Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Szu napisał:
Mokłem na deszczu w Garwolinie godzinę - bo oczywiście żadnego busa. Serdecznie pozdrawiam przemądrzałych inspektorów ITD. Jeszcze jeden dowód, że wszystko co normalne - można zepsuć - egzekwowaniem durnych, nieżyciowych przepisów.
Bzdury opowiadasz!!!! Ani Contbus ani Misura nie mają przystankow w Garwolinie. To są przejazdy EXPRESOWE Lublin - W-wa- Lublin. Żadnych przystanków pośrednich. Więc nie narzekaj na ITD bo ta dba przede wszystkim o bezpieczeństwoo pasażerów, również takich ba.. ów jak Ty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie z ITD puknijcie się w czoło. Jechałem raz do Warszawy osobówką zgodnie z prawem. Nie dlatego, że słaby samochód tylko rzadko jeżdże - wolałem nie kozaczyć na nieznanej mi trasie i jechać bezpiecznie. I co proszę Państwa... Gdy jechałem sobie spokojnie 90km/h to tir mnie wyprzedził. Byłem w szoku. Taki długi z wieloosiową przyczepą. Moje tempo 90km/h to było dla niego za mało. A zanim mnie wyprzedził jechał mi na zderzaku, gdybym nagle musiał hamować z powodu psy czy dziury w jezdni miałbym prawdopodobnie rozwaloną d... Jeśli chodzi o limity prędkości na busach, nie znam się dokładnie na tym ale po uzyskaniu jakiejś homologacji mogą jeździć szybciej (oczywiście nie szybciej niż pozwalają przepisy).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JA PREFERUJĘ KOLEJ!!! Po pierwsze: Jest bezpiecznie i niezawodnie, szczególnie zimą... Po drugie: Zawsze można zapalić, przejść się, gdy nogi drętwieją... Po trzecie: Największa zaleta: Jest WC i umywalka (nawet są papierowe ręczniki, mydło i papier toaletowy). Po czwarte: Kupując bilet "tam i z powrotem" lub "weekendowy" lub "rodzinny" lub "wycieczkowy" jest DUŻO TANIEJ!!! Po piąte: Jeździ pociągiem naprawdę dużo fajnych osób (w różnym wieku) - po jakimś czasie masz nowych znajomych. I podróż nie jest nudna!!! A BUS-y: - jest ciasno. - bagaż często trzeba trzymać "na kolanach". - wcale nie jest bezpiecznie (pędzą "po śmierć"). - biorąc pod uwagę zniżki (opisane powyżej) w PKP wcale nie jest taniej. - niektóre pojazdy mają już swoje lata i przebieg (obniża to komfort i bezpieczeństwo). - część kierowców nie jest kulturalna. - "bluzganie" przez radio CB różnych kierowców jest uciążliwe (ile razy można usłyszeć ku**** i innych na godzinę? Sami policzcie). - nie można otworzyć okna, a klima w dużej części busów jest niewydolna podczas upału.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro jeździsz PKP, powiedz jak tam rozwój tej nowoczesnej instystucji. Interesuje mne, czy już da się w pociągu oddawać mocz i jedną reką trzymać interes a drugą rekę mieć wolną? Czy nadal jest to niemożliwe i drugą reką trzeba trzymać pokrywę "sedesu"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~patriotazlublina~ napisał:
JA PREFERUJĘ KOLEJ!!! Po pierwsze: Jest bezpiecznie i niezawodnie, szczególnie zimą... Po drugie: Zawsze można zapalić, przejść się, gdy nogi drętwieją... Po trzecie: Największa zaleta: Jest WC i umywalka (nawet są papierowe ręczniki, mydło i papier toaletowy). Po czwarte: Kupując bilet "tam i z powrotem" lub "weekendowy" lub "rodzinny" lub "wycieczkowy" jest DUŻO TANIEJ!!! Po piąte: Jeździ pociągiem naprawdę dużo fajnych osób (w różnym wieku) - po jakimś czasie masz nowych znajomych. I podróż nie jest nudna!!! A BUS-y: - jest ciasno. - bagaż często trzeba trzymać "na kolanach". - wcale nie jest bezpiecznie (pędzą "po śmierć"). - biorąc pod uwagę zniżki (opisane powyżej) w PKP wcale nie jest taniej. - niektóre pojazdy mają już swoje lata i przebieg (obniża to komfort i bezpieczeństwo). - część kierowców nie jest kulturalna. - "bluzganie" przez radio CB różnych kierowców jest uciążliwe (ile razy można usłyszeć ku**** i innych na godzinę? Sami policzcie). - nie można otworzyć okna, a klima w dużej części busów jest niewydolna podczas upału.
