Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

ESK 2016: Zwyciężyła polityka, a nie kultura?

Utworzony przez kot w butach, 24 czerwca 2011 r. o 13:04 Powrót do artykułu
Nie twórzmy teorii spiskowych i nie rób z siebie męczenników na ołtarzu kultury i sztuki - już jest zresztą w Lublinie Droga Męczenników Majdanka i wystarczy ! Powinniśmy pogratulować zwycięscy i wziąć się do roboty !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przy najbliższych wyborach my lublinianie poznamy sie na rzeczy , PO i PSL niech nie liczą na głosy, niech im daje Wrocław
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BRESLAU - ESK [Niemieckiej].
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pełna zgoda z 'kotem w butach' - przegrywać trzeba umieć. nasze 250 projektów to bardzo ładna liczba, ale już nie tak piękna byłaby ilość miejsc hotelowych, czy kilometrów dróg ekspresowych prowadzących do Lublina. myślę, że członkowie różnych komisji i ci z zagranicy i z Polski nie chcą kupować obietnic - jak było to w przypadku Euro '12. przez ostatnich kilka lat ciągle czytało się i słyszało - 'zdążymy?/nie zdążymy?' , 'odbiorą?/nie odbiorą? itd. i chociaż nie będzie tak źle, to po co ryzykować drugi raz? uważam, że Lublin pokazał się z dobrej strony, faktycznie zaczęło się tu dziać coraz więcej. zrealizujmy ten projekt (co prezydent przecież obiecał), a w 2030 nie będziemy musieli liczyć na czyjąś łaskę, po prostu to wygramy. chyba że teraz będziemy robić raban, bo 'przegraliśmy, a przecież ESK nam się należała'.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WYGRAŁ ROZSĄDEK Komisji proszę sie nie czepiać, bo dokonała dobrego wyboru. Przecież Komisja nie może zrobić z siebie idiotów i wybrać na Europejską Stolicę Kultury miasto, do którego nie ma jak dojechać, a jak potencjalni turyści już dojadą, to wysiądą na dworcu pks http://img822.imageshack.us/img822/5486/dwpks.jpg TO ma być wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury??? Sami jesteśmy sobie winni, a dokładnie winni są Żuk i Wasilewski - to ONI odpowiadali za przygotowanie Lublina do ESK 2016 i nie POtrafili ogarnąć wyglądu śródmieścia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie sobie już spokój z tym ESK. Lublin raz się postarał i od razu chciałby zostać zwycięzcą. JA się pytam gdzie byliście wcześniej i co robiliście jak wszystkie inne miasta w Polsce się rozwijały i inwestowały w rozwój infrastruktury i kapitału społecznego. Taka jest prawda, na sukces pracuje się dużo dużo dłużej. Wy zawsze jesteście zdania że Lublinowi wszystko się należy, najlepiej za darmo, bez żadnego wysiłku, i nadal nic nie robicie bo Lublinowi się należy, bo to miasto z historią. Inne miasta są już daleko daleko przed Wami, bo inne miasta się starają coś robią, wyproszą ich drzwiami wchodzą oknem, aż dopną swego, a u Was nic się nie dzieje tylko cały czas jęczycie i jęczycie słuchać się tego nie da... Popatrzcie gdzie są takie miasta jak Wrocław, Poznań, Kraków a nawet i dużo mniejszy Rzeszów... Zachęcam do refleksji bo już za niedługo będziecie polską E albo F
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kefir napisał:
