Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2013 r.
18:07
Edytuj ten wpis

Śmiecie coraz bardziej polityczne. Dyskusja na temat opłat

0 30 A A
Nowy system odbioru odpadów w całym kraju wejdzie w życie w lipcu. (Archiwum)
Nowy system odbioru odpadów w całym kraju wejdzie w życie w lipcu. (Archiwum)

Prezydent jest gotów przychylić się do propozycji części radnych PO i obniżyć stawki. Ale mieszkańcom domków jednorodzinnych. PiS domaga się cen jeszcze niższych. Dla wszystkich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsze stawki za wywóz odpadów Rada Miasta uchwaliła w grudniu, bo ustawa nakazywała samorządom przyjąć je do końca 2012 r. Opłata miała być równa dla wszystkich i liczona od gospodarstwa – 32 zł za śmiecie segregowane i 44 za niesegregowane. Magistrat przekonywał, że chętnie wymyśliłby mechanizm mieszany, ale nie pozwala na to ustawa.

Tę parlament ostatecznie zmienił. A Ratusz wrócił do lubelskiej uchwały. 28 lutego radni mają unieważnić starą i przyjąć nową.

W poniedziałek nowe propozycje stawek przedstawił prezydent Krzysztof Żuk. Zostały zróżnicowane. W porównaniu z grudniową uchwałą mniej zapłacą osoby mieszkające w blokach – samotnie lub we dwoje. Wyższe opłaty miały za to czekać większe rodziny z bloków oraz mieszkańców domów jednorodzinnych.

Ich wysokością oburzyli się zwłaszcza ci ostatni. – Mieszkam w domu jednorodzinnym z żoną – mówi nam Czytelnik z ul. Jaśminowej. – Mamy jeden pojemnik, który jest opróżniany dwa razy w miesiącu. Płacimy 34 zł miesięcznie. Teraz mamy płacić 55 zł. Za co? Przecież to samo MPO będzie od nas odbierało tyle samo śmieci.

Na mieszkańców domków uwagę zwróciło też siedmiu (z czternastu) radnych z klubu PO. Wczoraj przestawili swoją propozycję stawek – niższych dla mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy żyją w nich samotnie lub we dwoje.

– Znaczna podwyżka cen za wywóz śmieci w tej grupie mieszkańców jest szczególnie dotkliwa z uwagi na to, że są to osoby starsze, często samotne, utrzymujące się z renty lub emerytury. Najczęściej prowadzą skromne gospodarstwo domowe i nie wytwarzają dużej ilości śmieci – podkreśla radny Jarosław Pakuła (PO).

Wstępnie Żuk przychylił się też do cen zaproponowanych przez radnych PO. I wszystko wskazuje na to, że taki wariant zaproponuje za tydzień do głosowania. – Prezydent podziela stanowisko, że trzeba zróżnicować stawki dla zabudowy jednorodzinnej – mówi Beata Krzyżanowska, rzeczniczka Ratusza.

– Radni w sposób nieuprawniony uprzywilejowali jedną grupę mieszkańców. I to akurat najbardziej zamożną. Skoro prezydent to poparł, zrobił to samo. To niesprawiedliwe społecznie – mówi radny PO Stanisław Podgórski o pomyśle swoich klubowych kolegów. – Jeżeli obniżamy stawki, to wszystkim grupom proporcjonalnie. Ale na podstawie rzetelnych analiz.

Swoje propozycje stawek przedstawili też wczoraj radni z klubu PiS. – Nasze są ekonomicznie uzasadnione – mają związek z obecnymi opłatami ponoszonymi przez mieszkańców – przekonuje przewodniczący klubu PiS Sylwester Tułajew.

– Wynikająca z ustawy zmiana zasad naliczania nie może być pretekstem do tak drastycznych podwyżek. Nie zmieni się bowiem w żaden sposób techniczna strona obsługi, ani wynikające z tego koszty odbioru śmieci, segregacji, transportu oraz unieszkodliwienia odpadów. Jedynie uzasadnienie, jakie można wskazać, to prawdopodobny duży wzrost zatrudnienia w Urzędzie Miasta – dodaje Tułajew, komentując propozycję prezydenta.

