Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2011 r.
18:31
Edytuj ten wpis

Ambasador Rosji w Lublinie. Szkoły będą promować język rosyjski

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 12 A A
Wśród gości znalazł się m.in. ambasador Rosji w Polsce Aleksander Aleksiejew.  (Fot. Maciej Kaczanow
Wśród gości znalazł się m.in. ambasador Rosji w Polsce Aleksander Aleksiejew. (Fot. Maciej Kaczanow

VI Liceum im. Hugona Kołłątaja i cztery lubelskie gimnazja będą wspólnie promować język rosyjski. W piątek dyrektorowie tych szkół podpisali umowę o współpracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Okazją był Dzień Kultury i Języka Rosyjskiego, który organizowało liceum przy ul. Mickiewicza. Wśród gości znalazł się m.in. ambasador Rosji w Polsce Aleksander Aleksiejew. A programie była m.in. część artystyczna w wykonaniu uczniów VI LO oraz gimnazjów nr: 1, 11, 18 i 26 oraz specjalne seminarium.

Na koniec dyrektorzy VI LO oraz czterech gimnazjów biorących udział w imprezie podpisali umowę o współpracy w dziedzinie promocji języka rosyjskiego. – To zdarzenie wyjątkowe – podkreśla Dariusz Tomczuk, dyrektor VI LO. – Chcemy, aby podjęte przez nas działania zostały uwieńczone sukcesem we współpracy szkół zaangażowanych w promocję kultury rosyjskiej oraz nauczanie języka rosyjskiego.
Wcześniej ambasador Rosji spotkał się z władzami województwa i Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Przyznał, że jest pozytywnie zaskoczony zainteresowaniem kulturą Rosji, jakie wykazują młodzi Polacy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Claudia / 28 lutego 2011 r. o 00:28
Krecia robota dla Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS i ich odpowiednika z tej drugiej co do wielkości i znaczenia uczelni lubelskiej. Oni tam od lat uczą rosyjskiego od podstaw i nie muszą wykorzeniać złych nawyków, nabytych przez uczniów w trakcie nauki w szkołach średnich. (Dobrym przykładem nie udało się [niestety!] zarazić szefów innych filologii). Tabula rasa najczystszej wody - to i wyniki mają! Przez to tłumaczy rosyjskiego u nas dostatek - choć za psami rzucać. Ergo Pani Izabela Kasperek delikatnie mija się z prawdą - nawet nie śmiem podejrzewać, że z wyrachowania, bo co Pani Polonistce po godzinach dla konkurencji?...
Krecia robota dla Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS i ich odpowiednika z tej drugiej co do wielkości i znaczenia uczelni lubelskiej. Oni tam od lat uczą rosyjskiego od podstaw i nie muszą wykorzeniać złych nawyków, nabytych przez uczniów w trakcie nauki w szkołach średnich. (Dobrym przykładem nie udało się [niestety!] zarazić szefów innych filologii). Tabula rasa najczystszej wody - to i wyniki mają! Przez to tłumaczy rosyjskiego u nas dostatek - choć za psami rzucać. Ergo Pani Izabela Kasperek delikatnie mija się z prawdą - nawe... rozwiń
Avatar
prof.dr Hab.PaweŁ / 26 lutego 2011 r. o 11:38
A po co mi uczyć się ruskiego wystarczy ,że umiem strzelać
Avatar
gość / 26 lutego 2011 r. o 08:34
Już się w Zamoyu wyedukowali po rosyjsku, teraz się wyuczą w VI LO , która szkoła średnia kolejna do propagadny, z której nic nie wynika
Avatar
Gość / 26 lutego 2011 r. o 08:05
[quote name='smutny marian' timestamp='1298681345' post='442860']
podobno w uni jesteśmy.. a tu lenin wiecznie żywy. spasiba PO ku***.
[/quote]
Ale co ma UE do tego?? Czyżby UE było drugim ZSRR i był przymus uczenia się tylko jego języków?? Tutaj chodzi o promowanie, a nie zmuszanie. Poza tym Ukraina w perspektywie 15-20 lat wstąpi do Unii, czy tego deb***e z UE chcą czy nie, nam, jako województwu na pewno to się BARDZO opłaci. Żeby jeszcze Łukaszenka odszedł to i może Białoruś wejdzie za jakieś 20 lat, to wtedy skończy się "ściana wschodnia" a zaczną poważne interesy i normalny rozwój. Do tego właśnie potrzeby rosyjski, bo to Lingua Franca byłego ZSRR, nie angielski.
A może by tak pomyśleć o tureckim?? A może serbski/chorwacki?? Trzeba poszerzać horyzonty, a nie tylko tkwić w tym angloamerykańskim i maraźmie. Po cholerę się ludzie uczą hiszpańskiego?? Po co to komu potrzebna, czyżby Polska stała się republiką bananową, leżącą w Ameryce Południowej??
[quote name='smutny marian' timestamp='1298681345' post='442860']
podobno w uni jesteśmy.. a tu lenin wiecznie żywy. spasiba PO ku***.
[/quote]
Ale co ma UE do tego?? Czyżby UE było drugim ZSRR i był przymus uczenia się tylko jego języków?? Tutaj chodzi o promowanie, a nie zmuszanie. Poza tym Ukraina w perspektywie 15-20 lat wstąpi do Unii, czy tego deb***e z UE chcą czy nie, nam, jako województwu na pewno to się BARDZO opłaci. Żeby jeszcze Łukaszenka odszedł to i może Białoruś wejdzie za jakieś 20 l... rozwiń
Avatar
smutny marian / 26 lutego 2011 r. o 01:49
podobno w uni jesteśmy.. a tu lenin wiecznie żywy. spasiba PO ku***.
Avatar
m / 25 lutego 2011 r. o 23:20
chcesz zarobić?
Ściągnij program i oglądaj reklamy!

