Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
asdf napisał:
Wiesz jak chcesz dyskutować to poczytaj przepisy, w tym przypadku Kodeks Drogowy Art. 9. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się. i pitol, że jak zielone to masz pierwszeństwo i możesz mieć wszystko w d... Poza tym ja jeżdzę autem które z wodą waży 14 ton - lepiej Ty się upewniaj, bo niestety ono się nie zatrzymuje w miejscu. Dla niedosłyszacych mam niebieskie migające światelka, dla niedowidzących sygnał pneumatyczny ale niestety dla zapracowanych i niedouczonych nie mam żadnego udogodnienia.
widac ze nie rozumiesz przepisow. kto cie do roboty przyjal? przeczytaj kilkakrotnie to, co zacytowales z KD, moze zrozumiesz o co autorowi chodzilo. to ze kierujacy pojazdem ma obowiazek umozliwic przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu nie oznacza, ze mozesz wjezdzac na sygnale pelna para na skrzyzowanie! przepisy precyzuja jeszcze takie pojecie jak "zasada ograniczonego zaufania na drodze". tobie wolno wjechac na skrzyzowanie gdy sie upewnisz, ze pojazdy ustapia ci pierwszenstwa - tak jak napisal ci poprzedni kolega. jestes odpowiedzialny za sibie i za tych, ktorych wieziesz. nie zachowuj sie jakbys jezdzil BatMobilem, bo dlugo nie pojezdzisz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z tego co wiem to kierujący vw jak by nie hamował to by był na drugim świecie bo karetka nawet nie zwolniła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tam powinno być: podkom. Renata Laszczka-Rusek z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
asdf napisał:
Wiesz jak chcesz dyskutować to poczytaj przepisy, w tym przypadku Kodeks Drogowy Art. 9. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się. i pitol, że jak zielone to masz pierwszeństwo i możesz mieć wszystko w d... Poza tym ja jeżdzę autem które z wodą waży 14 ton - lepiej Ty się upewniaj, bo niestety ono się nie zatrzymuje w miejscu. Dla niedosłyszacych mam niebieskie migające światelka, dla niedowidzących sygnał pneumatyczny ale niestety dla zapracowanych i niedouczonych nie mam żadnego udogodnienia.
Art. 53 Ustęp 2 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym: 2. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy: uczestniczy: w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych, w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona; Czyli: obowiązuje nadal zasada zachowania szczególnej ostrożności... no i o ile Tuska tam nie wieźli, to w pustej sanitarce nie powinien się świecić kogut. Co do Twoich wywodów: która firma zajmująca się ascenizacją ma niebieskie koguty?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak się składa że Trans Medic to dobra firma tylko ludzie pracują mało odpowiedzialni i wiem co mówię olewka pracy król szosy na sygnale chyba nawet wiem kto jechał tą karetka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ndsciage change napisał:
HOLA HOLA. CO ROBIA KIEROWCY POJAZDOW UPRZYWILEJOWANYCH, JEZLI WYPADEK NASTEPUJE Z ICH WINY? WLACZAJA SYRENE, ZE NIBY TO NA SYGNALE JECHALI ;P OWSZEM, KARETKA NA SYGNALE MA PIERWSZENSTWO, ALE MUSI TAK JECHAC, ABY NIE ZAGRAZAC ZYCIU INNYCH LUDZI, BO NAPRAWDE Z WNETRZA SAMOCHODU PRZY POZAMYKANYCH OKNACH TAK NAPRAWDE NIEWIELE SLYCHAC. KIEROWCY UPRZYWILEJOWANYCH NADUZYWAJA TEGO FAKTU, ZE WRAZIE PORUTY WLACZAJA SYGNAL I MYSLA, ZE WTEDY ZGONIA WINE NA KOGOS, KOMU PRZYDZWONILI W AUTO,. POWINNI ZMIENIC PRZEPISY DROGOWE I DLA TYCH NA "SYGNALE", BO CZUJA SIE JAK BOGOWIE NA RYDWANACH... OCZYWISCIE ZA KOLKIEM.
Najpierw powinienes sie dowiedziec Baranie jakie sa procedury włączania sygnalow na miescie lub tez poza nim. Pozatym ciekaw jestem jak zareagujesz kedy bedzie jechala karetka na sygnale do ciebie lub tez twojej rodxziny w razie wylewu lub tez zawału...czy tez bedzie co przeszkadzalo to ze jedzie jak wariat ....NA POMOC!!!!! Przemysl idioto najpierw co piszesz!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wincenty napisał:
I mam nadzieje ze ktos w koncu tym ciotom z medic transu, triomedu i innych pseudo karetek dobierze sie do du.py za jezdzenie pojazdem jako uprzywilejowanym bez uzasadnienia. Szczególnie pozdrawiam zaloge sprintera z triomedu ktory to jakis czas temu jechal na sygnalach do PSK-4 po czym poszedl sobie zjesc obiadek do barku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wincenty napisał:
I mam nadzieje ze ktos w koncu tym ciotom z medic transu, triomedu i innych pseudo karetek dobierze sie do du.py za jezdzenie pojazdem jako uprzywilejowanym bez uzasadnienia. Szczególnie pozdrawiam zaloge sprintera z triomedu ktory to jakis czas temu jechal na sygnalach do PSK-4 po czym poszedl sobie zjesc obiadek do barku.
a cos ty taki pewny Detektywie...skad wiesz ze jechal na sygnale by zjeść...moze przywozil krew do banku...ale takim nieudacznikom jak ty żal d*** ściska bo ci tak niewolno!!! lub tez jestes z zajebistej zalogi WPR!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest taka zasada jak jedziesz na sygnalach...wolno jedz,głosno trab a dojedziesz do celu...to ze jedziesz na sygnalach nie oznacza ze jestes krolem szos...masz tak samo przestrzegac przepisy jak kazdy inny uzytkownik drog...a syg sa po to aby ulatwic sobie przejazd...a co do WPR w Lublinie to smiech na sali;)Kozaki jakich malo ale patrac np na wyniki ostatnich zimowych mistrzostw w ratownictwie medycznym jak i rowniez w pozostalych takich imprezach maja czyms sie popisac:)zawsze w czubie ale od konca listy:D strach ich wzywac:) jeszcze bardziej-zaszkodza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Ty to najwiecej wiesz!! =] w du*** ześ był i gówno widzial wydaje mi sie ze jestes tylko zwykłym sałaciarzem i jak zawsze masz w huuj do powiedzenia!! Wszyscy sa madrzy po szkodzie... Żal...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...