Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2009 r.
20:17
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Czechowa sprzeciwiają się budowie biurowca

Autor: Zdjęcie autora ANNA HERETA
0 61 A A

Od kilkunastu dni przy ul. Smorawińskiego trwa budowa potężnych biurowców. W poniedziałek mieszkańcy sąsiednich bloków zorganizowali pikietę. Nie chcą placu budowy ani planowanej inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Urzędnicy zaplanowali inwestycję, zupełnie nietrafioną i godzącą w nasze prawa - mówił Krzysztof Woch, organizator spotkania i mieszkaniec ul. Młodej Polski. Pan Krzysztof kilka dni temu wywiesił ogłoszenie o spotkaniu. Przyszło pół setki wzburzonych ludzi.

- My z mężem zdążyliśmy przeczytać, ale po dwóch godzinach kartkę zerwano - mówi pani Anna z wieżowca pod "dziesiątka”. - W naszym wieżowcu mieszka parę osób ze spółdzielni - dodaje.

- Piwnicę zrobią nam z mieszkań - krzyczała zdenerwowana Elżbieta Zimichód. Zabiorą nam całkiem światło dzienne, jak stanie tutaj ten moloch! - Nie zgadzamy się na to, co się dzieje.

- Spółdzielnia nas w ogóle nie poinformowała o tej budowie - dodaje oburzona pani Krystyna Gardyga, która jak większość ludzi o inwestycji dowiedziała się, gdy tuż przed Wielkanocą zobaczyła ciężarówki i spychacze.

Mieszkańcy we własnym gronie, bo na spotkaniu nie było nikogo z zarządu SM "Czechów”, rozmawiali o tym, jak bardzo uciążliwy jest dla nich hałas i kurz, który cały czas dostaje się do mieszkań.

- Powinniśmy zostać poinformowani o takich działaniach - oburza się Józef Gziut. - Mieszkańcy mają prawo wyrazić zgodę na taką poważną budowę, a tu wszystko było robione za naszymi plecami! - To łamanie prawa!

Mieszkańcy mają największe pretensje do władz spółdzielni, że pozwoliła na tak małą, ich zdaniem, odległość budowanych biurowców od ich wieżowców. Nastroje w czasie spotkania były bojowe. Niektórzy z pikietujących odgrażali się, że chcą zmiany na fotelu prezesa.

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Baca / 26 lipca 2009 o 08:52
0
młody polak napisał:
Mieszkam przy ul.Młodej Polski.
Cieszę się że ,,fantastyczna,, i ,,wysublimowana,, tzw.architektura Czechowa zostanie troszkę unowocześniona.
A protestujących z ich wodzem p.Wochem możecie ,,pożreć,,.
N Nie macie pojęcia o sprawie, a rozpisujecie się jak wybitni znawcy tamatu.Kretyńskie teksty typu "protestują,bo nie bedą mieli ładnego widoku" są na tym samym poziomie co wypowiedzi dyrektora wydz.ochrony środowiska UM Lublin. On też tak twierdzi!!!! I dlatego właśnie mamy do czynienia z produktem totalnej arogancji i głupoty urzędniczej. Bo tylko chore umysły mogły coś takiego wymyslec. I jeszcze jedno: nie obrażajcie mieszkańców ul.MŁodej Polski. To,że cywilizacja daje takie mozliwości-nie oznacza,że macie prawo opluwac innych, katolicki narodzie!
N Nie macie pojęcia o sprawie, a rozpisujecie się jak wybitni znawcy tamatu.Kretyńskie teksty typu "protestują,bo nie bedą mieli ładnego widoku" są na tym samym poziomie co wypowiedzi dyrektora wydz.ochrony środowiska UM Lublin. On też tak twierdzi!!!! I dlatego właśnie mamy do czynienia z produktem totalnej arogancji i głupoty urzędniczej. Bo tylko chore umysły mogły coś takiego wymyslec. I jeszcze jedno: nie obrażajcie mieszkańców ul.MŁodej Polski. To,że cywilizacja daje takie mozliwośc... rozwiń
Avatar
kobieta / 24 kwietnia 2009 o 23:05
0
Witam Wszystkich!!!
Nie chodzi o brud, nie chodzi o kurz----to prawda! Ale o estetykę, funkcjonalność, wygodę użytkowania, a przede wszystkim bezpieczeństwo!!!!
Wcześniej Ktoś napisał że właściciele mini prywatnych działek pod blokami nie zostali poinformowani to miał rację takiej informacji mie było. (..)
Estetycznie też nie będzie jeżeli koło już stojących komunistycznych wieżowców na wąskij działce stanie US składający się z 2ch kwadraciaków 9 i6 piętrowych- uwydatnią już "piękną zabudowę Czechowa". Lepiej chyba było pomyśleć aby w tym miejscu była raczej niska zabudowa typu rekreacja np. i trochę zieleni aby odgrodzić mieszkańców nie tylko tych 3 bloków ale osiedla od ul. Andersa. pozatym rzeczywiście mamy problem z zaparkowaniem auta: 3 wieżowce i 3 małe parkingi; kazdy parking na ok. 36 aut=108 aut. W jednym bloku:68 mieszkań * 3 bloki=204 mieszkań
to tak dla orientacji.......
A pozatym, czy ktoś się zastanawiał jak będzie wyglądał wjazd do US???? no bo chyba nie przez osiedle - DROGA WEWNĘTRZNA!!!!
A teraz w związku z tym porozmawiajmy o bezpieczeństwie!!!! Andersa to póki co trasa przelotowa na szlaku międzynarodowym ( przejścia gr i połączenie z Białymstokiem). Modernizacja węzłu komunikacyjnego???? za czyje pieniądze i w jakich granicach się zamkną koszty????
Inwestycja wg projektu miała się zakończyć w 2007r(dane z projektu ze strony) i wynosiła 45mln PLN, tylko że ceny od tamtego czasu zupełnie się zmieniły i Vat za usługi - to koszt wykonania. Przecież te pieniądze pochądzą z budżetu państwa - informacja taka była podana do wiadomości publicznej.

