Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2011 r.
12:46
Edytuj ten wpis

ESK 2016: Zwyciężyła polityka, a nie kultura?

Autor: Zdjęcie autora (drs jak)
0 34 A A
Minister Bogdan Zdrojewski podczas ogłoszenia wyników konkursu w Warszawie (Jacek Świerczyński)
Minister Bogdan Zdrojewski podczas ogłoszenia wyników konkursu w Warszawie (Jacek Świerczyński)

Nie milkną komentarze na temat przyznania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 Wrocławiowi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marszałek województwa Krzysztof Hetman po powrocie z Warszawy żartował gorzko, by przekazać tam stół z wypaloną czarcią łapą znany z lubelskiej legendy o niesprawiedliwych sędziach.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Lublin uzyskał więcej punktów od Wrocławia, ale przegrał ze względu na system ich przeliczania. Oficjalnych danych na ten temat nie ma, bo członkowie Komisji Selekcyjnej są zobowiązani milczeć w tych sprawach przez 21 dni od ogłoszenia wyników.

Analitycy portalu money.pl porównali oferty kandydatów. Uznali, że Wrocław zaproponował "odgrzewane kotlety”. Tak określili już organizowane imprezy, które Wrocław "odgrzał”, nadając im nowe nazwy, a i same nazwy nie zawsze są adekwatne do wydarzeń. I tak np. za hasłem Olimpiada Literacka kryje się… zjazd bibliotekarzy. Na dodatek Wrocław zaplanował 150 projektów i wydarzeń, a mniejszy Lublin o sto więcej.

Niesmak pojawił się już kilka dni przed finałem. Informacja o przyznaniu Wrocławowi przez resort kultury 100 mln zł na dwie inwestycje zbiegła się z przyjazdem do miasta przedstawicieli komisji oceniających kandydatów. Lubelscy artyści pytali w liście do premiera, czy nie jest to wyraźny sygnał ze strony ministra, że to Wrocław – którego prezydentem był niegdyś obecny minister – powinien dostać tytuł ESK. Ministerstwo odpiera zarzuty twierdząc, że jedynie "uruchomiło procedurę”. To nie przekonuje prezydenta Katowic, który oczekuje przedstawienia w ogólnopolskich mediach zestawienia dotacji ministerialnych dla poszczególnych miast kandydatów.
– Minister kultury, były prezydent Wrocławia, na ostatniej prostej wyciągnął kasę z kapelusza – komentuje w katowickiej "Gazecie Wyborczej” Kamil Durczok, katowiczanin i redaktor naczelny "Faktów TVN”. – Wygrała polityka. I trudno się oprzeć wrażeniu, że w jej najbardziej prymitywnym wydaniu.

Inny komentarz pojawił się na stojącej przed lubelskim Ratuszem klepsydrze, gdzie ktoś ponaklejał reprodukcje banknotów z dopiskiem "Wrocław”.

Czy minister mógł wpłynąć na wynik konkursu? Na skład komisji przyznającej tytuł ESK zwraca uwagę europoseł Lena Kolarska-Bobińska: – W krajowej części komisji selekcyjnej można znaleźć zastępczynię pana ministra i cztery osoby, których stanowiska zależą bezpośrednio od decyzji ministerialnych – pisze na swoim blogu. A ci, którzy śledzili transmisję z finału zauważają, że prezydent Wrocławia wstał jako zwycięzca chwilę przed ogłoszeniem wyniku.