odnośnie kolei: 1.nieprawda. Szczególnie zima można się przekonać jakim taborem się jeździ. Bardzo często zdarzało mi się że przy minus 10 wagony nie były ogrzewane.Bezpieczniej może i tak. 2. No właśnie. zapalić. Nie wszyscy podróżni potrafią przeczytać co jest na wagonie. Otóż na wagonie jest naklejka dla niepalących. Niestety nie wszyscy sie do tego dostosowują i starym zwyczajem ida do dwóch ostatnich przedziałów (kiedys dla palących) i palą oraz chodzą po korytarzach z fajką. Podaje to na przykładzie wagonów w którym miałem "zaszczyt" jeździć. Bardzo mnie to wkurza. 3. Zaletą to za duże słowo. Udogodnieniem, które nie odpowiada normom europejskim 4. Być może. 5. Nie jest to argument. Pisząc tak stwierdzasz,że w busach jeździ chamstwo w np. wieku emerytalnym. odnośnie busów: 1. Tak jest ciasno, ale też jazdę pociągiem nie uznałbym za komfort. Szczególnie niedziela 18.15 do Warszawy. 2. Nie przesadzałbym. Jazda z prędkością wskazywaną przez znaki drogowe byłaby obłędem 3,5 h 160 km MASAKRA (możliwe tylko w Polsce) 3. Możliwe. 4. No właśnie niektóre. Nie znam takich przypadków, być może są. Ale z tego co zuważyłem auta są w dobrym lub bardzo dobrym stanie. Inpekcja Drogowa nie miała takich zarzutów. 5 i 6. Część ludzi również. Niezależnie od tego można kierowcy zwrócić uwagę lub złozyc potem skargę. 7. Dobrze,że klima jest. W pociągach jej nie ma i zazwyczaj jest tak, że jak chcesz otworzyć delikatnie okno to zawsze komuś to będzie przeszkadzało. Ale fakt faktem, że powinna działać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja wracałem z warszawy w ubiegły poniedziałek busem firmy Misiuna,kierowca jechał zgodnie z przepisami,pełna kultura,i duzo taniej niz 1 kl.pociagiem ,który zreszta zawsze stoi na stacji W-wa Wschodnia min.40 minut,bo tam konczy prace maszynista!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krokiet napisał:
nic wladza nie może zrobić to po jaką chole..rę ta wladza. Poczekajmy aż w busie zginie 10 - 12 osób. Będzie temat do rozmyślań. Te busy jadą na krawędzi! W życiu bym tym nie pojechał. Ile z nich to Kontenery przerobione na autobusy.... a przeglady techniczne jakis żart.. niech ktos mi jeszcze powie czemu dopuszczalna ilośc alkoholu w Pl to 0,2?? Przeceż to źródło nieszczęść. Idioci pija i liczą na swoje 0,2 a w rzeczywsitości po 1 piwie mamy 0,2%........................ ale poseł pije, posłanka pije, policja pije a ludzie ginął!!!!!!!11[/quote] Nigdy nie jechałeś to po co krytykujesz. Standard w Contbusie akurat jest bardzo wysoki. Busy są czyste i bardzo dba się w tej firmie o stan techniczny aut, niie pierdziel głupot Bus o podwyższonym standardzie z klimatyzowany z wygodnymi fotelami to wg Ciebie kontener?
Edward napisał:
Znaleźli się fachowcy od transportu... O co wam chodzi z tymi ograniczeniami elektronicznymi w busach do 105 km/h??? Piszą o tym kolunie którzy nie mają o tym zielonego pojęcia. Wystarczy się przejechać busem do warszawy czy gdzieś indziej żeby zobaczyć że nie ma ograniczenia prędkości do 105 czy tam do 120... Pracuję jako kierowca na trasie lublin - warszawa, lublin - kraśnik i lublin - chełm, jeżdżę samochodem osobowym i mogę potwierdzić że busy naprawdę szybko śmigają. Na warszawę (nowe sprintery) śmigają spokojnie z prędkościami 130 - 140 km/h. Więc proszę nie trolować i nie pisać że mają ograniczenia do 105 km/h. A jak się pasażerom to nie podoba to niech się przerzuca na rowery!
