Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Parowóz prezydenta Lublina. Co miasto zrobi z lokomotywą?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 14 lipca 2017 r. o 14:37 Powrót do artykułu
Na czarno maluje się parowozy towarowe. Poczytaj trochę literatury (np. Terczyński "Atlas Parowozów") i pogrzeb w historii, a zobaczysz jak powinny być pomalowane parowozy pasażerskie i towarowe. Oryginalne malowanie Pt47 (pasażerski i dodatkowo pospieszny): Góra tendra, budka, kocioł na kolor ciemnooliwkowy. Dach budki, dymnica (część kotła z kominem), wiatrownice (te blachy obok komina) pomosty, sprężarka i orurowanie na czarno, Podwozie, koła i zgarniacze na czerwono. Zewnętrzna płaszczyzna obręczy powinna być naturalnego koloru metalu, ale malowano je też na biało. Parowozy towarowe całe na czarno, jedynie koła na czerwono. Spotykało się też czerwone podwozie w towarowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
byłoby dobrze mieć pod parą taki eksponat tak jak w Wolsztynie a póki co to mamy pomalowanego i łatanego taśmą papierową trupa. Żal patrzeć z bliska - po drugiej stronie, niewidocznej od stronu stacji mamy to co było w komunie - dziury i lipa totalna a z drugiej odpicowany pomnik. Czy komuna wciąż trwa? Czy dobrze potrafiliśmy robić tylko przed wojną?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...