Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Powstańcy styczniowi w Kazimierzu Dolnym. Zdradził ich miejscowy chłop

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 grudnia 2016 r. o 14:04 Powrót do artykułu
lola napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lola przeczytaj to co napisalas i zacznij plakac,placz glosno niech sie lzy leja,placz ze szczescia ze zemia nosi po sobie takie zakute paly jak Ty
ile napieprzyłeś dzieci, bo ja mając 3 musiałam rano o 4 wstawać aby być w pracy zarabiając na chleb dla nich, wracałam o 17 i prałam, gotowała, itp. do godz. 24. Cztery godziny spałam po to aby moje dzieci miały co do gęby włożyc, mnie nikt nie dał  500+ dla nich. I teraz jakbym mogła to kazdego sprzedam dla pieniędzy, rząd mnie naucyzł, że mam nie mieć litości dla innych, bo po 40 latach parcy mama odstać 1 tys. emerytury.
Trza było zostać górnikiem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Potomek tego chłopa namazał to co właśnie przeczytałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do dziś ludzie w tej wsi znają nazwisko tego chłopa i jego potomków, mimo że wyprowadził się z tej wsi a potomkowie zmienili trochę nazwisko to nic nie dało bo w pamięci nadal pozostali jako zdrajcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszystkie powstania narodowe,oprocz wielkopolskiego to głupota,która nic dobrego nie przyniosła,przeciwnie,przyczyniła się do knfiskaty majątków i wzmożenia represji!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostatnio do konfiskaty mienia i represji przyczynili się komuniści. Trwali w dobrostanie przez kilkadzesiąt lat po wojnie, a potem wymyślili "wyzwolenie", czyli okrągły stół. I znowu powtórka z rozrywki: uwłaszczyli się na cudzym, do tej pory nie przeprowadzili reprywatyzacji, kradną dalej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tytuł sugeruje, że to miejscowy chłop z Kazimierza Dolnego podkablował powstańców. Szkoda, że autor tego artykułu nie chodził na zajęcia z logiki, dziś byłoby jak znalazł, a tak nawet nie zrozumie swojego błędu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miejscowy chłop teraz maszerowałby w marszu KOD - cham z urodzenia, służalec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Do dziś ludzie w tej wsi znają nazwisko tego chłopa i jego potomków, mimo że wyprowadził się z tej wsi a potomkowie zmienili trochę nazwisko to nic nie dało bo w pamięci nadal pozostali jako zdrajcy.
Podaj  nazwisko tego donosiciela. niech inni też wiedzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Historia jaką uczą w szkole jest pełna szlachetnych czynów, ludzi bez skazy a tak naprawdę powstanie listopadowe wybuchło nie z pobudek patryjotycznych tylko buntu rozwydrzonych paniczów o czym pisał nawet sam Mickiewicz w Dziadach gdy się dobrze wczytamy. Powstanie Styczniowe miało podtekst gospodarczy (branka) gdzie szlachta obawiała się utraty darmowej siły roboczej, polskość podtrzymywała drobna szlachta, mieszczanie i chłopi. Arystokracja zawsze spadała na cztery łapy mając strategie: jeden brat wspierał powstanie drugi zaborcę, majątek zostawał w rodzinie przykład można znaleźć nie tylko w samej historii alei w literaturze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po wojnie, po zagładzie przedwojennej inteligencji wymyślono sposób na jej zastępstwo: szkoły średnie dla przodujących robotników i "studia wyższe" na Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu Leninizmu. W tą nową elitę inwestowano, zakładano dla nich specjalne sklepy, gdzie mogli zaopatrywać się w rzeczy normalne w cywilizowanym świecie, a nieistniejące dla robotników dobra
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
załóż swoją firmę, będziesz uszczęśliwiał innych i płacił solidnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Kazimierzu do tej pory nie brakuje konfidentów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdradził miejscowy chłop czyli chłop spod Słupczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...