnej mapie nie ma,     a Chełmska Ziemia - to nie lubelska ziemia,     to na jakiej podstawie powstały skojarzenia?     Nauka i inne mądre ludki wyjaśniły urojenia,     że obecne lubelskie, to nie lubelska ziemia,     nie Lubelszczyzna, a tępak nazwy zmienia,     no to kiedy pojmiecie, iż historię tuszujecie?                           &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;     Morał: nieraz czytaliście pismo rządzącego,     uczonego, to kto tutaj wyszedł na durnego?     Gamonie! Piszcie do PAN i do panującego,     żeby Wam zmienili nazwę woj. lubelskiego!   &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
 do prezydenta napisz :)
 do prezydenta napisz :) rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 10:08
0
undefined napisał:
chełmszczyzny... oczywiście
 Polska uznana i zaakceptowana nazwa- Ziemia Chełmska
Avatar
Gość / 13 maja 2017 o 23:05
0
chełmszczyzny... oczywiście
Avatar
Gość / 13 maja 2017 o 23:03
0
No, ale lekarstw przypisanych nie należy samodzielnie odstawiać. Kolego uczony. Świrujesz odnośnie chełmszyźny, chociaż jako takiego tworu też nie ma. No, chyba że zrodził się w twej głowie. Może pragniesz użyć pierwotnej nazwy "Ziemi Rusińskiej"?
Avatar
Gość / 12 maja 2017 o 22:01
0
Przemyśl-Kijów nie obsługują szynobusy Pesy, tylko dalekobieżne składy Hyundai, którym bliżej do Pendolino, niż do Pesy. To byłoby 750 km szynobusem, myślcie co piszecie.
Avatar
Chełmianin N / 10 maja 2017 o 21:36
0
               GłOWA POTRZEBUJE!!! Zadaj pytanie głowie i zapytaj dlaczego świruje, i jak nie odpowie - znaczy iż porady potrzebuje, a zatem pisz do uczonego - on główkę uratuje, bo filozofowanie, niedouczonej głowie szkodzi, zaś pytanie o wyjaśnienie z błędu wyprowadzi! W PAN  i w rządzie uczonych ludzi nie brakuje, no i od nich dostaniesz wyjaśnienie na pytanie, adresy znasz i udowodnij Im, że historię znasz. Morał: gościu nieznany, zamiast się popisywać, naucz się czytać i spróbuj z uczonymi pofikać!
               GłOWA POTRZEBUJE!!! Zadaj pytanie głowie i zapytaj dlaczego świruje, i jak nie odpowie - znaczy iż porady potrzebuje, a zatem pisz do uczonego - on główkę uratuje, bo filozofowanie, niedouczonej głowie szkodzi, zaś pytanie o wyjaśnienie z błędu wyprowadzi! W PAN  i w rządzie uczonych ludzi nie brakuje, no i od nich dostaniesz wyjaśnienie na pytanie, adresy znasz i udowodnij Im, że historię znasz. Morał: gościu nieznany, zamiast się popisywać, naucz s... rozwiń
Avatar
Gość / 10 maja 2017 o 18:52
0
@Chełmianin N... a ty od kiedy się leczysz? Może czas zmienić dawkę leków?
Avatar
Chełmianin N / 7 maja 2017 o 11:38
0
 ZIEMIA CHEŁMSKA - NIE LUBELSZCZYZNA!!! Karolu!!!  Prezydenta, rządu i uczonych nieuki się boją, bo do powiedzenia nic nie mają, a tutaj mądrych stroją nieuctwo swoje uwypuklają, bo w głowie urojenia mają, po cichu w gabinetach się starali i ludka nie przekonali! Mądrzy! Powiedzieli, że sam rady nie dam i racje  mieli i uświadomili, że w mieście Chełmie gamoni, to nie ma, no i się okazało, iż prawdziwych Chełmian, to jest mało. Chełmscy miłośnicy Ziemi Chełmskiej z Lubaszewskim, istnieją, niech napiszą do Pana Dudy Prezydenta Polski. Morał! Swoje wykonałem, bo profesorowi, to obiecałem, na skwerze na ławece i w  domu nieraz się dyskutowało.     
 ZIEMIA CHEŁMSKA - NIE LUBELSZCZYZNA!!! Karolu!!!  Prezydenta, rządu i uczonych nieuki się boją, bo do powiedzenia nic nie mają, a tutaj mądrych stroją nieuctwo swoje uwypuklają, bo w głowie urojenia mają, po cichu w gabinetach się starali i ludka nie przekonali! Mądrzy! Powiedzieli, że sam rady nie dam i racje  mieli i uświadomili, że w mieście Chełmie gamoni, to nie ma, <... rozwiń
Avatar
Gość / 7 maja 2017 o 10:34
0
Apel, aby można było przewozić rowery np. do Lubolma, a stamtąd rowerkiem do Szackiego Parku Narodowego - rewelka...
Avatar
Gość / 7 maja 2017 o 10:05
0
Pociąg ukraiński czyli na biletach zarobi ukraińska kolej tak?Tak poza tym to dobry pomysł
Avatar
karol / 7 maja 2017 o 09:54
0
Chełmianin N napisał:
SKOJARZENIA!!!     Gamonie! Obwód Wołyński na Ukrainie jest,     zaś Lubelszczyzny na żadnej mapie nie ma,     a Chełmska Ziemia - to nie lubelska ziemia,     to na jakiej podstawie powstały skojarzenia?     Nauka i inne mądre ludki wyjaśniły urojenia,     że obecne lubelskie, to nie lubelska ziemia,     nie Lubelszczyzna, a tępak nazwy zmienia,     no to kiedy pojmiecie, iż historię tuszujecie?                           &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;     Morał: nieraz czytaliście pismo rządzącego,     uczonego, to kto tutaj wyszedł na durnego?     Gamonie! Piszcie do PAN i do panującego,     żeby Wam zmienili nazwę woj. lubelskiego!   &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
 do prezydenta napisz :)
 do prezydenta napisz :) rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 0 0

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 19 13

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 3

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 3 3

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 69 13

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 38 27

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców