Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pracownice stacji Orlen w Lublinie oskarżają szefa o mobbing

Utworzony przez nikolas, 22 sierpnia 2010 r. o 15:26 Powrót do artykułu
skoro jak czytamy:... Wszystko jest na taśmach monitoringu ? dodaje. .... to te panie nie mają szans....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
malone napisał:
czytam takie bzdury i nie mogę się nadziwić skąd biorą sie takie tłumoki, wszystkie stacje orlenowskie, shell, bp, statoil a także leclerec tesco - biorą pb95 cz on z .... OLRENU !!! nikt nie chrzci paliwa to juz nie te czasy, radzę zmień mechanika i auto bo widze ze masz kupę złomu.
Może i nikt nie chrzci paliwa w dzisiejszych czasach, ale jaką masz gwarancję w jakim stanie są zbiorniki na tej stacji. Nie bez kozery Orlen jakiś czas temu reklamował się jakie to niby jego paliwo spełnia normy jakości. Jeśli są stare i skorodowane zbiorniki to i chrzcić paliwa nie trzeba. Z przykładów podam "słynną" stację na Głębokiej gdzie po zatankowaniu zimą miało się prawie 100% gwarancji zamarznięcia paliwa w przewodach. Tak samo stacja w Świdniku naprzeciw os. Radość. Dużo radości to miały serwisy tam zlokalizowane gdy trzeba było przyjechać na naprawę. Obecnie na obu tych stacjach są już wymienione zbiorniki, ale czy na Mełgiewskiej także? Cały Lublin to jedna wielka wiocha, a na Mełgiewskiej to już wrony nie dolatują i psy d....i szczekają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezeli kradla to na tej podstawie powinien zwolnic dyscyplinarnie a nie trzymac zlodzieja tak czy nie? a po 2 mobbing jest wszedzie byl bedzie i jest nawet w Bac-Pol S.A.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EMATYK napisał:
Ludzie! Opanujcie się! Ten artykuł to pomówienia, bzdury... Spojrzcie na sprawę obiektywnie!!! Dlaczego słuchacie tylko jednej strony??? Owszem P. Magdalena zyskała sympayię klientów ale przede wszystkim pogaduszkami, ploteczkami... a nie prawdziwą praca. Dlaczego nikt z Was nie pomyśli o współpracownikach P. Magdaleny??? Przychodząć na zmaine po P. Magdzie na sklapie jak i na zapleczu panował bałagan!!! Pracownik potrzebował 2-3 godzin aby doprowadzić sklep i kuchnie do porządku po p. Magdzie! Niestety w każdą prace trzeba włożyć troszeczkę wysiłku i zaangażowania! Praca na stacji paliw nie polega na plotkowaniu z klientami i paleniu papierosów przed stacją, nie polega też na leżeniu z nogami zarzuconymi na biurko kierownika (z tego co mi wiadomo i co pojawiło się w komentarzach wcześniejszych) jest do udokumentowane nagraniami z monitoringu! Pani Magda zachowałaby honor gdyby odeszła z Orlenu z podniesioną głową i pogodziła się z tym, że nie była dobrą pracownicą. Badania TK także wykazały, że P. Magdalena niestety ale nie obslugiwała kientów tak jak należy... Kierownik stacji wydaje sie byc osobą miłą i sympatyczną, zawsze z uśmiechem wita klientów. Więc zanim napiszecie negujący Kierownika komentarz zastanowcie się i spojrzcie obiektywnie na tą sprawę!
po przeczytaniu tego co napisałeś pewnie Ty jesteś tym miłym i sympatycznym kierownikiem haha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie to pod latarnie moga isc pracowac jak im sie nie podoba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze : Gdybym zastał pracownika, który rozłoży swoją d..ę na moim fotelu, a swoje nogi na moim biurku, pracownik ten dostałby 5 minut na spakowanie swoich manatków. Po drugie : To pracodawca decyduje o zatrudnieniu pracownika. Jeśli panienki chcą na odwrót - proszę założyć własną firmę i wówczas robić według własnego uznania. Po trzecie : Panienki zapomniały, że do pracy przychodzi się po to, żeby pracować. Po czwarte : Pracodawca ma prawo wyboru pracownika na takiej samej zasadzie, jak pracownik ma prawo wyboru pracodawcy. Po piąte : Pyskować, to drogie panie możecie u siebie w domu, bądź we własnej firmie. Pracodawca nie jest po to, aby leczyć wasze stany depresyjne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olo napisał:
skoro jak czytamy:... Wszystko jest na taśmach monitoringu ? dodaje. .... to te panie nie mają szans....
Tylko ze te Panie z tego co widziałem i wiem mają również przeciwko Panu kierownikowi dowody odnosnie mobbingu i łamania wielu przepisów z Kodeksu Pracy nie róbcie deb***a z ludzi ktoorzy maja pojecie o prawie i o swoich prawach, trafił na Panie ktore nie pozwolily sobie na takie cos i tyle. I gdyby Pani Agnieszka miała takie przewinienia powazne czy Pani Magdalena nie wywiazywala by sie z obowiazkow pracownika stacjo Orlen nie poszlyby Panie tak daleko z tym tematem a juz przede wszystkim nie pokazały by swoich twarzy w mediach !!!!!!!!!!1 Ludzie głupi opamietajcie sie w tych wypowiedziach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracodawca napisał:
Po pierwsze : Gdybym zastał pracownika, który rozłoży swoją d..ę na moim fotelu, a swoje nogi na moim biurku, pracownik ten dostałby 5 minut na spakowanie swoich manatków. Po drugie : To pracodawca decyduje o zatrudnieniu pracownika. Jeśli panienki chcą na odwrót - proszę założyć własną firmę i wówczas robić według własnego uznania. Po trzecie : Panienki zapomniały, że do pracy przychodzi się po to, żeby pracować. Po czwarte : Pracodawca ma prawo wyboru pracownika na takiej samej zasadzie, jak pracownik ma prawo wyboru pracodawcy. Po piąte : Pyskować, to drogie panie możecie u siebie w domu, bądź we własnej firmie. Pracodawca nie jest po to, aby leczyć wasze stany depresyjne.
Widac kto to pisał hehehehe pracownik stacji mełgiewskia lub Pan Mariuszek Huszaluk hahaha Tylko ze odnosnie piatego zalozenia PRACODAWCA BEDZIE PONOSIL KONSEKWENCJE ZA TO JAK POSTAPIL I ZE STOSOWAL MOBBING !!!!!!!!!!!!!!!!! I W TAKIE SYTUACJI STAN DEPRESYJNY PRACOWNIKA JESLI JEST UDOKUMENTOWY PRZEZ PRACE I PRACODAWCE TO PAN KIEROWNIK PRACODAWCA PONIESIE ODPOWIEDZIALNOSC ZA TO !!!!!!!!!!!!1 troszke przepisów poczytajcie a pozniej sie wymadrzajcie tłumoki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opisana sprawa jest kolejnym argumentem za tym, że nie powinno się przyjmować do pracy ludzi bez rekomendacji ze strony osób zaufanych, znajomych. Przyjmowanie pracowników "z ulicy" to prosta droga do kłopotów. Można to nazwać "praca tylko po znajomości". I tak być powinno. Osoba rekomendująca, poręczająca, bierze współodpowiedzialność za swoją rekomendację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co słyszałem od ludzi ten ziomek to niezły kombinator,jako jedyna Orlen-owska stacja z Lublina podczas kontroli miała "chrzczone" paliwo,więc podejrzewam ze pogłoski z waleniem w h.ja z pracownikami tez są uzasadnione.Olać tyfusa i nie tankować tam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie litości kto te bzdury wypisuje???????????? oczywiście że to pracodawca decyduje o wyborze pracownika a pracownik decyduje o wyborze pracy ale te relacje reguluje na szczęście kodeks pracy a nie widzimisie pracodawcy!!!!!!!!!!!!!! to nie jakiś folwark panski tylko zdawałoby się znana i szanowana firma, która jednak nie interesuje się szarymi pracownikami, którzy w pocie czoła, z przyklejonym usmiechem i spiętymi pośladkami dzien w dzień pracują na wasze zyski panowie!!!!!!!!!!!!! za marne grosze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!żaden wynik tk nie odda wam całej prawdy o tym co dzieje się na stacjach orlen, zapraszam niedowiarków do zatrudnienia się na okres próbny na którąś ze stacji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do pracodawców. Tak, macie sobie prawo wybierać pracowników. Ale nie możecie łamać przy tym obowiązującego prawa (np. niepłacenie za nadgodziny, umowy o dzieło zamiast umów o pracę itp.) Tymczasem w Lublinie takie zachowania ze strony pracodawców są nagminne. Ja, gdyby mnie ktoś w ten sposób oszukał też poszłabym do sądu. I gó..no by mnie obchodziło czy znajdę później w Lublinie pracę, czy nie. Najwyżej wyjechałabym tak jak to zrobiła już większość moich znajomych. Jestem młoda, pracowita i nie boję się zmian ani ciężkiej pracy, nawet poniżej kwalifikacji. Poradzę sobie. A wy za 20-30 lat obudzicie się z ręką w nocniku bo wszystkich młodych niedługo wypłoszycie z tego miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do "ja" : Dzięki ci, dobra kobieto za spolegliwość, za troskę o nas, pracodawców. Dzięki ci za zaangażowanie i troskę, aby nasza ręka nie znalazła się w nocniku. Ale mam taką propozycję : My będziemy dbali o siebie, a ty dbaj o siebie. Natomiast w ramach twojego dobrego serca, spolegliwości, to proponuję, abyś założyła sobie firmę dla zatrudnienia tych dwóch panienek z Orlenu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to wreszcie zbudowaliśmy "feudalizm".Jest Pan i władca czyli właściciel, a po drugiej stronie poddaństwo czyli pracownicy.Chociaż nie sadziłem,że uda sie to w ciągu zaledwie 20-tu lat!