Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2010 r.
20:32
Edytuj ten wpis

Nowy radiowóz do walki z piratami w Lublinie. Osiąga 247 km/h

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 72 A A

Do floty zarabiających miliony radiowozów, dołącza dziś superszybki żółty seat leon. Wyposażone w najnowszy sprzęt wideo auto, ma 288 koni mocy i osiąga prawie 250 km/h.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Żółty seat leon cupra o numerze rejestracyjnym WPR 05058 od trzech miesięcy jest sprawdzany przez poszczególne komendy w Polsce. Wczoraj przyjechał do Lublina, a już dziś wyjedzie na drogi. Nową "zabawkę” do walki z piratami nasi policjanci będą testować przez cały miesiąc.

Seat leon dołączy do floty 18 nieoznakowanych radiowozów-wideorejestratorów, siejących postrach wśród piratów na drogach Lubelszczyzny. Efekty ich pracy są imponujące – to prawdziwe przedsiębiorstwa na kółkach, przynoszące pokaźne dochody:

• W ciągu 11 miesięcy tego roku załogi 18 aut z wideorejstratorami wystawiły 13 245 mandatów na 3,256 mln zł.
• 8200 mandatów wystawiono za przekroczenie prędkości, 2822 za nieprawidłowe wyprzedzanie.
• Auto za 150 tysięcy złotych zwraca się przeciętnie w półtora miesiąca.

Lubelska policja używa głównie opli vectra, słynnych "sreberek”. Teraz do służby wejdzie seat leon.

– To mocny i szybki wóz. Podczas dobrej pogody dogoni nawet najszybsze motocykle – mówi Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki. Seat ma pod maską 288 koni mechanicznych, rozpędza się do 100 km/h w ciągu 6,4 sekundy. Maksymalnie może pojechać 247 km/h.

– Grzeszki kierowców łamiących przepisy zarejestruje przez sprzęt dostarczony przez firmę PolCam. Sercem systemu jest rejestrator obrazu, który nagrywa obraz z kamery umieszczonej w desce rozdzielczej. Zatrzymani kierowcy mogą obejrzeć swoje wykroczenia na dużym wyświetlaczu – dodaje Kalita.

– Może i ten samochód jest szybki, ale co z tego, skoro teraz jest ekstremalnie ślisko. Kto ma choć trochę oleju w głowie, to jeździ wolno. Obawiam się, że leon nie upoluje zbyt wielu amatorów szybkiej jazdy– mówi Jacek Wierczuk, kierowca z Lublina.

To nie wszystko. Do końca roku na Lubelszczyznę trafią cztery alfy romeo 159. Każda z nich może rozwinąć maksymalną prędkość 235 km/h, a do 100 km/h rozpędza się w 7,7 sekundy. Będą oznakowane i wyposażone w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości Iskra.

Regiomoto.pl - Najszybsze ogłoszenia motoryzacyjne z naszego regionu. Teraz nie ucieknie Ci żadna okazja!.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lublin / 28 grudnia 2010 r. o 15:36
0
maja tez szarego citroena c 4
Avatar
KLARA / 23 grudnia 2010 r. o 10:52
0
[quote name='młody gniewny i szybki' timestamp='1292947245' post='409421']
a ja nie lubie bab za kierownicą są bezmyślne, mojej żonie zabraniam prowadzić i myśle że wszyscy mężczyźni powinni tak robić, tragedia jak jeżdżą baby i stare chłopy też słabo jeżdżą niech siedzą w domu przed tv lepiej
[/quote]


