Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2013 r.
18:37
Edytuj ten wpis

Epidemia w szkole. Pięć osób w szpitalu. Podstawówka zamknięta

0 25 A A
Szkoła Podstawowa nr 21 (Szkoła Podstawowa nr 21)
Szkoła Podstawowa nr 21 (Szkoła Podstawowa nr 21)

Pięć osób trafiło do szpitala po zakażeniu rota- lub norowirusami w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Zuchów w Lublinie. Ze względu na liczne zachorowania wśród innych dzieci władze szkoły zdecydowały się zamknąć placówkę do końca tygodnia. Hospitalizowani uczniowie czują się dobrze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o problemie otrzymaliśmy od naszego Czytelnika Tomasza na alarm24. – W środę ok. godz. 13 zamknięto szkołę i świetlicę. Wszystkich uczniów wysłano do domów. Dzieci przekazują sobie plotkę o masowym zatruciu – napisał do nas pan Tomasz.

Informację potwierdza szkoła. Na swojej stronie internetowej zamieściła ogłoszenie o zawieszonych lekcjach. Czytamy w nim, że do 13 grudnia włącznie wszystkie zajęcia zostały odwołane z powodu licznych zachorowań dzieci. W środę do szkoły dotarło zaledwie 214 spośród ponad 500 uczniów.

– To już jest epidemia. W trosce o zdrowie pozostałych dzieci, żeby się nawzajem nie zarażały, wystąpiliśmy z wnioskiem o zamknięcie szkoły – wyjaśnia Irmina Nikiel, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

W środę pracownicy sanepidu pobrali próbki z całej szkoły. Sprawdzili też dokładnie stołówkę podstawówki.

– Szukamy przyczyny i próbujemy ustalić źródło problemu – dodaje Nikiel.

Zakazić się rota- lub norowirusami (wirusowe zakażenie przewodu pokarmowego, zwane potocznie grypą żołądkową) można poprzez kontakt z chorym lub skażoną żywnością lub wodą. Dużą rolę w rozprzestrzenianiu choroby odgrywają ręce. Do zakażenia dochodzi w momencie, gdy dziecko spożyje pokarm zanieczyszczony kałem chorej osoby.

– Objawy pojawiają się dopiero po dwóch dniach od zarażenia. Są to m.in. biegunka i wymioty, które odczuwane są przez jeden dzień – mówi Irmina Nikiel. Właśnie dlatego szkoła będzie zamknięta 3 dni – do poniedziałku wszystkie dzieci powinny już wyzdrowieć.

Dwoje dzieci trafiło do DSK w Lublinie, a trzy osoby na oddział chorób zakaźnych. Ich stan jest dobry i stabilny. To jedyna szkoła w Lublinie, w której odwołano zajęcia w tym tygodniu.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rodzic / 13 grudnia 2013 o 18:01
0

Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.

A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji wszystkich uczniów którzy maja rodzeństwo w SP21. Ponadto uczniowie ci mają zakaz chodzenia do szkoły do 20.12.2013 NA JAKIEJ PODSTAWIE? miał też miejsce incydent gdzie nauczycielka na lekcji przesadziła tych uczni do ostatnich ławek i spryskała ich środkami czystości do mycia sanitariatów a dzieci zostały poinformowane, że choroba przenosi się przez dotyk.

Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.

A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji ... rozwiń

Avatar
ania / 13 grudnia 2013 o 07:33
0

to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu

Totalna bzdura!Przed snuciem opini proponuję zapoznać sie z sytuacją ...ZS Mętów od wczoraj jest zamknięty!

Avatar
Anna / 12 grudnia 2013 o 19:44
0

Czy sprawdzono stołówkę ,pracowników kuchni i dostawców dostarczających gotowe wyroby do kuchni?.Ktoś moze byc nosicielem tej choroby.