Nie próżnują internauci. Na Facebooku zaproponowali już wspólną "Alternatywną Stolicę Kultury Katowice / Lublin.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PATRON / 27 czerwca 2011 o 11:45
0
[quote name='Mikołaj' timestamp='1309109187' post='494002']
Jak bumerang wraca do mnie pytanie : ile to kosztowało ?, ile to kosztowało ?, ile to kosztowało ?
[/quote]
To nie jest dokładnie to, o co pytasz, ale daje jakieś wyobrażenie. http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101014/LUBLIN/787038201
Avatar
pawel / 26 czerwca 2011 o 21:34
0
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1309111994' post='494012']
---------------------------------PRZEDSMAK WYBORÓW PARLAMENTARNYCH------------------------------------------------
Wielkie poruszenie po...prawdopodobnym przekręcie wyborczym . Czyżby to był Sygnał aby już formować tzw.
"MĘŻÓW ZAUFANIA" kontrolujących liczenie głosów we wszystkich Lokalach Wyborczych w Polsce i za granicą (?).
Oczywiście, że tak !. Kto się liczy z narodem będącym pod okupacją reżimu (PO) ?. NIKT !!!.
Uważąjmy Abyśmy w zbliżąjących się Wyborach nie utracili szansy ODBUDOWY POLSKI PRZEZ PATRIOTYCZNY "PIS" !!!.
A odnośnie wyboru Wrocławia jako Europejska Stolica Kultury 2016 była od początku przesądzona!. Polacy nie
pozwólcie Sobą manipulować ! . Zgodnie z prawdą do tego tytułu, nawet bez okazania Programu kandydowały na
100% Katowice , Gdańsk i Wrocław i tylko te 3 miasta były brane pod uwagę !. Oczywiście nijaki Donald Tusk
był głównym "kombinatorem" tej Akcji dobrych stosunków z sąsiadującymi Niemcami . To ten germański "premier"
czyni poróżnienia w narodzie i namawia do rozbicia Polski na...podziały mniejszości etnicznych (sic?).
Ale brawa dla polskich miast a zwłaszcza dla Lublina za wspaniale opracowane Programy. DZIĘKUJEMY !.
Pamiętajmy o OBOWIĄZKOWYCH WYBORACH PARLAMENTARNYCH 2011 ! KTÓRE MUSIMY WYGRAĆ GŁOSUJĄC TYLKO NA "PIS" !.
Tylko głosowanie na "PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ" daje Polsce szanse na ODBUDOWANIE POLSKI ZE ZGLISZCZ !, LI TYLKO !.
[/quote]
Człowieczku napij się zimnej wody na początek.Jak nie pomoże to idź do dobrego lekarza.
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1309111994' post='494012']
---------------------------------PRZEDSMAK WYBORÓW PARLAMENTARNYCH------------------------------------------------
Wielkie poruszenie po...prawdopodobnym przekręcie wyborczym . Czyżby to był Sygnał aby już formować tzw.
"MĘŻÓW ZAUFANIA" kontrolujących liczenie głosów we wszystkich Lokalach Wyborczych w Polsce i za granicą (?).
Oczywiście, że tak !. Kto się liczy z narodem będącym pod okupacją reżimu (PO) ?. NI... rozwiń
Avatar
SYLWESTER / 26 czerwca 2011 o 20:13
0
---------------------------------PRZEDSMAK WYBORÓW PARLAMENTARNYCH------------------------------------------------
Wielkie poruszenie po...prawdopodobnym przekręcie wyborczym . Czyżby to był Sygnał aby już formować tzw.
"MĘŻÓW ZAUFANIA" kontrolujących liczenie głosów we wszystkich Lokalach Wyborczych w Polsce i za granicą (?).
Oczywiście, że tak !. Kto się liczy z narodem będącym pod okupacją reżimu (PO) ?. NIKT !!!.
Uważąjmy Abyśmy w zbliżąjących się Wyborach nie utracili szansy ODBUDOWY POLSKI PRZEZ PATRIOTYCZNY "PIS" !!!.
A odnośnie wyboru Wrocławia jako Europejska Stolica Kultury 2016 była od początku przesądzona!. Polacy nie
pozwólcie Sobą manipulować ! . Zgodnie z prawdą do tego tytułu, nawet bez okazania Programu kandydowały na
100% Katowice , Gdańsk i Wrocław i tylko te 3 miasta były brane pod uwagę !. Oczywiście nijaki Donald Tusk
był głównym "kombinatorem" tej Akcji dobrych stosunków z sąsiadującymi Niemcami . To ten germański "premier"
czyni poróżnienia w narodzie i namawia do rozbicia Polski na...podziały mniejszości etnicznych (sic?).
Ale brawa dla polskich miast a zwłaszcza dla Lublina za wspaniale opracowane Programy. DZIĘKUJEMY !.
Pamiętajmy o OBOWIĄZKOWYCH WYBORACH PARLAMENTARNYCH 2011 ! KTÓRE MUSIMY WYGRAĆ GŁOSUJĄC TYLKO NA "PIS" !.
Tylko głosowanie na "PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ" daje Polsce szanse na ODBUDOWANIE POLSKI ZE ZGLISZCZ !, LI TYLKO !.
