Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
agnieszka napisał:
wiem, ale Wilno nie było wtedy w Polsce?
po pierwsze w tym czasie nie było wogóle polski... jeśli juz to ks warszawskie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
We wstępie do wypracowania o "Chłopach' napisałam, że autorem jest Reymont, który dostał Nobla za 'Ziemię obiecaną". Czy to jest błąd rzeczowy, czy też kardynalny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Napisałem o chłopach ze jest to utwór z młodej polski, jednak potem napisałem o pracy u podstaw i pracy organicznej... to bedzie błąd kardynalny ?:C
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że z tym Noblem to nie będzie aż taki błąd, ale to z Młodą Polską troszke gorzej, choć mój kolega napisał, że Ludzie Bezdomni są z pozytywizmu i poleciało mu raptem kilka pkt. Ja Was nie rozumiem, nie lepiej nie zmyslać, a nie pisać jakieś głupoty, a potem żałować i się martwic?!?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Napisalem,ze Zosia byla wnuczka Hrabiego Horeszki,czy to jest blad kardynalny?? czy rzeczowy??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na maturze popełniłem gafę, że aż wstyd:( Pomyliłem Jacka Soplicę z Tadeuszem i pisałem, że Telimena wybierała pomiędzy Jackiem, a Hrabią, że Zosia zaręczyła się z Jackiem itd. Czy to będzie wzięte jako 1 błąd rzeczowy, czy jak?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tym Soplicą to może być kiepsko, w końcu w sumie Tadeusz jednym z główniejszych bohaterów jest. To tak jakbyś w Kubusiu Puchatku pomylił Kłapouchego z Tygryskiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja również mam nie typową sytuacje. Jeśli sie powtórzyła to przepraszam. Wziąłem pierwszy temat no i wlaśnie... Przy charakterystyce postaci występujących w tym fragmencie pomyliłem Hankę z matką Jagusi. I charakteryzowałem właśnie ją zamiast Hanki. Wiem że to nie lada błąd. Czy mogą mi przez tą pomyłkę uniewaznić wypracowanie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jeśli zrobiłam kilka błędów rzeczowych (np. zamiast Antek napisałam Artek i napisałam że Boryna zakochał się w ... nie pamietam juz co napisalam, w kazdym razie zle i kilka podobnych bledow rzeczowych), to czy uznają do za błąd kardynalny i dadzą mi 0 pkt za wypracowanie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam Pisałem dzisiaj mature z Pana Tadeusza. Zrobiłem błąd Napisałem, że Hrabia ostatecznie odrzuca Telimene, która wybrała zarona jest z Rejentem... dzisiaj chbya nie zasnę .. może ktoś podpowie coś czy to błąd kardynalny, rzeczowy czy coś w tym stylu... i czy wogóle mam jakieś sznse to zaliczyć dzieki pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co wiem, to jeden, dwa błędy - się przezyje, szczególnie, jeśli nie są jakieś wielkie (tutaj mówię o kufama), natomiast bez przesady, bo w sumie to "Pan Tadeusz" Mickiewicza a nie "Pan Tadeusz" mf100, czy jeszcze kogoś innego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jeśli zrobiłam kilka błędów rzeczowych (np. zamiast Antek napisałam Artek i napisałam że Boryna zakochał się w ... nie pamietam juz co napisalam, w kazdym razie zle i kilka podobnych bledow rzeczowych), to czy uznają do za błąd kardynalny i dadzą mi 0 pkt za wypracowanie? CO O TYM MYSLICIE?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę że z moim postem to nie lada wyzwanie. Piszę już na 3 forum i nikt nawet słowa nie jest w stanie powiedziec na ten temat :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W pierwszy fragmencie napisalem ze pokazana jest Telimena podczas polowania, a w domu dopiero doczytalem ze to jest po tym normalnym polowaniu, a polowaniem mickiewicz nazywa ten stan telimeny, ktora chce "upolowac" jednego z bohaterow. czy to jest blad rzeczowy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z tą Hanką, drogu xyzasdf ... mogą nie uznać, bo w sumie opisujesz całe wypracowanie nie tą osobę co trzeba, zatem piszesz nie na temat, jeśli pomyliłbyś się przez chwilę, to mogliby przymknąć na to oko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
drogi ble ble, to jest błąd interpretacyjny, nie rzeczowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kamil napisał:
Na maturze popełniłem gafę, że aż wstyd:( Pomyliłem Jacka Soplicę z Tadeuszem i pisałem, że Telimena wybierała pomiędzy Jackiem, a Hrabią, że Zosia zaręczyła się z Jackiem itd. Czy to będzie wzięte jako 1 błąd rzeczowy, czy jak?
Na maturze popełniłem gafę, że aż wstyd:( Pomyliłem Jacka Soplicę z Tadeuszem i pisałem, że Telimena wybierała pomiędzy Jackiem, a Hrabią, że Zosia zaręczyła się z Jackiem itd. Czy to będzie wzięte jako 1 błąd rzeczowy, czy jak? W sumie matura dotyczyła Zosii i Telimeny, więc za taką pomyłkę nie powinni oblać chyba?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~~Aniu~~ a ile punktow traci sie za blad interpretacyjny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z Tą Hanką pisałem tak ogolnie jak nas uczono zeby napisac o autorze ksiazki, osadzic fragment w powieści no i opisac postacie. No to opisalem tak w 3 zdaniach. Tylko pisalem ze Hanka jest matką Jagusi że rozmawiala tam z Maciek Boryną o ślubie jego i jAgusi. A później tylko jechalem na podstawie tego frag. opisywalem Bylice i jego relacje córkami. Może mi nie uznają tlyko tego akapitu co pisalem o tej Hance (a wlasciwie o matce Jagusi :/)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wydaje mi się, że jeśli matura dotyczy Telimeny i Zosi, a ktoś zrobi mały błąd to traci się kilka punktów, tak przynajmniej słyszałam... na 30% starczy, jak się załapiecie na jakieś punkty z modelu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...