Ty młody, gniewny i szybki żeby Ci się ta młodość za szybko nie skończyła przez ten Twój gniew a szczególnie szybkość. A ja jestem kobietą i nie mam sobie nic do zarzucenia jeżdżę bardzo dobrze i jak zaświeca się zielone światło to nie mocuję się z hamulcem ręcznym i nie maluję w lusterku tylko jak najszybciej ruszam. Więc odwal się od kobiet bo jak mi się ujawnisz to Ci dam w pysk i nie będziesz mnie dyskryminował i obrażał. Kubica się znalazł, kamikadze boski wiatr.
[quote name='młody gniewny i szybki' timestamp='1292947245' post='409421']
a ja nie lubie bab za kierownicą są bezmyślne, mojej żonie zabraniam prowadzić i myśle że wszyscy mężczyźni powinni tak robić, tragedia jak jeżdżą baby i stare chłopy też słabo jeżdżą niech siedzą w domu przed tv lepiej
[/quote]


Ty młody, gniewny i szybki żeby Ci się ta młodość za szybko nie skończyła przez ten Twój gniew a szczególnie szybkość. A ja jestem kobietą i nie mam sobie nic do zarzucenia jeżdżę bardzo ... rozwiń
Avatar
andre / 22 grudnia 2010 r. o 22:46
0
dzisiaj widziałem to cudeńko. o 11 rano w centrum lublina biła rekordy przejazdu od świateł do świateł. dwóch zadowolonych użytkowników z duma na gębie patrzyła się na innych uczestników ruchu jak są ru***ni w d**ę przez takie cacko. niech mi powie ten szczęśliwy kierowca tej superszybkiej maszynki czy uniknę mandatu jeżeli ja będę zmieniał pas na linii ciągłej ( jak to miało miejsce na rondzie solidarności-lubomelska) i na chama wciskał się między innych prawidłowo jadących kierowców. a drugie pytanie - po kiego grzyba wam taka moc jak i tak jeździcie po centrum podczas sporego natężenia ruchu. płacą wam od ilości spalonej wachy?
dzisiaj widziałem to cudeńko. o 11 rano w centrum lublina biła rekordy przejazdu od świateł do świateł. dwóch zadowolonych użytkowników z duma na gębie patrzyła się na innych uczestników ruchu jak są ru***ni w d**ę przez takie cacko. niech mi powie ten szczęśliwy kierowca tej superszybkiej maszynki czy uniknę mandatu jeżeli ja będę zmieniał pas na linii ciągłej ( jak to miało miejsce na rondzie solidarności-lubomelska) i na chama wciskał się między innych prawidłowo jadących kierowców. a drugie pytanie - po kiego grzyba wam taka moc jak i ta... rozwiń
Avatar
gulgulator / 22 grudnia 2010 r. o 15:15
0
Panie redaktorze powiad grodzki Zamość posiada 5 cyfr,a nie jak Pan napisał 4
Avatar
Gosc / 21 grudnia 2010 r. o 18:44
0
[quote name='moto-on' timestamp='1292919075' post='409106']
He ,he, he. Tak można określić cały ten burdel jaki funduje nam nasza "kochana Policja Drogowa". Dla mnie to powinni sobie nawet Ferrari lub Lamborgini albo Bugatti Veiron zakupić i ścigać piratów ile wlezie. Tylko niech najpierw położą sobie porządne drogi bo im ten złom za setki tysięcy złotych nie pomoże. Byle normalny posiadacz jakiejkolwiek terenówki czy lepszego SUV-a zjeźdża z drogi gównej w teren i papapa panowie w swoich wypasionych furach z videorejestratorami i innymi gadzetami. To tyle z żartów na temat naszej kochanej służby a teraz do konkretów. Prosty przepis na walke z Policjantami Ruchu Drogowego jest taki ,że należy jeździć zgodnie z przepisami, każdy Policjant ma obowiązek przedstawić się i podać powód jego interwencji wobec nas, na nasze rządanie okazać legitymacje służbową w sposób umożliwiający odczytanie zawartych w niej danych i zapisania sobie, okazać homologacje na urządzenie kontrolno-pomiarowe ( videorejestrator). Należy pamietać ,że kierowca ma swoje prawa wobec kontorlującego nas funkcjonariusza i nie należy przybierać