Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2010 r.
20:32
Edytuj ten wpis

Nowy radiowóz do walki z piratami w Lublinie. Osiąga 247 km/h

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 72 A A

Do floty zarabiających miliony radiowozów, dołącza dziś superszybki żółty seat leon. Wyposażone w najnowszy sprzęt wideo auto, ma 288 koni mocy i osiąga prawie 250 km/h.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Żółty seat leon cupra o numerze rejestracyjnym WPR 05058 od trzech miesięcy jest sprawdzany przez poszczególne komendy w Polsce. Wczoraj przyjechał do Lublina, a już dziś wyjedzie na drogi. Nową "zabawkę” do walki z piratami nasi policjanci będą testować przez cały miesiąc.

Seat leon dołączy do floty 18 nieoznakowanych radiowozów-wideorejestratorów, siejących postrach wśród piratów na drogach Lubelszczyzny. Efekty ich pracy są imponujące – to prawdziwe przedsiębiorstwa na kółkach, przynoszące pokaźne dochody:

• W ciągu 11 miesięcy tego roku załogi 18 aut z wideorejstratorami wystawiły 13 245 mandatów na 3,256 mln zł.
• 8200 mandatów wystawiono za przekroczenie prędkości, 2822 za nieprawidłowe wyprzedzanie.
• Auto za 150 tysięcy złotych zwraca się przeciętnie w półtora miesiąca.

Lubelska policja używa głównie opli vectra, słynnych "sreberek”. Teraz do służby wejdzie seat leon.

– To mocny i szybki wóz. Podczas dobrej pogody dogoni nawet najszybsze motocykle – mówi Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki. Seat ma pod maską 288 koni mechanicznych, rozpędza się do 100 km/h w ciągu 6,4 sekundy. Maksymalnie może pojechać 247 km/h.

– Grzeszki kierowców łamiących przepisy zarejestruje przez sprzęt dostarczony przez firmę PolCam. Sercem systemu jest rejestrator obrazu, który nagrywa obraz z kamery umieszczonej w desce rozdzielczej. Zatrzymani kierowcy mogą obejrzeć swoje wykroczenia na dużym wyświetlaczu – dodaje Kalita.

– Może i ten samochód jest szybki, ale co z tego, skoro teraz jest ekstremalnie ślisko. Kto ma choć trochę oleju w głowie, to jeździ wolno. Obawiam się, że leon nie upoluje zbyt wielu amatorów szybkiej jazdy– mówi Jacek Wierczuk, kierowca z Lublina.

To nie wszystko. Do końca roku na Lubelszczyznę trafią cztery alfy romeo 159. Każda z nich może rozwinąć maksymalną prędkość 235 km/h, a do 100 km/h rozpędza się w 7,7 sekundy. Będą oznakowane i wyposażone w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości Iskra.

Regiomoto.pl - Najszybsze ogłoszenia motoryzacyjne z naszego regionu. Teraz nie ucieknie Ci żadna okazja!.

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lublin / 28 grudnia 2010 o 15:36
0
maja tez szarego citroena c 4
Avatar
KLARA / 23 grudnia 2010 o 10:52
0
[quote name='młody gniewny i szybki' timestamp='1292947245' post='409421']
a ja nie lubie bab za kierownicą są bezmyślne, mojej żonie zabraniam prowadzić i myśle że wszyscy mężczyźni powinni tak robić, tragedia jak jeżdżą baby i stare chłopy też słabo jeżdżą niech siedzą w domu przed tv lepiej
[/quote]


Ty młody, gniewny i szybki żeby Ci się ta młodość za szybko nie skończyła przez ten Twój gniew a szczególnie szybkość. A ja jestem kobietą i nie mam sobie nic do zarzucenia jeżdżę bardzo dobrze i jak zaświeca się zielone światło to nie mocuję się z hamulcem ręcznym i nie maluję w lusterku tylko jak najszybciej ruszam. Więc odwal się od kobiet bo jak mi się ujawnisz to Ci dam w pysk i nie będziesz mnie dyskryminował i obrażał. Kubica się znalazł, kamikadze boski wiatr.
[quote name='młody gniewny i szybki' timestamp='1292947245' post='409421']
a ja nie lubie bab za kierownicą są bezmyślne, mojej żonie zabraniam prowadzić i myśle że wszyscy mężczyźni powinni tak robić, tragedia jak jeżdżą baby i stare chłopy też słabo jeżdżą niech siedzą w domu przed tv lepiej
[/quote]