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeszcze drobna prośba do gawiedzi.Pamiętajcie-"ZAWSZE CHODŹCIE DO WYBORÓW"!BO INTELIGENCJA ŻADNYM SPOSOBEM NIE CHCE!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
drogi właścicielu firmy może będziesz tak odważny i napiszesz jakiej to firmy jesteś właścicielem żeby wszyscy mogli ją ominąć szerokim łukiem i proponuję przestać uzywac takich obrażliwych słów w stosunku do dziewczyn z orlenu to świadczy tylko o twoim poziomie i braku kultury!!!!!!!!!!! ja rówmież jestem pracownikiem i jestem swiadoma że prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach to niełatwa rzecz ale rzecz jest w tym aby być człowiekiem. zatracamy człowieczeństwo i ludzkiem odruchy!!!!!!!!!! tylko ludzie słabi zastraszaja innych, chciałabym aby rządzili nami ludzie silni a nie niedojdy które dorwały się do władzy!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sama pracowałam na Orlenie 4 lata i niestety musze przyznac tym paniom racje. Takie rzeczy zdarzją się nie tylko na Mełgiewskiej - na palcach jednej ręki można wyliczyć ajentów, którzy są ludzcy dla swoich pracowników. Przez 4 lata słuchałam jak to jesteśmy nic nie warci, że na nasze miejsce jest 50 innych osób i że premii nie bedzie bo nie wyrabiamy planów. Dodatkowo to jeszcze Menadzer stacjii dorzucał swoje 5 groszy w tym temacie więc i ajent miał nieme przyzwolenie koncernu na takie zachowania wobec nas. A szczytem było płacenie podatku za bony od firmy Orlen, których żadne z nas nie otrzymało do ręki - zaginęły w drodze między naszym pracodawcą a nami (jego pracownikami) - a każdy podatek musiał odprowadzic. Nie chce wymieniać wiecej takich sytuacji, ale było ich co nie miara - a człowiek który musi zarobić na życie potrafi wiele znieść, nawet poniżenie i pomiatanie swoją osobą dlatego DZIEWCZYNY TRZYMAM ZA WAS KCIUKI!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TO CIEKAWA STACJA > CZĘSTO TAM TANKUJE I MYJĘ SAMOCHÓD I KILKA RAZY BYŁEM WŚCIEKŁY JAK MUSIAŁEM CZEKAĆ PO ODBLOKOWANIU AUTOMATU DO MYCIA (przez pracowniKA - BEŻ ŻETONÓW !!)NA CZŁOWIEKA KTÓRY MYŁ SAMOCHÓD 15/20MINUT ZA FREE!!. CIEKAWE CZY INNE STACJE TEŻ STOSUJĄ TĄ PROCEDURĘ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do właściciela firmy. Mój drogi jeżeli nie jesteś w stanie prowadzić firmy zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem to powinieneś za to zostać ukarany. Prawo wbrew temu co pewnie sobie myślisz wcale nie służy temu by je łamać. Martwię się nie o pracowników, czy pracodawców lecz o rozwój naszego regionu w ogóle. Widzę co się dookoła dzieje. Młodzi uciekają stąd gdzie pieprz rośnie. Na Lubelszczyźnie jak na razie są najniższe zarobki w Polsce więc odpływ młodych będzie się coraz bardziej zwiększał. Myślałam mój drogi o założeniu firmy i wiem że to wcale nie takie łatwe (podatki, ZUSy itp.). Na razie mnie nie stać na to by być uczciwym pracodawcą a nie chcę traktować ludzi jak bydło i zatrudniać ich na śmieciowe umowy. Dlatego właśnie trochę jeszcze z tym zaczekam. Jak mi nie wyjdzie na Lubelszczyźnie wyjadę gdzie indziej. Cóż niby mam do stracenia? Wszędzie indziej płacą więcej....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracodawca napisał:
No to panienki, zrobiłyście sobie niezłą reklamę. Portreciki są, poprzednie miejsce pracy znane, opinia pracodawcy z "Orlenu" jednoznaczna ... Czarno widzę znalezienie przez was nowego miejsca pracy. A może same spróbujecie stać się pracodawcami ? Tylko wystrzegajcie się takich pracownic, jak te dwie na zdjęciu.
No pewnie powinny zapi******* za darmo z pocałowaniem w rękę. Polska to dziki kraj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...