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=264465
Avatar
uczennica / 25 lutego 2011 r. o 22:18
weźcie się. ;p to nie o to chodziło, chcą żeby młodzi ludzie interwsowali się też kultura naszych wschodnich sąsiadów, a nie lecieli za zachodem, ja to szanuje, chociaż rosyjskiego nie nawidzę, bo sama się uczę niemieckiego.
Avatar
Jubus / 25 lutego 2011 r. o 21:06
[quote name='Andrzej' timestamp='1298657283' post='442702']
A tak naprawdę chodzi o to,że grupa ludzi, gdzie dobrze zarabiać i utrzymac swe miejsca pracy (wykładowcy z UMCS, nauczyciele). Po co rosyjski, skoro w samej Rosji można proawadzić rozmowy biznesowe po angielsku lub niemiecku? A już tego promowania ukraińskiego w ogóle nie rozumiem, skoro sama Ukraina ma jako drugi język rosyjski...widocznie Pan Wagner potrzebował dać komuś pracę, bo w ideę jakąś tu nie uwierzę.
[/quote]

Widać, że znajomośc realiów ukraińskich ZEROWA. Rozumiem, że dla takich osobników jak powyżej, na Ukrainie płaci się RUBLAMI UKRAIŃSKIMI, a nie hrywnami, a na Ukrainie każdemu tęskno za ZSRR.
Nauczcie się durnie bezmówgowe wpierw informacji o danym kraju, z którym sąsiadujecie a dopiero potem wypisujcie bzdury.
Ukraina ma wyraźnie zapisane w konstytucji: Językiem państwowym jest język UKRAIŃSKI, na Białorusi obowiązuje język białoruski oraz rosyjski. Oczywiście realia są takie, że na Białorusi powszechnie mówi się po rosyjsku,telewizja, radio i gazety są w przeważającej mierze rosyjskojęzyczne, na Ukrainie jest to pół na pół, chociaż telewizja nadaje po ukraińsku, chociaż zdarzają się wiadomości na niektórych kanałach (Inter, TRK Ukraina), które są po rosyjsku.

Ja zdam angielski bardzo dobrze, niemiecki dobrze, ale żeby rozmawiać z Ukraińcem czy z Rosjaninem po niemiecku?? To może od razu z matką czy z wujkiem mam rozmawiać po angielsku, bo to "trendy"?? Uczcie się idioci w końcu języków z własnej chęci. Ktoś tu mówił o "obowiązkowym rosyjskim", tak było za PRL i tak jest teraz Z ANGIELSKIM, ŻE JEST PRZYMUS. Ja bym sobie bez angielskiego w życiu poradził, bo znam niemiecki dobrze, do tego komunikatywnie rosyjski, włoski i mam podstawy francuskiego i ukraińskiego, ale żeby nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby używać angielskiego w rozmowie z Lwowiakiem czy mieszkańcem Grodna. Żałosne.
[quote name='Andrzej' timestamp='1298657283' post='442702']
A tak naprawdę chodzi o to,że grupa ludzi, gdzie dobrze zarabiać i utrzymac swe miejsca pracy (wykładowcy z UMCS, nauczyciele). Po co rosyjski, skoro w samej Rosji można proawadzić rozmowy biznesowe po angielsku lub niemiecku? A już tego promowania ukraińskiego w ogóle nie rozumiem, skoro sama Ukraina ma jako drugi język rosyjski...widocznie Pan Wagner potrzebował dać komuś pracę, bo w ideę jakąś tu nie uwierzę.
[/quote]

