Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy Czechowa sprzeciwiają się budowie biurowca

Utworzony przez ulex, 20 kwietnia 2009 r. o 21:49 Powrót do artykułu
Jorge napisał:
Spółdzielnia miała w Statucie budowę bloków... jak to spółdzielnia. Co ma do tego statut? I jaka dokumentacja zaginęła, bo nie rozumiem? No i ostatnia sprawa: nie, nie znam osób, które zamieszkują ten blok. A powinienem?
W statucie Spółdzielni było wyraźnie napisane (na podstawie jednej z uchwał) - brak nowych budynków na ulicy Organowej. Nie, nie powinieneś ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
W statucie Spółdzielni było wyraźnie napisane (na podstawie jednej z uchwał) - brak nowych budynków na ulicy Organowej.
To cię zmartwię: miasto niedawno sprzedało działkę obok Organowej 13. Ciekawe co tam powstanie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
słuchajcie, większość mieszkańców tez by nie niało nic przeciwko temu, jednaj jeżeli to ma się znajdować 13m od bloków i mieć 13 piętr to podziękujemy.. czy ktoś z was chciałby nie mieć dostępu do słońca i mieć widok wyłacznie na biuowiec? (bo 13 piętrowy budynek niestety zasłoni wszystko).. chcialibyscie tak?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jorge napisał:
To cię zmartwię: miasto niedawno sprzedało działkę obok Organowej 13. Ciekawe co tam powstanie?
Ale nie zmartwisz mnie tym ;-) Tylko jedna uwaga - miasto sprzedało teren wąwozu? A to ciekawe :-DDD Bo innego terenu obok 13 jak wąwóz tam nie ma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze nie mieszkańcy Czechowa bo raptem mieszkańcy 3 bloków przy ul. Młodej Polski, po drugie pozwolenie na budowę zostało wydane już kilka lat temu, po trzecie jak dwa lata temu układano płyty na drogę dojazdową do budowy to nikt się nie zainteresował tematem. Trzeba było wtedy protestować a nie teraz. Odnośnie odległości pomiędzy budynkami ja też miałem słoneczne mieszkanie do momentu kiedy po drugiej stronie ulicy przy której mieszkam nie został zbudowany blok mieszkalny większy od mojego który przesłonił mi słońce i jakoś z tym żyję. Moim zdaniem protest w momencie kiedy budowa już ruszyła jest nie na miejscu i tłumaczenie że nikt nie poinformował jest troszkę śmieszne. Inwestor nie ma obowiązku każdemu do skrzynki wrzucać informacji że obok będzie coś budowane i czy ktoś ma coś przeciwko jego planom. Nie bądźmy śmieszni w protestowaniu bo widzę że protestowanie jest teraz w modzie i na czasie. Oprotestować wszystko i nie będzie niczego, może w takim wypadku oprotestujmy to że samochody jeżdżą po ulicach po 22:00 i jest głośno, niech samochody nie mają prawa jeździć o tej porze, albo niech karetki pogotowia i inne samochody które używają syren po 22:00 wyłączają je bo przecież też przeszkadza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem, teraz firma budowlana powinna zaskarzyc tych protestujacych o straty. Izba Skarbowa powinna przeswietlic finanse wszystkich pokolei zaczynajac od pana Wocha.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość obiektywny napisał:
Moim zdaniem, teraz firma budowlana powinna zaskarzyc tych protestujacych o straty. Izba Skarbowa powinna przeswietlic finanse wszystkich pokolei zaczynajac od pana Wocha.
Była Policja, teraz jest Telewizja... A roboty nadal stoją w miejscu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ale nie zmartwisz mnie tym ;-) Tylko jedna uwaga - miasto sprzedało teren wąwozu? A to ciekawe :-DDD Bo innego terenu obok 13 jak wąwóz tam nie ma.
Nie wiem, czy teren wąwozu. Była informacja o tym w dziale Przetargi na stronach BIP UM ("obok Organowej 13"). W sumie sprzedano w tych okolicach kilka parceli. Wiadomo, że nikt tego nie kupił, by sadzić tam kwiatki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jorge napisał:
Nie wiem, czy teren wąwozu. Była informacja o tym w dziale Przetargi na stronach BIP UM ("obok Organowej 13"). W sumie sprzedano w tych okolicach kilka parceli. Wiadomo, że nikt tego nie kupił, by sadzić tam kwiatki.