pełna zgoda z 'kotem w butach' - przegrywać trzeba umieć. nasze 250 projektów to bardzo ładna liczba, ale już nie tak piękna byłaby ilość miejsc hotelowych, czy kilometrów dróg ekspresowych prowadzących do Lublina. myślę, że członkowie różnych komisji i ci z zagranicy i z Polski nie chcą kupować obietnic - jak było to w przypadku Euro '12. przez ostatnich kilka lat ciągle czytało się i słyszało - 'zdążymy?/nie zdążymy?' , 'odbiorą?/nie odbiorą? itd. i chociaż nie będzie tak źle, to po co ryzykować drugi raz? uważam, że Lublin pokazał się z dobrej strony, faktycznie zaczęło się tu dziać coraz więcej. zrealizujmy ten projekt (co prezydent przecież obiecał), a w 2030 nie będziemy musieli liczyć na czyjąś łaskę, po prostu to wygramy. chyba że teraz będziemy robić raban, bo 'przegraliśmy, a przecież ESK nam się należała'. [/quote] [quote name='andy' timestamp='1308916360' post='493410'] WYGRAŁ ROZSĄDEK Komisji proszę sie nie czepiać, bo dokonała dobrego wyboru. Przecież Komisja nie może zrobić z siebie idiotów i wybrać na Europejską Stolicę Kultury miasto, do którego nie ma jak dojechać, a jak potencjalni turyści już dojadą, to wysiądą na dworcu pks http://img822.imageshack.us/img822/5486/dwpks.jpg TO ma być wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury??? Sami jesteśmy sobie winni, a dokładnie winni są Żuk i Wasilewski - to ONI odpowiadali za przygotowanie Lublina do ESK 2016 i nie POtrafili ogarnąć wyglądu śródmieścia
Ja wypowiem się w inny sposób: przestańcie do ku*** nędzy narzekać na niezadowolenie Lublinian, że nie wygraliśmy tego konkursu. Ludzie mają prawo być zawiedzeni. We wcześniejszych edycjach o wiele mniejsze miasta europejskie od Wrocławia wygrywały i to faktycznie dało im szanse na rozwój. Co z tego, że Wrocław ma drogi, lotnisko etc. a Lublin nie? Za chwilę i my będziemy mieli. Wkrzają już mnie wasze komentarze typu: "bardzo dobrze, że nie wygraliśmy, wstyd bo tu się nic nie dzieje etc". Nie podoba się Lublin? WYpier***AĆ DO WROCŁAWIA. Nie rozumiecie idei konkursu, pieprzycie o lotnisku, drogach etc. Nie ma dróg? Toś z buta buraku jeden z drugim tu przyszedł? Może się jedzie długo, sam narzekam jadąc tracą Lublin - Warszawa ale jednak DA SIĘ DOJECHAĆ. Do 2016 roku stan dróg by został poprawiony, za rok jeśli nie będzie obsuwy ruszy lotnisko. 'andy' prezentujesz zdjęcia dworca? Przejedź się na Centralny do Warszawy, poszukaj zdjęć z Wrocławia a nie narzekasz. Wszędzie jest tak samo. Poza tym były plany przebudowy dworca i ten nieszczęsny dworzec mógłby zostać przebudowany. Bo kasa by się znalazła. Kwestia dotacji od Zdrojewskiego - jak ludzie mają zaakceptować wygraną, kiedy w momencie wizytacji Wrocławia przez komisję minister wyciąga z kapelusza 100 mln których miało NIE BYĆ! Gdyby ogłosił, że dotacje Wrocław dostanie już po wygranej - nie byłoby problemu. Ale przed to sorry ale chyba trzeba mieć zespół Downa żeby nie widzieć o co tu chodzi. A dalej znajdą się deb***e obwiniające Wasilewskiego i Żuka o porażkę. Wiecie czemu nie daliśmy rady? Bo Lublin to pisowskie zadupie na które leje każdy. Wiecie jaki komentarz na "wp" znalazłem? Cyt: "Gratuluję Wrocławowi, jednocześnie smutno mi, że Lublin nie wygrał. Byłem tam i jestem urzeczony tym miastem. Szkoda tylko, że jest tak fanatycznie pisowskie." Ten komentarz mówi sam za siebie. Dopóki większość lublinian będzie tak wycierać sobie gębę pisem - każdy będzie miał nas w czterech literach. Cała masa ludzi się starała o to, żeby Lublin miał szansę chociaż na wygraną. Znam nawet jedną z takich osób, którzy się angażowali za "damski ch..." byleby tylko pomóc coś. Więc darujcie już wasze wiejskie mądrości, że nie zasługiwaliśmy na wygraną. Jak widać - Lublin zdobył więcej punktów i miał bogatszy program od Wrocławia ale niestety zaważyły układziki kolesiów z PO. Lublin miał szansę i na pewno bardziej zasługiwał na tytuł ESK 2016 niż nadmuchany, przereklamowany Wrocław. Byłem tam, piękne miasto - to fakt. Ale to Lublin potrzebował solidnego kopa do przodu żeby się wybić gdzieś wyżej. Niestety dostał kopa - ale w D.