To teraz porozmawiajmy bo oczywiście są zwolennicy tej budowy......
Witam Wszystkich!!!
Nie chodzi o brud, nie chodzi o kurz----to prawda! Ale o estetykę, funkcjonalność, wygodę użytkowania, a przede wszystkim bezpieczeństwo!!!!
Wcześniej Ktoś napisał że właściciele mini prywatnych działek pod blokami nie zostali poinformowani to miał rację takiej informacji mie było. (..)
Estetycznie też nie będzie jeżeli koło już stojących komunistycznych wieżowców na wąskij działce stanie US składający się z 2ch kwadraciaków 9 i6 piętrowych- uwydatnią już "piękną za... rozwiń
Avatar
~gość~ / 22 kwietnia 2009 o 07:54
0
mloda polka napisał:
jestem mieszkanką jednego z wiezowcow. nie mozna tak życ.okna sie nie da otworzyc,bo ciagle brud,pyl, kurz,i strasliwy hałas. jak prezydent mógł pozwolic na taka inwestycje tak blisko mieszkajacych tutaj ludzi .skandal!!!!!!!


to się nazywa krótkowzroczność, bo teraz nie można otworzyć okna bo brud, ale to się skończy tak jak każda budowa charakteryzuje się brudem kurzem hałasem. chyba, że lepiej mieć pod oknami chwasty (od 24 lat) to wydaje się większym brudem
im szybciej ludzie zrozumieją, że to nie ma sensu to co robią swoimi protestami to będzie lepiej, kilku krzykaczy się znalazło a gdzie byli jak robiona była droga dojazdowa wtedy wszystko było ok? przecież już dawno wiadomo o budowie, moje dzieci powiedziały krótko w końcu coś się zaczyna dziać na czechowie


