Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Śmiecie coraz bardziej polityczne. Dyskusja na temat opłat

Utworzony przez blokers, 20 lutego 2013 r. o 19:53 Powrót do artykułu
Czy radni PO którzy chcą obniżenia opłat za wywóz śmieci TYLKO w domkach jednorodzinnych sami mieszkają w takich domkach. Czy nie działają WYŁACZNIE dla własnej korzyści, czyli robią w bambuko wiekszość mieszkańców którzy ich wybrali a mieszkają w blokach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
----------------------------------------ZAWSZE 100% ZA "PIS" !------------------------------------------------------- Na ugrupowanie patriotyczne "PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ" (PIS) można obstawiać w "ciemno" ! . Na tym Ugrupowaniu NIGDY POLACY I LUBLINIANIE SIĘ NIE ZAWIODĄ !. Nigdy jeszcze w Ratuszu nie zawiedli ZAWSZE GŁOSUJĄ W INTERESIE MIESZKAŃCÓW LUBLINA !. LUBLINOWI potrzebny jeszcze tylko młody oddany sercem i duszą Swemu miastu Lublinowi PREZYDENT LUBLINA ... SYLWESTER TUŁAJEW i Lublin wreszcie odżyje od tych "spółkowych mafii" i kombinatorów bizne smenów nastawionych tylko na miliony z budżetu i... DOTACJI "UE" !. Radni z "Platformy Oszust ów" (PO) zaczęli "pokazowy kabarecik" ale Radni "PIS-u" i tak Ich "przebili" to znaczy wyliczyli prawi dłowe naliczania bez zbytniego obciążenia Mieszkańców . DZIĘKUJEMY "PIS-owi" ! .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkańcy domków jednorodzinnych piszcie na BOM i prostestujcie, ja takiego maila wysłałam, bo stawki są skandaliczne! płącę teraz około 40 zł w tym :2x pojemnik i 2 x sucha frakcja wywożone oddzielnie! i mam uwierzyć w 30% podwyżkę że to kwestia ekologii???? Wolne żarty !! czasami pojemnik na śmieci jest zapełniony w 20%, ostatnio wwaliłam do niego papier i szkło z suchej frakcji która miała być wywieziona w innym terminie, żeby kosz był pełny. Poza tym na jakiej podstawie UM ma weryfikować liczbę mieszkańców?? u mnie meldunek ma 6 osób, faktycznie MIESZKA - 2 osoby. u sąsiada meldunek ma 2 osoby, faktycznie MIESZKA .......8 studentów . farsa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No widzicie jakie rządzenie jest trudne!. Nawet takiej sprawy jak wywóz śmieci nie są w stanie ustalić. Nie mówiąc o takich sprawach jak ogródki działkowe które niejednokrotnie posiadają doskonałą lokalizację inwestycyjną lub podatek katastralny. To drugie, dla nie zorientowanych, chodzi o to że w tej chwili za działkę na peryferiach miasta płacisz podatek taki sam jak w centrum a powinien być w jakiś sposób gradowany. Stawiam skrzynkę wódki za rozwikłanie tej niesprawiedliwości. A wracając do śmieci każdy obywatel miasta mniej więcej produkuje tyle samo śmieci i powinien za wywóz płacić tyle samo co inni tak jak wspomniany podatek. A tłumaczenie że tam jest ciut dalej a tu bliżej że tam są większe pojemniki a tu mniejsze to naprawdę nie ma znaczenia. Firma sprzątająca aż tak skrupulatnie nie będzie tego rozliczała a i tak będzie miała robotę i dochody-pewne bo od "Miasta". Problemem będzie, jak "miasto" wyegzekwuje czy ktoś płaci czy nie bo jak wszystkim wiadomo nie ma obowiązku meldunkowego i jak do tej pory w tej dżungli "poje ..,... go" prawa to "władza" już sama się zamotała. Ale podobno w mętnej wodzie najlepiej grube ryby się czują i coś mi tu pasuje nie tylko na lokalną władzę ale "władzę" ogólnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A. napisał:
mieszkańcy domków jednorodzinnych piszcie na BOM i prostestujcie, ja takiego maila wysłałam, bo stawki są skandaliczne! płącę teraz około 40 zł w tym :2x pojemnik i 2 x sucha frakcja wywożone oddzielnie! i mam uwierzyć w 30% podwyżkę że to kwestia ekologii???? Wolne żarty !! czasami pojemnik na śmieci jest zapełniony w 20%, ostatnio wwaliłam do niego papier i szkło z suchej frakcji która miała być wywieziona w innym terminie, żeby kosz był pełny. Poza tym na jakiej podstawie UM ma weryfikować liczbę mieszkańców?? u mnie meldunek ma 6 osób, faktycznie MIESZKA - 2 osoby. u sąsiada meldunek ma 2 osoby, faktycznie MIESZKA .......8 studentów . farsa!