Nowy system odbioru odpadów w całym kraju wejdzie w życie w lipcu.
Stara propozycja prezydenta
mieszkania w bloku
• 1-osobowe – 13 zł (segregowane), 18 zł (niesegregowane) • 2-osobowe – 26 zł (s), 36 zł (ns) • 3-osobowe lub więcej – 40 zł (s), 55 zł (ns)
domy jednorodzinne
• 1-osobowe – 40 zł (s), 55 zł (ns) • 2-osobowe lub więcej – 55 zł (s), 76 zł (ns)

Propozycja części PO
(do której teraz przychyla się prezydent)
mieszkania w bloku
• 1-osobowe – 13 zł (segregowane), 18 zł (niesegregowane) • 2-osobowe – 26 zł (s), 36 zł (ns)• 3-osobowe lub więcej – 40 zł (s), 55 zł (ns)
domy jednorodzinne
• 1-osobowe – 30 zł (s) • 2-osobowe – 40 zł (ns) • 3-osobowe lub więcej – 55 zł (s)
(stawki za niesegregowane dopiero do ustalenia)

Propozycja PiS
mieszkania w bloku
• 1-osobowe – 7 zł (segregowane), 9 zł (niesegregowane) • 2-osobowe – 14 zł (s), 18 zł (ns) • 3-osobowe lub więcej – 22 zł (s), 29 zł (ns)
domy jednorodzinne
• 1-osobowe – 22 zł (s), 29 zł (ns) • 2-osobowe lub więcej – 32 zł (s), 42 zł (ns)

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 lutego 2013 o 15:31
0
[quote name='Elwira' timestamp='1361394580' post='736561']
O rany, jakie "napieprzył"? Pomijam patologie społeczne, które będziemy utrzymywać do końca ich życia, ale każde normalne dziecko będzie pomagało Twojemu jedynaczkowi w utrzymaniu emerytów. Nie mów, że te dzieci są "napieprzone". Ja mam dwoje, drugiego nie "napieprzyłam". Dzięki mojemu drugiemu, Twojemu będzie troszkę łatwiej w przyszłości. Z drugiej strony rozumiem, że mając czteroosobową rodzinę produkuję więcej odpadów i nie zamierzam protestować z opłacaniem ich utylizacji.
[/quote]

O rany, nie stać na głupie śmieci i napieprzyła dzieci i czeka na darmochę, idiotów do utrzymywania twoich dzieci szukasz, trzeba było myśleć w łóżku. A co do emerytury to weź sie babo stuknij w głowę powiedz to tym co są już z granicą z powodu braku pracy, oni też mieli pracować na emerytów, i co, gdyby siedzieli to bezrobocie dosięgłoby 50 %, także po cholerę produkować kolejnych bezrobotnych, chcesz abyśmy żyli jak w afryce. Tażke do łóżka zabiera się także głowę a nie tylko samą dupę.
[quote name='Elwira' timestamp='1361394580' post='736561']
O rany, jakie "napieprzył"? Pomijam patologie społeczne, które będziemy utrzymywać do końca ich życia, ale każde normalne dziecko będzie pomagało Twojemu jedynaczkowi w utrzymaniu emerytów. Nie mów, że te dzieci są "napieprzone". Ja mam dwoje, drugiego nie "napieprzyłam". Dzięki mojemu drugiemu, Twojemu będzie troszkę łatwiej w przyszłości. Z drugiej strony rozumiem, że mając czteroosobową rodzinę produkuję więcej odpadów i ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2013 o 15:27
0
[quote name='znający życie' timestamp='1361392142' post='736532']
A ja myślałem że ilość śmieci zależy od dochodu.Mam dochód kupuję i mam śmieci,nie mam dochodu nie mam śmieci.I co z tego że w pięcio osobowej rodzinie pracuje jedna osoba,a w drugiej pięcio osobowej rodzinie pracuje dwie osoby.Czy naprawdę trzeba być profesorem żeby pokazac która rodzina wyprodukuje więcej śmieci.Myślę że tu chodzi o przełożenie obciążeń z ludzi bogatych na biednych.
[/quote]

tale pleciesz głupoty, tylko, ze ta 5-osobowa rodzina dostanie z opieki społecznej za darmoooooooo dużo więcej jak nie jedna osoba pracująca. A,że 5 osobowa rodzina naprodukowała sobie dzieci to kogo to obchodzi, się nie robi jak nie stać
[quote name='znający życie' timestamp='1361392142' post='736532']
A ja myślałem że ilość śmieci zależy od dochodu.Mam dochód kupuję i mam śmieci,nie mam dochodu nie mam śmieci.I co z tego że w pięcio osobowej rodzinie pracuje jedna osoba,a w drugiej pięcio osobowej rodzinie pracuje dwie osoby.Czy naprawdę trzeba być profesorem żeby pokazac która rodzina wyprodukuje więcej śmieci.Myślę że tu chodzi o przełożenie obciążeń z ludzi bogatych na biednych.
[/quote]