to się nazywa krótkowzroczność, bo teraz nie można otworzyć okna bo brud, ale to się skończy tak jak każda budowa charakteryzuje się brudem kurzem hałasem. chyba, że lepiej mieć pod oknami chwasty (od 24 lat) to wydaje się większym brudem
im szybciej ludzie zrozumieją, że to nie ma sensu to co robią swoimi protestami to będzie lepiej, kilku krzykaczy się znalazło a gdzie byli jak robiona była droga dojazdowa wtedy wszystko było ok? przecież już dawno wiadomo o budowie, moje dzieci powiedziały krótko w końcu c... rozwiń
Avatar
ajajajaj / 21 kwietnia 2009 o 20:46
0
Proponuje wymienic sie na mieszkanai z mieszkanacami grygowej,pojda na taki uklad z pocalowaniem reki,tam wam nic sloneczka nie zasloni a zamiast reala sobie do kerfura bedziecie chodzic.
Avatar
Mieszkaniec MP / 21 kwietnia 2009 o 19:13
0
Tak sobie czytam i czytam.. i chyba większość osób czerpie jakąś dziwną satysfakcję z wyzywania współmieszkańców miasta od wieśniaków itp.
Może z tym lepiej do psychologa a nie na forum?
A teraz fakty.
Uciążliwość budowy jest spora - wczoraj umyte auto, postawione na noc jest całe w kurzu, mogę się tylko domyślać jak wyglądają balkony na pierwszych piętrach w wieżowcach. Kierowcy ciężarówek ignorują pierwszeństwo przejazdu i nagminnie wymuszają pierwszeństwo - patrol drogówki na osiedlu wyrobiłby w tydzień plan dla całej komendy Nie mówię też o tym, że jak budowali Plazę, to przed wyjechaniem na drogę ciężarówki miały myte koła - tutaj tego nie ma i między innymi stąd już wszystkie drogi wewnętrzne na MP są całe w piachu. Może warto by budowlańcy po sobie sprzątali?
Jednak nie o tym chciałem - budowa się kiedyś skończy, a kurz zniknie. Pozostanie jednak uciążliwość dla Nas - mieszkańców. Już dziś NIE MA GDZIE ZAPARKOWAĆ AUTA! Wracając koło północy, trzeba parkować przy głównej ulicy, bo praktycznie nigdzie indziej nie ma miejsca. Ludzie już widziałem, że parkują na trawnikach. Co będzie jak ruszy urząd? Parking może starczy "biednym" urzędasom, ale co z petentami? Gdzie mają stawiać auta? Parking zapełni się bardzo szybko, więc co? Zastawią Nam też i trawniki? Nikt nie myśli o funkcjonalności obiektu. Dodatkowo co z dziećmi, które bawią się na placu zabaw przylegającym do ulicy? Nie oszukujmy się - ludzie będą wykorzystywać wewnętrzne uliczki jak część urzędu.
Wiele osób zarzuca, że nie było protestów wcześniej. Otóż złamano tu prawo! Mieszkańcy mający własnościowe mieszkania powinni być poinformowani, jako współwłaściciele działki bezpośrednio przylegającej do budowy - spółdzielnia tego nie uczyniła!
Rzucacie linkami ze skyskapers i innych portali. Ja tam widziałem lotnisko też za Lubartowem i co? Tylko było ganie. A może mamy też poważnie traktować i tunel pod Racławickimi? Bez żartów. Planowanych inwestycji jest od groma. A ile jest realizowanych?
Pozdrawiam.
Tak sobie czytam i czytam.. i chyba większość osób czerpie jakąś dziwną satysfakcję z wyzywania współmieszkańców miasta od wieśniaków itp.
Może z tym lepiej do psychologa a nie na forum?
A teraz fakty.
Uciążliwość budowy jest spora - wczoraj umyte auto, postawione na noc jest całe w kurzu, mogę się tylko domyślać jak wyglądają balkony na pierwszych piętrach w wieżowcach. Kierowcy ciężarówek ignorują pierwszeństwo przejazdu i nagminnie wymuszają pierwszeństwo - patrol drogówki na osiedlu wyrobiłby w tydzień plan dla całej k... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2009 o 19:11
0
Hola Hola napisał:
...Tym ktorzy pisze te deb***ne komentarze proponuje postawic samochod na parkingu przed blokiem nr 10... codziennie tamtędy przechodze i widze jaki syf jest z tej budowy. Mieszkancy maja prawo protestowac bo zyjemy w wolnej Polsce. A co do sugesti ze sa to zwolennicy PISu proponuje zobaczyc kim sa wlasciciele firmy budujacej... a z tego co wiem to kilku mieszkancow tych blokow jest czlonkami PO., US Tak Niedogodnosci dla mieszkancow Nie!



