Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
no, TW Filozof się chyba trochę zagalopował. Ale, jak wiadomo, w miarę postępu rewolucji walka klasowa zaostrza się.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Emeryt przerwał emerytowi. Obaj księża (diecezjalny i zakonnik) mają zasługi w walce z komuną. Podzielił ich spór o teraźniejszość... Szkoda, że Ojciec Ludwik nie zwrócił uwagi księdzu Leonowi np. w zakrystii, ale uczynił to publicznie... Nawet jeśli miał słuszne racje, to metoda była co najmniej kiepska. O. Ludwik niedawno napisał słynny list do Nuncjusza........
Zaloguj się, aby oddać głos
0
troche ksiądz biskup się zagalopował
Zaloguj się, aby oddać głos
0
bo jest tylko jedna słuszna prawda. To juz bylo komunizm sie nazwyalo ale myslalam ze zdechlo. Jak tak czytam to dochodze do wniosku że sie myliłam i że "to" jeszcze w sercach sie tli. Że chłopi pisali Wróc komuno.... to rozumiem nie robił i mu sie należało ale żeby kościół ??? katolicki ???? w sumie ludzi porównuje się w tej wierze do owiec - jest wtym porównaniu wiele prawdy tylko tyle że może należało by ich porównywać do baranów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Msza święta, czyli pamiątka życia i śmierci Jezusa Chrystusa a ten stary klecha pieprzy o polityce. Chyba niewiele zrozumiał z nauk Chrystusa...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szkoda, że nie wspomniał o komunistycznym rodowodzie Kaczyńskich vel Kalkstein...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
leon napisał:
troche ksiądz biskup się zagalopował
bredzisz człowieku, albo jesteś chory albo nawiedzony zarówno ojciec zakonnik jak również abp. .. mieli rację kościół nie powinien zajmować się polityką tylko religią Nie rozumię takich delikatnie mówiąc "nawiedzonych" ale nie przestrzegających podstawowych zasad chrześcian.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
to jak TW Filozof moze filozofować o POlityce, za kulisami agitować za swoimi przyjaciółmi z salonów rotariańskich, lóż masońskich którzy go sPOnsirują TW Filozofie spi***laj tam gdzie twe miejsce , zrzuc sutanne i ogłoś się mistrzem 33 stopnia wtajemniczenia Loży Masońskiegj która głosi kult Mamony i Szatana
Zaloguj się, aby oddać głos
0
przecież 2/3 kazań konfidenta komunistycznej bezpieki kryptonim "Filozof" jest własnie o POlityce, tylko zee ten pacan propaguje to co jest wrogie katolicyzmowi, brata sie z wyznawcami antychrysta a moze i sam nim jest
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jakoś TW filozof - abp Życinski często w kazaniach odnosi się do POlityki, ganiąc Kaczynskich za cale zlo tego świata i wychwalając obecny rząd i premiera - cudotwórcę Thuska. Cóż, czyżby podwójne standardy?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dobrze, że mamy jeszcze takich księży jak o. dominikanin i abp Życiński. To są kapłani głoszący miłość bliźniego, a nie pseudo kaznodzieje szukający poklasku.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Co tu mącić? Państwo musi zapewnić warunki wierzącym i niewierzącym! Czyli: kto nie chce wierzyć i praktykować niech nie wierzy i nie praktykuje, oczywiście konsekwentnie do śmierci, inaczej staje się śmieszny, a to częsty przypadek, kto chce, niechaj mu nikt w tym nie przeszkadza, nie burzy, nie krytykuje!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jedna z nielicznych mądrych decyzji biskupa. Człowiek mieniący się katolikiem idzie do koscioła na wspólną modlitwę,posłuchać kazania na tematy koscielne,a tymczasem "kaznodzieje" z Bożej łaski opowiadają takie pierdoły,że aż robi się niedobrze,Nawet inni księża zasypiają lub ziewają na takim kazaniu. Tak jest np.w kościele na Bronowicach.Kiedyś na pasterce zebrała się "elita kaznodziejów",a jeden z nich (ponoć profesor z KULawej uczelni) walnął takie polityczne kazanie,tak odwracał historię,że aż ludzie wychodzili z tej pasterki. W tym roku wikary z tamtejszej parafii w rocznicę Bitwy Warszawskiej też pierdyknął takie kazanie,że nie wiadomo było czy się śmiać czy płakać.Mówił coś o powstrzymaniu czerwonej zarazy.....Nie wiem dlaczego pomyliły mu się kolory i zamiast mówić o czarnej zarazie-mówił o czerwonej. Przez takich kaznodziejów i "namiestników" Chrystusa,coraz mniej ludzi uczęszcza do kościoła.Również rodzice boją się posyłać dzieci do kościoła z uwagi na szerzącą się w kościele plagę pedofilii.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Hakelbery napisał:
Dobrze, że mamy jeszcze takich księży jak o. dominikanin i abp Życiński. To są kapłani głoszący miłość bliźniego, a nie pseudo kaznodzieje szukający poklasku.
