Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Yoka napisał:
Mnie kurna kiedyś gonili vectrą a ja głupi myślałem że ktoś się chce ścigać więc pokazałem na co stać moje S8 (4.2 V8) i po chwili zostali daleko w tyle ale coś mnie zaniepokoiło bo zobaczyłem że mnie dalej gonią i coś im mruga za szyba i się zaczęło, zwolniłem gdzieś tak do 100 k/h oni mnie wyprzedzili pokazali abym zjechał na pobocze i wlepili 1000 zł mandatu i 10 punktów karnych, ale nie nauczyło mnie to za wiele i dalej lubię to uczucie jak wgniata mnie w fotel a inni zostają w tyle
Pościg Policji to ty widziałeś cioto jak grałeś w Need For Speed, weź dziecię neo się za prace, bo S8 to ty widziałeś w Googlach na zdjęciach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcel napisał:
W normalnym społeczeństwie, policja drogowa POMAGA KIEROWCOM, a nie urządza na nich polowania na drodze w najmniej Jeszcze jakieś pytania?
nieeee, żadnych pytań. Bardzo trafna wypowiedź. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ciekawe czy policja ew straż miejska zajęła się idiotą który dziś rano 7.30 na wysokości Żabki na Piłsudzkiego pod nosem SM i Komisariatu chyba nr V na Lipowej, spowodował korek na pół miasta bo na pasie ruchu rozładowywał towar ???Biały Lublin., LUB coś tam coś tam....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to prawdziwe przedsiębiorstwa na kółkach, przynoszące pokaźne dochody Nie no teraz nawet się z tym nie ukrywają, że robią wszystko dla kasy.. Dzięki poza tym za info będę na takiego seata uważał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale można się uśmiać czytając komentarze!!! Co za prostactwo na tym forum? Co, policjant zrobił kuku, bo baranie jeden z drugim nie potrafisz jechać jak człowiek, to teraz wyładowujesz frustracje? Lepiej zamiast rozglądać się za radiowozami czy wypatrywać za każdym krzakiem radaru po prostu jechać zgodnie z prędkościami, które obowiązują w całej UE!!! A autostrad wam w lubelskim nie wybudują, bo was bidaków i tak nie stać na opłaty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcel napisał:
W normalnym społeczeństwie, policja drogowa POMAGA KIEROWCOM, a nie urządza na nich polowania na drodze w najmniej odpowiednich ku temu miejscach. W normalnym społeczeństwie, kierowca jadacy lewym pasem dwypasmówki zastanie sprawnie i szybko zatrzymany przez patrol policji i dostania mandat za to wykroczenie. W POlsce policja nawet sie nim nie zainteresuje puki nie przekroczy prędkosci. Czujesz różnicę?? W normalnym społeczeństwie kierowca który zmiania pasu lub kierunek ruchu bez wczesniejszej sygnalizacji kierunkowaskazem zostanie zatrzymany i dostania mandat. W Polsce policja nawet sie nim nie zainteresuje puki jedzie z dozwolona prędkoscią. Czujesz różnicę?? W normalnym społeczeństwie piratem drogowym jest ten kto przekrcza prędkosc i jedzie jak wariat po osiedlowych uliczkach, centrum miasta czy w pobliżu szkół. W Polsce piratem, dla naszej policji, jest ten kto osmielił się przekroczyć o 20 km/h predkość na drodze o parametrach drogi eksperesowej lub autostrady. Czujesz różnicę?? W normalnym społeczeństwie policja drogowa jest dla kieroców i po to aby im pomagać. W Polsce policja drogowa podpuszcza kierowców do łamania prawa siadając im "na ogonie" ich samochodu, co już samo w sobie w normalnym społeczeństwie np. we Francji, jest wykroczeniem i karane jest madnadatem karnym. Czujesz różnicę?? W normalnym spoełeczeństwie nieoznakowany radiowóz NIE JEST jedynym na drodze autem które łamie przepisy. W Polsce własnie tak jest i sam byłem tego świadkiem jadąc za nieoznakowaną Vectrą Chełmskiej policji na odcinku Stołpie-Chełm. Przechodząc do konkluzji. Powstaje pytanie - po co policji tak mocne auta za takie pieniadze? Przecież do sprawnego nadzoru nad opisamymi powyzej wykroczeniami wystarczy Kia Ceed z 1.6 pod maską oraz TROCHĘ CHECI i ZAANGAŻOWANIA w swoja pracę. No niestety trzeba też zmienić policyjną mentalność, bo ktoś tym ludziom wtłoczył do głowy wierutna bzdurę, że całe zło na drogach to TYLKO I WYŁACZNIE prędkość. Jeszcze jakieś pytania?
Na jakim filmie to widziałeś??? Gościu zdziwisz się jak działa policja w Niemczech czy Holandii. Ledwie złamiesz prawo a już cię mają i tu nie ma "negocjacji". Aby zabierać głos na ten temat trzeba mieć jakieś doświadczenie w tym temacie. W Chełmie to masz wyobrażenie o ukraińskim stylu jazdy i pracy policji. Tak więc zamiast oglądać gangsterskie filmy, zapraszam do cywilizacji...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co powiecie na to?http://motoryzacja.interia.pl/news/u-nas-mandaty-sa-za-tanie,1573591,415
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzesimir napisał:
Na jakim filmie to widziałeś??? Gościu zdziwisz się jak działa policja w Niemczech czy Holandii. Ledwie złamiesz prawo a już cię mają i tu nie ma "negocjacji". Aby zabierać głos na ten temat trzeba mieć jakieś doświadczenie w tym temacie. W Chełmie to masz wyobrażenie o ukraińskim stylu jazdy i pracy policji. Tak więc zamiast oglądać gangsterskie filmy, zapraszam do cywilizacji...
Kolego o czym ty wogóle piszesz ?? przeczytałeś to co napisałeś?? Bo ja przeczytałem mój teskt i POTWIERDZASZ w nim moje słowa które komentujesz, a poniżej zarzucasz mi że ... nie wiem co piszę !!! O co ci chodzi, Bóg raczy wiedzieć?? Doskonale wiem jak to wygląda w innych krajach bo ... po nich własnie sie poruszam więc na 100% wiem o czym piszę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzesimir napisał:
W normalnym społeczeństwie zakup nowego sprzętu dla policji cieszy, bo każdemu zależy na bezpieczeństwie i porządku publicznym. Ale nie w Polsce a już szczególnie zacofanej Lubelszczyźnie. Wystarczy wyjechać na dowolną trasę, by przekonać się ilu idiotów siedzi za kierownicą. Można też poczytać komentarze frustratów na tym forum-to ci sami ludzie...
Zdewcydowanie masz rację tylko co poradzi sprzęt skoro nasze prawo sprzyja idiotom. Zabiorą mu prawko a on dalej jeździ bo bez prawa nie obawia się o punkty no i drugi raz jak jedzie po pijaku to tego dokumentu mu nikt już nie odbierze. Czemu sądy nie konfiskują mienia użytego do przestępstwa ?.Dlaczego kierowca o ile spowoduje wypadek śmiertelny ,przekraczając podwójną ciągłą traktowany jest jako sprawca nieumyślny ???? co nie ma świadomości przekraczając te dwie linie czym to grozi ?. CB radio i pytanka "na trasie czysto,nie ma misiaczków ?" Jeżeli nie będzie dotkliwych kar za skrajnie niebezpieczne wykroczenia-przestępstwa drogowe to i odrzutowce nie pomogą...no chyba,że będą do idiotów strzelać.Masz przykłady aktorzy ,modelki,politycy,lekarze,prawnicy przyłapani na gorącym uczynku-i co ? Pokazali prawu gest Kozakiewicza ...biorąc pod uwagę, co tu mówić fakty,należy sobie zadać pytanie po co murzynowwi narty na pustyni a zającowi dzwonek na polowaniu ? Swojego czasu jakiś oszołom drogowy bez powodu przyspieszał potem zwalniał niemal że do zera zmieniał pasy ruchu bez kierunkowskazu.Postanowiłem mieć go za sobą.Kiedy się z nim zrównałem ten dodał gazu i