postawy myszki wobec kota. Pamietać należy ,że Policjant ma też obowiązek podać na jakiej podstawie nas kontroluje. Każdy ma też prawo odmówić przyjęcia mandatu karnego o czym musi powiadomić nas Policjant i powiadomić nas o skierowanie wniosku do Sądu Rejonowego. Ciekawą sprawą jest też to ,że mamy prawo do 3 dni zastanowienia się czy przyjmniemy mandat czy też nie ale o tym oczywiscie nikt nas nie informuje bo to kłopot dla Policjanta ( papierkowa robota jeszcze więkasza niż przy wniosku do Sądu). Warto tez co jakiś czas poczytać sobie Kodeks Drogowy i zawarte w nim informacje bo wiele wykroczeń jest nowelizowanych a prasa,TV i Radio niekoniecznie nas o tym informują.
[/quote]
Bardzo proszę o podstawę prawną, jeśli chodzi o te 3 dni, powiem szczerze dużo jeżdżę i często czytam przepisy, ale akurat tego przepisu nie znam. Jeśli to prawda to świetne wyjście.
Czekam na odpowiedź.
[quote name='moto-on' timestamp='1292919075' post='409106']
He ,he, he. Tak można określić cały ten burdel jaki funduje nam nasza "kochana Policja Drogowa". Dla mnie to powinni sobie nawet Ferrari lub Lamborgini albo Bugatti Veiron zakupić i ścigać piratów ile wlezie. Tylko niech najpierw położą sobie porządne drogi bo im ten złom za setki tysięcy złotych nie pomoże. Byle normalny posiadacz jakiejkolwiek terenówki czy lepszego SUV-a zjeźdża z drogi gównej w teren i papapa panowie w swoich wypasionych f... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2010 r. o 18:06
0
ciekawe kiedy leon będzie rozbity
Avatar
krzesimir / 21 grudnia 2010 r. o 17:21
0
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/wideoradar-w-smiglowcu,1574195
Avatar
hubibubi / 21 grudnia 2010 r. o 17:01
0
Mnie by zadowliły drogi budowane z zapasem pasów ruchu w dwie w jedną dwie w prxzeciwną i to się nazywa trasa do miasta z miasta z rozmachem trzeba planować drogi trasy szybkiego ruchu a nie popierdoły
Avatar
młody gniewny i szybki / 21 grudnia 2010 r. o 17:00
0
a ja nie lubie bab za kierownicą są bezmyślne, mojej żonie zabraniam prowadzić i myśle że wszyscy mężczyźni powinni tak robić, tragedia jak jeżdżą baby i stare chłopy też słabo jeżdżą niech siedzą w domu przed tv lepiej
Avatar
Hubibui / 21 grudnia 2010 r. o 16:49
0
Moja cali wyciągała 235 i mandaty na 1200zł punktów na 24 sprzedałem bo baba we mnie wiechała
Avatar
lublin / 28 grudnia 2010 r. o 15:36
0
maja tez szarego citroena c 4
Avatar
KLARA / 23 grudnia 2010 r. o 10:52
0
[quote name='młody gniewny i szybki' timestamp='1292947245' post='409421']
a ja nie lubie bab za kierownicą są bezmyślne, mojej żonie zabraniam prowadzić i myśle że wszyscy mężczyźni powinni tak robić, tragedia jak jeżdżą baby i stare chłopy też słabo jeżdżą niech siedzą w domu przed tv lepiej
[/quote]


Ty młody, gniewny i szybki żeby Ci się ta młodość za szybko nie skończyła przez ten Twój gniew a szczególnie szybkość. A ja jestem kobietą i nie mam sobie nic do zarzucenia jeżdżę bardzo dobrze i jak zaświeca się zielone światło to nie mocuję się z hamulcem ręcznym i nie maluję w lusterku tylko jak najszybciej ruszam. Więc odwal się od kobiet bo jak mi się ujawnisz to Ci dam w pysk i nie będziesz mnie dyskryminował i obrażał. Kubica się znalazł, kamikadze boski wiatr.
[quote name='młody gniewny i szybki' timestamp='1292947245' post='409421']
a ja nie lubie bab za kierownicą są bezmyślne, mojej żonie zabraniam prowadzić i myśle że wszyscy mężczyźni powinni tak robić, tragedia jak jeżdżą baby i stare chłopy też słabo jeżdżą niech siedzą w domu przed tv lepiej
[/quote]


