Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ten kierunek będzie hitem jeśli nie będzie zlepkiem przedmiotów medycznych i inżynieryjnych prowadzonych w identyczny sposób jak, odpowiednio dla studentów medycyny czy elektrotechniki. Nowe kierunki wymagają nowych zintegrowanych zajęć - zarówno ćwiczeń jak i wykładów. A w Lublinie jakoś tej integracji nie widać. Nowy kierunek polega na tym, że Ci sami wykładowcy prowadzą te same wykłady tylko pod inną nazwą. Kierunek, który ja skończyłam (biotechnologia) - jeszcze parę lat temu był nowy i innowacyjny, UMCS szczyci się do tej pory, że był jedną z pierwszych uczelni, która go wprowadziła. Tylko co z tego, kiedy jak porównać sobie program biotechnologii na UMCSie a na UJ czy UW - to UMCSowski już kilka lat temu się zdezaktualizował.. Nie ma inżynierii białek, nie ma technologii produkcji leków, nie ma modelowania molekularnego cząsteczek itp. i można wymieniać bez końca zagadnienia, o których student UMCSu nawet nie usłyszy. Dlatego każdemu kto zechce się wybrać na inżynierię biomedyczną proponuję porównać sobie najpierw program tych studiów w Lublinie i na AGH, czy UWr i wtedy dopiero zdecydować gdzie chce się studiować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelskie uczelnie są czopowane przez zasiedziałych starców z tytułami Prof.... którzy to przez cały semestr potrafią się skupić na budowie przysłowiowego cepa. Przecież można nic nie robić i pobierać niezły haracz od zespołów badawczych za złożenie swojego wieloczłonowego podpisu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...tak też miało być z biotechnologią i co?! 3 lata pracy w zawodzie szukałem! Polska, a przede wszystkim lubelszczyzna nie potrzebuje takich absolwentów. Bo gdzie niby miało by się ich zatrudnić?! Idźcie na medycyne a nie jakieś kosmiczne kierunki!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale zajęcia będą odbywały się w obu uczelniach naraz. Bardzo to będzie fajne.Pół studenta będzie na zajęciach w PL a druga połówka natomiast w tym czasie będzie na UM.No ale biotechnologia to biotechnologia.Oni potrafią się rozdwoić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
współczuje tym co wybiorą się na miedzy uczelniany kierunek....masakra będzie, będziecie lata po całym mieście jak głupi z jednego końca na drugi bo przecież wiadomo ze kilka zajęć dziennie sie ma a oni i tak pewnie sie nie dogadają zęby jednego dnia na jednej uczelni drugiego na drugiej... masakra jest na kierunkach miedzy wydziałowych a pomyśleć tylko co będzie na miedzy uczelnianych...powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo najlepiej siedzieć w domu, ogladać TV, szaleć w Internecie, żerować na rodzicach, wszystkich i wszystko krytykować bez rozpoznania tematu!! Ot współczseny polski inteligentny inaczej No i nie mylcie INŻYNIERII BIOMEDYCZNEJ z BIOTECHNOLOGIĄ. Poczytajcie trochę na stronach krajów UE o tym kierunku i absolwentach. A swoją drogą Lublin jest ładny, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie pospacerować po nim pomiędzy Nadbystrzycką a Jaczewskiego. Samo zdrowie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo najlepiej siedzieć w domu, ogladać TV, szaleć w Internecie, żerować na rodzicach, wszystkich i wszystko krytykować bez rozpoznania tematu!! Ot współczseny polski inteligentny inaczej No i nie mylcie INŻYNIERII BIOMEDYCZNEJ z BIOTECHNOLOGIĄ. Poczytajcie trochę na stronach krajów UE o tym kierunku i absolwentach. A swoją drogą Lublin jest ładny, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie pospacerować po nim pomiędzy Nadbystrzycką a Jaczewskiego. Samo zdrowie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja pOki co, też odradzam! Lublin moim zdaniem nie jest przystosowany do takich warunków! Studia będą wymagać współpracy międzywydziałowej! Moim zdaniem prowadzący nie będą wiedzieli na czym się skupić prowadząc zajęcia na tego typu kierunku po raz pierwszy- bo na czym tu się skupić, gdy to połączenie dwóch jakże rozległych dziedzin będzie przekraczało możliwości kilkunastolatka!