To prędzej działki między Organową a Milenijną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie że Wam sie w d.... poprzewracało... Jak jest budowa to jest i kurz i bród... rzeczywiscie jak nie zaplanowali miejsc parkingowych to jest jeszcze czas żeby to zrobić... a najwiecej problemow to robią te stare q.... z mocherowymi beretami...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkańcem jednego z wieżowców i ciesze się ze w końcu ruszyła ta budowa!! Mi nic nie przeszkadza żaden hałas ani pył! Dzięki takim inwestycjom spadnie bezrobocie w Lublinie i poprawi się infrastruktura na Czechowie! Dajcie ludziom spokojnie zarabiać na chleb!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Protest trwa cały dzień! Ludzie blokują drogę i nie pozwalają kierowcom ciężarówek na wjazd! Dopiero po 18 kiedy zaczyna się plebania idą do domów! HAHA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...Tym ktorzy pisze te deb***ne komentarze proponuje postawic samochod na parkingu przed blokiem nr 10... codziennie tamtędy przechodze i widze jaki syf jest z tej budowy. Mieszkancy maja prawo protestowac bo zyjemy w wolnej Polsce. A co do sugesti ze sa to zwolennicy PISu proponuje zobaczyc kim sa wlasciciele firmy budujacej... a z tego co wiem to kilku mieszkancow tych blokow jest czlonkami PO., US Tak Niedogodnosci dla mieszkancow Nie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urząd Skarbowy na nie napisał:
nie ma sie co denerwować- taka mentalność polaków, zamiast pomóc,przemilczeć zawsze 3 grosze swoje trzeba wsadzić że ten był z pisu ten z PO a taka prawda jest wielcy miastowi że gdyby przy waszych blokach, kamienicach nagle rozpoczął sie teren budowy, codziennie jakieś dudnienie pobudka jak z "dnia świra" większość z was by wyleciała pod blok z transparentami, nie wspominając o tym że dzieci z przedszkola zostały pozbawione placu zabaw a młodzież boiska do siatkówki, które zresztą sami wybudowali, bo spółdzielniaod wielu lat nie robi NIC co mogłoby uatrakcyjnić nasze osiedle.
Ha dzieci z przedszkola pozbawione placu zabaw a na jakich zasadach stanął tam ten plac zabaw nigdy o tym nie pomyślałaś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem mieszkancem jednego z wierzowcow i ciesze sie ze czechow sie rozwija i wiadomo ze troszke przeszkadza ale nie bedzie to trwalo wiecznie nie zatrzymamy postepu i niech kelner pracuje zeby mial na maszyny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hola Hola napisał:
...Tym ktorzy pisze te deb***ne komentarze proponuje postawic samochod na parkingu przed blokiem nr 10... codziennie tamtędy przechodze i widze jaki syf jest z tej budowy. Mieszkancy maja prawo protestowac bo zyjemy w wolnej Polsce. A co do sugesti ze sa to zwolennicy PISu proponuje zobaczyc kim sa wlasciciele firmy budujacej... a z tego co wiem to kilku mieszkancow tych blokow jest czlonkami PO., US Tak Niedogodnosci dla mieszkancow Nie!
jak chcesz to pójdę zrobię i prześle Ci zdjęcia z Wrocławia, koło mnie rozkopali całą ulicę, też jest hałas i mnóstwo kurzu a jak spadnie deszcz błoto. normalna sprawa. Nikt nie protestuje, że ulica jest zamknięta, że jest objazd, miasto się rozwija i normalni ludzie cieszą się, że się buduje, coś robi, że ludzie mają pracę. Ludzie nie bądźcie krótkowzroczni. Jasne każdy ma prawo protestować, tylko, że trochę za późno się obudziliście:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak sobie czytam i czytam.. i chyba większość osób czerpie jakąś dziwną satysfakcję z wyzywania współmieszkańców miasta od wieśniaków itp. Może z tym lepiej do psychologa a nie na forum? A teraz fakty. Uciążliwość budowy jest spora - wczoraj umyte auto, postawione na noc jest całe w kurzu, mogę się tylko domyślać jak wyglądają balkony na pierwszych piętrach w wieżowcach. Kierowcy ciężarówek ignorują pierwszeństwo przejazdu i nagminnie wymuszają pierwszeństwo - patrol drogówki na osiedlu wyrobiłby w tydzień plan dla całej komendy Nie mówię też o tym, że jak budowali Plazę, to przed wyjechaniem na drogę ciężarówki miały myte koła - tutaj tego nie ma i między innymi stąd już wszystkie drogi wewnętrzne