Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Gimnazjum chciało być szkołą podstawową. Ale będzie liceum

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 3 stycznia 2017 o 12:42 Powrót do artykułu
a po co szkoły do pacanowa kozy kuć
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A co to? Mało liceów jest w okresie niżu demograficznego? To już lepiej technikum, zamiast kształcić kolejnych absolwentów liceów do pracy na kasie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
" Niestety w nowej szkole nie będziemy mogli prowadzić kształcenia dwujęzykowego. Nasi nauczyciele nie są przygotowani do prowadzenia takich zajęć na licealnym etapie." Szkoła dwujęzyczna, a nauczyciele nieprzygotowani do uczenia w liceum? To po czym uczą w gimnazjum? Po kursach?? Zatrudnić chętnych absolwentów z UMCS czy innych uczelni. Młodzi będą chcieli się wykazać. Nie wierzę, że nikt nie przyjdzie na posadę nauczycięla języka.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chodzi o to że w podstawówce jest więcej klas to i etacików uczitielskich więcej trzeba. I nie ma tu nic do rzeczy ze język taki czy owaki, stołeczki i jeszcze raz stołeczki.
Zaloguj się, aby oddać głos
-1
To wszystko jest tylko mydleniem oczu,nikt nie patrzy się na dobro dzieci, jeżeli szkoła ma przetrwać to w tym roku tj.2017 powinna mieć nabór uczniów - nie ważne już czy do liceum czy do podstawówki ,chociaż ta druga byłaby lepsza ponieważ szóstka pęka w szwach - osiemnastka też nie ma miejsca dla nowych uczniów...reforma przeprowadzana jest bez patrzenia się na konsekwencje jakie w jej wyniku poniosą sami uczniowie. Jeżeli w tym roku nie powstanie nowa jednostka to nie powstanie już wcale bo zostanie stwierdzone,że nie ma przecież uczniów których miałaby się w niej uczyć ponieważ w przeciągu tego feralnego roku uczniowie, którzy mogliby do niej uczęszczać zostaną częściowo na siłę (jak kasy francuskie) a częściowo z braku innych opcji poumieszczane w innych szkołach i nikt potem nie powie tym dzieciom ,że znowu mają zmieniać szkołę ...i tak szkoła "umrze"przecież z niczyjej winy prawda?...Zatroskany rodzic.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Proponuję wszystkie dotychczasowe gimnazja poprzekształcać w licea. Licea są potrzebne. Powinno w nich kontynuować naukę 80% młodzieży. W czasach innowacyjnej, zmieniającej się gospodarki uczenie pod konkretny zawód jest bez sensu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć skończone liceum i być pracownikiem fizycznym. W dzisiejszych czasach nawet ludzie po studiach pracują fizycznie. Praca umysłowa powinna być zarezerwowana dla tych, którzy pokończą studia wyższe z najlepszymi wynikami, będą wykazywać własną inicjatywę angażując się podczas studiów w pracę organizacji pozarządowych i wolontariat, będą mieli wysoką znajomość języków obcych potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami+ chęć nieustannego kształcenia się przez całe życie (studia podyplomowe, kursy, szkolenia). Rywalizacja zawsze robi dobrze, wyłania najlepszych. Jak ktoś kończy studia z 3 na dyplomie to dla mnie może być robotnikiem drogowym lub dostawcą pizzy. Jego wybór.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Liceum na Wajdeloty, kolejne liceum na Lipowej. Niedługo w Lublinie będzie więcej liceów jak podstawówek...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Głupków nie sieją. Jeżeli nie wie się co to jest nauczanie dwujęzyczne to proszę się nie wypowiadać!!! Dwujęzyczność w liceum to jest przygotowanie typowo do matury francuskiej, a nie językowe. I tu nie pomogą młodzi, którzy chcą się wykazać, bo tu trzeba uczyć literatury, fizyki , chemii itp. po francusku pod maturę we Francji, a do tego nikt nie ma przygotowania, ani nie będzie tylu uczniów z odpowiednim przygotowaniem językowym i nastawionych na studia we Francji. Takiego przedsięwzięcia nie zaczyna się od tak tylko trzeba się dobrze przygotować. Ponadto musi być początek w podstawówce i to nie jednej, a kilku. Ale jak ktoś nie ma bladego pojęcia o czym mówi to tylko przykro czytać.