Avatar
M. / 12 grudnia 2013 o 12:23
0

Jeszcze nikt nie potwierdzil ze jest to zatrucie pokarmowe. Tym bardziej ze zachorowaly rowniez dzieci ktore nie korzystaja ze stolowki szkolnej.

a ciekawe co jeśli nie zatrucie pokarmowe? plaga egipska??Wystąpienie tak masowego zachorowania w jednym czasie IMHO świadczy raczej o stołówce jak punkcie wyjscia.Dzieci wcale nie musiały korzystać ze stołówki, wystarczy, że "przybiły pionę" z tymi co korzystali i juz miały na rękach co trzeba. Rotawirusy i norowirusy mogą się szerzyć również droga kropelkową. Czas zamknięcia placówki raczej tylko ograniczy zachorowania, chory moze być zakaźny dłużej niż 3 dni (tyle, ile trwa wydalenie złuszczonych, zaatakowanych przez wirusa komórek śluzówki przewodu pokarmowego-czasem  tydzień)Teraz tez pewnie objawiają się następni chorzy (bo czas wylęgania może trwać do 3 dni). W innych szkołach też są zachorowania (miałem informacje od pań w świetlicy szkoły, gdzie chodzi drugie moje dziecko), ale nie az taka masówka, że jednego dnia pół klasy nie ma na zajęciach. Po upojnej nocy z wtorku na środę mój młody na szczęście już wraca do siebie. Słuszna decyzja o zamknięciu szkoły i śledztwie sanepidu.

a ciekawe co jeśli nie zatrucie pokarmowe? plaga egipska??Wystąpienie tak masowego zachorowania w jednym czasie IMHO świadczy raczej o stołówce jak punkcie wyjscia.Dzieci wcale nie musiały korzystać ze stołówki, wystarczy, że "przybiły pionę" z tymi co korzystali i juz miały na rękach co trzeba. Rotawirusy i norowirusy mogą się szerzyć również droga kropelkową. Czas zamknięcia placówki raczej tylko ograniczy zachorowania, chory moze być zakaźny dłużej niż 3 dni (tyle, ile trwa wydalenie złuszczonych, zaatakowanych przez wiru... rozwiń

Avatar
MaMa / 12 grudnia 2013 o 11:23
0

to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu

Szkoła w Mętowie też została zamknięta, z powodu dużej liczby chorych dzieci

Avatar
.l / 12 grudnia 2013 o 09:20
0

w calym lublinie sa takie przypadki,tylko szkoly tego nie zglaszaja.nie ma dzieci nie ma problemu .A dyrektor zrobil przysługe rodzicom.Teraz ,kazdy moze wziac w pracy opiekę nad dzieckiem z powodu zamkniecia szkoly

to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu

Avatar
rodzic / 12 grudnia 2013 o 09:19
0

U mnie 2 chorych z tej szkoły. Szkoda, nikt nie mówi o wszawicy będącej w szkole.

I tu się Pani myli .tez mam 2 dzieci w tej szkole i

--miesiąc temu na zebraniach ,tez była informacja z sanepidu wszawicy

-na zebraniach o problemie mówili wychowawcy

-wczoraj na zebraniu tez dyrektor o tym mówił

Z wszawica musza walczyć rodzice.Wesz zyje 2 dni i tu takze przydałaby się izolacja dzieci.Być może po zamknięciu szkoły oba problemy znikną.

Rodzice musza sprawdzac główki dzieci.Dyrektor ma rację ,że pielegniarka nie obskoczy 900 dzieci.Po za tym nie wszyscy wyrazają zgodę na przegląd czystości dziecka.

Szampon ,który może byc profilaktyką w aptece kosztuje 10 zł.Powinni skorzystać z niego wszyscy domownicy.

Nie oszukujmy się,że to dotyka innych a moje dziecko jest czyściutke.To bzdura.Nawet najbardziej wymalowana mama moze to mieć ,bo złapala od fryzjera czy w innym miejscu.

Moje dzieci w tym roku nie mają choc w ubiegłym roku ten problem wystąpił.