na MP są całe w piachu. Może warto by budowlańcy po sobie sprzątali? Jednak nie o tym chciałem - budowa się kiedyś skończy, a kurz zniknie. Pozostanie jednak uciążliwość dla Nas - mieszkańców. Już dziś NIE MA GDZIE ZAPARKOWAĆ AUTA! Wracając koło północy, trzeba parkować przy głównej ulicy, bo praktycznie nigdzie indziej nie ma miejsca. Ludzie już widziałem, że parkują na trawnikach. Co będzie jak ruszy urząd? Parking może starczy "biednym" urzędasom, ale co z petentami? Gdzie mają stawiać auta? Parking zapełni się bardzo szybko, więc co? Zastawią Nam też i trawniki? Nikt nie myśli o funkcjonalności obiektu. Dodatkowo co z dziećmi, które bawią się na placu zabaw przylegającym do ulicy? Nie oszukujmy się - ludzie będą wykorzystywać wewnętrzne uliczki jak część urzędu. Wiele osób zarzuca, że nie było protestów wcześniej. Otóż złamano tu prawo! Mieszkańcy mający własnościowe mieszkania powinni być poinformowani, jako współwłaściciele działki bezpośrednio przylegającej do budowy - spółdzielnia tego nie uczyniła! Rzucacie linkami ze skyskapers i innych portali. Ja tam widziałem lotnisko też za Lubartowem i co? Tylko było ganie. A może mamy też poważnie traktować i tunel pod Racławickimi? Bez żartów. Planowanych inwestycji jest od groma. A ile jest realizowanych? Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuje wymienic sie na mieszkanai z mieszkanacami grygowej,pojda na taki uklad z pocalowaniem reki,tam wam nic sloneczka nie zasloni a zamiast reala sobie do kerfura bedziecie chodzic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mloda polka napisał:
jestem mieszkanką jednego z wiezowcow. nie mozna tak życ.okna sie nie da otworzyc,bo ciagle brud,pyl, kurz,i strasliwy hałas. jak prezydent mógł pozwolic na taka inwestycje tak blisko mieszkajacych tutaj ludzi .skandal!!!!!!!
to się nazywa krótkowzroczność, bo teraz nie można otworzyć okna bo brud, ale to się skończy tak jak każda budowa charakteryzuje się brudem kurzem hałasem. chyba, że lepiej mieć pod oknami chwasty (od 24 lat) to wydaje się większym brudem im szybciej ludzie zrozumieją, że to nie ma sensu to co robią swoimi protestami to będzie lepiej, kilku krzykaczy się znalazło a gdzie byli jak robiona była droga dojazdowa wtedy wszystko było ok? przecież już dawno wiadomo o budowie, moje dzieci powiedziały krótko w końcu coś się zaczyna dziać na czechowie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Wszystkich!!! Nie chodzi o brud, nie chodzi o kurz----to prawda! Ale o estetykę, funkcjonalność, wygodę użytkowania, a przede wszystkim bezpieczeństwo!!!! Wcześniej Ktoś napisał że właściciele mini prywatnych działek pod blokami nie zostali poinformowani to miał rację takiej informacji mie było. (..) Estetycznie też nie będzie jeżeli koło już stojących komunistycznych wieżowców na wąskij działce stanie US składający się z 2ch kwadraciaków 9 i6 piętrowych- uwydatnią już "piękną zabudowę Czechowa". Lepiej chyba było pomyśleć aby w tym miejscu była raczej niska zabudowa typu rekreacja np. i trochę zieleni aby odgrodzić mieszkańców nie tylko tych 3 bloków ale osiedla od ul. Andersa. pozatym rzeczywiście mamy problem z zaparkowaniem auta: 3 wieżowce i 3 małe parkingi; kazdy parking na ok. 36 aut=108 aut. W jednym bloku:68 mieszkań * 3 bloki=204 mieszkań to tak dla orientacji....... A pozatym, czy ktoś się zastanawiał jak będzie wyglądał wjazd do US???? no bo chyba nie przez osiedle - DROGA WEWNĘTRZNA!!!! A teraz w związku z tym porozmawiajmy o bezpieczeństwie!!!! Andersa to póki co trasa przelotowa na szlaku międzynarodowym ( przejścia gr i połączenie z Białymstokiem). Modernizacja węzłu komunikacyjnego???? za czyje pieniądze i w jakich granicach się zamkną koszty???? Inwestycja wg projektu miała się zakończyć w 2007r(dane z projektu ze strony) i wynosiła 45mln PLN, tylko że ceny od tamtego czasu zupełnie się zmieniły i Vat za usługi - to koszt wykonania. Przecież te pieniądze pochądzą z budżetu państwa - informacja taka była podana do wiadomości publicznej. To teraz porozmawiajmy bo oczywiście są zwolennicy tej budowy......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...