tale pleciesz głupoty, tylko, ze ta... rozwiń
Avatar
Czarna Wiazja / 21 lutego 2013 o 14:29
0
[size=5]„Najpierw będzie dumping cenowy, potem bankructwa spółek komunalnych, przejęcie ich majątku za grosze, a na końcu podwyżki opłat za śmieci”. Tak burmistrz podwarszawskich Ząbek kreśli czarny scenariusz, którego beneficjantem mają być zagraniczne firmy (patrz w google.pl na hasło „[url="http://samorzady.pb.pl/2841449,8131,czarna-wizja-smieciowa"]czarna wizja śmieciowa[/url]”). Tak więc o szwedzkim modelu wykonywania usług komunalnych na zasadzie zbliżonej do non-profit - już można zapomnieć tak jak i o innych unijnych standardach zarządzania i finansowania w polskiej gospodarce odpadami komunalnymi (patrz w google.pl hasło ”[url="http://samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=redakcyjne.srodowisko&dep=114346&data=&_CheckSum=1976001626"]tak to robią Szwedzi z odpadami[/url]”… ----- Przedsiębiorcy raczej niepolscy przy pomocy lodziarskiej ustawy śmieciowej przejmują polskie odpady - a wkrótce będą też "konsolidować" (czytać kupować) wodociągi bo mają dość nie [url="http://www.portalsamorzadowy.pl/rozmowa-tygodnia/ppp-bot-oraz-prywatyzacja-to-rozwiazania-dla-polskich-wodociagow,32834.html#comment"]przynoszącej zysków wody w Polsce - czytać tutaj[/url]... ---- Scenariusz lodziarskich interesów „jak tralala” ruszył pewnie pod nadzorem służb specjalnych aby ustalenia z "Pędzącego Królika" były gładko realizowane – czytać tutaj... Zostaniemy wkrótce goli i bosi – patrz w google.pl hasło „[url="http://www.rp.pl/artykul/123507.html"]Rozbiór jedyną szansą dla Polski[/url]”. Tak więc po 22 latach od odzyskania suwerenności - zamiast implementacji unijnych reguł do polskiej gospodarki odpadami komunalnymi - mamy ustawę wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom chcącym kręcić śmieciowe lody a kryjący aferę urzędnicy sami już gubią się w swoich matactwach – patrz w google.pl hasło: „[url="http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/resort-gubi-sie-w-argumentach-na-temat-przetargow-smieciowych,42629.html"]resort gubi się w argumentach”… czytać tutaj[/url][color=#303030][font=Tahoma, sans-serif] ... [/font][/color]Być może wszystko to wskazuje na bułgarski scenariusz -[url="http://wpolityce.pl/wydarzenia/47370-prywatyzacja-energetyki-doprowadzila-w-bulgarii-do-rozpaczy-i-masowych-protestow"]czytać tutaj[/url]...[/size]
[size=5]„Najpierw będzie dumping cenowy, potem bankructwa spółek komunalnych, przejęcie ich majątku za grosze, a na końcu podwyżki opłat za śmieci”. Tak burmistrz podwarszawskich Ząbek kreśli czarny scenariusz, którego beneficjantem mają być zagraniczne firmy (patrz w google.pl na hasło „[url="http://samorzady.pb.pl/2841449,8131,czarna-wizja-smieciowa"]czarna wizja śmieciowa[/url]”). Tak więc o szwedzkim modelu wykonywania usług komunalnych na zasadzie zbliżonej do non-profit - już można zapomnieć tak jak i o innych unijnych standard... rozwiń
Avatar
... / 21 lutego 2013 o 13:29
0
ale o co ci chodzi?...
Avatar
Gość / 21 lutego 2013 o 12:33
0
PIS to chyba upadł na głowę, a wy (co poniektórzy) się zastanówcie zanim bredzicie o uprzywilejowaniu mieszkańców domków przez PO.
Mieszkam w domku, 4 osoby, teraz płacę 43 złote. Według propozycji PIS zapłacę mniej!!!
Nie mówię że to źle ale po co ściemniać?
Avatar
c / 21 lutego 2013 o 09:42
0
nic nie obniżyli tylko przesunęli z jednych na drugich... ciekawe czy jakby policzyć rodziny wieloosobowe i dwuosobowe to nie okaże się ze wpływy wręcz wzrosną...
Avatar
matka / 21 lutego 2013 o 09:11
0
To jest polityka prorodzinna: Róbcie dzieci i płaćcie więcej w bloku ???? To ja nie zgłaszam mojego dziecka do spółdzielni i drugiego też nie zgłosze.
Avatar
Iga / 21 lutego 2013 o 08:27
0
Zaproponowane ostatnio przez Prezydenta stawki wywozu śmieci są także zdecydowanie za wysokie (w porówmaniu do obecnie uiszczanych), zgadzam się, że jest to zwykły drenaż kieszeni mieszkańców i okazja żeby podreperować finanse gminy i utworzyć dla SWOICH nowe miejsca pracy. Popieram wniosek PIS
Avatar
mieszkaniec rur / 21 lutego 2013 o 07:57
0
ja -mieszkańiec Lublina JESTEM GOTÓW przychylić się do propozycji ZMIANY prezydenta miasta Lublina.
Opłata ma być UCCCIWIE wyliczona a nie wydumana przez nadętego urzędasa
Avatar
sno / 21 lutego 2013 o 06:36
0
[quote name='Elwira' timestamp='1361394580' post='736561']
O rany, jakie "napieprzył"? Pomijam patologie społeczne, które będziemy utrzymywać do końca ich życia, ale każde normalne dziecko będzie pomagało Twojemu jedynaczkowi w utrzymaniu emerytów. Nie mów, że te dzieci są "napieprzone". Ja mam dwoje, drugiego nie "napieprzyłam". Dzięki mojemu drugiemu, Twojemu będzie troszkę łatwiej w przyszłości. Z drugiej strony rozumiem, że mając czteroosobową rodzinę produkuję więcej odpadów i nie zamierzam protestować z opłacaniem ich utylizacji.
[/quote]