Ostatnio edytowany 24 czerwca 2011 r. o 15:04
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję "Kapitalistyczny czyn rozwoju"!W niedziele Lublinianie wzięliby się za "sprzątanie miasta" rezygnując z zapłaty,ale zrobiliby to dla siebie.Dopiero zadziwiliby Komisję.....Ale o czym ja myślę!Lepiej narzekać i szukać wszędzie spisku......!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Don napisał:
Ja wypowiem się w inny sposób: przestańcie do ku*** nędzy narzekać na niezadowolenie Lublinian, że nie wygraliśmy tego konkursu. Ludzie mają prawo być zawiedzeni. We wcześniejszych edycjach o wiele mniejsze miasta europejskie od Wrocławia wygrywały i to faktycznie dało im szanse na rozwój. Co z tego, że Wrocław ma drogi, lotnisko etc. a Lublin nie? Za chwilę i my będziemy mieli. Wkrzają już mnie wasze komentarze typu: "bardzo dobrze, że nie wygraliśmy, wstyd bo tu się nic nie dzieje etc". Nie podoba się Lublin? WYpier***AĆ DO WROCŁAWIA. Nie rozumiecie idei konkursu, pieprzycie o lotnisku, drogach etc. Nie ma dróg? Toś z buta buraku jeden z drugim tu przyszedł? Może się jedzie długo, sam narzekam jadąc tracą Lublin - Warszawa ale jednak DA SIĘ DOJECHAĆ. Do 2016 roku stan dróg by został poprawiony, za rok jeśli nie będzie obsuwy ruszy lotnisko. 'andy' prezentujesz zdjęcia dworca? Przejedź się na Centralny do Warszawy, poszukaj zdjęć z Wrocławia a nie narzekasz. Wszędzie jest tak samo. Poza tym były plany przebudowy dworca i ten nieszczęsny dworzec mógłby zostać przebudowany. Bo kasa by się znalazła. Kwestia dotacji od Zdrojewskiego - jak ludzie mają zaakceptować wygraną, kiedy w momencie wizytacji Wrocławia przez komisję minister wyciąga z kapelusza 100 mln których miało NIE BYĆ! Gdyby ogłosił, że dotacje Wrocław dostanie już po wygranej - nie byłoby problemu. Ale przed to sorry ale chyba trzeba mieć zespół Downa żeby nie widzieć o co tu chodzi. A dalej znajdą się deb***e obwiniające Wasilewskiego i Żuka o porażkę. Wiecie czemu nie daliśmy rady? Bo Lublin to pisowskie zadupie na które leje każdy. Wiecie jaki komentarz na "wp" znalazłem? Cyt: "Gratuluję Wrocławowi, jednocześnie smutno mi, że Lublin nie wygrał. Byłem tam i jestem urzeczony tym miastem. Szkoda tylko, że jest tak fanatycznie pisowskie." Ten komentarz mówi sam za siebie. Dopóki większość lublinian będzie tak wycierać sobie gębę pisem - każdy będzie miał nas w czterech literach. Cała masa ludzi się starała o to, żeby Lublin miał szansę chociaż na wygraną. Znam nawet jedną z takich osób, którzy się angażowali za "damski ch..." byleby tylko pomóc coś. Więc darujcie już wasze wiejskie mądrości, że nie zasługiwaliśmy na wygraną. Jak widać - Lublin zdobył więcej punktów i miał bogatszy program od Wrocławia ale niestety zaważyły układziki kolesiów z PO. Lublin miał szansę i na pewno bardziej zasługiwał na tytuł ESK 2016 niż nadmuchany, przereklamowany Wrocław. Byłem tam, piękne miasto - to fakt. Ale to Lublin potrzebował solidnego kopa do przodu żeby się wybić gdzieś wyżej. Niestety dostał kopa - ale w D.
