Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nie oceniajcie tych ludzi, czy oni biedni czy nie biedni. To nie wasza sprawa i nie macie do tego prawa! Po wyglądzie to oceńcie sami siebie buraki! Szkoda dzieci, które jakiś niekompetentny urzędniczyna skrzywdził. To jest meritum sprawy a wasza zawiść i zaściankowość nie zna granic. Ten przygłup co nie zauważył maila powinien dyscyplinarnie wylecieć.
Brawo! Pierwszy komentarz "na poziomie". Zgadzam się w 100%.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomoc społeczna w tym kraju to popełnia i pic na wodę, sama mam dwoje dzieci, teraz dostaje 1200 macierzyńskiego z ZUS, dokładnie tyle ile kosztuje mnie wynajem mieszkania, w listopadzie zaś młodszy syn kończy rok, i co dalej? Oddać do publicznego żłobka, nigdy. Prywatne zaś drogie, plus przedszkole dla starszej. Z pomocy społecznej mogłabym się ubiegać o zasiłek na każde dziecko w kwocie 74 zł. Żenada. Zbierać stos dokumentów, jeździć tam po kilka razy... teksty "kto im te dzieci zrobil" itp są poniżej krytyki. Różnie się w życiu układa i nie wszystko da się przewidzieć. Sytuacja materialna lub rodzinna może zmienić się już po narodzinach dzieci.   Najlepiej żeby wszystko dali za darmo na srebrnej tacy no nie?? Państwowy żłobek be ? A prywatny za drogi no nie ? Najlepiej żeby pomoc społeczna dała pieniądze na mieszkanie, jedzenie, prywatne szkoły i żłobki a i tak będzie narzekanie że nie stać na wakacje na bahamach a pracą się przecież nie pohańbi. Ludziom się we łbach poprzewracało. Dokumentów się nie chce zbierać ? Najlepiej na słowo honoru niech dają prawda ? A ty łaskawie weźmiesz, bo przecież Ci się należy, bo ty PAN / PANI i niech ci dają, to ich obowiązek. Inni muszą pracować na takich darmozjadów, myślisz, że pieniądze się  z sufitu biorą ?? 
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O żesz ku..a mać, ja pier...e. Pracuje po 12 godz, żona tak samo, jadę na urlop na 5 dni nad polskie morze, koszt to z dojazdem 600 zł wynajęcie pokoju, w cenie śniadanie, obiad i kolacja we własnym zakresie czyli 80 zł za dzień (obiad i kolacja). Dojazd na miejsce z woj. lubelskigo własnym samochodem - 550 zł, Reasumując: 600 + 400 + 550 zł koszt całkowity mojego urlopu to 1550 zł. Nikt mi na kolonie dziecka nie wyśle za free, a ci "potrzebujący" maja za darmo i jeszcze narzekają. Oni nie są potrzebujący, oni są zaradni, bo po co pracować skoro od państwa się należy, widzę co się dzieje, nawet na placu zabaw, ja przychodzę zmęczony po całym dniu pracy, a "samotnie" wychowujące matki wychodzę na place bo już obiad ugotowany, bardzo nowoczesny typ życia, dla partnerów. I jeszcze mają czelność stać w kolejce po pieniądze? ZA CO IM SIĘ NALEŻY, i to z m.in. z moich podatków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O żesz ku..a mać, ja pier...e. Pracuje po 12 godz, żona tak samo, jadę na urlop na 5 dni nad polskie morze, koszt to z dojazdem 600 zł wynajęcie pokoju, w cenie śniadanie, obiad i kolacja we własnym zakresie czyli 80 zł za dzień (obiad i kolacja). Dojazd na miejsce z woj. lubelskigo własnym samochodem - 550 zł, Reasumując: 600 + 400 + 550 zł koszt całkowity mojego urlopu to 1550 zł. Nikt mi na kolonie dziecka nie wyśle za free, a ci "potrzebujący" maja za darmo i jeszcze narzekają. Oni nie są potrzebujący, oni są zaradni, bo po co pracować skoro od państwa się należy, widzę co się dzieje, nawet na placu zabaw, ja przychodzę zmęczony po całym dniu pracy, a "samotnie" wychowujące matki wychodzę na place bo już obiad ugotowany, bardzo nowoczesny typ życia, dla partnerów. I jeszcze mają czelność stać w kolejce po pieniądze? ZA CO IM SIĘ NALEŻY, i to z m.in. z moich podatków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dość, że okazało się, że córka nie jedzie, to jeszcze mandat dostałam, bo tylko na godzinę wykupiłam bilet parkingowy.    