Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2013 r.
18:37
Edytuj ten wpis

Epidemia w szkole. Pięć osób w szpitalu. Podstawówka zamknięta

0 25 A A
Szkoła Podstawowa nr 21 (Szkoła Podstawowa nr 21)
Szkoła Podstawowa nr 21 (Szkoła Podstawowa nr 21)

Pięć osób trafiło do szpitala po zakażeniu rota- lub norowirusami w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Zuchów w Lublinie. Ze względu na liczne zachorowania wśród innych dzieci władze szkoły zdecydowały się zamknąć placówkę do końca tygodnia. Hospitalizowani uczniowie czują się dobrze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o problemie otrzymaliśmy od naszego Czytelnika Tomasza na alarm24. – W środę ok. godz. 13 zamknięto szkołę i świetlicę. Wszystkich uczniów wysłano do domów. Dzieci przekazują sobie plotkę o masowym zatruciu – napisał do nas pan Tomasz.

Informację potwierdza szkoła. Na swojej stronie internetowej zamieściła ogłoszenie o zawieszonych lekcjach. Czytamy w nim, że do 13 grudnia włącznie wszystkie zajęcia zostały odwołane z powodu licznych zachorowań dzieci. W środę do szkoły dotarło zaledwie 214 spośród ponad 500 uczniów.

– To już jest epidemia. W trosce o zdrowie pozostałych dzieci, żeby się nawzajem nie zarażały, wystąpiliśmy z wnioskiem o zamknięcie szkoły – wyjaśnia Irmina Nikiel, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

W środę pracownicy sanepidu pobrali próbki z całej szkoły. Sprawdzili też dokładnie stołówkę podstawówki.

– Szukamy przyczyny i próbujemy ustalić źródło problemu – dodaje Nikiel.

Zakazić się rota- lub norowirusami (wirusowe zakażenie przewodu pokarmowego, zwane potocznie grypą żołądkową) można poprzez kontakt z chorym lub skażoną żywnością lub wodą. Dużą rolę w rozprzestrzenianiu choroby odgrywają ręce. Do zakażenia dochodzi w momencie, gdy dziecko spożyje pokarm zanieczyszczony kałem chorej osoby.

– Objawy pojawiają się dopiero po dwóch dniach od zarażenia. Są to m.in. biegunka i wymioty, które odczuwane są przez jeden dzień – mówi Irmina Nikiel. Właśnie dlatego szkoła będzie zamknięta 3 dni – do poniedziałku wszystkie dzieci powinny już wyzdrowieć.

Dwoje dzieci trafiło do DSK w Lublinie, a trzy osoby na oddział chorób zakaźnych. Ich stan jest dobry i stabilny. To jedyna szkoła w Lublinie, w której odwołano zajęcia w tym tygodniu.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rodzic / 13 grudnia 2013 o 18:01
0

Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.

A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji wszystkich uczniów którzy maja rodzeństwo w SP21. Ponadto uczniowie ci mają zakaz chodzenia do szkoły do 20.12.2013 NA JAKIEJ PODSTAWIE? miał też miejsce incydent gdzie nauczycielka na lekcji przesadziła tych uczni do ostatnich ławek i spryskała ich środkami czystości do mycia sanitariatów a dzieci zostały poinformowane, że choroba przenosi się przez dotyk.

Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.

A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji ... rozwiń

Avatar
ania / 13 grudnia 2013 o 07:33
0

to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu

Totalna bzdura!Przed snuciem opini proponuję zapoznać sie z sytuacją ...ZS Mętów od wczoraj jest zamknięty!

Avatar
Anna / 12 grudnia 2013 o 19:44
0

Czy sprawdzono stołówkę ,pracowników kuchni i dostawców dostarczających gotowe wyroby do kuchni?.Ktoś moze byc nosicielem tej choroby.