Ty młody, gniewny i szybki żeby Ci się ta młodość za szybko nie skończyła przez ten Twój gniew a szczególnie szybkość. A ja jestem kobietą i nie mam sobie nic do zarzucenia jeżdżę bardzo ... rozwiń
Avatar
andre / 22 grudnia 2010 o 22:46
0
dzisiaj widziałem to cudeńko. o 11 rano w centrum lublina biła rekordy przejazdu od świateł do świateł. dwóch zadowolonych użytkowników z duma na gębie patrzyła się na innych uczestników ruchu jak są ru***ni w d**ę przez takie cacko. niech mi powie ten szczęśliwy kierowca tej superszybkiej maszynki czy uniknę mandatu jeżeli ja będę zmieniał pas na linii ciągłej ( jak to miało miejsce na rondzie solidarności-lubomelska) i na chama wciskał się między innych prawidłowo jadących kierowców. a drugie pytanie - po kiego grzyba wam taka moc jak i tak jeździcie po centrum podczas sporego natężenia ruchu. płacą wam od ilości spalonej wachy?
dzisiaj widziałem to cudeńko. o 11 rano w centrum lublina biła rekordy przejazdu od świateł do świateł. dwóch zadowolonych użytkowników z duma na gębie patrzyła się na innych uczestników ruchu jak są ru***ni w d**ę przez takie cacko. niech mi powie ten szczęśliwy kierowca tej superszybkiej maszynki czy uniknę mandatu jeżeli ja będę zmieniał pas na linii ciągłej ( jak to miało miejsce na rondzie solidarności-lubomelska) i na chama wciskał się między innych prawidłowo jadących kierowców. a drugie pytanie - po kiego grzyba wam taka moc jak i ta... rozwiń
Avatar
gulgulator / 22 grudnia 2010 o 15:15
0
Panie redaktorze powiad grodzki Zamość posiada 5 cyfr,a nie jak Pan napisał 4
Avatar
Gosc / 21 grudnia 2010 o 18:44
0
[quote name='moto-on' timestamp='1292919075' post='409106']
He ,he, he. Tak można określić cały ten burdel jaki funduje nam nasza "kochana Policja Drogowa". Dla mnie to powinni sobie nawet Ferrari lub Lamborgini albo Bugatti Veiron zakupić i ścigać piratów ile wlezie. Tylko niech najpierw położą sobie porządne drogi bo im ten złom za setki tysięcy złotych nie pomoże. Byle normalny posiadacz jakiejkolwiek terenówki czy lepszego SUV-a zjeźdża z drogi gównej w teren i papapa panowie w swoich wypasionych furach z videorejestratorami i innymi gadzetami. To tyle z żartów na temat naszej kochanej służby a teraz do konkretów. Prosty przepis na walke z Policjantami Ruchu Drogowego jest taki ,że należy jeździć zgodnie z przepisami, każdy Policjant ma obowiązek przedstawić się i podać powód jego interwencji wobec nas, na nasze rządanie okazać legitymacje służbową w sposób umożliwiający odczytanie zawartych w niej danych i zapisania sobie, okazać homologacje na urządzenie kontrolno-pomiarowe ( videorejestrator). Należy pamietać ,że kierowca ma swoje prawa wobec kontorlującego nas funkcjonariusza i nie należy przybierać postawy myszki wobec kota. Pamietać należy ,że Policjant ma też obowiązek podać na jakiej podstawie nas kontroluje. Każdy ma też prawo odmówić przyjęcia mandatu karnego o czym musi powiadomić nas Policjant i powiadomić nas o skierowanie wniosku do Sądu Rejonowego. Ciekawą sprawą jest też to ,że mamy prawo do 3 dni zastanowienia się czy przyjmniemy mandat czy też nie ale o tym oczywiscie nikt nas nie informuje bo to kłopot dla Policjanta ( papierkowa robota jeszcze więkasza niż przy wniosku do Sądu). Warto tez co jakiś czas poczytać sobie Kodeks Drogowy i zawarte w nim informacje bo wiele wykroczeń jest nowelizowanych a prasa,TV i Radio niekoniecznie nas o tym informują.
[/quote]
Bardzo proszę o podstawę prawną, jeśli chodzi o te 3 dni, powiem szczerze dużo jeżdżę i często czytam przepisy, ale akurat tego przepisu nie znam. Jeśli to prawda to świetne wyjście.
Czekam na odpowiedź.
[quote name='moto-on' timestamp='1292919075' post='409106']
He ,he, he. Tak można określić cały ten burdel jaki funduje nam nasza "kochana Policja Drogowa". Dla mnie to powinni sobie nawet Ferrari lub Lamborgini albo Bugatti Veiron zakupić i ścigać piratów ile wlezie. Tylko niech najpierw położą sobie porządne drogi bo im ten złom za setki tysięcy złotych nie pomoże. Byle normalny posiadacz jakiejkolwiek terenówki czy lepszego SUV-a zjeźdża z drogi gównej w teren i papapa panowie w swoich wypasionych f... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2010 o 18:06
0
ciekawe kiedy leon będzie rozbity
Avatar
krzesimir / 21 grudnia 2010 o 17:21
0
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/wideoradar-w-smiglowcu,1574195
Avatar
hubibubi / 21 grudnia 2010 o 17:01
0
Mnie by zadowliły drogi budowane z zapasem pasów ruchu w dwie w jedną dwie w prxzeciwną i to się nazywa trasa do miasta z miasta z rozmachem trzeba planować drogi trasy szybkiego ruchu a nie popierdoły
Avatar
młody gniewny i szybki / 21 grudnia 2010 o 17:00
0
a ja nie lubie bab za kierownicą są bezmyślne, mojej żonie zabraniam prowadzić i myśle że wszyscy mężczyźni powinni tak robić, tragedia jak jeżdżą baby i stare chłopy też słabo jeżdżą niech siedzą w domu przed tv lepiej
Avatar
Hubibui / 21 grudnia 2010 o 16:49
0
Moja cali wyciągała 235 i mandaty na 1200zł punktów na 24 sprzedałem bo baba we mnie wiechała
Avatar
lublin / 28 grudnia 2010 o 15:36
0
maja tez szarego citroena c 4
Avatar
KLARA / 23 grudnia 2010 o 10:52
0
[quote name='młody gniewny i szybki' timestamp='1292947245' post='409421']
a ja nie lubie bab za kierownicą są bezmyślne, mojej żonie zabraniam prowadzić i myśle że wszyscy mężczyźni powinni tak robić, tragedia jak jeżdżą baby i stare chłopy też słabo jeżdżą niech siedzą w domu przed tv lepiej
[/quote]


