Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A Basiura gdzie jest ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Festiwal smaku? Chyba festiwal peproków, bo mało kto tam potrafi gotować. Wystarczy przejść się po lubelskich restauracjach - tego się nie da jeść. Wszystko odsmażane i odmrażane....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wrześniowy festiwal smaku był boski. Ten zimowy to też dobry pomysł, ale może być ciężko ustać na takim zimnie. Nie mówiąc już o ewentualnych sniezycach. Cóż, zobaczymy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli ty nie umiesz i nie potrafisz gotować to dlaczego innym zazdrościć ja osobiście jadłam W Jazzve dania były smaczne i bardzo świeże i tak samo Atrium polecam .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja się zgodzę z opinią na temat umiejętności niektórych kucharzy, o ile nikt nie odmówi umiejętności Jeanowi Boss, Czy też Panu Sakowi to o naszej lubelskiej gwieździe Ivo juz nie można powiedzieć że jest wirtuozem smaku, Hades również jest dość dyskusyjną restauracą. Wiec czemu nie zaprosiliście obecnie najlepszych szefów kuchni z Lublina? Gdzie pan Kaproń, Kwiatosz czy nawet Pan Huszcz który ostatnio prężnie działa na scenie kulinarnej w Polsce. Ciesze się ze nie doczytałem nic o Kardamonie, który w mojej ocenie nie zasłużenie dość często jest promowany przez Pana Sulisza. P.S nie dziwcie się ze poziom gotowania w naszym mieście jest tak niski, zacznijcie promować młodych kreatywnych szefów kuchni którzy w swoich zapleczach kuchennych na prawdę wyczarowują wspaniałe rzeczy i to na ich rozwój przeznaczajcie środki, to ich promujcie, a nie pożal się kucharzy którzy często bez kilogramowej paczki z żółtym proszkiem i kilku mikrofali nie są w stanie nic wydać. Pozdrawiam :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...