Widać, że zna... rozwiń
Avatar
Biernat z Lublina / 25 lutego 2011 r. o 20:59
Słuszną linię ma nasza partia. W dobie polityki miłości trzeba się uczyć języka miłości i braterskiej współpracy z nowymi władcami Kraju Nadwiślańskiego.

Chociaż lepiej by było postawić na chiński, turecki lub arabski...
Avatar
Jola / 25 lutego 2011 r. o 19:23
Beda was tam wchlaniac powoli do sojuza.Chwala dla platformy.
Avatar
Claudia / 28 lutego 2011 r. o 00:28
Krecia robota dla Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS i ich odpowiednika z tej drugiej co do wielkości i znaczenia uczelni lubelskiej. Oni tam od lat uczą rosyjskiego od podstaw i nie muszą wykorzeniać złych nawyków, nabytych przez uczniów w trakcie nauki w szkołach średnich. (Dobrym przykładem nie udało się [niestety!] zarazić szefów innych filologii). Tabula rasa najczystszej wody - to i wyniki mają! Przez to tłumaczy rosyjskiego u nas dostatek - choć za psami rzucać. Ergo Pani Izabela Kasperek delikatnie mija się z prawdą - nawet nie śmiem podejrzewać, że z wyrachowania, bo co Pani Polonistce po godzinach dla konkurencji?...
Krecia robota dla Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS i ich odpowiednika z tej drugiej co do wielkości i znaczenia uczelni lubelskiej. Oni tam od lat uczą rosyjskiego od podstaw i nie muszą wykorzeniać złych nawyków, nabytych przez uczniów w trakcie nauki w szkołach średnich. (Dobrym przykładem nie udało się [niestety!] zarazić szefów innych filologii). Tabula rasa najczystszej wody - to i wyniki mają! Przez to tłumaczy rosyjskiego u nas dostatek - choć za psami rzucać. Ergo Pani Izabela Kasperek delikatnie mija się z prawdą - nawe... rozwiń
Avatar
prof.dr Hab.PaweŁ / 26 lutego 2011 r. o 11:38
A po co mi uczyć się ruskiego wystarczy ,że umiem strzelać
Avatar
gość / 26 lutego 2011 r. o 08:34
Już się w Zamoyu wyedukowali po rosyjsku, teraz się wyuczą w VI LO , która szkoła średnia kolejna do propagadny, z której nic nie wynika
Avatar
Gość / 26 lutego 2011 r. o 08:05
[quote name='smutny marian' timestamp='1298681345' post='442860']
podobno w uni jesteśmy.. a tu lenin wiecznie żywy. spasiba PO ku***.
[/quote]
Ale co ma UE do tego?? Czyżby UE było drugim ZSRR i był przymus uczenia się tylko jego języków?? Tutaj chodzi o promowanie, a nie zmuszanie. Poza tym Ukraina w perspektywie 15-20 lat wstąpi do Unii, czy tego deb***e z UE chcą czy nie, nam, jako województwu na pewno to się BARDZO opłaci. Żeby jeszcze Łukaszenka odszedł to i może Białoruś wejdzie za jakieś 20 lat, to wtedy skończy się "ściana wschodnia" a zaczną poważne interesy i normalny rozwój. Do tego właśnie potrzeby rosyjski, bo to Lingua Franca byłego ZSRR, nie angielski.
A może by tak pomyśleć o tureckim?? A może serbski/chorwacki?? Trzeba poszerzać horyzonty, a nie tylko tkwić w tym angloamerykańskim i maraźmie. Po cholerę się ludzie uczą hiszpańskiego?? Po co to komu potrzebna, czyżby Polska stała się republiką bananową, leżącą w Ameryce Południowej??
[quote name='smutny marian' timestamp='1298681345' post='442860']
podobno w uni jesteśmy.. a tu lenin wiecznie żywy. spasiba PO ku***.
[/quote]
Ale co ma UE do tego?? Czyżby UE było drugim ZSRR i był przymus uczenia się tylko jego języków?? Tutaj chodzi o promowanie, a nie zmuszanie. Poza tym Ukraina w perspektywie 15-20 lat wstąpi do Unii, czy tego deb***e z UE chcą czy nie, nam, jako województwu na pewno to się BARDZO opłaci. Żeby jeszcze Łukaszenka odszedł to i może Białoruś wejdzie za jakieś 20 l... rozwiń
Avatar
smutny marian / 26 lutego 2011 r. o 01:49
podobno w uni jesteśmy.. a tu lenin wiecznie żywy. spasiba PO ku***.
Avatar
m / 25 lutego 2011 r. o 23:20
chcesz zarobić?
Ściągnij program i oglądaj reklamy!