Ty młody, gniewny i szybki żeby Ci się ta młodość za szybko nie skończyła przez ten Twój gniew a szczególnie szybkość. A ja jestem kobietą i nie mam sobie nic do zarzucenia jeżdżę bardzo dobrze i jak zaświeca się zielone światło to nie mocuję się z hamulcem ręcznym i nie maluję w lusterku tylko jak najszybciej ruszam. Więc odwal się od kobiet bo jak mi się ujawnisz to Ci dam w pysk i nie będziesz mnie dyskryminował i obrażał. Kubica się znalazł, kamikadze boski wiatr.
[quote name='młody gniewny i szybki' timestamp='1292947245' post='409421']
a ja nie lubie bab za kierownicą są bezmyślne, mojej żonie zabraniam prowadzić i myśle że wszyscy mężczyźni powinni tak robić, tragedia jak jeżdżą baby i stare chłopy też słabo jeżdżą niech siedzą w domu przed tv lepiej
[/quote]


Ty młody, gniewny i szybki żeby Ci się ta młodość za szybko nie skończyła przez ten Twój gniew a szczególnie szybkość. A ja jestem kobietą i nie mam sobie nic do zarzucenia jeżdżę bardzo ... rozwiń
Avatar
andre / 22 grudnia 2010 o 22:46
0
dzisiaj widziałem to cudeńko. o 11 rano w centrum lublina biła rekordy przejazdu od świateł do świateł. dwóch zadowolonych użytkowników z duma na gębie patrzyła się na innych uczestników ruchu jak są ru***ni w d**ę przez takie cacko. niech mi powie ten szczęśliwy kierowca tej superszybkiej maszynki czy uniknę mandatu jeżeli ja będę zmieniał pas na linii ciągłej ( jak to miało miejsce na rondzie solidarności-lubomelska) i na chama wciskał się między innych prawidłowo jadących kierowców. a drugie pytanie - po kiego grzyba wam taka moc jak i tak jeździcie po centrum podczas sporego natężenia ruchu. płacą wam od ilości spalonej wachy?
dzisiaj widziałem to cudeńko. o 11 rano w centrum lublina biła rekordy przejazdu od świateł do świateł. dwóch zadowolonych użytkowników z duma na gębie patrzyła się na innych uczestników ruchu jak są ru***ni w d**ę przez takie cacko. niech mi powie ten szczęśliwy kierowca tej superszybkiej maszynki czy uniknę mandatu jeżeli ja będę zmieniał pas na linii ciągłej ( jak to miało miejsce na rondzie solidarności-lubomelska) i na chama wciskał się między innych prawidłowo jadących kierowców. a drugie pytanie - po kiego grzyba wam taka moc jak i ta... rozwiń
Avatar
gulgulator / 22 grudnia 2010 o 15:15
0
Panie redaktorze powiad grodzki Zamość posiada 5 cyfr,a nie jak Pan napisał 4
Avatar
Gosc / 21 grudnia 2010 o 18:44
0
[quote name='moto-on' timestamp='1292919075' post='409106']
He ,he, he. Tak można określić cały ten burdel jaki funduje nam nasza "kochana Policja Drogowa". Dla mnie to powinni sobie nawet Ferrari lub Lamborgini albo Bugatti Veiron zakupić i ścigać piratów ile wlezie. Tylko niech najpierw położą sobie porządne drogi bo im ten złom za setki tysięcy złotych nie pomoże. Byle normalny posiadacz jakiejkolwiek terenówki czy lepszego SUV-a zjeźdża z drogi gównej w teren i papapa panowie w swoich wypasionych furach z videorejestratorami i