nie pozwalał mi na powrót na właściwy pas ruchu.Krótko mówiąc pchał mnie na czołówkę.Zgłosiłem to na policję ....ci zamiast zachęcić mnie do działania i ukarania tego bezmózgowca ,wręcz mnie zniechęcali sugerując,że nie widzą możliwości pozytywnego dla mnie załatwienia sprawy...więc o czym mówimy,że kawał blachy z mocnym silnikiem i ogromnym spalaniem bedzie czyjś tyłek za pieniadze podatnika wozić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Marcel: jakkolwiek widzę, że piszesz w miarę z sensem, tak muszę niestety stwierdzić, że "w du*** byłeś i gówno widziałeś". Bowiem w wielu krajach, na zachód od naszego kraju, wielu kierowców używa przednich świateł przeciwmgłowych dla swojej wygody, w nocy, w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza. I nikt nie robi z tego powodu wielkiej sraczki, jak to mają w zwyczaju polscy kierowcy, a już szczególnie ci w ciężarówkach. Co ciekawe, również nasi kierowcy ciężarówek, na drogach Europy zachodniej nie migają nikomu długimi za używanie tych p-mgłowych. Oczywiście najczęściej używanie tych świateł obserwowałem na autostradach, gdzie przeciwległe pasy ruchu są oddzielone pasem zieleni i barierką. Ale widywałem również na drogach niższych kategorii, gdzie mijasz się z jadącym w przeciwnym do Ciebie kierunku w odstępie ok. metra. I tam również nikt nie miga. Sam sobie spokojnie w nocy jeździłem na "długich" i przeciwmgłowych, widząc nadjeżdżające z przeciwka auto gasiłem drogowe i zostawałem z kombinacją mijania + przeciwmgłowe. I nikt nigdy nie migał żadnymi długimi. Te światła po to są w samochodach, żeby ich używać. A to, że wielu dupków robi wielką srakę jak ich używasz, to chyba wynik tego, że sami w swoich pasatach i golfach, kupionych na niemieckim szrocie, nie mają tego albo im nie działa. A u kierowców ciężarówek to już w ogóle tego nie rozumiem. Argument, że te światła oślepiają, przemawia do mnie TYLKO wtedy, kiedy jest mokro na jezdni. Choć i wtedy nie zauważyłem, by było to jakoś specjalnie przeszkadzające. Bardziej i częściej przeszkadzają mi źle ustawione światła mijania u idiotów, którzy jeżdżą bez ważnych badań technicznych, albo robią je "po znajomości", gówniane niebieskie "pseudoksenony" z Allegro itd. Na koniec dodam tylko, że przepisy nie zabraniają używania tych świateł. A jeśli się mylę, to proszę - niech mnie ktoś poprawi i wskaże taki zakaz w przepisach. Mam światła przeciwmgłowe, nie po to, by ładnie wyglądały, ale po to, by mi pomagały i używam ich, kiedy jest to uzasadnione. Jak mijam się z kimś, to je z reguły gaszę. To tak, żeby zaraz mi tu nikt nie wyjechał z pretensjami, że to pewnie ja go oślepiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcel napisał:
W normalnym spoełeczeństwie nieoznakowany radiowóz NIE JEST jedynym na drodze autem które łamie przepisy. W Polsce własnie tak jest i sam byłem tego świadkiem jadąc za nieoznakowaną Vectrą Chełmskiej policji na odcinku Stołpie-Chełm.