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a tam, pierniczycie głupoty widać, że nie wicie o czym mówicie... w innych miastach również jest to międzyuczelniany kierunek ba w większych miastach i ludzie sobie jakoś radzą. absolwent inżynierii ma przynajmniej zapewnioną pracę w szpitalu ponieważ, o ile się orientujecie (w co nie wątpię bo przecież wy jesteście najlepiej poinformowanymi osobami na świecie) od 2012 roku przy każdej poważniejszej operacji ma się właśnie znajdować absolwent tego kierunku. jasne praca marna ale jest, dla ambitnych mamy protetykę i zabawę w innowacje. a ile mamy ośrodków biotechnologicznych w Polsce hmm ? zero? a absolwentów ? oczywiście jak będzie w Lublinie przekonamy się od października ale to nie znaczy że mamy od razu uważać ten kierunek za stracony. o przepraszam. wy inaczej nie potraficie. a potem macie pretensje, że nasz Lublin to takie zadupie. a czym ma być skoro wy każdą inicjatywę uważacie za beznadziejną ? pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak ma nie być zadupiem jak kiedyś działała fabryka FSC później DMP albo URSUS u nas się tylko niszczy i zamyka zakłady pracy i miejsca pracy. Uczelnia nie zbawi miasta i nowy kierunek po którym i tak nie wiem czy w naszym regionie znajdą zatrudnienie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~lublinianka~ napisał:
a tam, pierniczycie głupoty widać, że nie wicie o czym mówicie... w innych miastach również jest to międzyuczelniany kierunek ba w większych miastach i ludzie sobie jakoś radzą. absolwent inżynierii ma przynajmniej zapewnioną pracę w szpitalu ponieważ, o ile się orientujecie (w co nie wątpię bo przecież wy jesteście najlepiej poinformowanymi osobami na świecie) od 2012 roku przy każdej poważniejszej operacji ma się właśnie znajdować absolwent tego kierunku. jasne praca marna ale jest, dla ambitnych mamy protetykę i zabawę w innowacje. a ile mamy ośrodków biotechnologicznych w Polsce hmm ? zero? a absolwentów ? oczywiście jak będzie w Lublinie przekonamy się od października ale to nie znaczy że mamy od razu uważać ten kierunek za stracony. o przepraszam. wy inaczej nie potraficie. a potem macie pretensje, że nasz Lublin to takie zadupie. a czym ma być skoro wy każdą inicjatywę uważacie za beznadziejną ? pozdrawiam
Rozumiem Twoje wzburzenie, to nie tak, że uważamy ten kierunek za stracony - to tylko "nasza" subiektywna wizja... Żywo interesuję się systemem szkolnictwa wyższego w Polsce, często pomagam znajomym w wyborze kierunku studiów... Życzę tym ludziom jak najlepiej, ale wiem też o wielu smutnych historiach... Mam koleżankę, która skończyła biotechnologię i jest w tej samej sytuacji co absolwent biotechnologii powyżej... Przed tym jak wybierałam kierunek dla siebie dużo osób przestrzegało mnie przed tym, żebym wybrała coś sprawdzonego... i tu np. zaprzyjaźniony profesor przytoczył mi co się działo jak na arenę kierunków wchodziła Obrona Narodowa... Program był tak nie jasny, że nawet wykładowcy mieli problemy z tym czego mają tak właściwie nauczać... Zawsze jest tak z nowymi kierunkami... Nie przeczę, że nie jest to przyszłościowy kierunek... trzeba pamiętać, że wymaga dużego zaangażowania i pracowitości... Dla kogoś kto ma smykałkę do przedmiotów ścisłych i wiąże swe plany ze szpitalami to dobry pomysł. Polsce jest potrzebne grono SPECJALISTÓW, które technologie medyczne będzie odkrywać i modernizować! [Moim zdaniem będzie to dość wąskie grono!] Jestem za rozwojem Lublina, ale nie wiem czy jest on na tyle przystosowany do tego by ten kierunek rozpocząć... A co do większych miast - to, że są większe to nie znaczy, ze jest gorzej! W większych miastach ten kierunek wszedł już jakiś czas temu, uczelnie czy też studenci mieli czas na wypracowanie sobie systemu współpracy! W każdym bądź razie w Lublinie też kiedyś musi być ten pierwszy raz. Przyszłym studentom tego kierunku życzę powodzenia! Mam nadzieję, że nie podzielicie losu wielu bezrobotnych absolwentów i że spełni się wizja wyżej piszącej "lublinianki", jakoby inżynieria biomedyczna w Lublinie zapewniła jej absolwentom satysfakcjonującą pracę i wysokie zarobki! Również pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesli zdaje chemie, biologie i fizyke ( rozszerzone wszystko ) i biorac pod uwage mozliwosc ze mi niezbyt pojdzie tj. 50% to jakie kiedunek polecacie ?? Jestem z Podkapacia i dalej niz Warszawa bym nie chciala. Prosze o rady
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...