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=264465
Avatar
uczennica / 25 lutego 2011 r. o 22:18
weźcie się. ;p to nie o to chodziło, chcą żeby młodzi ludzie interwsowali się też kultura naszych wschodnich sąsiadów, a nie lecieli za zachodem, ja to szanuje, chociaż rosyjskiego nie nawidzę, bo sama się uczę niemieckiego.
Avatar
Jubus / 25 lutego 2011 r. o 21:06
[quote name='Andrzej' timestamp='1298657283' post='442702']
A tak naprawdę chodzi o to,że grupa ludzi, gdzie dobrze zarabiać i utrzymac swe miejsca pracy (wykładowcy z UMCS, nauczyciele). Po co rosyjski, skoro w samej Rosji można proawadzić rozmowy biznesowe po angielsku lub niemiecku? A już tego promowania ukraińskiego w ogóle nie rozumiem, skoro sama Ukraina ma jako drugi język rosyjski...widocznie Pan Wagner potrzebował dać komuś pracę, bo w ideę jakąś tu nie uwierzę.
[/quote]

Widać, że znajomośc realiów ukraińskich ZEROWA. Rozumiem, że dla takich osobników jak powyżej, na Ukrainie płaci się RUBLAMI UKRAIŃSKIMI, a nie hrywnami, a na Ukrainie każdemu tęskno za ZSRR.
Nauczcie się durnie bezmówgowe wpierw informacji o danym kraju, z którym sąsiadujecie a dopiero potem wypisujcie bzdury.
Ukraina ma wyraźnie zapisane w konstytucji: Językiem państwowym jest język UKRAIŃSKI, na Białorusi obowiązuje język białoruski oraz rosyjski. Oczywiście realia są takie, że na Białorusi powszechnie mówi się po rosyjsku,telewizja, radio i gazety są w przeważającej mierze rosyjskojęzyczne, na Ukrainie jest to pół na pół, chociaż telewizja nadaje po ukraińsku, chociaż zdarzają się wiadomości na niektórych kanałach (Inter, TRK Ukraina), które są po rosyjsku.

Ja zdam angielski bardzo dobrze, niemiecki dobrze, ale żeby rozmawiać z Ukraińcem czy z Rosjaninem po niemiecku?? To może od razu z matką czy z wujkiem mam rozmawiać po angielsku, bo to "trendy"?? Uczcie się idioci w końcu języków z własnej chęci. Ktoś tu mówił o "obowiązkowym rosyjskim", tak było za PRL i tak jest teraz Z ANGIELSKIM, ŻE JEST PRZYMUS. Ja bym sobie bez angielskiego w życiu poradził, bo znam niemiecki dobrze, do tego komunikatywnie rosyjski, włoski i mam podstawy francuskiego i ukraińskiego, ale żeby nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby używać angielskiego w rozmowie z Lwowiakiem czy mieszkańcem Grodna. Żałosne.
[quote name='Andrzej' timestamp='1298657283' post='442702']
A tak naprawdę chodzi o to,że grupa ludzi, gdzie dobrze zarabiać i utrzymac swe miejsca pracy (wykładowcy z UMCS, nauczyciele). Po co rosyjski, skoro w samej Rosji można proawadzić rozmowy biznesowe po angielsku lub niemiecku? A już tego promowania ukraińskiego w ogóle nie rozumiem, skoro sama Ukraina ma jako drugi język rosyjski...widocznie Pan Wagner potrzebował dać komuś pracę, bo w ideę jakąś tu nie uwierzę.
[/quote]

Widać, że zna... rozwiń
Avatar
Biernat z Lublina / 25 lutego 2011 r. o 20:59
Słuszną linię ma nasza partia. W dobie polityki miłości trzeba się uczyć języka miłości i braterskiej współpracy z nowymi władcami Kraju Nadwiślańskiego.