Na samochod ma i jedzie na darmowe kolonie  sa naprawde biede dzieci ktore nigdzie nie pojada a o samochodzie w rodzinie tez moga zapomniec  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest mi tych ludzi po prostu szkoda. Nie wiem, co było przyczyna przeoczenia przez urzędnika! Arogancja, głupota, czy zwykle przemęczenie? Tym jednak powinni się zająć przełożeni tej ofiary losu i dobrze dać mu po uszach. Praca z ludźmi w szczególnych warunkach socjalnych wymaga  nie tylko umiejętności pisania i czytania, ale także powinna nieść w sobie element posłannictwa...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam różne komentarze i nie piszcie mi ze to ludzie doświadczeni przez los do cholery jasnej!! Wiecie jacy to są ludzie w większości?  Tatus siedzi za granicą  zarabia kokosy a mamusia siedzi z dziećmi w domu albo na gospodarstwie heheh!! Przychodzi sobie taka mamusia do urzędu w ubraniach na które mnie nie stać, paznokieć zrobiony 100zł min –akryl wypełnienie 50zł co 2 tygodnie i prosi o zaświadczenie np.   bo na wyprawkę dla dziecka chciała kasę!! Nóż w kieszeni się otwiera!!!! Pasożyty i nieroby i tyle w temacie!!!!!  Ja pracuje uczciwie i nikt mi nic nie daje!! Za darmo moje dzieci nie jada na kolonie ma zarabiam najniższą krajową!!!! Ale uczciwie pracuje po 8h codziennie!!!! A taka lalunia co mężulek siedzi za granicą ba budowie  siedzi sobie w domu bo w sumie czego ma nie siedzieć skoro jej babka korzystała z pomocy społecznej , jej matka korzystała z pomocy społecznej i teraz korzysta ona bo po co pracować!!!! Jej dzieci pewnie też będą korzystały z pomocy społecznej chcąc podtrzymać rodzinną tradycję!!!!!!!!!!!!  Pewnie pomagajmy takim nierobom i użalajmy się  nad  tymi nierobami!! Ok. dzieci szkoda bo  nastawiły się, że pojada dzisiaj a pojadą za dwa tygodnie ale Kuźwa dzieciom  rodzice mogą to wytłumaczyć a nie siać popelinę!! Ale tu trzeba użyć mózgu a to już problem!!
Całkowicie się zgadzam! Nic dodać nic ująć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie oceniajcie tych ludzi, czy oni biedni czy nie biedni. To nie wasza sprawa i nie macie do tego prawa! Po wyglądzie to oceńcie sami siebie buraki!
Tak jasne, tylko z czyich pieniędzy są oni finansowani? Z podatków ogółu. W społeczeństwie obywatelskim zainteresowanie takie jest ważne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sfrustrowanej Pani Amelii życze bezrobocia skoro jest aż tak przepracowana. Radze jednak wybrać się do lekarza, bo taka ilość zgnilej żółci w organizmie może szkodzić !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
    co z tą Panią??? wytykacie aby że samochód że wypasiony telefon!!! teraz telefony są na umowy nawet jak masz jakiś rachunek na siebie!!!! samochód??? luksus??? phi!!!    ludzie dajcie na wstrzymanie!!!   jeżeli to dla ciebie nie luksus, to proszę bardzo daj mi za darmo samochód i telefon, sprzedam i będę miała na chleb dla rodziny, bo zapieprzam za 1200 zł i moje dziecko przez to, że pracuję nie jeździ w ogóle na wakacje, bo mnie nie stać, a za darmo mi się nie należy. W naszym pieprzonym kraju nie opłaci się pracować, bo za darmo dostają więcej jak niejedni za pracę. Mam żal do rodziców, bo nauczyli mnie uczciwości i przez to klepie biedę pracując. Kiedy w tym pieprzonym kraju będzie normalnie. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak jasne, tylko z czyich pieniędzy są oni finansowani? Z podatków ogółu. W społeczeństwie obywatelskim zainteresowanie takie jest ważne.