To samo z rotawirusami,w domu też nalezy przeprowadzić dezynfekcje umywalek,sedesów i to nie pachnącymi srodkami a najlepiej z chlorem .Chyba dosia jest najlepsza.

Srodki ładnie pachnące niekoniecznie dobrze dezynfekują.

I tu się Pani myli .tez mam 2 dzieci w tej szkole i

--miesiąc temu na zebraniach ,tez była informacja z sanepidu wszawicy

-na zebraniach o problemie mówili wychowawcy

-wczoraj na zebraniu tez dyrektor o tym mówił

Z wszawica musza walczyć rodzice.Wesz zyje 2 dni i tu takze przydałaby się izolacja dzieci.Być może po zamknięciu szkoły oba problemy znikną.

Rodzice musza sprawdzac główki dzieci.Dyrektor ma rację ,że pielegniarka nie obskoczy 900 dzieci.Po za tym nie wszyscy wyrazają zgodę na prz... rozwiń

Avatar
Artur / 12 grudnia 2013 o 08:58
0
Brawo Dyrektor za odwagę .W większości szkół istnieje ten sam problem ale zamiata się go pod dywan ,bo lepiej się nie wychylać.Jeśli faktycznie przyczyną dolegliwości jest Rotawirus to sprawcami epidemii są same dzieci nie przestrzegające higieny/choroba brudnych rąk/.Dorośli chorują bardzo rzadko stąd nie odwołano zebrań z rodzicami.
Avatar
czytelnik / 12 grudnia 2013 o 08:26
0

U mnie 2 chorych z tej szkoły. Szkoda, nikt nie mówi o wszawicy będącej w szkole.

Avatar
Magda / 12 grudnia 2013 o 03:59
0
Ostrzegam, zeby nie lekcewazyc problemu. Jestem marka jednego z tych dzieci, ktore zachorowaly we wtorek. Nie widzialam corki tak chorej, a dzisiejsza noc nalezy do mnie...
Avatar
Rodzic / 13 grudnia 2013 o 18:01
0

Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.

A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji wszystkich uczniów którzy maja rodzeństwo w SP21. Ponadto uczniowie ci mają zakaz chodzenia do szkoły do 20.12.2013 NA JAKIEJ PODSTAWIE? miał też miejsce incydent gdzie nauczycielka na lekcji przesadziła tych uczni do ostatnich ławek i spryskała ich środkami czystości do mycia sanitariatów a dzieci zostały poinformowane, że choroba przenosi się przez dotyk.

Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.

A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji ... rozwiń

Avatar
ania / 13 grudnia 2013 o 07:33
0

to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu

Totalna bzdura!Przed snuciem opini proponuję zapoznać sie z sytuacją ...ZS Mętów od wczoraj jest zamknięty!

Avatar
Anna / 12 grudnia 2013 o 19:44
0

Czy sprawdzono stołówkę ,pracowników kuchni i dostawców dostarczających gotowe wyroby do kuchni?.Ktoś moze byc nosicielem tej choroby.

Avatar
M. / 12 grudnia 2013 o 12:23
0

Jeszcze nikt nie potwierdzil ze jest to zatrucie pokarmowe. Tym bardziej ze zachorowaly rowniez dzieci ktore nie korzystaja ze stolowki szkolnej.

a ciekawe co jeśli nie zatrucie pokarmowe? plaga egipska??Wystąpienie tak masowego zachorowania w jednym czasie IMHO świadczy raczej o stołówce jak punkcie wyjscia.Dzieci wcale nie musiały korzystać ze stołówki, wystarczy, że "przybiły pionę" z tymi co korzystali i juz miały na rękach co trzeba. Rotawirusy i norowirusy mogą się szerzyć również droga kropelkową. Czas zamknięcia placówki raczej tylko ograniczy zachorowania, chory moze być zakaźny dłużej niż 3 dni (tyle, ile trwa wydalenie złuszczonych, zaatakowanych przez wirusa komórek śluzówki przewodu pokarmowego-czasem  tydzień)Teraz tez pewnie objawiają się następni chorzy (bo czas wylęgania może trwać do 3 dni). W innych szkołach też są zachorowania (miałem informacje od pań w świetlicy szkoły, gdzie chodzi drugie moje dziecko), ale nie az taka masówka, że jednego dnia pół klasy nie ma na zajęciach. Po upojnej nocy z wtorku na środę mój młody na szczęście już wraca do siebie. Słuszna decyzja o zamknięciu szkoły i śledztwie sanepidu.