innymi gadzetami. To tyle z żartów na temat naszej kochanej służby a teraz do konkretów. Prosty przepis na walke z Policjantami Ruchu Drogowego jest taki ,że należy jeździć zgodnie z przepisami, każdy Policjant ma obowiązek przedstawić się i podać powód jego interwencji wobec nas, na nasze rządanie okazać legitymacje służbową w sposób umożliwiający odczytanie zawartych w niej danych i zapisania sobie, okazać homologacje na urządzenie kontrolno-pomiarowe ( videorejestrator). Należy pamietać ,że kierowca ma swoje prawa wobec kontorlującego nas funkcjonariusza i nie należy przybierać postawy myszki wobec kota. Pamietać należy ,że Policjant ma też obowiązek podać na jakiej podstawie nas kontroluje. Każdy ma też prawo odmówić przyjęcia mandatu karnego o czym musi powiadomić nas Policjant i powiadomić nas o skierowanie wniosku do Sądu Rejonowego. Ciekawą sprawą jest też to ,że mamy prawo do 3 dni zastanowienia się czy przyjmniemy mandat czy też nie ale o tym oczywiscie nikt nas nie informuje bo to kłopot dla Policjanta ( papierkowa robota jeszcze więkasza niż przy wniosku do Sądu). Warto tez co jakiś czas poczytać sobie Kodeks Drogowy i zawarte w nim informacje bo wiele wykroczeń jest nowelizowanych a prasa,TV i Radio niekoniecznie nas o tym informują.
[/quote]
Bardzo proszę o podstawę prawną, jeśli chodzi o te 3 dni, powiem szczerze dużo jeżdżę i często czytam przepisy, ale akurat tego przepisu nie znam. Jeśli to prawda to świetne wyjście.
Czekam na odpowiedź.
[quote name='moto-on' timestamp='1292919075' post='409106']
He ,he, he. Tak można określić cały ten burdel jaki funduje nam nasza "kochana Policja Drogowa". Dla mnie to powinni sobie nawet Ferrari lub Lamborgini albo Bugatti Veiron zakupić i ścigać piratów ile wlezie. Tylko niech najpierw położą sobie porządne drogi bo im ten złom za setki tysięcy złotych nie pomoże. Byle normalny posiadacz jakiejkolwiek terenówki czy lepszego SUV-a zjeźdża z drogi gównej w teren i papapa panowie w swoich wypasionych f... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2010 o 18:06
0
ciekawe kiedy leon będzie rozbity
Avatar
krzesimir / 21 grudnia 2010 o 17:21
0
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/wideoradar-w-smiglowcu,1574195
Avatar
hubibubi / 21 grudnia 2010 o 17:01
0
Mnie by zadowliły drogi budowane z zapasem pasów ruchu w dwie w jedną dwie w prxzeciwną i to się nazywa trasa do miasta z miasta z rozmachem trzeba planować drogi trasy szybkiego ruchu a nie popierdoły
Avatar
młody gniewny i szybki / 21 grudnia 2010 o 17:00
0
a ja nie lubie bab za kierownicą są bezmyślne, mojej żonie zabraniam prowadzić i myśle że wszyscy mężczyźni powinni tak robić, tragedia jak jeżdżą baby i stare chłopy też słabo jeżdżą niech siedzą w domu przed tv lepiej
Avatar
Hubibui / 21 grudnia 2010 o 16:49
0
Moja cali wyciągała 235 i mandaty na 1200zł punktów na 24 sprzedałem bo baba we mnie wiechała
Zobacz wszystkie komentarze 72