PO pierwsze - prezydent miasta zarówno obecny jak i POprzedni są z platformy, wiec nie pisz, ze miasto jest pisowskie. W zarządzie województwa też rządzi PO-PSL. A PO drugie, sądząc po ilości wulgaryzmów, chamstwie i poziomie wyPOwiedzi, bardzo dobrze, że nie dostaliśmy ESK 2016, bo z czym do ludzi, skoro wśród mieszkańców Lublina są takie chamy i buraki jak ty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
andy napisał:
WYGRAŁ ROZSĄDEK Komisji proszę sie nie czepiać, bo dokonała dobrego wyboru. Przecież Komisja nie może zrobić z siebie idiotów i wybrać na Europejską Stolicę Kultury miasto, do którego nie ma jak dojechać, a jak potencjalni turyści już dojadą, to wysiądą na dworcu pks http://img822.imageshack.us/img822/5486/dwpks.jpg TO ma być wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury??? Sami jesteśmy sobie winni, a dokładnie winni są Żuk i Wasilewski - to ONI odpowiadali za przygotowanie Lublina do ESK 2016 i nie POtrafili ogarnąć wyglądu śródmieścia
100% sie zgadzam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ESK z jednym kinem (multipleksem) buuuuaaahahahahahahahaaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ESK z jednym kinem (multipleksem) buuuuaaahahahahahahahaaha
Jedno kino to jeszcze pół biedy przy tylko trzech publicznych toaletach w mieście. A ten "kibel" przy dworcu PKP to super wizytówka ESK. Do tego pseudouniwersytet KUL. Siedlisko zakutych katolonacjonalistów, homofobów i antysemitów. Zjawisk szczególnie ulubionuch w zjednoczonej Europie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obiektywny napisał:
Dajcie sobie już spokój z tym ESK. Lublin raz się postarał i od razu chciałby zostać zwycięzcą. JA się pytam gdzie byliście wcześniej i co robiliście jak wszystkie inne miasta w Polsce się rozwijały i inwestowały w rozwój infrastruktury i kapitału społecznego. Taka jest prawda, na sukces pracuje się dużo dużo dłużej. Wy zawsze jesteście zdania że Lublinowi wszystko się należy, najlepiej za darmo, bez żadnego wysiłku, i nadal nic nie robicie bo Lublinowi się należy, bo to miasto z historią. Inne miasta są już daleko daleko przed Wami, bo inne miasta się starają coś robią, wyproszą ich drzwiami wchodzą oknem, aż dopną swego, a u Was nic się nie dzieje tylko cały czas jęczycie i jęczycie słuchać się tego nie da... Popatrzcie gdzie są takie miasta jak Wrocław, Poznań, Kraków a nawet i dużo mniejszy Rzeszów... Zachęcam do refleksji bo już za niedługo będziecie polską E albo F
Byłeś w tym prowincjonalnym miasteczku, czy powtarzasz brednie pisane w gazetach? Rzeszów, to może poszczycić się największą cipą w Polsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja żartem mówię mój Hetmanie,że końieczynka pięknie rośnie na polanie, Pańskie słowa o czarnej łapie świadczą o tym,że to żal goryczy i łez wylanie. Dziś nie mów o sprawiedliwości i prawie,bo nie widzisz co biedak zje na śniadanie. Mocium Panie,mocium Panie i szlachetny mój Hetmanie miej więcej wiary,a łapa to złe porównanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LBN napisał:
Byłeś w tym prowincjonalnym miasteczku, czy powtarzasz brednie pisane w gazetach? Rzeszów, to może poszczycić się największą cipą w Polsce.