Stary a może studenci nie produkują śmieci?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stawki za śmieci od lipca 2013 roku w Zamościu będą najwyższe spośród miast podobnej wielkości w Lubelskiem: Od osoby, miesięcznie: Chełm niesegregowane 16 zł, segregowane 11 zł Puławy niesegregowane 13 zł, segregowane 9, 50 zł Biała Podlaska niesegregowane 8 zł, segregowane 5 zł Zamość niesegregowane 18 zł, segregowane 11, 80 zł, 10,80 zł (spółdzielnie, wspólnoty) info z bip tych miast. Ręce opadają!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego znika najbardziej sprawiedliwy koszt wywozu śmieci, a mianowicie od osoby? Przecież 3 osoby w mieszkanie będą płacić tyle samo co sześć osób, mimo, że wytworzą dwa razy mniej odpadów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tylu mamy wyuczanych magistrów a tępaki że nawet głupich śmieci nie umieją wyliczyć od osoby, mam 3 osobową rodzinę i nie mam zamiaru płacić tyle jak 4 i więcej osobowa rodzina, jak ktoś napieprzył dzieci to niech płaci, o mnie się nikt nie martwi za co żyję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Napiszcie prawde ze sa zbierane podpisy w lublinie o referendum odwolujace prezydenta lublina -mamy juz 27654podpisy-doigral sie ten dran co zadluzyl miasto prawie do 1 miljarda,podwyzszyl za uzytkowanie wieczyste 300%,podatki o 120%.Jak dlugo taka zaraza moze sie szezyc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja myślałem że ilość śmieci zależy od dochodu.Mam dochód kupuję i mam śmieci,nie mam dochodu nie mam śmieci.I co z tego że w pięcio osobowej rodzinie pracuje jedna osoba,a w drugiej pięcio osobowej rodzinie pracuje dwie osoby.Czy naprawdę trzeba być profesorem żeby pokazac która rodzina wyprodukuje więcej śmieci.Myślę że tu chodzi o przełożenie obciążeń z ludzi bogatych na biednych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeżeli wywóz śmieci wzrośnie ponad 100 procent bo wszystko na to wskazuje to ja na pana Panie prezydencie Krzysztofie żuk w najbliższych wyborach prezydenckich naszego miasta nie zagłosuję a ostatnio głosowałam. najwięcej za wywóz śmieci mają płacić najbiedniesi a najmniej bogaci. Wyzucając tyle samo śmieci co zawsze mam płacić jakbym ich wyrzucała 4-krotnie więcej! To tak samo jakby z Zakładu energetycznego przyszedł rachunek za energię a musiałabym bym zapłacić za nią o wiele więcej niż zurzyłam jej w rzeczywistości.Oszczędności dla dziury budżetowej miasta to niech Pan szuka gdzie indziej bo wyborców pan przez to dużo straci i ludzie szybko zapomna o pana zasługach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pierwszy raz popieram PIS, stawki zbliżone do realnych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy mieszkańcy Lublina Wasz prezydent jako mieszkaniec Swidnika powinien wiedzieć że w Świdniku 11zł.od osoby śmieci segregowane i 14zł.nie segregowane.Ile jeszczeta kołomyja będzie trwać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ręce opadają panie prezydencie Krzysztofie Żuk co pan wyprawia.Pan sobie strzela samobuja w najbiższych wyborach prezydenckich.PiS się cieszy.Pan ma wypchany portfel więc pan głodnego nie zrozumie.Ile wynoszą opłaty za wywóz śmieci od lipca 2013 roku w pozostałych największych miastach lubelszczyzny a ile w Lublinie.przecież nasz rejon jest biedny a bogatych jest niewiele wię kto na pana będzie głosował?