Ja jechałem kiedyś za Vectrą z Opatowa, po tym jak mi mandat wypisali. Panowie spoko, dało się pogadać, nic do nich nie mam, ale sami łamią przepisy bez wyraźnego powodu, tj. przeganiali samochody, żeby kogoś upolować. Mam lekki samochód i w miarę mocny i zdrowy silnik, ale ciężko było mi ich dogonić, prędkości takie, że nie było żadnej rozmowy z pasażerem poza "uważaj, zakręt". Notoryczne łamanie przepisów, za które sam dostałem mandat.. To jest bee..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziekuje ze udostepniacie takie informacje na internecie. teraz kazdy pirat bedzie cisnal ile mu fabryka dala a jak zobaczy zoltegob seata, to bedzie zwalnial. po co piszecie takie informacje???nie lepiej zostawic takie rzeczy zatajone? jak ktos nie bedzie wiedzial to sie natnie a wy swiadomie mowicie piratom drogowym: UWAGA NA ZOLTEGO SEATA LEONA!!! tak samo jak z szara skoda octawia... gdyby ktos nie wiedzial, to bylby jego problem, a wy to swiadomie na korzysc piratow robicie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@katol: nie bój się. większość deb***i i tak nie patrzy w lusterka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niby niewinna informacja o aucie dla policji a ile emocji. Ludzie nie podniecajcie się tak. Proponuje więcej kultury na drogach a będzie lepiej dla wszystkich. Jeśli pracodawca zmusza was do jazdy niezgodnej z prawem-to lepiej zmienić pracę, bo ewentualny wypadek to groźba więzienia, odszkodowań itp. Chciałbym przeżyć chociaż jeden dzień bez spychania mnie na pobocze...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mindex napisał:
A to, że wielu dupków robi wielką srakę jak ich używasz, to chyba wynik tego, że sami w swoich pasatach i golfach, kupionych na niemieckim szrocie, nie mają tego albo im nie działa. A u kierowców ciężarówek to już w ogóle tego nie rozumiem. [/quote] Mnie też to denerwuje, a to dlatego, że ja dobrze widzę bez tych świateł, jadę powiedzmy 70km/h, a ktoś z naprzeciwka wlecze się 40, światła pmgłowe oczywiście włączone. Wali po oczach jak nie ma mgły, że się nie da jechać. [quote name='mindex' timestamp='1292939044' post='409301']Mam światła przeciwmgłowe, nie po to, by ładnie wyglądały, ale po to, by mi pomagały i używam ich, kiedy jest to uzasadnione. Jak mijam się z kimś, to je z reguły gaszę. To tak, żeby zaraz mi tu nikt nie wyjechał z pretensjami, że to pewnie ja go oślepiam.
I właśnie dlatego takich kierowców, o których pisałem wyżej uważam, za kogo uważam, bo nie do końca moim zdaniem wiedzą, kiedy jest to uzasadnione. I włączają jak nie widzą dalej niż 100 metrów.. W domu siedzieć a nie za kółko się pchamy, jak problemy ze wzrokiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podróżnik napisał:
Mnie też to denerwuje, a to dlatego, że ja dobrze widzę bez tych świateł, jadę powiedzmy 70km/h, a ktoś z naprzeciwka wlecze się 40, światła pmgłowe oczywiście włączone. Wali po oczach jak nie ma mgły, że się nie da jechać. I właśnie dlatego takich kierowców, o których pisałem wyżej uważam, za kogo uważam, bo nie do końca moim zdaniem wiedzą, kiedy jest to uzasadnione. I włączają jak nie widzą dalej niż 100 metrów.. W domu siedzieć a nie za kółko się pchamy, jak problemy ze wzrokiem.