Ty młody, gniewny i szybki żeby Ci się ta młodość za szybko nie skończyła przez ten Twój gniew a szczególnie szybkość. A ja jestem kobietą i nie mam sobie nic do zarzucenia jeżdżę bardzo ... rozwiń
Avatar
andre / 22 grudnia 2010 r. o 22:46
0
dzisiaj widziałem to cudeńko. o 11 rano w centrum lublina biła rekordy przejazdu od świateł do świateł. dwóch zadowolonych użytkowników z duma na gębie patrzyła się na innych uczestników ruchu jak są ru***ni w d**ę przez takie cacko. niech mi powie ten szczęśliwy kierowca tej superszybkiej maszynki czy uniknę mandatu jeżeli ja będę zmieniał pas na linii ciągłej ( jak to miało miejsce na rondzie solidarności-lubomelska) i na chama wciskał się między innych prawidłowo jadących kierowców. a drugie pytanie - po kiego grzyba wam taka moc jak i tak jeździcie po centrum podczas sporego natężenia ruchu. płacą wam od ilości spalonej wachy?
dzisiaj widziałem to cudeńko. o 11 rano w centrum lublina biła rekordy przejazdu od świateł do świateł. dwóch zadowolonych użytkowników z duma na gębie patrzyła się na innych uczestników ruchu jak są ru***ni w d**ę przez takie cacko. niech mi powie ten szczęśliwy kierowca tej superszybkiej maszynki czy uniknę mandatu jeżeli ja będę zmieniał pas na linii ciągłej ( jak to miało miejsce na rondzie solidarności-lubomelska) i na chama wciskał się między innych prawidłowo jadących kierowców. a drugie pytanie - po kiego grzyba wam taka moc jak i ta... rozwiń
Avatar
gulgulator / 22 grudnia 2010 r. o 15:15
0
Panie redaktorze powiad grodzki Zamość posiada 5 cyfr,a nie jak Pan napisał 4
Avatar
Gosc / 21 grudnia 2010 r. o 18:44
0
[quote name='moto-on' timestamp='1292919075' post='409106']
He ,he, he. Tak można określić cały ten burdel jaki funduje nam nasza "kochana Policja Drogowa". Dla mnie to powinni sobie nawet Ferrari lub Lamborgini albo Bugatti Veiron zakupić i ścigać piratów ile wlezie. Tylko niech najpierw położą sobie porządne drogi bo im ten złom za setki tysięcy złotych nie pomoże. Byle normalny posiadacz jakiejkolwiek terenówki czy lepszego SUV-a zjeźdża z drogi gównej w teren i papapa panowie w swoich wypasionych furach z videorejestratorami i innymi gadzetami. To tyle z żartów na temat naszej kochanej służby a teraz do konkretów. Prosty przepis na walke z Policjantami Ruchu Drogowego jest taki ,że należy jeździć zgodnie z przepisami, każdy Policjant ma obowiązek przedstawić się i podać powód jego interwencji wobec nas, na nasze rządanie okazać legitymacje służbową w sposób umożliwiający odczytanie zawartych w niej danych i zapisania sobie, okazać homologacje na urządzenie kontrolno-pomiarowe ( videorejestrator). Należy pamietać ,że kierowca ma swoje prawa wobec kontorlującego nas funkcjonariusza i nie należy przybierać postawy myszki wobec kota. Pamietać należy ,że Policjant ma też obowiązek podać na jakiej podstawie nas kontroluje. Każdy ma też prawo odmówić przyjęcia mandatu karnego o czym musi powiadomić nas Policjant i powiadomić nas o skierowanie wniosku do Sądu Rejonowego. Ciekawą sprawą jest też to ,że mamy prawo do 3 dni zastanowienia się czy przyjmniemy mandat czy też nie ale o tym oczywiscie nikt nas nie informuje bo to kłopot dla Policjanta ( papierkowa robota jeszcze więkasza niż przy wniosku do Sądu). Warto tez co jakiś czas poczytać sobie Kodeks Drogowy i zawarte w nim informacje bo wiele wykroczeń jest nowelizowanych a prasa,TV i Radio niekoniecznie nas o tym informują.
[/quote]
Bardzo proszę o podstawę prawną, jeśli chodzi o te 3 dni, powiem szczerze dużo jeżdżę i często czytam przepisy, ale akurat tego przepisu nie znam. Jeśli to prawda to świetne wyjście.
Czekam na odpowiedź.
[quote name='moto-on' timestamp='1292919075' post='409106']
He ,he, he. Tak można określić cały ten burdel jaki funduje nam nasza "kochana Policja Drogowa". Dla mnie to powinni sobie nawet Ferrari lub Lamborgini albo Bugatti Veiron zakupić i ścigać piratów ile wlezie. Tylko niech najpierw położą sobie porządne drogi bo im ten złom za setki tysięcy złotych nie pomoże. Byle normalny posiadacz jakiejkolwiek terenówki czy lepszego SUV-a zjeźdża z drogi gównej w teren i papapa panowie w swoich wypasionych f... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2010 r. o 18:06
0
ciekawe kiedy leon będzie rozbity
Avatar
krzesimir / 21 grudnia 2010 r. o 17:21
0
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/wideoradar-w-smiglowcu,1574195
Avatar
hubibubi / 21 grudnia 2010 r. o 17:01
0
Mnie by zadowliły drogi budowane z zapasem pasów ruchu w dwie w jedną dwie w prxzeciwną i to się nazywa trasa do miasta z miasta z rozmachem trzeba planować drogi trasy szybkiego ruchu a nie popierdoły
Avatar
młody gniewny i szybki / 21 grudnia 2010 r. o 17:00
0
a ja nie lubie bab za kierownicą są bezmyślne, mojej żonie zabraniam prowadzić i myśle że wszyscy mężczyźni powinni tak robić, tragedia jak jeżdżą baby i stare chłopy też słabo jeżdżą niech siedzą w domu przed tv lepiej
Avatar
Hubibui / 21 grudnia 2010 r. o 16:49
0
Moja cali wyciągała 235 i mandaty na 1200zł punktów na 24 sprzedałem bo baba we mnie wiechała
Zobacz wszystkie komentarze 72