Avatar
M. / 12 grudnia 2013 o 12:23
0

Jeszcze nikt nie potwierdzil ze jest to zatrucie pokarmowe. Tym bardziej ze zachorowaly rowniez dzieci ktore nie korzystaja ze stolowki szkolnej.

a ciekawe co jeśli nie zatrucie pokarmowe? plaga egipska??Wystąpienie tak masowego zachorowania w jednym czasie IMHO świadczy raczej o stołówce jak punkcie wyjscia.Dzieci wcale nie musiały korzystać ze stołówki, wystarczy, że "przybiły pionę" z tymi co korzystali i juz miały na rękach co trzeba. Rotawirusy i norowirusy mogą się szerzyć również droga kropelkową. Czas zamknięcia placówki raczej tylko ograniczy zachorowania, chory moze być zakaźny dłużej niż 3 dni (tyle, ile trwa wydalenie złuszczonych, zaatakowanych przez wirusa komórek śluzówki przewodu pokarmowego-czasem  tydzień)Teraz tez pewnie objawiają się następni chorzy (bo czas wylęgania może trwać do 3 dni). W innych szkołach też są zachorowania (miałem informacje od pań w świetlicy szkoły, gdzie chodzi drugie moje dziecko), ale nie az taka masówka, że jednego dnia pół klasy nie ma na zajęciach. Po upojnej nocy z wtorku na środę mój młody na szczęście już wraca do siebie. Słuszna decyzja o zamknięciu szkoły i śledztwie sanepidu.

a ciekawe co jeśli nie zatrucie pokarmowe? plaga egipska??Wystąpienie tak masowego zachorowania w jednym czasie IMHO świadczy raczej o stołówce jak punkcie wyjscia.Dzieci wcale nie musiały korzystać ze stołówki, wystarczy, że "przybiły pionę" z tymi co korzystali i juz miały na rękach co trzeba. Rotawirusy i norowirusy mogą się szerzyć również droga kropelkową. Czas zamknięcia placówki raczej tylko ograniczy zachorowania, chory moze być zakaźny dłużej niż 3 dni (tyle, ile trwa wydalenie złuszczonych, zaatakowanych przez wiru... rozwiń

Avatar
MaMa / 12 grudnia 2013 o 11:23
0

to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu

Szkoła w Mętowie też została zamknięta, z powodu dużej liczby chorych dzieci

Avatar
.l / 12 grudnia 2013 o 09:20
0

w calym lublinie sa takie przypadki,tylko szkoly tego nie zglaszaja.nie ma dzieci nie ma problemu .A dyrektor zrobil przysługe rodzicom.Teraz ,kazdy moze wziac w pracy opiekę nad dzieckiem z powodu zamkniecia szkoly

to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu

Avatar
rodzic / 12 grudnia 2013 o 09:19
0

U mnie 2 chorych z tej szkoły. Szkoda, nikt nie mówi o wszawicy będącej w szkole.

I tu się Pani myli .tez mam 2 dzieci w tej szkole i

--miesiąc temu na zebraniach ,tez była informacja z sanepidu wszawicy

-na zebraniach o problemie mówili wychowawcy

-wczoraj na zebraniu tez dyrektor o tym mówił

Z wszawica musza walczyć rodzice.Wesz zyje 2 dni i tu takze przydałaby się izolacja dzieci.Być może po zamknięciu szkoły oba problemy znikną.

Rodzice musza sprawdzac główki dzieci.Dyrektor ma rację ,że pielegniarka nie obskoczy 900 dzieci.Po za tym nie wszyscy wyrazają zgodę na przegląd czystości dziecka.

Szampon ,który może byc profilaktyką w aptece kosztuje 10 zł.Powinni skorzystać z niego wszyscy domownicy.

Nie oszukujmy się,że to dotyka innych a moje dziecko jest czyściutke.To bzdura.Nawet najbardziej wymalowana mama moze to mieć ,bo złapala od fryzjera czy w innym miejscu.

Moje dzieci w tym roku nie mają choc w ubiegłym roku ten problem wystąpił.

To samo z rotawirusami,w domu też nalezy przeprowadzić dezynfekcje umywalek,sedesów i to nie pachnącymi srodkami a najlepiej z chlorem .Chyba dosia jest najlepsza.

Srodki ładnie pachnące niekoniecznie dobrze dezynfekują.

I tu się Pani myli .tez mam 2 dzieci w tej szkole i

--miesiąc temu na zebraniach ,tez była informacja z sanepidu wszawicy

-na zebraniach o problemie mówili wychowawcy

-wczoraj na zebraniu tez dyrektor o tym mówił

Z wszawica musza walczyć rodzice.Wesz zyje 2 dni i tu takze przydałaby się izolacja dzieci.Być może po zamknięciu szkoły oba problemy znikną.