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia
22 maja 2019, 18:00

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia 0 0

Już 22 maja w Puławach wystąpią najlepsi europejscy kaskaderzy podczas Monster Truck Show. W programie elementy pirotechniczne, świetlne i muzyczne. Start o godz. 18 przy na parkingach przy ul. Słowackiego.

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku?

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku? 0 1

Królowa Jadwiga lubiła poziomki i jabłka. Król Władysław Jagiełło jabłek nie lubił, uwielbiał za to gruszki. Oboje lubili śliwki. Owoce w kuchni mają w naszym regionie specjalnie miejsce. Jabłka lubelskie robią furorę w Polsce, w restauracjach znów pojawiają się pierogi ze śliwkami, naleśniki z jabłkami i cynamonem, a słynna kraśnicka szarytka w marynacie stoi w słojach w warszawskich restauracjach.

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach 0 0

Trwają prace remontowe strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąwolnicy, która pełni jednocześnie funkcję wiejskiej świetlicy. Rozebrany został już stary dach, który wkrótce zastąpi nowe poszycie.

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki 0 0

Dobrej formy zespołu ze Żmudzi ciąg dalszy. W sobotę Victoria zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem z Powiślakiem Końskowola (2:1). Co więcej, drużyna Piotra Molińskiego nie przegrała już od siedmiu kolejek

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ 0 2

W końcówce sezonu Stal Kraśnik nie musi się martwić o utrzymanie, dlatego koncentruje się na zbieraniu punktów w klasyfikacji Pro Junior System. W sobotę niebiesko-żółci w podstawowym składzie wystawili aż siedmiu młodzieżowców. Mimo to powalczyli z liderem tabeli i przegrali w Nowym Targu „tylko” 0:1.

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia] 0 0

Tradycja nocnego zwiedzania muzealnych zakamarków przyszła z Berlina. To tam w 1997 roku odbyła się pierwsza Noc Muzeów. Dziś to impreza, w której żadnym szanującym się muzeom i galeriom sztuki nie wypada nie brać udziału.

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy 0 1

Kłos Chełm znowu złapał formę. Piłkarze Roberta Tarnowskiego nie pozwolili na wiele Lubliniance i pokonali wyżej notowanego rywala 2:0