---------------------------------PRZEDSMAK WYBORÓW PARLAMENTARNYCH------------------------------------------------
Wielkie poruszenie po...prawdopodobnym przekręcie wyborczym . Czyżby to był Sygnał aby już formować tzw.
"MĘŻÓW ZAUFANIA" kontrolujących liczenie głosów we wszystkich Lokalach Wyborczych w Polsce i za granicą (?).
Oczywiście, że tak !. Kto się liczy z narodem będącym pod okupacją reżimu (PO) ?. NIKT !!!.
Uważąjmy Abyśmy w zbliżąjących się Wyborach nie utracili szans... rozwiń
Avatar
Mikołaj / 26 czerwca 2011 o 19:28
0
Jak bumerang wraca do mnie pytanie : ile to kosztowało ?, ile to kosztowało ?, ile to kosztowało ?
Avatar
Mikołaj / 26 czerwca 2011 o 19:26
0
Jak bumerang wraca do mnie pytanie : ile to kosztowało ?, ile to kosztowało ?, ile to kosztowało ?
Avatar
Żubrówka / 26 czerwca 2011 o 19:17
0
byliśmy dziś w okolicach ratusza z rodziną i co poczuliśmy ? kaca - po długiej imprezie alkoholowej, która nazywa się "Europejska Stolica Kultury 2016", która swoim rozmachem lekko przyćmiła wygląd i problemy miasta została nam szara codzienność - kupa śmieci, obdrapane kamienice i te same twarze pijaczków.
Avatar
pawel / 25 czerwca 2011 o 20:09
0
Jak się ma takich polityków jak Mucha ,Gąsior Marek,czy inna Łopata to o takich sukcesach można sobie pomarzyć.Trzeba mieć Schetynę,czy innego Zdrojewskiego.
Avatar
generation_next / 24 czerwca 2011 o 23:45
0
[quote name='Jerzy' timestamp='1308936102' post='493546']
No i Bóg szybko pokarał Zdrojewskiego za te przekręty. teraz długo będzie kurował swoje gnaty.
[/quote]
Święte słowa! I miasto Breslau! ESK w przypaku Wrocławia = Europejska Stolica Spływów Kajakowych po ulicach miasta....ale jak zwykle znobilitowane chamstwo zza Buga będzie nas uczyć! Mój pradziadek w grobie się przewraca, kiedy widział tabuny w bydlęcych wagonach "nowych wrocławian" z ich "kulturą".
Avatar
Michał / 24 czerwca 2011 o 21:21
0
[quote name='kefir' timestamp='1308916180' post='493407']
pełna zgoda z 'kotem w butach' - przegrywać trzeba umieć. nasze 250 projektów to bardzo ładna liczba, ale już nie tak piękna byłaby ilość miejsc hotelowych, czy kilometrów dróg ekspresowych prowadzących do Lublina. myślę, że członkowie różnych komisji i ci z zagranicy i z Polski nie chcą kupować obietnic - jak było to w przypadku Euro '12. przez ostatnich kilka lat ciągle czytało się i słyszało - 'zdążymy?/nie zdążymy?' , 'odbiorą?/nie odbiorą? itd. i chociaż nie będzie tak źle, to po co ryzykować drugi raz? uważam, że Lublin pokazał się z dobrej strony, faktycznie zaczęło się tu dziać coraz więcej. zrealizujmy ten projekt (co prezydent przecież obiecał), a w 2030 nie będziemy musieli liczyć na czyjąś łaskę, po prostu to wygramy. chyba że teraz będziemy robić raban, bo 'przegraliśmy, a przecież ESK nam się należała'.
[/quote]Słuszne podejście. Moim zdaniem nawet jeżeli Wrocław kręcił wałki (trochę na to wskazuje) to powinniśmy jeszcze ciężej pracować, by miasto się rozwijało. Postawa roszczeniowa i narzekanctwo nic nie da. Lublin to bardzo fajne miejsce do życia ale jeszcze wiele tu jest do zrobienia...
[quote name='kefir' timestamp='1308916180' post='493407']
pełna zgoda z 'kotem w butach' - przegrywać trzeba umieć. nasze 250 projektów to bardzo ładna liczba, ale już nie tak piękna byłaby ilość miejsc hotelowych, czy kilometrów dróg ekspresowych prowadzących do Lublina. myślę, że członkowie różnych komisji i ci z zagranicy i z Polski nie chcą kupować obietnic - jak było to w przypadku Euro '12. przez ostatnich kilka lat ciągle czytało się i słyszało - 'zdążymy?/nie zdążymy?' , 'odbiorą?... rozwiń
Avatar
Morigan / 24 czerwca 2011 o 20:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1308934840' post='493540']
Morgian masz myślenie takie,że Lublin jest metropolią/to jest ułuda/.Zachodnie województwa rozwijają się równomiernie, a Lublin widzi tylko siebie, bo w Lublinie ma wszystko być, a pozostała część województwa ma zdychać i gnić.Wszystko likwidują w terenie na rzecz siebie.Takie myślenie było za czasów Gomułki i dziś to samo jest/Gierek rozsądną politykę prowadził/ i teraz widzisz,że po lewej stronie Wisły społeczność z KOZIEGO GRODU się śmieje i ma rację,bo w tym ciemnogrodzie matołkostwo szaleje.
[/quote]