Rodzice musza sprawdzac główki dzieci.Dyrektor ma rację ,że pielegniarka nie obskoczy 900 dzieci.Po za tym nie wszyscy wyrazają zgodę na prz... rozwiń

Avatar
Artur / 12 grudnia 2013 o 08:58
0
Brawo Dyrektor za odwagę .W większości szkół istnieje ten sam problem ale zamiata się go pod dywan ,bo lepiej się nie wychylać.Jeśli faktycznie przyczyną dolegliwości jest Rotawirus to sprawcami epidemii są same dzieci nie przestrzegające higieny/choroba brudnych rąk/.Dorośli chorują bardzo rzadko stąd nie odwołano zebrań z rodzicami.
Avatar
czytelnik / 12 grudnia 2013 o 08:26
0

U mnie 2 chorych z tej szkoły. Szkoda, nikt nie mówi o wszawicy będącej w szkole.

Avatar
Magda / 12 grudnia 2013 o 03:59
0
Ostrzegam, zeby nie lekcewazyc problemu. Jestem marka jednego z tych dzieci, ktore zachorowaly we wtorek. Nie widzialam corki tak chorej, a dzisiejsza noc nalezy do mnie...
Avatar
Rodzic / 13 grudnia 2013 o 18:01
0

Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.

A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji wszystkich uczniów którzy maja rodzeństwo w SP21. Ponadto uczniowie ci mają zakaz chodzenia do szkoły do 20.12.2013 NA JAKIEJ PODSTAWIE? miał też miejsce incydent gdzie nauczycielka na lekcji przesadziła tych uczni do ostatnich ławek i spryskała ich środkami czystości do mycia sanitariatów a dzieci zostały poinformowane, że choroba przenosi się przez dotyk.

Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.

A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji ... rozwiń

Avatar
ania / 13 grudnia 2013 o 07:33
0

to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu

Totalna bzdura!Przed snuciem opini proponuję zapoznać sie z sytuacją ...ZS Mętów od wczoraj jest zamknięty!

Avatar
Anna / 12 grudnia 2013 o 19:44
0

Czy sprawdzono stołówkę ,pracowników kuchni i dostawców dostarczających gotowe wyroby do kuchni?.Ktoś moze byc nosicielem tej choroby.

Avatar
M. / 12 grudnia 2013 o 12:23
0

Jeszcze nikt nie potwierdzil ze jest to zatrucie pokarmowe. Tym bardziej ze zachorowaly rowniez dzieci ktore nie korzystaja ze stolowki szkolnej.

a ciekawe co jeśli nie zatrucie pokarmowe? plaga egipska??Wystąpienie tak masowego zachorowania w jednym czasie IMHO świadczy raczej o stołówce jak punkcie wyjscia.Dzieci wcale nie musiały korzystać ze stołówki, wystarczy, że "przybiły pionę" z tymi co korzystali i juz miały na rękach co trzeba. Rotawirusy i norowirusy mogą się szerzyć również droga kropelkową. Czas zamknięcia placówki raczej tylko ograniczy zachorowania, chory moze być zakaźny dłużej niż 3 dni (tyle, ile trwa wydalenie złuszczonych, zaatakowanych przez wirusa komórek śluzówki przewodu pokarmowego-czasem  tydzień)Teraz tez pewnie objawiają się następni chorzy (bo czas wylęgania może trwać do 3 dni). W innych szkołach też są zachorowania (miałem informacje od pań w świetlicy szkoły, gdzie chodzi drugie moje dziecko), ale nie az taka masówka, że jednego dnia pół klasy nie ma na zajęciach. Po upojnej nocy z wtorku na środę mój młody na szczęście już wraca do siebie. Słuszna decyzja o zamknięciu szkoły i śledztwie sanepidu.