jak chcesz to pójdę zrobię i prześle Ci zdjęcia z Wrocławia, koło mnie rozkopali całą ulicę, też jest hałas i mnóstwo kurzu a jak spadnie deszcz błoto. normalna sprawa. Nikt nie protestuje, że ulica jest zamknięta, że jest objazd, miasto się rozwija i normalni ludzie cieszą się, że się buduje, coś robi, że ludzie mają pracę. Ludzie nie bądźcie krótkowzroczni. Jasne każdy ma prawo protestować, tylko, że trochę za późno się obudziliście:D



jak chcesz to pójdę zrobię i prześle Ci zdjęcia z Wrocławia, koło mnie rozkopali całą ulicę, też jest hałas i mnóstwo kurzu a jak spadnie deszcz błoto. normalna sprawa. Nikt nie protestuje, że ulica jest zamknięta, że jest objazd, miasto się rozwija i normalni ludzie cieszą się, że się buduje, coś robi, że ludzie mają pracę. Ludzie nie bądźcie krótkowzroczni. Jasne każdy ma prawo protestować, tylko, że trochę za późno się obudziliście:D rozwiń
Avatar
kylooo / 21 kwietnia 2009 o 19:06
0
jestem mieszkancem jednego z wierzowcow i ciesze sie ze czechow sie rozwija i wiadomo ze troszke przeszkadza ale nie bedzie to trwalo wiecznie nie zatrzymamy postepu i niech kelner pracuje zeby mial na maszyny
Avatar
~gość~ / 21 kwietnia 2009 o 18:37
0
Urząd Skarbowy na nie napisał:
nie ma sie co denerwować- taka mentalność polaków, zamiast pomóc,przemilczeć zawsze 3 grosze swoje trzeba wsadzić że ten był z pisu ten z PO a taka prawda jest wielcy miastowi że gdyby przy waszych blokach, kamienicach nagle rozpoczął sie teren budowy, codziennie jakieś dudnienie pobudka jak z "dnia świra" większość z was by wyleciała pod blok z transparentami, nie wspominając o tym że dzieci z przedszkola zostały pozbawione placu zabaw a młodzież boiska do siatkówki, które zresztą sami wybudowali, bo spółdzielniaod wielu lat nie robi NIC co mogłoby uatrakcyjnić nasze osiedle.


Ha dzieci z przedszkola pozbawione placu zabaw a na jakich zasadach stanął tam ten plac zabaw nigdy o tym nie pomyślałaś