Chociaż lepiej by było postawić na chiński, turecki lub arabski...
Avatar
Jola / 25 lutego 2011 r. o 19:23
Beda was tam wchlaniac powoli do sojuza.Chwala dla platformy.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Wielkie emocje w końcówce meczu Argentyna – Holandia. Wydawało się, że „Abicelestes” bez problemu awansują do półfinału mundialu w Katarze. Jeszcze w 82 minucie Leo Messi i spółka prowadzili 2:0. „Pomarańczowi” zdążyli doprowadzić jednak do wyrównania. Gola na 2:2 strzelili w… 11 minucie doliczonego czasu gry po świetnie rozegranym rzucie wolnym. W efekcie, znowu trzeba było szukać rozstrzygnięcia w rzutach karnych. A te lepiej wykonywała Argentyna i wygrała ostatecznie 4:3.

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Matylda Kowalczuk po mistrzowsku zinterpretowała „Taniec”, a Emilia Drzygało „Zimę”. Uczennice zamojskiego liceum plastycznego za swoje ilustracje wierszy Marii Konopnickiej zdobyły dwie główne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Słowem Malowane 2022”.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Przyszłoroczne dochody miasta mają wynieść 104 mln zł, a wydatki przekroczą 110 mln zł. Zgodnie z projektem nowego budżetu na inwestycje trafi ponad 25 mln zł. Najwięcej na drogi, zbrojenie terenów przemysłowych, latarnie oraz ocieplenie II LO im. Piotra Firleja.

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał w sądzie ze Skarbem Państwa. Na konto miasta wpłynęło 1,2 mln zł.

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów
10 grudnia 2022, 19:00

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie zapowiada ten koncert, jako wyjątkowe wydarzenie. W sobotę (10 grudnia, godz. 19) w zamojskim kościele Franciszkanów odbędzie się recital organowy Tadeusza Barylskiego. Jest organizowany dokładnie w 200. rocznicę urodzin Cesara Francka.

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Park Rury położony w wąwozie między Czubami, a osiedlami LSM ma otrzymać imię Romualda Dylewskiego, wybitnego architekta i urbanisty zmarłego w 2019 r.

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody
Alarm 24

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody

Od środy wieczorem do piątku rano w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wyszyńskiego) pacjenci byli pozbawieni dostępu do ciepłej wody. Powód? Awaria podczas przełączania instalacji w trakcie budowania nowej części szpitala.

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Znamy pierwszego półfinalistę turnieju w Katarze. Chorwacja walczyła do końca i wyrzuciła za burtę mundialu głównego faworyta – Brazylię. Luka Modrić i spółka przegrywali od 105 minuty, ale w końcówce doprowadzili do wyrównania i rzutów karnych. A w serii jedenastek pokonali „Canarinhos” 4:2.

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów
galeria

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów

– Wystarczyło puścić iskierkę i za chwilę ogień gorących serc rozpalił ognisko dobroci – uśmiecha się Aleksandra Krzyżanowska, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Bialscy radni idą na rekord i po raz kolejny odmawiają sprzedaży miejskich działek przy ulicach Elektrycznej i Brzegowej.

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza
10 grudnia 2022, 17:00

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza

Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Sadulskim, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przestrzegają przed powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy. W piątek w całej Polsce, w tym także w Lublinie, zorganizowali w tej sprawie konferencje prasowe pod biurami poselskimi największej partii opozycyjnej.

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Sytuacja organizacyjna Lublinianki się poprawia, ale i tak w zimie kilku piłkarzy może zdecydować się na opuszczenie drużyny. Oferty z wyższych lig ma Tomasz Tymosiak, a na testach w GKS Tychy przebywa Fryderyk Janaszek.

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Pracownicy chcą, żeby starosta odwołał dyrektorkę Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. Napisali kolejne, anonimowe pismo w tej sprawie. – Mam wrażenie, że wszyscy tam są zastraszeni i dzieje się z nimi coś złego – ocenia radny powiatowy, który zainteresował się sprawą i ma kontakt ze skonfliktowanymi. Starosta na wtorek zapowiada decyzję.

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022
9 grudnia 2022, 20:00

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć premierowo widowisko "Monster Hunter". Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!