nie lublin nie jest metropolią, lublin to bieda bez perspektyw, bez pracy, bez zakładów produkcyjnych, ale to nie o to w tym chodzi, jeśli jakaś szansa była, żeby się wybić z tego dna, to pewnie, lepiej niech się dzieci neo cieszą, bo lublin nie wygrał, z takim podejściem, to i gomułka by daleko nie zaszedł
[quote name='Gość' timestamp='1308934840' post='493540']
Morgian masz myślenie takie,że Lublin jest metropolią/to jest ułuda/.Zachodnie województwa rozwijają się równomiernie, a Lublin widzi tylko siebie, bo w Lublinie ma wszystko być, a pozostała część województwa ma zdychać i gnić.Wszystko likwidują w terenie na rzecz siebie.Takie myślenie było za czasów Gomułki i dziś to samo jest/Gierek rozsądną politykę prowadził/ i teraz widzisz,że po lewej stronie Wisły społeczność z KOZIEGO GRODU się śmieje i ma rację,b... rozwiń
Avatar
PATRON / 27 czerwca 2011 o 11:45
0
[quote name='Mikołaj' timestamp='1309109187' post='494002']
Jak bumerang wraca do mnie pytanie : ile to kosztowało ?, ile to kosztowało ?, ile to kosztowało ?
[/quote]
To nie jest dokładnie to, o co pytasz, ale daje jakieś wyobrażenie. http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101014/LUBLIN/787038201
Avatar
pawel / 26 czerwca 2011 o 21:34
0
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1309111994' post='494012']
---------------------------------PRZEDSMAK WYBORÓW PARLAMENTARNYCH------------------------------------------------
Wielkie poruszenie po...prawdopodobnym przekręcie wyborczym . Czyżby to był Sygnał aby już formować tzw.
"MĘŻÓW ZAUFANIA" kontrolujących liczenie głosów we wszystkich Lokalach Wyborczych w Polsce i za granicą (?).
Oczywiście, że tak !. Kto się liczy z narodem będącym pod okupacją reżimu (PO) ?. NIKT !!!.
Uważąjmy Abyśmy w zbliżąjących się Wyborach nie utracili szansy ODBUDOWY POLSKI PRZEZ PATRIOTYCZNY "PIS" !!!.
A odnośnie wyboru Wrocławia jako Europejska Stolica Kultury 2016 była od początku przesądzona!. Polacy nie
pozwólcie Sobą manipulować ! . Zgodnie z prawdą do tego tytułu, nawet bez okazania Programu kandydowały na
100% Katowice , Gdańsk i Wrocław i tylko te 3 miasta były brane pod uwagę !. Oczywiście nijaki Donald Tusk
był głównym "kombinatorem" tej Akcji dobrych stosunków z sąsiadującymi Niemcami . To ten germański "premier"
czyni poróżnienia w narodzie i namawia do rozbicia Polski na...podziały mniejszości etnicznych (sic?).
Ale brawa dla polskich miast a zwłaszcza dla Lublina za wspaniale opracowane Programy. DZIĘKUJEMY !.
Pamiętajmy o OBOWIĄZKOWYCH WYBORACH PARLAMENTARNYCH 2011 ! KTÓRE MUSIMY WYGRAĆ GŁOSUJĄC TYLKO NA "PIS" !.
Tylko głosowanie na "PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ" daje Polsce szanse na ODBUDOWANIE POLSKI ZE ZGLISZCZ !, LI TYLKO !.
[/quote]
Człowieczku napij się zimnej wody na początek.Jak nie pomoże to idź do dobrego lekarza.
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1309111994' post='494012']
---------------------------------PRZEDSMAK WYBORÓW PARLAMENTARNYCH------------------------------------------------
Wielkie poruszenie po...prawdopodobnym przekręcie wyborczym . Czyżby to był Sygnał aby już formować tzw.
"MĘŻÓW ZAUFANIA" kontrolujących liczenie głosów we wszystkich Lokalach Wyborczych w Polsce i za granicą (?).
Oczywiście, że tak !. Kto się liczy z narodem będącym pod okupacją reżimu (PO) ?. NI... rozwiń
Avatar
SYLWESTER / 26 czerwca 2011 o 20:13