Kolega miał chyba na myśli patologie co to piją, kradną i żyją z zasiłków z pokolenia na pokolenie (bo pracować się nie opłaca) a nie normalne duże rodziny. Myślenie nie boli ;-)
[quote name='Elwira' timestamp='1361394580' post='736561']
O rany, jakie "napieprzył"? Pomijam patologie społeczne, które będziemy utrzymywać do końca ich życia, ale każde normalne dziecko będzie pomagało Twojemu jedynaczkowi w utrzymaniu emerytów. Nie mów, że te dzieci są "napieprzone". Ja mam dwoje, drugiego nie "napieprzyłam". Dzięki mojemu drugiemu, Twojemu będzie troszkę łatwiej w przyszłości. Z drugiej strony rozumiem, że mając czteroosobową rodzinę produkuję więcej odpadów i ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2013 o 15:31
0
[quote name='Elwira' timestamp='1361394580' post='736561']
O rany, jakie "napieprzył"? Pomijam patologie społeczne, które będziemy utrzymywać do końca ich życia, ale każde normalne dziecko będzie pomagało Twojemu jedynaczkowi w utrzymaniu emerytów. Nie mów, że te dzieci są "napieprzone". Ja mam dwoje, drugiego nie "napieprzyłam". Dzięki mojemu drugiemu, Twojemu będzie troszkę łatwiej w przyszłości. Z drugiej strony rozumiem, że mając czteroosobową rodzinę produkuję więcej odpadów i nie zamierzam protestować z opłacaniem ich utylizacji.
[/quote]