dziwię się, że Cię cudze przeciwmgłowe oślepiają. szczególnie, jak masz tak dobre oczy. a temat wzroku nie ma tu wielkiego znaczenia. jedziesz nocą, nie ma mgły, droga prowadzi przez gęsty las, w którym aż roi się od zwierzyny. sarny i dziki stoją w rowach w poboczu i w każdej chwili mogą wejść na jezdnię. włączając przeciwmgłowe, które świecą troszkę na boki i oświetlają pobocze, pomagasz sobie zauważyć tę zwierzynę łatwiej i szybciej niż w samych światłach mijania. jak widzisz w ciemnościach, to spoko - możesz jechać nawet na światłach pozycyjnych (dopóki nikogo innego nie ma na drodze) światła przeciwmgłowe są tak ustawione, że świecą na wysokości do 0,5 metra nad jezdnią, noo, może do 0,7 m. więc żeby oślepiały jadących z naprzeciwka, to tamci musieliby jeździć bolidami F1. ja myślę, że to działa raczej tak: "jedzie na przeciwmgłowych, mrugnę mu, bo to przecież nic nie pomaga, a mnie tylko wkurza".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wspominanie o takich autach ma sens, bo chodzi o prewencje, niestety czas pokazal, ze karanie nie wystarcza i nie pomaga. A jesli ja widze w lusterku, ze zza zakretu wyjezdza BMW i zaczyna mnie gonic, to zdejme noge z gazu i nie bede ryzykowal, bo w kraju gdzie mieszkam Policja jezdzi m. in. BMW. Pomimo ze mam trzypasmowke odseparowana od innego ruchu i mozna bezpiecznie jechac 160kmh nie bede tego robil tylko dlatego ze ktos sie zbliza w moim tylnym lusterku. Do scigania sie jest motocykl i zadne S8 nie wystarczy, pomimo, ze moj motocykl nawet nie jest 'przecinakiem'. Lamborghini moze, chociaz tez raz dawalem sie rade utrzymac za nim, ale obroty nie schodzily ponizej 7k, a pozniej skonczyla sie 3 pasmowka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
diabeg her napisał:
jedziesz nocą, nie ma mgły, droga prowadzi przez gęsty las, w którym aż roi się od zwierzyny. sarny i dziki stoją w rowach w poboczu i w każdej chwili mogą wejść na jezdnię. włączając przeciwmgłowe, które świecą troszkę na boki i oświetlają pobocze, pomagasz sobie zauważyć tę zwierzynę łatwiej i szybciej niż w samych światłach mijania. jak widzisz w ciemnościach, to spoko - możesz jechać nawet na światłach pozycyjnych (dopóki nikogo innego nie ma na drodze) [/quote] Na pozycyjnych nie mogę jeździć - przepisy.. I w sytuacji opisanej przez Ciebie mogę używać świateł pmgłowych, jeśli droga jest oznaczona odpowiednim znakiem i tylko od zmierzchu do świtu. Polecam lekturę art. 51 Kodeksu Prawo ruchu drogowego. [quote name='diabeg her' timestamp='1292941360' post='409363'] światła przeciwmgłowe są tak ustawione, że świecą na wysokości do 0,5 metra nad jezdnią, noo, może do 0,7 m. więc żeby oślepiały jadących z naprzeciwka, to tamci musieliby jeździć bolidami F1. ja myślę, że to działa raczej tak: "jedzie na przeciwmgłowych, mrugnę mu, bo to przecież nic nie pomaga, a mnie tylko wkurza".
Oczywiście, że mnie wkurza jak mnie razi, to oczywiste:) I mignąłbym gdybym uważał, że jest wystarczająca widocznośc do jazdy bez pmgłowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to"... prawdziwe przedsiębiorstwa na kółkach, przynoszące pokaźne dochody..." Tak naprawdę policja zaopatruje się w same maszyny do zbijania kasy dla złodziejskiego państwa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Art. 30. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto: 1. kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany: 1. włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie," I niech mi któryś tirowiec mrugnie długimi, jak będę w deszczu lub mgle jechał na przeciwmgłowych. @Podróżnik: no tak, droga kręta, oznaczona. Ale oprócz ślepego patrzenia w przepisy trzeba jeszcze trochę zdrowego rozsądku. Jak jest las jakiś niebezpieczny, to myślę, że można i na p-mgłowych jechać. Bo zakazu ich używania nie ma w PORD.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...