Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ostatni pogrzeb sierżanta Franczaka ps. Lalek (wideo)

Utworzony przez Chwała Wielkiej Polsce, 26 marca 2015 o 20:01 Powrót do artykułu
Cześć Waszej Pamięci Żołnierze Niezłomni
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Baczność ! Cześć Jego Pamięci !
0
Franczak ma na sumieniu 16 osób ale ani jednego Niemca. Co robił w wojnę nasz,,dzielny partyzant,, ?
0
Co pisał Sztandar Ludu po śmierci bohatera? Może tak krótka relacja z tamtych lat z podaniem kto o tym pisał, kto się wypowiadał itp. Ale to chyba za duże wymagania.
0
Spierajmy się oparci o fakty historyczne. Czy kto jest w stanie podać chodz jedną akcję zbrojną przeciwko Niemcom z udziałem Lalka ? Próżno szukać -nie było  takiej.
0
Franczak i jego kompani wykonali wyrok śmierci na chłopie o nazwisku Drygała ze wsi Pasów gmRybczewice tylko dlatego że odmówił im pomocy bo bał się o rodzinę. Zastrzelili go na oczach małych dzieci i żony a zabudowania podpalili. Chwała ,,bohaterom'' !
0
Same dupki ze znakiem zapytania.
0
Niech jakiś dziennikarz się odważy i pokaże obiektywną prawdę o tym "bohaterze". Popytajcie starych ludzi w Kozicach... Co wtedy będzie z jego pomnikami???
0
Witam!   proszę o relacje z komisji PCPR Poniatowa.
0
Franczak i jego kompani wykonali wyrok śmierci na chłopie o nazwisku Drygała ze wsi Pasów gmRybczewice tylko dlatego że odmówił im pomocy bo bał się o rodzinę. Zastrzelili go na oczach małych dzieci i żony a zabudowania podpalili. Chwała ,,bohaterom'' !
Razem z Wiktorem – Stanisławem Kuchciewiczem, Lalek zabił również innego konfidenta – chłopa Franciszka Drygałę, który wydał wcześniej UB dwóch partyzantów. Donosy Drygały groziły dekonspiracją całego kierownictwa lubelskiego podziemia antykomunistycznego...
0
**************  ODPOWIADAM   CZERWONYM  KOMUCHOM   Z   TEGO   FORUM ! ********************* Komuchy , nie  obraźajcie  Niezłomnego  Zołnierza  Józefa  Franczaka ! .    Rzeczywiście  wykona no  wyrok  śmierci  na  chłopa  Franciszka  Drygałę  ale  nie  przez  to , źe  nie  chciał  udzielić   pomocy  (kłamstwo!)  .   Wyrok  zapadł , bo  Franciszek   Drygała  był  KONFIDENTEM  i  wydał   dwóch  Partyzantów   Urzędowi  Bezpieczeństwa  *UB* .  Donosy  konfidenta  Drygały  groziły ...  DEKONSPIRACJA  całego  Kierownictwa  Lubelskiego  Podziemia  Antykomunistycznego !!! . Dla tego  szybko  wykonano  wyrok  ale  źadnego  podpalenia  zabudowań  nie  było ! .                     Wyroki  wykonywano  w  IMIENIU  RZECZYPOSPOLITEJ  POLSKIEJ ! .    Obecnie  teź   komuchy  zapłacą  za  zniszczenie  Polski   i   za   ZDRADE   Narodu   Polskiego ! .  Wszystko   zgodnie  z  obowiązującym  prawem  i   zgodnie   z   Konstytucją  RP ! .   ZA   ZDRADE  KULA  W  ŁEB !!!.