O rany, nie stać na głupie śmieci i napieprzyła dzieci i czeka na darmochę, idiotów do utrzymywania twoich dzieci szukasz, trzeba było myśleć w łóżku. A co do emerytury to weź sie babo stuknij w głowę powiedz to tym co są już z granicą z powodu braku pracy, oni też mieli pracować na emerytów, i co, gdyby siedzieli to bezrobocie dosięgłoby 50 %, także po cholerę produkować kolejnych bezrobotnych, chcesz abyśmy żyli jak w afryce. Tażke do łóżka zabiera się także głowę a nie tylko samą dupę.
[quote name='Elwira' timestamp='1361394580' post='736561']
O rany, jakie "napieprzył"? Pomijam patologie społeczne, które będziemy utrzymywać do końca ich życia, ale każde normalne dziecko będzie pomagało Twojemu jedynaczkowi w utrzymaniu emerytów. Nie mów, że te dzieci są "napieprzone". Ja mam dwoje, drugiego nie "napieprzyłam". Dzięki mojemu drugiemu, Twojemu będzie troszkę łatwiej w przyszłości. Z drugiej strony rozumiem, że mając czteroosobową rodzinę produkuję więcej odpadów i ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2013 o 15:27
0
[quote name='znający życie' timestamp='1361392142' post='736532']
A ja myślałem że ilość śmieci zależy od dochodu.Mam dochód kupuję i mam śmieci,nie mam dochodu nie mam śmieci.I co z tego że w pięcio osobowej rodzinie pracuje jedna osoba,a w drugiej pięcio osobowej rodzinie pracuje dwie osoby.Czy naprawdę trzeba być profesorem żeby pokazac która rodzina wyprodukuje więcej śmieci.Myślę że tu chodzi o przełożenie obciążeń z ludzi bogatych na biednych.
[/quote]

tale pleciesz głupoty, tylko, ze ta 5-osobowa rodzina dostanie z opieki społecznej za darmoooooooo dużo więcej jak nie jedna osoba pracująca. A,że 5 osobowa rodzina naprodukowała sobie dzieci to kogo to obchodzi, się nie robi jak nie stać
[quote name='znający życie' timestamp='1361392142' post='736532']
A ja myślałem że ilość śmieci zależy od dochodu.Mam dochód kupuję i mam śmieci,nie mam dochodu nie mam śmieci.I co z tego że w pięcio osobowej rodzinie pracuje jedna osoba,a w drugiej pięcio osobowej rodzinie pracuje dwie osoby.Czy naprawdę trzeba być profesorem żeby pokazac która rodzina wyprodukuje więcej śmieci.Myślę że tu chodzi o przełożenie obciążeń z ludzi bogatych na biednych.
[/quote]