Ha dzieci z przedszkola pozbawione placu zabaw a na jakich zasadach stanął tam ten plac zabaw nigdy o tym nie pomyślałaś rozwiń
Avatar
Hola Hola / 21 kwietnia 2009 o 17:37
0
...Tym ktorzy pisze te deb***ne komentarze proponuje postawic samochod na parkingu przed blokiem nr 10... codziennie tamtędy przechodze i widze jaki syf jest z tej budowy. Mieszkancy maja prawo protestowac bo zyjemy w wolnej Polsce. A co do sugesti ze sa to zwolennicy PISu proponuje zobaczyc kim sa wlasciciele firmy budujacej... a z tego co wiem to kilku mieszkancow tych blokow jest czlonkami PO., US Tak Niedogodnosci dla mieszkancow Nie!
Avatar
KELNER / 21 kwietnia 2009 o 16:19
0
Protest trwa cały dzień! Ludzie blokują drogę i nie pozwalają kierowcom ciężarówek na wjazd! Dopiero po 18 kiedy zaczyna się plebania idą do domów! HAHA
Avatar
Baca / 26 lipca 2009 o 08:52
0
młody polak napisał:
Mieszkam przy ul.Młodej Polski.
Cieszę się że ,,fantastyczna,, i ,,wysublimowana,, tzw.architektura Czechowa zostanie troszkę unowocześniona.
A protestujących z ich wodzem p.Wochem możecie ,,pożreć,,.
N Nie macie pojęcia o sprawie, a rozpisujecie się jak wybitni znawcy tamatu.Kretyńskie teksty typu "protestują,bo nie bedą mieli ładnego widoku" są na tym samym poziomie co wypowiedzi dyrektora wydz.ochrony środowiska UM Lublin. On też tak twierdzi!!!! I dlatego właśnie mamy do czynienia z produktem totalnej arogancji i głupoty urzędniczej. Bo tylko chore umysły mogły coś takiego wymyslec. I jeszcze jedno: nie obrażajcie mieszkańców ul.MŁodej Polski. To,że cywilizacja daje takie mozliwości-nie oznacza,że macie prawo opluwac innych, katolicki narodzie!
N Nie macie pojęcia o sprawie, a rozpisujecie się jak wybitni znawcy tamatu.Kretyńskie teksty typu "protestują,bo nie bedą mieli ładnego widoku" są na tym samym poziomie co wypowiedzi dyrektora wydz.ochrony środowiska UM Lublin. On też tak twierdzi!!!! I dlatego właśnie mamy do czynienia z produktem totalnej arogancji i głupoty urzędniczej. Bo tylko chore umysły mogły coś takiego wymyslec. I jeszcze jedno: nie obrażajcie mieszkańców ul.MŁodej Polski. To,że cywilizacja daje takie mozliwośc... rozwiń
Avatar
kobieta / 24 kwietnia 2009 o 23:05
0
Witam Wszystkich!!!
Nie chodzi o brud, nie chodzi o kurz----to prawda! Ale o estetykę, funkcjonalność, wygodę użytkowania, a przede wszystkim bezpieczeństwo!!!!
Wcześniej Ktoś napisał że właściciele mini prywatnych działek pod blokami nie zostali poinformowani to miał rację takiej informacji mie było. (..)
Estetycznie też nie będzie jeżeli koło już stojących komunistycznych wieżowców na wąskij działce stanie US składający się z 2ch kwadraciaków 9 i6 piętrowych- uwydatnią już "piękną zabudowę Czechowa". Lepiej chyba było pomyśleć aby w tym miejscu była raczej niska zabudowa typu rekreacja np. i trochę zieleni aby odgrodzić mieszkańców nie tylko tych 3 bloków ale osiedla od ul. Andersa. pozatym rzeczywiście mamy problem z zaparkowaniem auta: 3 wieżowce i 3 małe parkingi; kazdy parking na ok. 36 aut=108 aut. W jednym bloku:68 mieszkań * 3 bloki=204 mieszkań
to tak dla orientacji.......
A pozatym, czy ktoś się zastanawiał jak będzie wyglądał wjazd do US???? no bo chyba nie przez osiedle - DROGA WEWNĘTRZNA!!!!
A teraz w związku z tym porozmawiajmy o bezpieczeństwie!!!! Andersa to póki co trasa przelotowa na szlaku międzynarodowym ( przejścia gr i połączenie z Białymstokiem). Modernizacja węzłu komunikacyjnego???? za czyje pieniądze i w jakich granicach się zamkną koszty????
Inwestycja wg projektu miała się zakończyć w 2007r(dane z projektu ze strony) i wynosiła 45mln PLN, tylko że ceny od tamtego czasu zupełnie się zmieniły i Vat za usługi - to koszt wykonania. Przecież te pieniądze pochądzą z budżetu państwa - informacja taka była podana do wiadomości publicznej.

To teraz porozmawiajmy bo oczywiście są zwolennicy tej budowy......
Witam Wszystkich!!!
Nie chodzi o brud, nie chodzi o kurz----to prawda! Ale o estetykę, funkcjonalność, wygodę użytkowania, a przede wszystkim bezpieczeństwo!!!!
Wcześniej Ktoś napisał że właściciele mini prywatnych działek pod blokami nie zostali poinformowani to miał rację takiej informacji mie było. (..)
Estetycznie też nie będzie jeżeli koło już stojących komunistycznych wieżowców na wąskij działce stanie US składający się z 2ch kwadraciaków 9 i6 piętrowych- uwydatnią już "piękną za... rozwiń
Avatar
~gość~ / 22 kwietnia 2009 o 07:54
0
mloda polka napisał:
jestem mieszkanką jednego z wiezowcow. nie mozna tak życ.okna sie nie da otworzyc,bo ciagle brud,pyl, kurz,i strasliwy hałas. jak prezydent mógł pozwolic na taka inwestycje tak blisko mieszkajacych tutaj ludzi .skandal!!!!!!!