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Więcej nowych zakażeń niż ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Więcej nowych zakażeń niż ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

W woj. lubelskim odnotowano do tej pory 1020 przypadków zakażenia koronawirusem. Dzisiaj kolejne osoby miały pozytywne wyniki badań na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jak przedstawia się aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 4 sierpnia.

Pióropusz dymu nad Bejrutem. Miastem wstrząsnęła potężna eksplozja
film

Pióropusz dymu nad Bejrutem. Miastem wstrząsnęła potężna eksplozja

Bejrut, Liban. Potężna eksplozja wstrząsnęła portową dzielnicą Bejrutu. Według libańskiego ministerstwa zdrowia, do wybuchu doszło wskutek pożaru magazynu wypełnionego fajerwerkami. Wiele osób jest rannych. Władze weryfikują wstępne hipotezy na temat okoliczności eksplozji.

W Polsce urodziło się wyjątkowe dziecko. "Spodziewaliśmy się, że będzie duże, ale nie aż tak"
film

W Polsce urodziło się wyjątkowe dziecko. "Spodziewaliśmy się, że będzie duże, ale nie aż tak"

Piekary Śląskie (woj. śląskie). W Piekarach Śląskich przyszła na świat dziewczynka ważąca prawie 7 kg i mierząca 66 cm. Maja jest jednym z największych noworodków w Polsce. Przyszła na świat drogą cesarskiego cięcia. Zarówno 35-letnia mama, jak i dziecko czują się dobrze.