tale pleciesz głupoty, tylko, ze ta... rozwiń
Avatar
Czarna Wiazja / 21 lutego 2013 o 14:29
0
[size=5]„Najpierw będzie dumping cenowy, potem bankructwa spółek komunalnych, przejęcie ich majątku za grosze, a na końcu podwyżki opłat za śmieci”. Tak burmistrz podwarszawskich Ząbek kreśli czarny scenariusz, którego beneficjantem mają być zagraniczne firmy (patrz w google.pl na hasło „[url="http://samorzady.pb.pl/2841449,8131,czarna-wizja-smieciowa"]czarna wizja śmieciowa[/url]”). Tak więc o szwedzkim modelu wykonywania usług komunalnych na zasadzie zbliżonej do non-profit - już można zapomnieć tak jak i o innych unijnych standardach zarządzania i finansowania w polskiej gospodarce odpadami komunalnymi (patrz w google.pl hasło ”[url="http://samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=redakcyjne.srodowisko&dep=114346&data=&_CheckSum=1976001626"]tak to robią Szwedzi z odpadami[/url]”… ----- Przedsiębiorcy raczej niepolscy przy pomocy lodziarskiej ustawy śmieciowej przejmują polskie odpady - a wkrótce będą też "konsolidować" (czytać kupować) wodociągi bo mają dość nie [url="http://www.portalsamorzadowy.pl/rozmowa-tygodnia/ppp-bot-oraz-prywatyzacja-to-rozwiazania-dla-polskich-wodociagow,32834.html#comment"]przynoszącej zysków wody w Polsce - czytać tutaj[/url]... ---- Scenariusz lodziarskich interesów „jak tralala” ruszył pewnie pod nadzorem służb specjalnych aby ustalenia z "Pędzącego Królika" były gładko realizowane – czytać tutaj... Zostaniemy wkrótce goli i bosi – patrz w google.pl hasło „[url="http://www.rp.pl/artykul/123507.html"]Rozbiór jedyną szansą dla Polski[/url]”. Tak więc po 22 latach od odzyskania suwerenności - zamiast implementacji unijnych reguł do polskiej gospodarki odpadami komunalnymi - mamy ustawę wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom chcącym kręcić śmieciowe lody a kryjący aferę urzędnicy sami już gubią się w swoich matactwach – patrz w google.pl hasło: „[url="http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/resort-gubi-sie-w-argumentach-na-temat-przetargow-smieciowych,42629.html"]resort gubi się w argumentach”… czytać tutaj[/url][color=#303030][font=Tahoma, sans-serif] ... [/font][/color]Być może wszystko to wskazuje na bułgarski scenariusz -[url="http://wpolityce.pl/wydarzenia/47370-prywatyzacja-energetyki-doprowadzila-w-bulgarii-do-rozpaczy-i-masowych-protestow"]czytać tutaj[/url]...[/size]
[size=5]„Najpierw będzie dumping cenowy, potem bankructwa spółek komunalnych, przejęcie ich majątku za grosze, a na końcu podwyżki opłat za śmieci”. Tak burmistrz podwarszawskich Ząbek kreśli czarny scenariusz, którego beneficjantem mają być zagraniczne firmy (patrz w google.pl na hasło „[url="http://samorzady.pb.pl/2841449,8131,czarna-wizja-smieciowa"]czarna wizja śmieciowa[/url]”). Tak więc o szwedzkim modelu wykonywania usług komunalnych na zasadzie zbliżonej do non-profit - już można zapomnieć tak jak i o innych unijnych standard... rozwiń
Avatar
... / 21 lutego 2013 o 13:29
0
ale o co ci chodzi?...
Avatar
Gość / 21 lutego 2013 o 12:33
0
PIS to chyba upadł na głowę, a wy (co poniektórzy) się zastanówcie zanim bredzicie o uprzywilejowaniu mieszkańców domków przez PO.
Mieszkam w domku, 4 osoby, teraz płacę 43 złote. Według propozycji PIS zapłacę mniej!!!
Nie mówię że to źle ale po co ściemniać?
Avatar
c / 21 lutego 2013 o 09:42
0
nic nie obniżyli tylko przesunęli z jednych na drugich... ciekawe czy jakby policzyć rodziny wieloosobowe i dwuosobowe to nie okaże się ze wpływy wręcz wzrosną...
Avatar
matka / 21 lutego 2013 o 09:11
0
To jest polityka prorodzinna: Róbcie dzieci i płaćcie więcej w bloku ???? To ja nie zgłaszam mojego dziecka do spółdzielni i drugiego też nie zgłosze.
Avatar
Iga / 21 lutego 2013 o 08:27
0
Zaproponowane ostatnio przez Prezydenta stawki wywozu śmieci są także zdecydowanie za wysokie (w porówmaniu do obecnie uiszczanych), zgadzam się, że jest to zwykły drenaż kieszeni mieszkańców i okazja żeby podreperować finanse gminy i utworzyć dla SWOICH nowe miejsca pracy. Popieram wniosek PIS
Avatar
mieszkaniec rur / 21 lutego 2013 o 07:57
0
ja -mieszkańiec Lublina JESTEM GOTÓW przychylić się do propozycji ZMIANY prezydenta miasta Lublina.
Opłata ma być UCCCIWIE wyliczona a nie wydumana przez nadętego urzędasa
Avatar
sno / 21 lutego 2013 o 06:36
0
[quote name='Elwira' timestamp='1361394580' post='736561']
O rany, jakie "napieprzył"? Pomijam patologie społeczne, które będziemy utrzymywać do końca ich życia, ale każde normalne dziecko będzie pomagało Twojemu jedynaczkowi w utrzymaniu emerytów. Nie mów, że te dzieci są "napieprzone". Ja mam dwoje, drugiego nie "napieprzyłam". Dzięki mojemu drugiemu, Twojemu będzie troszkę łatwiej w przyszłości. Z drugiej strony rozumiem, że mając czteroosobową rodzinę produkuję więcej odpadów i nie zamierzam protestować z opłacaniem ich utylizacji.
[/quote]

Kolega miał chyba na myśli patologie co to piją, kradną i żyją z zasiłków z pokolenia na pokolenie (bo pracować się nie opłaca) a nie normalne duże rodziny. Myślenie nie boli ;-)
[quote name='Elwira' timestamp='1361394580' post='736561']
O rany, jakie "napieprzył"? Pomijam patologie społeczne, które będziemy utrzymywać do końca ich życia, ale każde normalne dziecko będzie pomagało Twojemu jedynaczkowi w utrzymaniu emerytów. Nie mów, że te dzieci są "napieprzone". Ja mam dwoje, drugiego nie "napieprzyłam". Dzięki mojemu drugiemu, Twojemu będzie troszkę łatwiej w przyszłości. Z drugiej strony rozumiem, że mając czteroosobową rodzinę produkuję więcej odpadów i ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 15 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.