0
**************  ODPOWIADAM   CZERWONYM   KOMUCHOM   NA   TYM   FORUM ********************** Czerwone  pająki  nie  obraźajcie  Niezłomnego  Zołnierza   Józefa  Franczaka  *Lalka* .   Rzeczywi ście  wydano  wyrok  śmierci   na  chłopa  Franciszka  Drygałe  ale  nie  za  to , źe  nie  chciał  po móc  tylko   Franciszek  Drygała  otrzymał  wyrok  bo  był   KONFIDENTEM  i   wydał   Urzędowi   Bezpieczeństwa *UB*  dwóch  partyzantów  .  Donosy  konfidenta  Drygały  groziły   DEKONSPIRA CJA  Kierownictwa  Lubelskiego  Podziemia  Antykomunistycznego .  Dlatego  wyrok  został  szyb ko   wykonany  ale  źadnego  podpalenia  zabudowań  nie  było .  Komuchy  kłamiecie ! .  W  wyko naniu  wyroku  uczestniczył  takźe  partyzant  Stanisław  Kuchciewicz *Wiktor* .  Wyroki  wykonywa no  zgodnie  z  prawem  i  zgodnie  z  Konstytucją RP .  ZA   ZDRADE   KULA   W   ŁEB ! .            Obecnie  równieź  zostaną  skazani   winni  GRABIERZY  POLSKI  I  ZDRAJCY  NARODU  POLSKIE GO ! .    TAKI   WYROK   NA   ZDRAJCOW   WYDAJE  KONSTYTUCJA  RP ! .
0
ostatni pogrzeb ostatniego bandyty.Z kim walczył ten bohater do 1963 r? Chyba z bezbronnymi ludzmi którym zabierał pieniądze oraz różne fanty Ci co pamiętają tamte czasy to plują na takich bohaterów
0
ostatni pogrzeb ostatniego bandyty.Z kim walczył ten bohater do 1963 r? Chyba z bezbronnymi ludzmi którym zabierał pieniądze oraz różne fanty Ci co pamiętają tamte czasy to plują na takich bohaterów
O czym ty piszesz ?? komunistyczna,czerwona świnio !!!!  Przydał by się dzisiaj nam taki człowiek-bohater bo nie ma dzisiaj kozaka krtóry by walczył i zwalczał te czerwone,komunistyczno-konfidenckie watahy,który by dożynał i walczył z tym całym czerwonym bydłem z agenturą soviecką,aby POLSKA była POLSKĄ !!!!!
0
Razem z Wiktorem – Stanisławem Kuchciewiczem, Lalek zabił również innego konfidenta – chłopa Franciszka Drygałę, który wydał wcześniej UB dwóch partyzantów. Donosy Drygały groziły dekonspiracją całego kierownictwa lubelskiego podziemia antykomunistycznego...
  To oficjalna mocno ukoloryzowana wersja.Mieszkam w sąsiedniej wsi i dobrze wiem jaki był Lalek . Chwalą że Lalek miał 200 kryjówek u ludności-tak to prawda , bo miał mocne,,argumenty '' za pazuchą i ludzie się bali że zabije albo spali za odmowę.   U nas w domu też przebywał .Moja mama opowiadała że zostali z wujkiem obudzeni w nocy i musieli pełnić przymusową wartę na mrozie a tymczasem Laluś spał sobie błogo w cieplutkich pierzynach.Ot,taki bohater...
0
Słuszna uwaga, chroń nas Panie Boże od takich "bohaterów".... Franczak ma na sumieniu 16 osób ale ani jednego Niemca. Co robił w wojnę nasz,,dzielny partyzant,, ? Ja jestem obecnie samozwańczym jednym z ostatnich niezłomnych  przeciwników władzy kapitalistycznej... i co mam ich mordować...? a przepraszam wykonywać wyroki strzałem w plecki...!? Możecie mnie wyzywać mam to gdzieś... wy "jedynie sprawiedliwi patrioci" lubicie wulgaryzmy zwłaszcza w niedziele po kościele...
0
zygmunt, skurywsynu....masz imię po Berlingu konfidencka ku*** szmato?
0
Do wszystkich skundlonych sowieckich służalców i czerwonych renegatów: nawet żebyście wylewali hektolitry jadu i pomyj nic to nie zmieni. Lalek był bohaterem i Jego zza grobu zwycięstwo. Natomiast wy zawsze byliście i będziecie zdrajcami, którzy myślą, że opluwaniem bohatera poprawią swoje własne samopoczucie.
0
O czym ty piszesz ??? komunistyczna ,czerwona świnio !!!!!
0
O czym ty piszesz ??? komunistyczna ,czerwona świnio !!!!!
A o czym ty piszesz? Gościu napisał to co ludzie przeżyli. Świnie też zabierał.
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: