Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 marca 2015 r.
19:46
Edytuj ten wpis

Ostatni pogrzeb sierżanta Franczaka ps. Lalek (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
73 37 A A

Przy dźwiękach sygnałówki wynoszono z archikatedry lubelskiej szczątki sierżanta Józefa Franczaka ps. Lalek. Czaszkę ostatniego żołnierz polskiego podziemia antykomunistycznego złożono obok ciała, w rodzinnym grobie na cmentarzu w Piaskach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

wideo: MK

Czwartkowa ceremonia była wielką manifestacją organizacji patriotycznych. Zjawiły się dziesiątki pocztów sztandarowych. Kazanie wygłosił ks. mjr mgr Andrzej Piersisk, kapelan z kościoła garnizonowego w Lublinie.

– Bez spojrzenia w historię trudno dziś oceniać jego wybory – mówił ks. kapelan, przypominając drogę życiowych decyzji ostatniego Żołnierz Niezłomnego.
– Był jednym z tych, którzy swoje życie położyli na ołtarzu wolności. Niech cię Polska ziemia utuli do spokojnego snu – zakończył kazanie ks. Piersisk.

– Podczas mszy popłynęły mi łzy szczęścia. Po latach głowa mojego taty będzie przy ciele. Odczuwam ulgę, że to już w pewnym sensie koniec – powiedział Marek Franczak, syn Lalka po wyjściu z katedry.

Józef Franczak urodził się w 1918 r. w Majdanie Kozic Górnych. W wieku 17 lat wstąpił do Wojska Polskiego. Brał udział w wojnie obronnej 1939 r. na wschodnich rubieżach II RP. Dostał się niewoli sowieckiej, z której uciekł i podjął dalszą walkę z ZWZ, a potem w Armii Krajowej. W 1944 roku został wcielony do II Armii WP. Zdezerterował, ponieważ był świadkiem mordów na żołnierzach AK. Tak zaczął się 18-letni okres ukrywania się Lalka. Brał udział w wielu zamachach na działaczy władzy ludowej.

Wydany przez konfidenta został zastrzelony 21 października 1963 r. W nocy ciało "Lalka” przewieziono do Akademii Medycznej w Lublinie. Pochowano go w bezimiennym grobie na cmentarzu przy ul. Unickiej, uprzednio dokonując dekapitacji. Cztery dni później, w nocy, rodzina wykopała jego nagie, zbezczeszczone ciało i godnie złożyła zwłoki do grobu. O dekapitacji zadecydował UB.

Przez lata poszukiwano głowy Lalka. Odnaleziono ją w styczniu br., w zasobach Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

– Odnalezienie głowy sierżanta Franczaka to sprawa godna podziwu. Szkoda tylko, że rząd nie szuka bezimiennych grobów kilku tysięcy Niezłomnych zamordowanych przez bezpiekę – mówi Zdzisław Jan Kaczmarek, syn pułkownika Kaczmarka. ps. "Tygrys”, skazanego na śmierć w procesie moskiewskim generała Augusta Emila Fieldorfa "Nil”. – Specjalnie przyjechałem z Krakowa na te uroczystości. Ale widzę, że duch w narodzie nie umarł, szczególnie wśród młodych. To cieszy – dodaje.

Po uroczystościach w archikatedrze nastąpiło złożenie czaszki w rodzinnym grobie Franczaków na cmentarzu w Piaskach. Uroczystości odbyły się z ceremoniałem wojskowym, z udziałem Kompanii Honorowej WP.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 października 2017 o 19:27
0
Laluś, typowy katol. Tak kończą frajerzy. Jerzy Popiełóżko - dawca relikwii.
Avatar
furiss50 / 14 kwietnia 2015 o 09:41
0

Jak zwykle wszyscy,a głównie media kierują wszystkim tak, żeby inni myśleli, że było inaczej niż w rzeczywistości

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 21:59
0

A słyszałeś o tym, że ubecy podszywali się pod Lalka i jego kolegów? Popełniając morderstwa i rozboje liczyli na szybkie wydanie partyzantów w ręce ubecji ze strachu przed tymi rzekomymi morderstwami. Gdyby kradł, mordował i palił chałupy wpadłby po kilku dniach, a nie po 20 latach. Nie wierzcie w te bzdury...

Avatar
SYLWESTER / 28 marca 2015 o 21:51
0

**********  MEDIA  LUBELSKIE   OSKARZONE   O   MANIPULACJE   DATA   POGRZEBU **************  Manipulowanie  datą  pogrzebu  ZOŁNIERZA  NIEZŁOMNEGO  Józefa  FRANCZAKA  *Laluś*  unie moźliwiło  przyjazd  tysięcy  Patriotów  z  całej  Polski .     Manipulacja  polegała  na  podaniu  dwu  dat --- wtorek  i  czwartek  oraz  braku  podania  konkretnego  Programu  Pogrzebu .   W   dniu  Po grzebu  byłaby  kawalkada  samochodów  z  Lublina  do  Piask .  Bylibyśmy  takźe  na  miejscu  gdzie  ZOMO  zamordowało  ZOŁNIERZA  NIEZŁOMNEGO  Józefa  Franczaka  *Lalusia* .  Na  nas tępny  rok  21 paźdiernika  zorganizujemy  rekonstrukcje  MORDERSTWA  śp. Franczaka  przez  oddziały  ZOMO .  Za  manipulacje  datami  jest  to  WIELKI  WSTYD ! .  Zenada .

**********  MEDIA  LUBELSKIE   OSKARZONE   O   MANIPULACJE   DATA   POGRZEBU **************  Manipulowanie  datą  pogrzebu  ZOŁNIERZA  NIEZŁOMNEGO  Józefa  FRANCZAKA  *Laluś*  unie moźliwiło  przyjazd  tysięcy  Patriotów  z  całej  Polski .     Manipulacja  polegała  na  podaniu  dwu  dat --- wtorek  i  czwartek  oraz  braku  podania&nbs... rozwiń

Avatar
Krzysiek / 28 marca 2015 o 20:45
0

"Laluś" jako żołnierz zawodowy bronił niepodległości Polski przed obydwoma wrogami, okupantami. Ukrywał się, gdyż mimo zakończonej walki pachołki czerwonej Moskwy polowali na ostatniego Niezłomnego. Jego koledzy zginęli, zabici strzałem "sowieckim", w tył głowy. Zostali zesłani na Sybir, torurowani w śledztwach, katowani miesiącami. 

"Laluś" był nieuchwytny do czasu, gdy nie wydał go jakiś kapuś. O mentalności niektórych tutejszych forumowiczów...

A przyszło Ci do głowy, że ten, czy ci, co go wydali, mogli mieć dosyć jego długiego panoszenia się w okolicy, okradania, mordowania, strachu? I w imię czego? Sam chciał zwalczyć powojenny ustrój? Jeśli tak, to był kompletnym idiotą! Jeśli nie, to był zwyczajnym bandytą.

A przyszło Ci do głowy, że ten, czy ci, co go wydali, mogli mieć dosyć jego długiego panoszenia się w okolicy, okradania, mordowania, strachu? I w imię czego? Sam chciał zwalczyć powojenny ustrój? Jeśli tak, to był kompletnym idiotą! Jeśli nie, to był zwyczajnym bandytą.

rozwiń
Avatar
Krzysiek / 28 marca 2015 o 20:40
0

O czym ty piszesz ?? komunistyczna,czerwona świnio !!!!  Przydał by się dzisiaj nam taki człowiek-bohater bo nie ma dzisiaj kozaka krtóry by walczył i zwalczał te czerwone,komunistyczno-konfidenckie watahy,który by dożynał i walczył z tym całym czerwonym bydłem z agenturą soviecką,aby POLSKA była POLSKĄ !!!!!

Sam powinieneś odejść od komputera i spróbować, pajacyku. Na takie teksty, jak Twój, jest paragraf...

Avatar
Krzysiek / 28 marca 2015 o 20:38
0

**************  ODPOWIADAM   CZERWONYM   KOMUCHOM   NA   TYM   FORUM ********************** Czerwone  pająki  nie  obraźajcie  Niezłomnego  Zołnierza   Józefa  Franczaka  *Lalka* .   Rzeczywi ście  wydano  wyrok  śmierci   na  chłopa  Franciszka  Drygałe  ale  nie  za  to , źe  nie  chciał  po móc  tylko   Franciszek  Drygała  otrzymał  wyrok  bo  był   KONFIDENTEM  i   wydał   Urzędowi   Bezpieczeństwa *UB*  dwóch  partyzantów  .  Donosy  konfidenta  Drygały  groziły   DEKONSPIRA CJA  Kierownictwa  Lubelskiego  Podziemia  Antykomunistycznego .  Dlatego  wyrok  został  szyb ko   wykonany  ale  źadnego  podpalenia  zabudowań  nie  było .  Komuchy  kłamiecie ! .  W  wyko naniu  wyroku  uczestniczył  takźe  partyzant  Stanisław  Kuchciewicz *Wiktor* .  Wyroki  wykonywa no  zgodnie  z  prawem  i  zgodnie  z  Konstytucją RP .  ZA   ZDRADE   KULA   W   ŁEB ! .            Obecnie  równieź  zostaną  skazani   winni  GRABIERZY  POLSKI  I  ZDRAJCY  NARODU  POLSKIE GO ! .    TAKI   WYROK   NA   ZDRAJCOW   WYDAJE  KONSTYTUCJA  RP ! .

Przypominam, że UB było organem legalnej (nie znaczy, że przyjemnej) władzy, a Franczak się jej sprzeciwiał, w świetle prawa był więc bandytą. Nie miał legalnego prawa do wykonywania jakichkolwiek wyroków.

Ale co o tym może wiedzieć pacanek, który o języku ojczystym nie ma zielonego pojęcia...

Przypominam, że UB było organem legalnej (nie znaczy, że przyjemnej) władzy, a Franczak się jej sprzeciwiał, w świetle prawa był więc bandytą. Nie miał legalnego prawa do wykonywania jakichkolwiek wyroków.

Ale co o tym może wiedzieć pacanek, który o języku ojczystym nie ma zielonego pojęcia...

rozwiń
Avatar
jOOj / 28 marca 2015 o 19:49
0

Ciekawe ?? gdyby żył Franciszek to by strzelał do Dudy ,czy do tej innej Qurwy POlitycznej ???

Avatar
Polka / 28 marca 2015 o 19:31
0

Dokładnie, nikogo nie zabijali za nic. Usuwali konfidentów sympatyzujących z naszymi radzieckim "wyzwolicielami", którzy zasadzając się na partyzantów również mordowali niewinnych ludzi. On się tej władzy sprzeciwiał, za to stracił życie.

Avatar
jOOj / 28 marca 2015 o 15:39
0

A jakby teraz po lasach biegała z bronią banda jakichś przeciwników Tuska czy Kaczyńskiego??? I jakby zabijali niewinnych ludzi, Waszych kuzynów, znajomych to jakbyście ich nazywali??? Bohaterami czy bandytami???

Jak tuska, i komuchów to bohaterami,jak KACZYŃSKIEGO to bandytami,proste chyba nie !!!!

Avatar
Gość / 7 października 2017 o 19:27
0
Laluś, typowy katol. Tak kończą frajerzy. Jerzy Popiełóżko - dawca relikwii.
Avatar
furiss50 / 14 kwietnia 2015 o 09:41
0

Jak zwykle wszyscy,a głównie media kierują wszystkim tak, żeby inni myśleli, że było inaczej niż w rzeczywistości

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 21:59
0

A słyszałeś o tym, że ubecy podszywali się pod Lalka i jego kolegów? Popełniając morderstwa i rozboje liczyli na szybkie wydanie partyzantów w ręce ubecji ze strachu przed tymi rzekomymi morderstwami. Gdyby kradł, mordował i palił chałupy wpadłby po kilku dniach, a nie po 20 latach. Nie wierzcie w te bzdury...

Avatar
SYLWESTER / 28 marca 2015 o 21:51
0

**********  MEDIA  LUBELSKIE   OSKARZONE   O   MANIPULACJE   DATA   POGRZEBU **************  Manipulowanie  datą  pogrzebu  ZOŁNIERZA  NIEZŁOMNEGO  Józefa  FRANCZAKA  *Laluś*  unie moźliwiło  przyjazd  tysięcy  Patriotów  z  całej  Polski .     Manipulacja  polegała  na  podaniu  dwu  dat --- wtorek  i  czwartek  oraz  braku  podania  konkretnego  Programu  Pogrzebu .   W   dniu  Po grzebu  byłaby  kawalkada  samochodów  z  Lublina  do  Piask .  Bylibyśmy  takźe  na  miejscu  gdzie  ZOMO  zamordowało  ZOŁNIERZA  NIEZŁOMNEGO  Józefa  Franczaka  *Lalusia* .  Na  nas tępny  rok  21 paźdiernika  zorganizujemy  rekonstrukcje  MORDERSTWA  śp. Franczaka  przez  oddziały  ZOMO .  Za  manipulacje  datami  jest  to  WIELKI  WSTYD ! .  Zenada .

**********  MEDIA  LUBELSKIE   OSKARZONE   O   MANIPULACJE   DATA   POGRZEBU **************  Manipulowanie  datą  pogrzebu  ZOŁNIERZA  NIEZŁOMNEGO  Józefa  FRANCZAKA  *Laluś*  unie moźliwiło  przyjazd  tysięcy  Patriotów  z  całej  Polski .     Manipulacja  polegała  na  podaniu  dwu  dat --- wtorek  i  czwartek  oraz  braku  podania&nbs... rozwiń

Avatar
Krzysiek / 28 marca 2015 o 20:45
0

"Laluś" jako żołnierz zawodowy bronił niepodległości Polski przed obydwoma wrogami, okupantami. Ukrywał się, gdyż mimo zakończonej walki pachołki czerwonej Moskwy polowali na ostatniego Niezłomnego. Jego koledzy zginęli, zabici strzałem "sowieckim", w tył głowy. Zostali zesłani na Sybir, torurowani w śledztwach, katowani miesiącami. 

"Laluś" był nieuchwytny do czasu, gdy nie wydał go jakiś kapuś. O mentalności niektórych tutejszych forumowiczów...

A przyszło Ci do głowy, że ten, czy ci, co go wydali, mogli mieć dosyć jego długiego panoszenia się w okolicy, okradania, mordowania, strachu? I w imię czego? Sam chciał zwalczyć powojenny ustrój? Jeśli tak, to był kompletnym idiotą! Jeśli nie, to był zwyczajnym bandytą.

A przyszło Ci do głowy, że ten, czy ci, co go wydali, mogli mieć dosyć jego długiego panoszenia się w okolicy, okradania, mordowania, strachu? I w imię czego? Sam chciał zwalczyć powojenny ustrój? Jeśli tak, to był kompletnym idiotą! Jeśli nie, to był zwyczajnym bandytą.

rozwiń
Avatar
Krzysiek / 28 marca 2015 o 20:40
0

O czym ty piszesz ?? komunistyczna,czerwona świnio !!!!  Przydał by się dzisiaj nam taki człowiek-bohater bo nie ma dzisiaj kozaka krtóry by walczył i zwalczał te czerwone,komunistyczno-konfidenckie watahy,który by dożynał i walczył z tym całym czerwonym bydłem z agenturą soviecką,aby POLSKA była POLSKĄ !!!!!

Sam powinieneś odejść od komputera i spróbować, pajacyku. Na takie teksty, jak Twój, jest paragraf...

Avatar
Krzysiek / 28 marca 2015 o 20:38
0

**************  ODPOWIADAM   CZERWONYM   KOMUCHOM   NA   TYM   FORUM ********************** Czerwone  pająki  nie  obraźajcie  Niezłomnego  Zołnierza   Józefa  Franczaka  *Lalka* .   Rzeczywi ście  wydano  wyrok  śmierci   na  chłopa  Franciszka  Drygałe  ale  nie  za  to , źe  nie  chciał  po móc  tylko   Franciszek  Drygała  otrzymał  wyrok  bo  był   KONFIDENTEM  i   wydał   Urzędowi   Bezpieczeństwa *UB*  dwóch  partyzantów  .  Donosy  konfidenta  Drygały  groziły   DEKONSPIRA CJA  Kierownictwa  Lubelskiego  Podziemia  Antykomunistycznego .  Dlatego  wyrok  został  szyb ko   wykonany  ale  źadnego  podpalenia  zabudowań  nie  było .  Komuchy  kłamiecie ! .  W  wyko naniu  wyroku  uczestniczył  takźe  partyzant  Stanisław  Kuchciewicz *Wiktor* .  Wyroki  wykonywa no  zgodnie  z  prawem  i  zgodnie  z  Konstytucją RP .  ZA   ZDRADE   KULA   W   ŁEB ! .            Obecnie  równieź  zostaną  skazani   winni  GRABIERZY  POLSKI  I  ZDRAJCY  NARODU  POLSKIE GO ! .    TAKI   WYROK   NA   ZDRAJCOW   WYDAJE  KONSTYTUCJA  RP ! .

Przypominam, że UB było organem legalnej (nie znaczy, że przyjemnej) władzy, a Franczak się jej sprzeciwiał, w świetle prawa był więc bandytą. Nie miał legalnego prawa do wykonywania jakichkolwiek wyroków.

Ale co o tym może wiedzieć pacanek, który o języku ojczystym nie ma zielonego pojęcia...

Przypominam, że UB było organem legalnej (nie znaczy, że przyjemnej) władzy, a Franczak się jej sprzeciwiał, w świetle prawa był więc bandytą. Nie miał legalnego prawa do wykonywania jakichkolwiek wyroków.

Ale co o tym może wiedzieć pacanek, który o języku ojczystym nie ma zielonego pojęcia...

rozwiń
Avatar
jOOj / 28 marca 2015 o 19:49
0

Ciekawe ?? gdyby żył Franciszek to by strzelał do Dudy ,czy do tej innej Qurwy POlitycznej ???

Avatar
Polka / 28 marca 2015 o 19:31
0

Dokładnie, nikogo nie zabijali za nic. Usuwali konfidentów sympatyzujących z naszymi radzieckim "wyzwolicielami", którzy zasadzając się na partyzantów również mordowali niewinnych ludzi. On się tej władzy sprzeciwiał, za to stracił życie.

Avatar
jOOj / 28 marca 2015 o 15:39
0

A jakby teraz po lasach biegała z bronią banda jakichś przeciwników Tuska czy Kaczyńskiego??? I jakby zabijali niewinnych ludzi, Waszych kuzynów, znajomych to jakbyście ich nazywali??? Bohaterami czy bandytami???

Jak tuska, i komuchów to bohaterami,jak KACZYŃSKIEGO to bandytami,proste chyba nie !!!!

Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 156 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 420 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 10 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 24 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!