a ciekawe co jeśli nie zatrucie pokarmowe? plaga egipska??Wystąpienie tak masowego zachorowania w jednym czasie IMHO świadczy raczej o stołówce jak punkcie wyjscia.Dzieci wcale nie musiały korzystać ze stołówki, wystarczy, że "przybiły pionę" z tymi co korzystali i juz miały na rękach co trzeba. Rotawirusy i norowirusy mogą się szerzyć również droga kropelkową. Czas zamknięcia placówki raczej tylko ograniczy zachorowania, chory moze być zakaźny dłużej niż 3 dni (tyle, ile trwa wydalenie złuszczonych, zaatakowanych przez wiru... rozwiń

Avatar
MaMa / 12 grudnia 2013 o 11:23
0

to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu

Szkoła w Mętowie też została zamknięta, z powodu dużej liczby chorych dzieci

Avatar
.l / 12 grudnia 2013 o 09:20
0

w calym lublinie sa takie przypadki,tylko szkoly tego nie zglaszaja.nie ma dzieci nie ma problemu .A dyrektor zrobil przysługe rodzicom.Teraz ,kazdy moze wziac w pracy opiekę nad dzieckiem z powodu zamkniecia szkoly

to może sanepid sprawdzi ile nie ma dzieci w Metowie bo tam zdaje się nikt nie widzi problemu

Avatar
rodzic / 12 grudnia 2013 o 09:19
0

U mnie 2 chorych z tej szkoły. Szkoda, nikt nie mówi o wszawicy będącej w szkole.

I tu się Pani myli .tez mam 2 dzieci w tej szkole i

--miesiąc temu na zebraniach ,tez była informacja z sanepidu wszawicy

-na zebraniach o problemie mówili wychowawcy

-wczoraj na zebraniu tez dyrektor o tym mówił

Z wszawica musza walczyć rodzice.Wesz zyje 2 dni i tu takze przydałaby się izolacja dzieci.Być może po zamknięciu szkoły oba problemy znikną.

Rodzice musza sprawdzac główki dzieci.Dyrektor ma rację ,że pielegniarka nie obskoczy 900 dzieci.Po za tym nie wszyscy wyrazają zgodę na przegląd czystości dziecka.

Szampon ,który może byc profilaktyką w aptece kosztuje 10 zł.Powinni skorzystać z niego wszyscy domownicy.

Nie oszukujmy się,że to dotyka innych a moje dziecko jest czyściutke.To bzdura.Nawet najbardziej wymalowana mama moze to mieć ,bo złapala od fryzjera czy w innym miejscu.

Moje dzieci w tym roku nie mają choc w ubiegłym roku ten problem wystąpił.

To samo z rotawirusami,w domu też nalezy przeprowadzić dezynfekcje umywalek,sedesów i to nie pachnącymi srodkami a najlepiej z chlorem .Chyba dosia jest najlepsza.

Srodki ładnie pachnące niekoniecznie dobrze dezynfekują.

I tu się Pani myli .tez mam 2 dzieci w tej szkole i

--miesiąc temu na zebraniach ,tez była informacja z sanepidu wszawicy

-na zebraniach o problemie mówili wychowawcy

-wczoraj na zebraniu tez dyrektor o tym mówił

Z wszawica musza walczyć rodzice.Wesz zyje 2 dni i tu takze przydałaby się izolacja dzieci.Być może po zamknięciu szkoły oba problemy znikną.

Rodzice musza sprawdzac główki dzieci.Dyrektor ma rację ,że pielegniarka nie obskoczy 900 dzieci.Po za tym nie wszyscy wyrazają zgodę na prz... rozwiń

Avatar
Artur / 12 grudnia 2013 o 08:58
0
Brawo Dyrektor za odwagę .W większości szkół istnieje ten sam problem ale zamiata się go pod dywan ,bo lepiej się nie wychylać.Jeśli faktycznie przyczyną dolegliwości jest Rotawirus to sprawcami epidemii są same dzieci nie przestrzegające higieny/choroba brudnych rąk/.Dorośli chorują bardzo rzadko stąd nie odwołano zebrań z rodzicami.
Avatar
czytelnik / 12 grudnia 2013 o 08:26
0

U mnie 2 chorych z tej szkoły. Szkoda, nikt nie mówi o wszawicy będącej w szkole.

Avatar
Magda / 12 grudnia 2013 o 03:59
0
Ostrzegam, zeby nie lekcewazyc problemu. Jestem marka jednego z tych dzieci, ktore zachorowaly we wtorek. Nie widzialam corki tak chorej, a dzisiejsza noc nalezy do mnie...
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ukrainiec zapłacił 26 500 zł grzywny i wyszedł na wolność

Ukrainiec zapłacił 26 500 zł grzywny i wyszedł na wolność 0 1

Był poszukiwany, więc zmienił paszport, żeby uniknąć odpowiedzialności. Ale to nie nie zwiodło funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pracujących w Dorohusku.

"Nie można tej sprawy traktować tylko jako osobistego problemu Piotra Kowalczyka". Komentarze polityków

"Nie można tej sprawy traktować tylko jako osobistego problemu Piotra Kowalczyka". Komentarze polityków 2 7

W piątek zamojski sąd aresztował na trzy miesiące Piotra Kowalczyka. Wraz z nim do aresztu trafili także jego trzej współpracownicy: Mariusz P., Adam M. oraz Maciej S. To przedsiębiorcy z Lublina, działający na rynku nieruchomości. Prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie całej czwórki. Dziś sąd przychylił się do argumentów śledczych.

13. Kazimierski Jarmark Świąteczny
7 grudnia 2019, 10:00

13. Kazimierski Jarmark Świąteczny 0 0

W tym roku wyjątkowy kazimierski jarmark zorganizowany zostanie w dniach 7-8 grudnia na Rynku i tradycyjnie będzie połączony z Kiermaszem Smaków Regionalnych "Zasmakuj w Kazimierzu". Organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Wystawa "Tu Obywatele" na Placu Wolności
7 grudnia 2019, 13:30

Wystawa "Tu Obywatele" na Placu Wolności 0 1

Kontrmiesięcznice obywatelskie doczekają się artystycznego podsumowania. Dwa lata wytrwałego protestu zostały udokumentowane w formie wyjątkowego albumu, na który złożyło się ponad 260 zdjęć. Promocja wydawnictwa połączona z wernisażem wystawy fotografii odbędzie się 7 grudnia o godz. 13.30 na Placu Wolności w Lublinie.

Rywal z górnej półki. LUK Politechnika zmierzy się z Lechią Tomaszów Mazowiecki

Rywal z górnej półki. LUK Politechnika zmierzy się z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0 0

Początek sobotniego spotkania w hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich o godzinie 20

Podwyżki za żłobek w Świdniku. Za leżakowanie i zupę

Podwyżki za żłobek w Świdniku. Za leżakowanie i zupę 0 0

Wzrośnie stawka z wyżywienie dziecka w miejskich żłobkach w Świdniku. Od nowego roku wyższa będzie też opłata za pobyt dziecka w takiej placówce. Jednak w przypadku nieobecności malucha są przewidziane zniżki. Urząd Miasta przygotowuje się też do wprowadzenia udogodnień dla rodziców.