a ciekawe co jeśli nie zatrucie pokarmowe? plaga egipska??Wystąpienie tak masowego zachorowania w jednym czasie IMHO świadczy raczej o stołówce jak punkcie wyjscia.Dzieci wcale nie musiały korzystać ze stołówki, wystarczy, że "przybiły pionę" z tymi co korzystali i juz miały na rękach co trzeba. Rotawirusy i norowirusy mogą się szerzyć również droga kropelkową. Czas zamknięcia placówki raczej tylko ograniczy zachorowania, chory moze być zakaźny dłużej niż 3 dni (tyle, ile trwa wydalenie złuszczonych, zaatakowanych przez wiru... rozwiń

Avatar
MaMa / 12 grudnia 2013 o 11:23
0

to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu

Szkoła w Mętowie też została zamknięta, z powodu dużej liczby chorych dzieci

Avatar
.l / 12 grudnia 2013 o 09:20
0

w calym lublinie sa takie przypadki,tylko szkoly tego nie zglaszaja.nie ma dzieci nie ma problemu .A dyrektor zrobil przysługe rodzicom.Teraz ,kazdy moze wziac w pracy opiekę nad dzieckiem z powodu zamkniecia szkoly

to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu

Avatar
rodzic / 12 grudnia 2013 o 09:19
0

U mnie 2 chorych z tej szkoły. Szkoda, nikt nie mówi o wszawicy będącej w szkole.

I tu się Pani myli .tez mam 2 dzieci w tej szkole i

--miesiąc temu na zebraniach ,tez była informacja z sanepidu wszawicy

-na zebraniach o problemie mówili wychowawcy

-wczoraj na zebraniu tez dyrektor o tym mówił

Z wszawica musza walczyć rodzice.Wesz zyje 2 dni i tu takze przydałaby się izolacja dzieci.Być może po zamknięciu szkoły oba problemy znikną.

Rodzice musza sprawdzac główki dzieci.Dyrektor ma rację ,że pielegniarka nie obskoczy 900 dzieci.Po za tym nie wszyscy wyrazają zgodę na przegląd czystości dziecka.

Szampon ,który może byc profilaktyką w aptece kosztuje 10 zł.Powinni skorzystać z niego wszyscy domownicy.

Nie oszukujmy się,że to dotyka innych a moje dziecko jest czyściutke.To bzdura.Nawet najbardziej wymalowana mama moze to mieć ,bo złapala od fryzjera czy w innym miejscu.

Moje dzieci w tym roku nie mają choc w ubiegłym roku ten problem wystąpił.

To samo z rotawirusami,w domu też nalezy przeprowadzić dezynfekcje umywalek,sedesów i to nie pachnącymi srodkami a najlepiej z chlorem .Chyba dosia jest najlepsza.

Srodki ładnie pachnące niekoniecznie dobrze dezynfekują.

I tu się Pani myli .tez mam 2 dzieci w tej szkole i

--miesiąc temu na zebraniach ,tez była informacja z sanepidu wszawicy

-na zebraniach o problemie mówili wychowawcy

-wczoraj na zebraniu tez dyrektor o tym mówił

Z wszawica musza walczyć rodzice.Wesz zyje 2 dni i tu takze przydałaby się izolacja dzieci.Być może po zamknięciu szkoły oba problemy znikną.

Rodzice musza sprawdzac główki dzieci.Dyrektor ma rację ,że pielegniarka nie obskoczy 900 dzieci.Po za tym nie wszyscy wyrazają zgodę na prz... rozwiń

Avatar
Artur / 12 grudnia 2013 o 08:58
0
Brawo Dyrektor za odwagę .W większości szkół istnieje ten sam problem ale zamiata się go pod dywan ,bo lepiej się nie wychylać.Jeśli faktycznie przyczyną dolegliwości jest Rotawirus to sprawcami epidemii są same dzieci nie przestrzegające higieny/choroba brudnych rąk/.Dorośli chorują bardzo rzadko stąd nie odwołano zebrań z rodzicami.
Avatar
czytelnik / 12 grudnia 2013 o 08:26
0

U mnie 2 chorych z tej szkoły. Szkoda, nikt nie mówi o wszawicy będącej w szkole.

Avatar
Magda / 12 grudnia 2013 o 03:59
0
Ostrzegam, zeby nie lekcewazyc problemu. Jestem marka jednego z tych dzieci, ktore zachorowaly we wtorek. Nie widzialam corki tak chorej, a dzisiejsza noc nalezy do mnie...
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 83 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 25 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!