Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
O Boże! A już myślałem, że przymus rosyjskiego nigdy nie wróci. O kant d.. potłuc taką " niepodległość". Dziękujemy ci Platformo Obywatelska za ten postęp normalizacji stosunków z Rosją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A tak naprawdę chodzi o to,że grupa ludzi, gdzie dobrze zarabiać i utrzymac swe miejsca pracy (wykładowcy z UMCS, nauczyciele). Po co rosyjski, skoro w samej Rosji można proawadzić rozmowy biznesowe po angielsku lub niemiecku? A już tego promowania ukraińskiego w ogóle nie rozumiem, skoro sama Ukraina ma jako drugi język rosyjski...widocznie Pan Wagner potrzebował dać komuś pracę, bo w ideę jakąś tu nie uwierzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beda was tam wchlaniac powoli do sojuza.Chwala dla platformy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuszną linię ma nasza partia. W dobie polityki miłości trzeba się uczyć języka miłości i braterskiej współpracy z nowymi władcami Kraju Nadwiślańskiego. Chociaż lepiej by było postawić na chiński, turecki lub arabski...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Andrzej napisał:
A tak naprawdę chodzi o to,że grupa ludzi, gdzie dobrze zarabiać i utrzymac swe miejsca pracy (wykładowcy z UMCS, nauczyciele). Po co rosyjski, skoro w samej Rosji można proawadzić rozmowy biznesowe po angielsku lub niemiecku? A już tego promowania ukraińskiego w ogóle nie rozumiem, skoro sama Ukraina ma jako drugi język rosyjski...widocznie Pan Wagner potrzebował dać komuś pracę, bo w ideę jakąś tu nie uwierzę.
Widać, że znajomośc realiów ukraińskich ZEROWA. Rozumiem, że dla takich osobników jak powyżej, na Ukrainie płaci się RUBLAMI UKRAIŃSKIMI, a nie hrywnami, a na Ukrainie każdemu tęskno za ZSRR. Nauczcie się durnie bezmówgowe wpierw informacji o danym kraju, z którym sąsiadujecie a dopiero potem wypisujcie bzdury. Ukraina ma wyraźnie zapisane w konstytucji: Językiem państwowym jest język UKRAIŃSKI, na Białorusi obowiązuje język białoruski oraz rosyjski. Oczywiście realia są takie, że na Białorusi powszechnie mówi się po rosyjsku,telewizja, radio i gazety są w przeważającej mierze rosyjskojęzyczne, na Ukrainie jest to pół na pół, chociaż telewizja nadaje po ukraińsku, chociaż zdarzają się wiadomości na niektórych kanałach (Inter, TRK Ukraina), które są po rosyjsku. Ja zdam angielski bardzo dobrze, niemiecki dobrze, ale żeby rozmawiać z Ukraińcem czy z Rosjaninem po niemiecku?? To może od razu z matką czy z wujkiem mam rozmawiać po angielsku, bo to "trendy"?? Uczcie się idioci w końcu języków z własnej chęci. Ktoś tu mówił o "obowiązkowym rosyjskim", tak było za PRL i tak jest teraz Z ANGIELSKIM, ŻE JEST PRZYMUS. Ja bym sobie bez angielskiego w życiu poradził, bo znam niemiecki dobrze, do tego komunikatywnie rosyjski, włoski i mam podstawy francuskiego i ukraińskiego, ale żeby nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby używać angielskiego w rozmowie z Lwowiakiem czy mieszkańcem Grodna. Żałosne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
weźcie się. ;p to nie o to chodziło, chcą żeby młodzi ludzie interwsowali się też kultura naszych wschodnich sąsiadów, a nie lecieli za zachodem, ja to szanuje, chociaż rosyjskiego nie nawidzę, bo sama się uczę niemieckiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chcesz zarobić? Ściągnij program i oglądaj reklamy! http://pl.20dollars2surf.com/?ref=264465
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podobno w uni jesteśmy.. a tu lenin wiecznie żywy. spasiba PO ku***.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
smutny marian napisał:
podobno w uni jesteśmy.. a tu lenin wiecznie żywy. spasiba PO ku***.
Ale co ma UE do tego?? Czyżby UE było drugim ZSRR i był przymus uczenia się tylko jego języków?? Tutaj chodzi o promowanie, a nie zmuszanie. Poza tym Ukraina w perspektywie 15-20 lat wstąpi do Unii, czy tego deb***e z UE chcą czy nie, nam, jako województwu na pewno to się BARDZO opłaci. Żeby jeszcze Łukaszenka odszedł to i może Białoruś wejdzie za jakieś 20 lat, to wtedy skończy się "ściana wschodnia" a zaczną poważne interesy i normalny rozwój. Do tego właśnie potrzeby rosyjski, bo to Lingua Franca byłego ZSRR, nie angielski. A może by tak pomyśleć o tureckim?? A może serbski/chorwacki?? Trzeba poszerzać horyzonty, a nie tylko tkwić w tym angloamerykańskim i maraźmie. Po cholerę się ludzie uczą hiszpańskiego?? Po co to komu potrzebna, czyżby Polska stała się republiką bananową, leżącą w Ameryce Południowej??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już się w Zamoyu wyedukowali po rosyjsku, teraz się wyuczą w VI LO , która szkoła średnia kolejna do propagadny, z której nic nie wynika
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A po co mi uczyć się ruskiego wystarczy ,że umiem strzelać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krecia robota dla Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS i ich odpowiednika z tej drugiej co do wielkości i znaczenia uczelni lubelskiej. Oni tam od lat uczą rosyjskiego od podstaw i nie muszą wykorzeniać złych nawyków, nabytych przez uczniów w trakcie nauki w szkołach średnich. (Dobrym przykładem nie udało się [niestety!] zarazić szefów innych filologii). Tabula rasa najczystszej wody - to i wyniki mają! Przez to tłumaczy rosyjskiego u nas dostatek - choć za psami rzucać. Ergo Pani Izabela Kasperek delikatnie mija się z prawdą - nawet nie śmiem podejrzewać, że z wyrachowania, bo co Pani Polonistce po godzinach dla konkurencji?...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...