"Paka dla bezdomniaka". Koncert charytatywny na rzecz psów ze schorniska w Krzesimowie
7 grudnia 2019, 17:00

"Paka dla bezdomniaka". Koncert charytatywny na rzecz psów ze schorniska w Krzesimowie 0 0

Były już parada "adopciaków" ulicami miasta, akcja pod hasłem "Nie kupuj, adoptuj", połączoną z meczem piłkarskim i kolejne edycje "Paki dla bezdomniaka". Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku kolejny raz chce pomóc Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie i w sobotę organizuje koncert charytatywny.

S17. Wkrótce przejezdne będą kolejne fragmenty trasy Lublin-Warszawa
galeria
film

S17. Wkrótce przejezdne będą kolejne fragmenty trasy Lublin-Warszawa 31 8

Dobra wiadomość dla kierowców. Niedługo dostępne mają być kolejne fragmenty budowanej trasy S17 między Lublinem a Warszawą

Foto Notatki. Wernisaż wystawy Maksa Skrzeczkowskiego w Kazimierzu Dolnym
7 grudnia 2019, 13:00

Foto Notatki. Wernisaż wystawy Maksa Skrzeczkowskiego w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Foto Notatki" to tytuł wystawy fotografii Maksa Skrzeczkowskiego, która będzie prezentowana na Dziedzińcu Zamkowym w Kazimierzu Dolnym. Otwarcie ekspozycji nastąpi 7 grudnia o godz. 13.

W Świdniku przybyło świątecznych dekoracji

W Świdniku przybyło świątecznych dekoracji 1 1

W Świdniku zamontowane zostały już dekoracje świąteczne. Niektóre zdobiące miasto elementy Ratusz kupił w tym roku.

Areszt dla Piotra Kowalczyka i jego współpracowników zatrzymanych przez CBA
PILNE

Areszt dla Piotra Kowalczyka i jego współpracowników zatrzymanych przez CBA 43 127

Zamojski sąd aresztował Piotra Kowalczyka, zatrzymanego we wtorek przez CBA. Były przewodniczący lubelskiej rady miasta spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Wraz z nim aresztowano jego trzech współpracowników, w tym krewnego Przemysława Czarnka - posła PiS.

Biegi, jazda na crossie i morsowianie. W Biłgoraju szykuje się sobota na sportowo

Biegi, jazda na crossie i morsowianie. W Biłgoraju szykuje się sobota na sportowo 0 0

Organizatorzy spodziewają się ponad 200 osób, które wezmą udział w sobotnich wydarzeniach sportowych. Można zacząć od rekreacyjnego biegu mikołajkowego, później ścigać się w crossie a na koniec wskoczyć do zalewu z innymi morsami. Taki jest plan na sobotę, 7 grudnia.

Spotkanie filmowe na Majdanku: "Podróże w rodzinną przeszłość czasów wojny"
7 grudnia 2019, 11:00

Spotkanie filmowe na Majdanku: "Podróże w rodzinną przeszłość czasów wojny" 0 2

Trzy filmy dokumentalne będzie można zobaczyć 7 grudnia o godz. 11 w Państwowym Muzeum na Majdanku w ramach spotkania Podróże w rodzinną przeszłość czasów wojny".

Mikołajki Miejskie w Puławach
7 grudnia 2019, 16:00

Mikołajki Miejskie w Puławach 0 0

Już po raz kolejny w Puławach zostaną zorganizowane Mikołajki Miejskie dla wszystkich mieszkańców. W tym roku impreza rozpocznie się 7 grudnia o godz. 16 na placu F. Chopina.

Włodawa otwiera się na inne kultury. Już jutro jarmark świąteczny
7 grudnia 2019, 9:00

Włodawa otwiera się na inne kultury. Już jutro jarmark świąteczny 0 0

Jarmark świąteczny, czyli targ przysmaków rękodzieła, wyjątkowych ozdób i zabawek. Do tego wielokulturowe warsztaty świąteczne, wspólne kolędowanie i koncerty. To tylko niektóre atrakcje sobotniego święta wielu kultur po włodawsku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!