Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ścieżka rowerowa nie jest dla wariatów

Utworzony przez Kate, 16 maja 2014 r. o 09:23 Powrót do artykułu
Z dzieckiem strach wyjśc na scieżkę rowerową, nawet z wózkiem... Utrapieniem są również Ci rowerzyści, którzy jeżdżą po części dla pieszych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, rowerzyści to plaga ścieżek rowerowych... Podobnie jest z autami na drogach. Tak poważnie to jest jakieś prawne, wynikające z kodeksu drogowego ograniczenie prędkości dla rowerów na ścieżkach rowerowych...? Nie ? To policja może "szalone kolarzówki i górale" cmoknąć w wentyl...!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z dzieckiem strach wyjśc na scieżkę rowerową, nawet z wózkiem... Utrapieniem są również Ci rowerzyści, którzy jeżdżą po części dla pieszych
To tak na poważnie? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Największa plaga ścieżki to grupki, które jeżdżą całą szerokością ścieżki, dzieci puszczane samopas, piesi na pasie dla rowerów, podchmieleni jadący zygzakiem i wszyscy ci, którzy wykonują nagłe, niesygnalizowane manewry bez upewnienia się, że nikomu drogi nie zajadą, a po zmroku matoły bez lampek. Gdyby wszyscy jeździli gęsiego to nie miałoby znaczenia czy ktoś jedzie wolno czy szybko, bo ścieżka jest szeroka, ale niestety w czasie wycieczki trzeba sobie pogadać ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ruch na ścieżce rowerowej nad zalew w ciągu kilku lat zwiększył się 5 razy. Może trzeba ją poszeżyć i dostosować do obecnego natężenia ruchu.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba było wybudować ścieżkę na max jeden rower, jak ścieżka to ścieżka...Ścieżka o 50cm szersza i by nie było problemu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
też mnie denerwują nieodpowiedzialni rowerzysci, ale żeby z dzieckiem chcieć się pchać na ściezkę rowerową?!! Ściezka, jak sama nazwa wskazuje, nie służy do spacerów, a już tym bardziej z maluchem, tylko do jeżdżenia na rowerze!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuchajcie, na ścieżce tak jak na drodze, mamy tu odpowiedniki dziadków w kapeluszach, dresów w beemkach (z szacunkiem dla marki), grubych bab nie radzących sobie z kierownicą i innych "mośków". Piesi to inna historia, najgorsi są wiadomo psiarze ze swoimi sraczami na sznurkach albo co gorsza bez no i dresiary - tak kobiety, nie faceci, dresiary to mendy.  Dla mnie osobiście najgorsi są jednak starsi mężczyźni, którzy jadą wzdłuż tej samej trajektorii czyli środkiem. Takiemu nic nie przemówi, tylko pałka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A pro po zalewu m mam 2 pytania -1-pomosty były kupione na 1 sezon ? 2 zniknęły tabliczki zabraniające łowienia ryb z wału ? Wybory ? Tylko pytam..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest bardzo ciekawa sprawa. Jezdze po roznych sciezkach, ale tylko na tej do Zalewu spora czesc rowerzystow koniecznie chce rozwijac predkosci naddzwiekowe, na innych jada przewaznie w tempie srednim wolnym, a tutaj koniecznie musi byc wiecej niz 30.   I charakterystyczne ze sa to osoby poczatkujace, bo przewaznie  jezdza na jamniejszym biegu na niskiej kadencji.   Jakis instynkt stadny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kąpać się nie da-sinice wędkować nie wolno-zakaz Mosiru żeglować nie-brak warunków-projekt upadł brak gastronomii i wc na Marinie jakby tak jeszcze się udało zakazać jeżdżenia rowerom to projekt Mosir-UE pt.Lubelskie Morze mógłby wypalić..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest sposób na szalonych rowerzystów (za szybko jadących) -słyszałem od znajomej: patyk w szprychy -i "po zawodniku"!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z dzieckiem strach wyjśc na scieżkę rowerową, nawet z wózkiem... Utrapieniem są również Ci rowerzyści, którzy jeżdżą po części dla pieszych
ty z wózkiem na ścieżkę rowerową wychodzisz? szok :blink:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak Policja ma zaprowadzić porządek, jak sami Policjanci nie stosują się do przepisów i jadą obok siebie - blokując całą szerokość ścieżki. Dysponuję takimi zdjęciami z ubiegłego roku. I jak, mają zaprowadzić porządek, jak sami robią bałagan. Bez komentarza....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sama widziałem jak strażnicy miejscy przejeżdżają przez przejście na Nadbystrzyckiej (na dole, niedaleko Lidla), nie schodzą z rowerów, taki przykład dają?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlatego ja w drodze nad zalew zawsze skręcam na stary gaj, tam jest bezpieczniej jadąc nawet 30km/h. Najbardziej sie zawsze boje przejeżdzając obok matek z dziećmi, często jest tak że dziecko akurat na chwile przed jego wyminięciem postanawia wyskakiwać przed koła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rolkarze to jedna z najwiekszych porażek. Jeżdżą nie po tej części ścieżki co mają i do tego potrafią się "pruć" co kiedyś dla jednego pana na butach z kółkami skończyło się szybkim nokautem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
plagą są też rowerzyści jeżdżący parami i trójkami, rodziny z małymi dziećmi rozciągnięte na całej szerokości drogi dla rowerów, panie które spotkawszy znajomą na ścieżce postanowiły się na niej zatrzymać by pogadać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem co znaczy, za szybko. Jeśli śxieżka rowerowa biegnie wzgłuż ulicy to dozwolona na niej jest prędkość taka jak na ulicy, więc zazwyczaj 50, albo 70 km/h.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sama widziałem jak strażnicy miejscy przejeżdżają przez przejście na Nadbystrzyckiej (na dole, niedaleko Lidla), nie schodzą z rowerów, taki przykład dają?
 
sama widziałem jak strażnicy miejscy przejeżdżają przez przejście na Nadbystrzyckiej (na dole, niedaleko Lidla), nie schodzą z rowerów, taki przykład dają?
Akurat tam jest ścieżka rowerowa przez ulicę, więc nie trzeba schodzić z roweru.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...