byłem - drogi mają wszystkie odremontowane, mase nowych inwestycji, budowa autostrady idzie pełną parą, obwodnicy północnej też, lotnisko mają, super miasto. prowincjonalny to jest Lublin
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie bajki to mogą opowiadac:Bobińska z Hetmanem.Przypominam im ,że oboje wywodzą sie z koalicji rządzącej tj.hazardziści z gumofilcowymi.Wiadomo było,że nic z tego nie będzie,ale chcą czymś wyborców zająć.Do wyborow jeszcze kawał drogi,więc wymyslają co się da.Kompromitacja na całego.Brakuje mi jeszcze,aby odpowiedzialnością za ten stan rzeczy obarczyć PIS-owców z Kaczyńskim na czele!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obiektywny napisał:
byłem - drogi mają wszystkie odremontowane, mase nowych inwestycji, budowa autostrady idzie pełną parą, obwodnicy północnej też, lotnisko mają, super miasto. prowincjonalny to jest Lublin
właśnie wy nie rozumiecie stawki o jaką wlaczyliśmy, to nie chodzi o jakieś tam pieniądze, a tu chodzi o przyszłość, lublin jeśli by wygrał, to byłaby promocja, sznasa rozwoju, teraz to może bagno, ale co lepiej zniszczyć? nawet ameryka zaczynała od zera, jacyś indjanie na koniach, nawet taliby nic nie mieli, a teraz się wam oczy zielenieją z zadrości na widok tego przepychu w ich miastach... ale lepiej narzekać jakie to miasto złe, niż myśleć o tym, żeby się coś polepszyło, gdyby tu był ESK 2016, to było by więcej inwestorów, ale wy tylko widzicie wrogów w PO i PiSie, a mając po 16 lat nie rozumiecie systemów, których chcecie obalić jarając zielska, bo tak wam babilon obalić każą... dziwacy!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obiektywny napisał:
byłem - drogi mają wszystkie odremontowane, mase nowych inwestycji, budowa autostrady idzie pełną parą, obwodnicy północnej też, lotnisko mają, super miasto. prowincjonalny to jest Lublin
Wszystkom majom, a my nie mamy:/ Człowieku, widać żeś z prowincji. Czy mam wyliczyć Ci co ma/w najbliższej przyszłości będzie miał Lublin? ps: autostradę majom bo majom szczęcie, że majom takie położenie. Tak w ogóle, to autostrade buduje państwo, nie miasto!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Morgian napisał:
właśnie wy nie rozumiecie stawki o jaką wlaczyliśmy, to nie chodzi o jakieś tam pieniądze, a tu chodzi o przyszłość, lublin jeśli by wygrał, to byłaby promocja, sznasa rozwoju, teraz to może bagno, ale co lepiej zniszczyć? nawet ameryka zaczynała od zera, jacyś indjanie na koniach, nawet taliby nic nie mieli, a teraz się wam oczy zielenieją z zadrości na widok tego przepychu w ich miastach... ale lepiej narzekać jakie to miasto złe, niż myśleć o tym, żeby się coś polepszyło, gdyby tu był ESK 2016, to było by więcej inwestorów, ale wy tylko widzicie wrogów w PO i PiSie, a mając po 16 lat nie rozumiecie systemów, których chcecie obalić jarając zielska, bo tak wam babilon obalić każą... dziwacy!!
Morgian masz myślenie takie,że Lublin jest metropolią/to jest ułuda/.Zachodnie województwa rozwijają się równomiernie, a Lublin widzi tylko siebie, bo w Lublinie ma wszystko być, a pozostała część województwa ma zdychać i gnić.Wszystko likwidują w terenie na rzecz siebie.Takie myślenie było za czasów Gomułki i dziś to samo jest/Gierek rozsądną politykę prowadził/ i teraz widzisz,że po lewej stronie Wisły społeczność z KOZIEGO GRODU się śmieje i ma rację,bo w tym ciemnogrodzie matołkostwo szaleje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gerwazy napisał:
Jedno kino to jeszcze pół biedy przy tylko trzech publicznych toaletach w mieście. A ten "kibel" przy dworcu PKP to super wizytówka ESK. Do tego pseudouniwersytet KUL. Siedlisko zakutych katolonacjonalistów, homofobów i antysemitów. Zjawisk szczególnie ulubionuch w zjednoczonej Europie.
zawsze jak się nie ma czego czepić, to się katolikó czepia, twierdząc, że złem są, dziecko nie jeden już walczył z krzyżowcami, nie jeden chciał z wiarą wygrać, więc daruj sobie tego typu posty i idź studiować na d***
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...