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Mafia!", "Wynocha!" - krzyczeli demonstranci zgromadzeni we wtorek w centrum Sofii i innych dużych miast. Dwie osoby podpaliły się w ramach protestu. 30-latek z Ruse zmarł na miejscu, ciężko poparzony 36-latek z Warny trafił do szpitala. Protestowano w sumie w kilkudziesięciu miastach, gdzie demonstrujący blokowali ulice, niszczyli portrety premiera i ministrów. Iskrą, która wywołała gwałtowne protesty, jakie od dwóch tygodni przetaczają się przez kraj, były wyjątkowo duże rachunki za prąd, jakie Bułgarzy dostali w grudniu. Ceny energii wzrosły o kilkanaście procent już latem ubiegłego roku, jednak dopiero w zimie Bułgarzy boleśnie odczuli efekty podwyżki. --- Dzisiaj to jest w środę 20 lutego Premier Bojko Borysow podał swój rząd do dymisji... --- Bułgaria jest najbiedniejszym krajem Unii Europejskiej, a jej mieszkańcy mają powyżej uszu bezrobocia, niskich zarobków, wysokiej przestępczości i legendarnej już korupcji. --- Przedsiębiorstwa dystrybucji energii elektrycznej w Bułgarii zostały sprywatyzowane w 2004 r. Większościowe udziały w zakładach w zachodniej części kraju, w tym w Sofii, nabyła CEZ, w Płowdiwie i południowej Bułgarii - austriacka EWN. Zakłady w regionie Warny i w północno-wschodniej części Bułgarii kupiła niemiecka E.ON, która w minionym roku odsprzedała je czeskiej spółce Energo-Pro. Rząd Borysowa wystawił na sprzedaż na giełdzie mniejszościowe udziały należące do skarbu państwa. --- Oto cudowne działanie "niewidzialnej ręki rynku" w sektorze powszechnych usług z rodzaju naturalnego monopolu publicznego... Chcecie płacić więcej za śmieci zagranicznym koncernom? Dobrze - ale najpierw musimy pozbyć się gminnych przedsiębiorstw aby radni nie wymuszali na nich usługi na zasadach non-profit...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O rany, jakie "napieprzył"? Pomijam patologie społeczne, które będziemy utrzymywać do końca ich życia, ale każde normalne dziecko będzie pomagało Twojemu jedynaczkowi w utrzymaniu emerytów. Nie mów, że te dzieci są "napieprzone". Ja mam dwoje, drugiego nie "napieprzyłam". Dzięki mojemu drugiemu, Twojemu będzie troszkę łatwiej w przyszłości. Z drugiej strony rozumiem, że mając czteroosobową rodzinę produkuję więcej odpadów i nie zamierzam protestować z opłacaniem ich utylizacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak pan Krzysztof Żuk jest ze świdnika i płaci tak mało to wiadomo dlaczego ma nas lublinian w nosie i rząda opłat z księżyca. Ja na niego nie zagłosuję bo nie jest z naszego miasta i nas nie rozumie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POWINNO BYĆ "ŚMIECI" A NIE ŚMIECIE. CZY WY SIĘ KIEDYS NAUCZYCIE PISAĆ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Propozycja Po jest fajna obniżają sobie bo mieszkają w domkach jednorodzinnych a ludzi z bloków maja w nosie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Smieci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...