  o kolejna osoba co korzysta z mops mając komputer, telefon, samochód, bo taka oburzona. Pozabierać im zasiłki, pały i do pracy, najlepiej narobić dzieci i czekać na darmochę, nie stać to się nie rodzi  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy z nas czymś się zajmuje dla kawałka chleba, ale nie znaczy, że znamy się na wszystkim. Z niesmakiem czytam obrzydliwe komentarze deprecjonujące wartość ludzką wszystkich uzależnionych od MOPS itp. instytucji. Nie mam wszak żadnego pojęcia o kryteriach wymaganych dla tego typu współmieszkańców i nie wiemy, gdzie leży przyczyna. Skąd więc beztroskie wyrokowanie, napiętnowanie, pogarda i zwykła zawiść? Ja nie chcę tych rzekomo wielkich pieniędzy, ale też nie mam w zwyczaju naskakiwać na ludzi niezamożnych... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jedna z nich w ciąży, kolejne dziecko do utrzymana mops, nie ma to jak rozmnażanie się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinni zwrocic pieniadze za dojazd, za zmarnowane bilety, benzyne. Szkoda tez dzieci, bo nie wplynie to dobrze na ich psychike, a i tak pochodza z biednych rodzin, wiec lekko nie maja. Bardzo mi ich szkoda. Sa to dzieci z rodzin wyzyskiwanych, gdzie czesto jeden rodzic pracuje bardzo ciezko na prowincji. Co za porazka, ktos powinien poniesc za to odpowiedzialnosc, jak mozna tak zdezorganizowac cos takiego jak wyjazd na kolonie. Wyglada na to ze nikt niczego z nikim nie potwierdzal. Ze rodzice dostali jakas tam jedna date, kierowca i opiekunka mieli jedna liste, a reszta to sciema. Porazka. Przed takim wyjazdem sprawdza sie zakwaterowanie, warunki umowy itd. A tu nic. Porazka. W urzedach podobno pracuja LUDZIE Z WYZSZYM WYKSZTALCENIEM, Z TYCH WSPANIALYCH LUBELSKICH UCZELNI.............................................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Anka, każdy wie że zrobił błąd tu jest inne pytanie: "CZY URZĘDNIK PONIESIE KONSEKWENCJE ? " ja wiem z doświadczenia z życia, że nic mu nie zrobią bo takie są przepisy , które chronią urzędników, polityków osoby z immunitetami przed ponoszeniem różnego rodzaju konsekwencji, za które zwykły przeciętny człowiek odpowiadałby.  
  Powiedz mi, jakie to przepisy chronią urzędników przed konsekwencjami? Konkretnie, jaka ustawa, może być bez daty, znajdę sobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uncle, wszakże napisałam, że z pomocy społecznej NIE KORZYSTAM. Nie warto. "Do roboty się weź"? A myślisz, że skąd mam pieniądze z ZUS? Aktualnie jestem na macierzyńskim, co wiąże się z tym, że przez kilka lat miałam prace i umowę o pracę. Za swój macierzyński itp zapłaciłam juz sporo składek. Czytaj, zanim skomentujesz. Tak czy inaczej uważam że pomoc społeczna to żenada, porównując ta, która mamy tu, do innych krajów. Można zasuwać ile się da, a ledwo wiązać koniec z końcem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać po twarzach że to wastwa społeczna tzw cebularzy - ani oni biedi tylko cfani bo na prawdę biednych rodziców nie stać na wyjazd - do tego nad morze - takie dzieciaki jeżdzą bliżej gdzie jest tańsza baza hotelowa. Do dzieci nic nie mam bo ich szkoda ale rodzice to normalne paździerze i kombinatorzy i do tego jeszcze popelinę sięją - taki Ekspres Reporterów chcieli zrobić ... tragedia umysłowa.
    nie mierz ludzi swoją miarą!!! oceniasz ludzi po wyglądzie, pokaż swoją twarz a my ocenimy!!! żal mi cię!!!   nie rozumiesz o co chodzi w artykule to nie pisz!!!   każdy się tu żali że mało zarabia ale na komputery i internety was stać?!   szkoda tych dzieciaków bo widać że bardzo to przeżyli!  być może to nie pierwszy przypadek w Polsce tylko nikt nie reagował    no cóż... nasza Polska rzeczywistość... ludzie potrafią tylko krytykować zamiast pogratulować rodzicom że się postawili!   brawo dla tych ludzi!!!    proszę dać znać jak to się dalej potoczyło pozdrawiam :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dość, że okazało się, że córka nie jedzie, to jeszcze mandat dostałam, bo tylko na godzinę wykupiłam bilet parkingowy. No i prawidłowo! Trzeba było od razu dziecko zawiźć do Katów Rybckich, wziąć jeszcze troje dzieci innych biedaków. Dlaczego ja za swoje dzieci płacę swoje pieniądza, a ktoś z moich podatków ma jeździć na kolonie za darmo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jedna z nich w ciąży, kolejne dziecko do utrzymana mops, nie ma to jak rozmnażanie się
Ta, MOPS wychowa i jeszcze będzie można się do gazety poskarżyć. Moje dzieci wyjechały o czasie, ale ja za to zapłaciłem z własnej kieszeni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kupić to OK ale utrzymać????  Sory masz kasę na utrzymanie znajdź na kolonie. Są inni, którzy nie mają  na chleb 
Dokładnie! Litr paliwa ponad 5 zeta. 7 litrów na 100 kilometrów, ubezpieczenie, czasa,i warsztat, przeglądy. Auto można kupić, ale go utrzymać, to inna sprawa! :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...