0
---------------------------------PRZEDSMAK WYBORÓW PARLAMENTARNYCH------------------------------------------------
Wielkie poruszenie po...prawdopodobnym przekręcie wyborczym . Czyżby to był Sygnał aby już formować tzw.
"MĘŻÓW ZAUFANIA" kontrolujących liczenie głosów we wszystkich Lokalach Wyborczych w Polsce i za granicą (?).
Oczywiście, że tak !. Kto się liczy z narodem będącym pod okupacją reżimu (PO) ?. NIKT !!!.
Uważąjmy Abyśmy w zbliżąjących się Wyborach nie utracili szansy ODBUDOWY POLSKI PRZEZ PATRIOTYCZNY "PIS" !!!.
A odnośnie wyboru Wrocławia jako Europejska Stolica Kultury 2016 była od początku przesądzona!. Polacy nie
pozwólcie Sobą manipulować ! . Zgodnie z prawdą do tego tytułu, nawet bez okazania Programu kandydowały na
100% Katowice , Gdańsk i Wrocław i tylko te 3 miasta były brane pod uwagę !. Oczywiście nijaki Donald Tusk
był głównym "kombinatorem" tej Akcji dobrych stosunków z sąsiadującymi Niemcami . To ten germański "premier"
czyni poróżnienia w narodzie i namawia do rozbicia Polski na...podziały mniejszości etnicznych (sic?).
Ale brawa dla polskich miast a zwłaszcza dla Lublina za wspaniale opracowane Programy. DZIĘKUJEMY !.
Pamiętajmy o OBOWIĄZKOWYCH WYBORACH PARLAMENTARNYCH 2011 ! KTÓRE MUSIMY WYGRAĆ GŁOSUJĄC TYLKO NA "PIS" !.
Tylko głosowanie na "PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ" daje Polsce szanse na ODBUDOWANIE POLSKI ZE ZGLISZCZ !, LI TYLKO !.
---------------------------------PRZEDSMAK WYBORÓW PARLAMENTARNYCH------------------------------------------------
Wielkie poruszenie po...prawdopodobnym przekręcie wyborczym . Czyżby to był Sygnał aby już formować tzw.
"MĘŻÓW ZAUFANIA" kontrolujących liczenie głosów we wszystkich Lokalach Wyborczych w Polsce i za granicą (?).
Oczywiście, że tak !. Kto się liczy z narodem będącym pod okupacją reżimu (PO) ?. NIKT !!!.
Uważąjmy Abyśmy w zbliżąjących się Wyborach nie utracili szans... rozwiń
Avatar
Mikołaj / 26 czerwca 2011 o 19:28
0
Jak bumerang wraca do mnie pytanie : ile to kosztowało ?, ile to kosztowało ?, ile to kosztowało ?
Avatar
Mikołaj / 26 czerwca 2011 o 19:26
0
Jak bumerang wraca do mnie pytanie : ile to kosztowało ?, ile to kosztowało ?, ile to kosztowało ?
Avatar
Żubrówka / 26 czerwca 2011 o 19:17
0
byliśmy dziś w okolicach ratusza z rodziną i co poczuliśmy ? kaca - po długiej imprezie alkoholowej, która nazywa się "Europejska Stolica Kultury 2016", która swoim rozmachem lekko przyćmiła wygląd i problemy miasta została nam szara codzienność - kupa śmieci, obdrapane kamienice i te same twarze pijaczków.
Avatar
pawel / 25 czerwca 2011 o 20:09
0
Jak się ma takich polityków jak Mucha ,Gąsior Marek,czy inna Łopata to o takich sukcesach można sobie pomarzyć.Trzeba mieć Schetynę,czy innego Zdrojewskiego.
Avatar
generation_next / 24 czerwca 2011 o 23:45
0
[quote name='Jerzy' timestamp='1308936102' post='493546']
No i Bóg szybko pokarał Zdrojewskiego za te przekręty. teraz długo będzie kurował swoje gnaty.
[/quote]
Święte słowa! I miasto Breslau! ESK w przypaku Wrocławia = Europejska Stolica Spływów Kajakowych po ulicach miasta....ale jak zwykle znobilitowane chamstwo zza Buga będzie nas uczyć! Mój pradziadek w grobie się przewraca, kiedy widział tabuny w bydlęcych wagonach "nowych wrocławian" z ich "kulturą".
Avatar
Michał / 24 czerwca 2011 o 21:21
0
[quote name='kefir' timestamp='1308916180' post='493407']