to się nazywa krótkowzroczność, bo teraz nie można otworzyć okna bo brud, ale to się skończy tak jak każda budowa charakteryzuje się brudem kurzem hałasem. chyba, że lepiej mieć pod oknami chwasty (od 24 lat) to wydaje się większym brudem
im szybciej ludzie zrozumieją, że to nie ma sensu to co robią swoimi protestami to będzie lepiej, kilku krzykaczy się znalazło a gdzie byli jak robiona była droga dojazdowa wtedy wszystko było ok? przecież już dawno wiadomo o budowie, moje dzieci powiedziały krótko w końcu coś się zaczyna dziać na czechowie


to się nazywa krótkowzroczność, bo teraz nie można otworzyć okna bo brud, ale to się skończy tak jak każda budowa charakteryzuje się brudem kurzem hałasem. chyba, że lepiej mieć pod oknami chwasty (od 24 lat) to wydaje się większym brudem
im szybciej ludzie zrozumieją, że to nie ma sensu to co robią swoimi protestami to będzie lepiej, kilku krzykaczy się znalazło a gdzie byli jak robiona była droga dojazdowa wtedy wszystko było ok? przecież już dawno wiadomo o budowie, moje dzieci powiedziały krótko w końcu c... rozwiń
Avatar
ajajajaj / 21 kwietnia 2009 o 20:46
0
Proponuje wymienic sie na mieszkanai z mieszkanacami grygowej,pojda na taki uklad z pocalowaniem reki,tam wam nic sloneczka nie zasloni a zamiast reala sobie do kerfura bedziecie chodzic.
Avatar
Mieszkaniec MP / 21 kwietnia 2009 o 19:13
0
Tak sobie czytam i czytam.. i chyba większość osób czerpie jakąś dziwną satysfakcję z wyzywania współmieszkańców miasta od wieśniaków itp.
Może z tym lepiej do psychologa a nie na forum?
A teraz fakty.
Uciążliwość budowy jest spora - wczoraj umyte auto, postawione na noc jest całe w kurzu, mogę się tylko domyślać jak wyglądają balkony na pierwszych piętrach w wieżowcach. Kierowcy ciężarówek ignorują pierwszeństwo przejazdu i nagminnie wymuszają pierwszeństwo - patrol drogówki na osiedlu wyrobiłby w tydzień plan dla całej komendy Nie mówię też o tym, że jak budowali Plazę, to przed wyjechaniem na drogę ciężarówki miały myte koła - tutaj tego nie ma i między innymi stąd już wszystkie drogi wewnętrzne na MP są całe w piachu. Może warto by budowlańcy po sobie sprzątali?
Jednak nie o tym chciałem - budowa się kiedyś skończy, a kurz zniknie. Pozostanie jednak uciążliwość dla Nas - mieszkańców. Już dziś NIE MA GDZIE ZAPARKOWAĆ AUTA! Wracając koło północy, trzeba parkować przy głównej ulicy, bo praktycznie nigdzie indziej nie ma miejsca. Ludzie już widziałem, że parkują na trawnikach. Co będzie jak ruszy urząd? Parking może starczy "biednym" urzędasom, ale co z petentami? Gdzie mają stawiać auta? Parking zapełni się bardzo szybko, więc co? Zastawią Nam też i trawniki? Nikt nie myśli o funkcjonalności obiektu. Dodatkowo co z dziećmi, które bawią się na placu zabaw przylegającym do ulicy? Nie oszukujmy się - ludzie będą wykorzystywać wewnętrzne uliczki jak część urzędu.
Wiele osób zarzuca, że nie było protestów wcześniej. Otóż złamano tu prawo! Mieszkańcy mający własnościowe mieszkania powinni być poinformowani, jako współwłaściciele działki bezpośrednio przylegającej do budowy - spółdzielnia tego nie uczyniła!
Rzucacie linkami ze skyskapers i innych portali. Ja tam widziałem lotnisko też za Lubartowem i co? Tylko było ganie. A może mamy też poważnie traktować i tunel pod Racławickimi? Bez żartów. Planowanych inwestycji jest od groma. A ile jest realizowanych?
Pozdrawiam.
Tak sobie czytam i czytam.. i chyba większość osób czerpie jakąś dziwną satysfakcję z wyzywania współmieszkańców miasta od wieśniaków itp.
Może z tym lepiej do psychologa a nie na forum?
A teraz fakty.
Uciążliwość budowy jest spora - wczoraj umyte auto, postawione na noc jest całe w kurzu, mogę się tylko domyślać jak wyglądają balkony na pierwszych piętrach w wieżowcach. Kierowcy ciężarówek ignorują pierwszeństwo przejazdu i nagminnie wymuszają pierwszeństwo - patrol drogówki na osiedlu wyrobiłby w tydzień plan dla całej k... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2009 o 19:11
0
Hola Hola napisał:
...Tym ktorzy pisze te deb***ne komentarze proponuje postawic samochod na parkingu przed blokiem nr 10... codziennie tamtędy przechodze i widze jaki syf jest z tej budowy. Mieszkancy maja prawo protestowac bo zyjemy w wolnej Polsce. A co do sugesti ze sa to zwolennicy PISu proponuje zobaczyc kim sa wlasciciele firmy budujacej... a z tego co wiem to kilku mieszkancow tych blokow jest czlonkami PO., US Tak Niedogodnosci dla mieszkancow Nie!