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A nie prościej by było odtworzyć sieć szkół podstawowych sprzed reformy z 1999r. wszędzie tam, gdzie to możliwe z takimi samymi obwodami? To, że będą to małe szkoły z 2-3 oddziałami na każdym poziomie nauczania to nawet lepiej, szkoły będą mniej anonimowe i łatwiej będzie nauczycielom dotrzeć do konkretnego ucznia. A w rejonie Śródmieścia (Starego Miasta) kolejna podstawówka z pewnością się przyda, tym bardziej, że nie będzie już SP nr 13 na Narutowicza i SP nr 12 na Podwalu. Pamiętajmy, że do końca lat 90-tych na Lipowej funkcjonowała jeszcze jedna podstawówka (SP nr 8). Oprócz tego do podstawówki na Lipowej mogłoby chodzić sporo dzieci spoza obwodu, których rodzice np. pracują w Śródmieściu. Z kolejnymi liceami nie przesadzajmy, roczniki nie są zbyt liczne i tak liceów będzie więcej jak 20 lat temu, a wtedy szkoły średnie (licea) też były 4 letnie i jakoś wszyscy się w szkołach mieścili. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby słabsi uczniowie kontynuowali naukę w technikach lub szkołach zawodowych. Poza Lublinem (w Bełżycach, Bychawie Opolu Lubelskim, Świdniku, Łęcznej) też są licea "średniacy" z prowincji wcale nie muszą kontynuować nauki w Lublinie. Są też szkoły prywatne/społeczne jak tatuś/mamusia mają kasę to niech płacą za naukę pociechy, ale nie kosztem publicznej oświaty.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I bardzo dobrze nie ma miejsca na kolejną szkołę podstawową w Śródmieściu Lublina i tyle !
Zaloguj się, aby oddać głos
-1
Dobra decyzja z tym LO. Nawet dwie obecne szkoły podstawowe publiczne w Śródmieściu to za dużo, a są jeszce urszulanki
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Funkcja Śródmieścia w ciągu ostatnich 25 lat się bardzo zmieniła, dzieci dużo dużo mniej, niż demograficzny, a ponadto zmiana funkcji śródmieścia Lublina z usługowo - instytucjonalną !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A co z gimnazjalistami II i II klasa?????? Na kupę złomu?????
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Co z tymi zestresowanymi z obecnych klas II i III ? Powinny chyba całymi klasami przejsc do gimnazjów niezlikwidowanych
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Z klas I i II obecnie?????? Dokąd?????
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a co z dziećmi, które obecnie uczą się w gimnazjum nr 9? Czy po przekształceniach będą mogły skończyć w obecnym budynku gimnazjum jako oddział gimnazjalny, czy jednak od września 2017 roku zostaną przeniesione? Jeżeli tak to gdzie? Rodzice i dzieci są w nieciekawym położeniu. Sytuacja niejasna. Wszyscy sie martwią.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dopiero I-klasisci mieli stres przy zmianie szkoły. Znowu zmiana i stres???? Nikt nie myśli o tych dzieciach i co z nimi?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Póki Duda nie podpisał ustawy jakakolwiek dyskusja pozbawiona jest sensu. Wróble ćwierkają, że Duda ustawę zawetuje, mówiąc, że sam zgłosi projekt reformy szkolnictwa poddając go pod ogólnokrajowe referendum. Będzie mówił, że co prawda popiera reformę , ale pozostało za mało czasu, reforma została źle przygotowana, budzi zbyt duże kontrowersje. Gdyby miał podpisać ustawę to już by ją podpisał. Projekt Dudy ma zakładać 4 letnią podstawówkę, 4 letnie gimnazjum i 4 letnie liceum.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szkoda, że sie nie połączy z SP nr 7, miałaby szansę przetrwać...  Tak to padnie błyskawicznie, połowa ogólniaków ma problemy z rekrutacją w Lublinie, nie ma chętnych i przyjmuje dzieci z 30 punktami. Myślę że to zaowalowana decyzja o likwidacji szkoły. Dziwie się że dyrekcja na to poszła.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Może na Lipową należałoby przenieść LO im Staszica lub Unię, wydaje mi się, że szkoła ma lepsze warunki lokalowe. A imię Zapory możnaby nadać dla jakiejś nowopowstającej szkoły, ewentualnie dla Konopnicy jeśli miejscowość ta zostanie przyłączona do Lublina.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.