Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu
Szkoła w Mętowie też została zamknięta, z powodu dużej liczby chorych dzieci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze nikt nie potwierdzil ze jest to zatrucie pokarmowe. Tym bardziej ze zachorowaly rowniez dzieci ktore nie korzystaja ze stolowki szkolnej.
a ciekawe co jeśli nie zatrucie pokarmowe? plaga egipska??Wystąpienie tak masowego zachorowania w jednym czasie IMHO świadczy raczej o stołówce jak punkcie wyjscia.Dzieci wcale nie musiały korzystać ze stołówki, wystarczy, że "przybiły pionę" z tymi co korzystali i juz miały na rękach co trzeba. Rotawirusy i norowirusy mogą się szerzyć również droga kropelkową. Czas zamknięcia placówki raczej tylko ograniczy zachorowania, chory moze być zakaźny dłużej niż 3 dni (tyle, ile trwa wydalenie złuszczonych, zaatakowanych przez wirusa komórek śluzówki przewodu pokarmowego-czasem  tydzień)Teraz tez pewnie objawiają się następni chorzy (bo czas wylęgania może trwać do 3 dni). W innych szkołach też są zachorowania (miałem informacje od pań w świetlicy szkoły, gdzie chodzi drugie moje dziecko), ale nie az taka masówka, że jednego dnia pół klasy nie ma na zajęciach. Po upojnej nocy z wtorku na środę mój młody na szczęście już wraca do siebie. Słuszna decyzja o zamknięciu szkoły i śledztwie sanepidu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy sprawdzono stołówkę ,pracowników kuchni i dostawców dostarczających gotowe wyroby do kuchni?.Ktoś moze byc nosicielem tej choroby.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu
Totalna bzdura!Przed snuciem opini proponuję zapoznać sie z sytuacją ...ZS Mętów od wczoraj jest zamknięty!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.   A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji wszystkich uczniów którzy maja rodzeństwo w SP21. Ponadto uczniowie ci mają zakaz chodzenia do szkoły do 20.12.2013 NA JAKIEJ PODSTAWIE? miał też miejsce incydent gdzie nauczycielka na lekcji przesadziła tych uczni do ostatnich ławek i spryskała ich środkami czystości do mycia sanitariatów a dzieci zostały poinformowane, że choroba przenosi się przez dotyk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...