jak chcesz to pójdę zrobię i prześle Ci zdjęcia z Wrocławia, koło mnie rozkopali całą ulicę, też jest hałas i mnóstwo kurzu a jak spadnie deszcz błoto. normalna sprawa. Nikt nie protestuje, że ulica jest zamknięta, że jest objazd, miasto się rozwija i normalni ludzie cieszą się, że się buduje, coś robi, że ludzie mają pracę. Ludzie nie bądźcie krótkowzroczni. Jasne każdy ma prawo protestować, tylko, że trochę za późno się obudziliście:D



jak chcesz to pójdę zrobię i prześle Ci zdjęcia z Wrocławia, koło mnie rozkopali całą ulicę, też jest hałas i mnóstwo kurzu a jak spadnie deszcz błoto. normalna sprawa. Nikt nie protestuje, że ulica jest zamknięta, że jest objazd, miasto się rozwija i normalni ludzie cieszą się, że się buduje, coś robi, że ludzie mają pracę. Ludzie nie bądźcie krótkowzroczni. Jasne każdy ma prawo protestować, tylko, że trochę za późno się obudziliście:D rozwiń
Avatar
kylooo / 21 kwietnia 2009 o 19:06
0
jestem mieszkancem jednego z wierzowcow i ciesze sie ze czechow sie rozwija i wiadomo ze troszke przeszkadza ale nie bedzie to trwalo wiecznie nie zatrzymamy postepu i niech kelner pracuje zeby mial na maszyny
Avatar
~gość~ / 21 kwietnia 2009 o 18:37
0
Urząd Skarbowy na nie napisał:
nie ma sie co denerwować- taka mentalność polaków, zamiast pomóc,przemilczeć zawsze 3 grosze swoje trzeba wsadzić że ten był z pisu ten z PO a taka prawda jest wielcy miastowi że gdyby przy waszych blokach, kamienicach nagle rozpoczął sie teren budowy, codziennie jakieś dudnienie pobudka jak z "dnia świra" większość z was by wyleciała pod blok z transparentami, nie wspominając o tym że dzieci z przedszkola zostały pozbawione placu zabaw a młodzież boiska do siatkówki, które zresztą sami wybudowali, bo spółdzielniaod wielu lat nie robi NIC co mogłoby uatrakcyjnić nasze osiedle.


Ha dzieci z przedszkola pozbawione placu zabaw a na jakich zasadach stanął tam ten plac zabaw nigdy o tym nie pomyślałaś


Ha dzieci z przedszkola pozbawione placu zabaw a na jakich zasadach stanął tam ten plac zabaw nigdy o tym nie pomyślałaś rozwiń
Avatar
Hola Hola / 21 kwietnia 2009 o 17:37
0
...Tym ktorzy pisze te deb***ne komentarze proponuje postawic samochod na parkingu przed blokiem nr 10... codziennie tamtędy przechodze i widze jaki syf jest z tej budowy. Mieszkancy maja prawo protestowac bo zyjemy w wolnej Polsce. A co do sugesti ze sa to zwolennicy PISu proponuje zobaczyc kim sa wlasciciele firmy budujacej... a z tego co wiem to kilku mieszkancow tych blokow jest czlonkami PO., US Tak Niedogodnosci dla mieszkancow Nie!
Avatar
KELNER / 21 kwietnia 2009 o 16:19
0
Protest trwa cały dzień! Ludzie blokują drogę i nie pozwalają kierowcom ciężarówek na wjazd! Dopiero po 18 kiedy zaczyna się plebania idą do domów! HAHA
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 4 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 38 3

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 10 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!