pełna zgoda z 'kotem w butach' - przegrywać trzeba umieć. nasze 250 projektów to bardzo ładna liczba, ale już nie tak piękna byłaby ilość miejsc hotelowych, czy kilometrów dróg ekspresowych prowadzących do Lublina. myślę, że członkowie różnych komisji i ci z zagranicy i z Polski nie chcą kupować obietnic - jak było to w przypadku Euro '12. przez ostatnich kilka lat ciągle czytało się i słyszało - 'zdążymy?/nie zdążymy?' , 'odbiorą?/nie odbiorą? itd. i chociaż nie będzie tak źle, to po co ryzykować drugi raz? uważam, że Lublin pokazał się z dobrej strony, faktycznie zaczęło się tu dziać coraz więcej. zrealizujmy ten projekt (co prezydent przecież obiecał), a w 2030 nie będziemy musieli liczyć na czyjąś łaskę, po prostu to wygramy. chyba że teraz będziemy robić raban, bo 'przegraliśmy, a przecież ESK nam się należała'.
[/quote]Słuszne podejście. Moim zdaniem nawet jeżeli Wrocław kręcił wałki (trochę na to wskazuje) to powinniśmy jeszcze ciężej pracować, by miasto się rozwijało. Postawa roszczeniowa i narzekanctwo nic nie da. Lublin to bardzo fajne miejsce do życia ale jeszcze wiele tu jest do zrobienia...
[quote name='kefir' timestamp='1308916180' post='493407']
pełna zgoda z 'kotem w butach' - przegrywać trzeba umieć. nasze 250 projektów to bardzo ładna liczba, ale już nie tak piękna byłaby ilość miejsc hotelowych, czy kilometrów dróg ekspresowych prowadzących do Lublina. myślę, że członkowie różnych komisji i ci z zagranicy i z Polski nie chcą kupować obietnic - jak było to w przypadku Euro '12. przez ostatnich kilka lat ciągle czytało się i słyszało - 'zdążymy?/nie zdążymy?' , 'odbiorą?... rozwiń
Avatar
Morigan / 24 czerwca 2011 o 20:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1308934840' post='493540']
Morgian masz myślenie takie,że Lublin jest metropolią/to jest ułuda/.Zachodnie województwa rozwijają się równomiernie, a Lublin widzi tylko siebie, bo w Lublinie ma wszystko być, a pozostała część województwa ma zdychać i gnić.Wszystko likwidują w terenie na rzecz siebie.Takie myślenie było za czasów Gomułki i dziś to samo jest/Gierek rozsądną politykę prowadził/ i teraz widzisz,że po lewej stronie Wisły społeczność z KOZIEGO GRODU się śmieje i ma rację,bo w tym ciemnogrodzie matołkostwo szaleje.
[/quote]

nie lublin nie jest metropolią, lublin to bieda bez perspektyw, bez pracy, bez zakładów produkcyjnych, ale to nie o to w tym chodzi, jeśli jakaś szansa była, żeby się wybić z tego dna, to pewnie, lepiej niech się dzieci neo cieszą, bo lublin nie wygrał, z takim podejściem, to i gomułka by daleko nie zaszedł
[quote name='Gość' timestamp='1308934840' post='493540']
Morgian masz myślenie takie,że Lublin jest metropolią/to jest ułuda/.Zachodnie województwa rozwijają się równomiernie, a Lublin widzi tylko siebie, bo w Lublinie ma wszystko być, a pozostała część województwa ma zdychać i gnić.Wszystko likwidują w terenie na rzecz siebie.Takie myślenie było za czasów Gomułki i dziś to samo jest/Gierek rozsądną politykę prowadził/ i teraz widzisz,że po lewej stronie Wisły społeczność z KOZIEGO GRODU się śmieje i ma rację,b... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 2

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 9

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 5

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 1 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!