[quote name='tomi' post='141310' date='17.06.2009, 10:06:26']Jak byś znał dokładnie przepisy tak jak opisujesz to zgodnie z ustawą Dz.U. 92, poz 884 z 2004 r w art.66 istnieje zapis (nie będę całego cytował) że ogranicznik prędkości montowany w pojeździe ogranicza prędkość autobusu do 100 km/h. A jaka diagnostyka-djagnosta sprawdza ogranicznik prędkości, a może mam wymienić stacje diagnostyczne na terenie lublina które przedłużaja dowód rejestracyjny bez jakichkolwiek pytań o ogranicznikach. Nie próbuj naprawić świat, tylko sprawdz jak jest w kochanej POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Znam kierowcę, który przez poł roku pracował w ContBus, teraz pracuje w innej firmie przewozowej ktora obsługuje kursy do Krakowa. Od niego wiem jak wygląda taka praca od kuchni. Kilka razy miałem okazje zobaczyć jak ciała kaganiec przy osiąganiu max prędkości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolego "ghregh" : - Nigdy nie użyłem słowa "chamstwo" w swojej wypowiedzi, więc czemu tak myślisz? W jakim celu obrażasz podróżnych takim słownictwem? Emeryt też człowiek i sam nim zostaniesz!!! - Pociągi "wysprzątane na błysk" do W-wy to m.in. zlikwidowany ekspres "Bystrzyca". Szkoda, że go już nie ma!!! W innych wagony są rzeczywiście w różnym stanie, ale w całym składzie zawsze jest chociaż jeden przyzwoity!!! - Nie wiem dlaczego w twoim przedziale było zimno? Może wystarczyło "ruszyć wajchę, którą >ktoś zamknął dla jaj<"? Albo zmienić przedział, ewentualnie zgłosić to obsłudze - zawsze pomaga, przynajmniej mi nigdy konduktor nie odmówił... Wystarczy zagadać i POPROSIĆ!!! - Toalety nowe (z aluminium) są raczej czyste i stabilne-klapy sedesu też... Jak widzę stare WC (porcelana) idę do innego wagonu... - Z "paleniem" jest różnie, ale mi to nie przeszkadza... Na przystanku MPK też "kopcą"... Nie jest tak źle-TO STEREOTYPY... Uważam, że kolej zmienia się na lepsze, chodź wieloletnie zaniedbania (i zniszczenia!!!) trudno natychmiast "odrobić"... +++ Podróżniku!!! Ja zawsze wybieram wagon, który ma najbardziej "lśniący lakierem dach"-był niedawno remontowany... A te pierwsze korodują... Wagony z zardzewiałym dachem omijam "z daleka"-to "starocie"... (podróże kształcą...)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na "chlopski rozum" to żadnemu busowi nikt nie zamontuje ograniczenia do 70km/h bo to bylo by chore. Wyobraźmy sobie sytuacje kiedy bus wyprzedza zawalidroge która jedzie ok 60 km/h - bus jest w trakcie wyprzedzania a koles(wyprzedzany) zaczyna przyspieszac (u polskich kierowców taka praktyka jest nagminna - przecieź mojego super samochodu nie wyprzedzi zaden bus!) i co bus dochodzi do predkosci 70 km/h i kierowca rezygnuje z manewru bo włacza mu sie ogranicznik?? dlatego sam ogranicznik to nic, mysle ze bardzo surowe kary pienieżne oraz punktowe zalatwiły by sprawe. Zreszta "kierowca pirat" trafia sie raz na iles, a pozatym jesli w busie jedzie ok 10 osób to nie wierze ze nikt nie zwróci uwagi kierowcy ze np jedzie za szybko... takze troche mniej znieczulicy, wieksze kary i bedzie ok...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja jeszcze mam pytanie... Ile osób, z piszących tutaj ludzi "poparło" ideę modernizacji kolejowej trasy Lublin - Warszawa, co przyczyniłoby się do zwiększenia prędkości na niej do 160 km/h, zakup nowych lokomotyw "Pendolino", które rozpędzają się max. do 200 km/h i skrócenie przejazdu między tymi miastami do 90 min... Czy poparliście "Akcję Gazety Wyborczej"?... Tylko od ilość podpisów zależy do jakiego regionu w kraju "trafią" duże pieniądze z UE i w jakiej kolejności... W zależności od tego poparcia remont tej trasy może rozpocząć się zarówno w roku 2012, jak i 2020, a inwestycja potrwa ok 6-8 lat...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...