"Pobiegnij z Marszałkiem" - akcja na 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Puławach
16 sierpnia 2020, 14:00

"Pobiegnij z Marszałkiem" - akcja na 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Puławach

Aż cztery trasy, w tym symboliczną na 1920 metrów, przygotowali organizatorzy wyjątkowej sportowej akcji w Puławach na 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. 16 sierpnia w Pałacu Czartoryskich odbędzie się wspólne świętowanie z inicjatywą "Pobiegnij z Marszałkiem" na czele.

Sposób na wnętrza z PRL. Odnawiamy łazienkę

Sposób na wnętrza z PRL. Odnawiamy łazienkę

Remont łazienek zaprojektowanych w czasach PRL to często spore wyzwanie. Utrudnieniem może być złe rozplanowanie pomieszczenia, czy instalacja poprowadzona na ścianach. Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić

Wiaty do odpoczynku w toną w śmieciach. "Być może to miejsce sprzątane jest zbyt rzadko"

Wiaty do odpoczynku w toną w śmieciach. "Być może to miejsce sprzątane jest zbyt rzadko"

W ciągu ostatnich lat w mieście i okolicznych gminach powstało kilka nowych miejsc wypoczynku – chodzi o drewniane wiaty stojące przy pieszych i rowerowych szlakach. Niestety większość z nich dotyka ten sam problem – są regularnie zaśmiecane.

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Policjanci już się szkolą, bo to głównie oni będą zajmować się nietrzeźwymi, którzy teraz trafiają do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Miejska placówka jest droga w utrzymaniu i od 31 października przestanie istnieć. Co ciekawe, zyskają na tym trzeźwiejący. Policja chce mniej za taki pobyt niż miasto

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Powoli zawodnicy z najróżniejszych dyscyplin sportowych wracają do gry. To samo można powiedzieć także na temat futbolu amerykańskiego. W najbliższych tygodniach rozgrywki będą wyglądały jednak zupełnie inaczej. Rywalizacja będzie się toczyć w ramach trzech turniejów.

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofała jedną partię produktu "Mielonka Tyrolska" Kraina Wędlin ze sprzedaży po tym, jak wykryto w niej bakterie Listeria monocytogenes. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że spożycie tego jedzenia może grozić chorobą.

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Radnego dziwią wydatki gminy na boisko w sytuacji, gdy oszczędza się na oświetleniu ulicznym. – Trzeba pomóc – odpowiada wójt gminy Biała Podlaska.

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki
galeria

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki

18 drzew z os. Szymanowskiego planował wyciąć LPEC, a 2 Spółdzielnia Mieszkaniowa Czechów. Po poniedziałkowej wizji lokalnej przedstawicieli inwestora i Biura Miejskiego Architekta Zieleni skala wycinki będzie mniejsza

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie
12 sierpnia 2020, 19:00

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie

Organizatorzy XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2020 zapraszają na koncert z udziałem Roberta Grudnia i Jerzego Zelnika poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920. Wydarzenie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 19 w Kościele pw. Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II).

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

W przyszłym roku trzeba będzie więcej zapłacić za używanie radia lub telewizora. Zdecydowała o tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]
galeria

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]

Od dzisiaj czynna jest już Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim. Na przestrzeni użyczonej bezpłatnie przez miasto lokal uruchomił Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”. Lokal serwuje kawę i lody, nie kupimy tu alkoholu. Kafejka ma być czynna od godz. 10 do 22 we wszystkie dni tygodnia.

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"
Rozmowa

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"

Rozmowa z ks. Emilem Mazurem, dyrektorem Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej (SMAL), który pokonał koronawirusa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!