Jeżeli za miłość do bliźniego uważasz sprzedawanie ludzi w okresie dyktatury to gratuluje Ci twojej głupoty. Jaka jest różnica, między dajmy na to ks Isakowiczem Zaleskim, który dzialal w opozycji antykomunistycznej i TW FILOZOFEM? Wedlug mnie kolosalna, ks Isakowicz Zaleski walczy o lustracje w kościele, napisal książkę "księża wobec bezpieki". Natomiast wlaśnie Życinski szuka poklasku, popierając dominikanina, który robi sobie wielkie show wypowiając się na lamach GAZETY WYBORCZEJ. Gazety, która otwarcie opowiada się za in vitro, zaprzestaniem lustracji, legalizacją związków homoseksualnych... Nie są to z pewnością postulaty zgodne z nauczaniem kosciola, ale jest pewna grupa księży na czele z abp życinskim , pieronkiem, bonieckim i wlaśnie tym ojczulskiem- lubelskim dominikaninem, którzy bardzo chętnie wypowiadają się na lamach GW. Nie znajdziecie tam artykulów o pozytywnej wymowie w sprawie Kościola. W GW jedyne artykuly jakie można znaleźć o Kościele dotyczą jego problemów, blędów, podzialów. Takie jednostronne postawienie sprawy w tej gazecie powinno dać ludziom do myslenia, ze ta gazeta (GW) nie jest wiarygodna w tym co pisze o Kościele
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ks. prof. Waldemar Chrostowski, biblista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie: Ksiądz prałat Żarski jest pułkownikiem, ale to nie duchowni potrzebują wojska i jego dywizji, lecz wojsko potrzebuje duchownych jako ludzi głoszących prawdę o Chrystusie, która pomaga i uczy, jak należy żyć. http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=109134
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Każdy ksiądz ma prawo zwracania uwagi nawet w kwestii politycznej jeśli dotyka to członków Kościoła, tak uczy nas taki wysoki ksiądz od Katolickiej Nauki Społecznej, zatem chyba ten biedny ksiądz miał prawo
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chyba przyjdzie mi się wypisać z archidiecezji lubelsko-życińskiej bo to hańba i POrażka miec takiego arcy T.W. Filozof POsterza. A może lepiej wypisać się z kościoła bo jak widać to przybudówka POlityczna prounijnego SLD-PO-ZSL-PiS.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
do Janowa Podlaskiego przed wyborczo tam, sam biskup przyjeżdza wspomóc wybory wójta gminy nikt nie widzi Pana Boga, tylko pieniądze !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zagubiona Owieczka napisał:
to jak TW Filozof moze filozofować o POlityce, za kulisami agitować za swoimi przyjaciółmi z salonów rotariańskich, lóż masońskich którzy go sPOnsirują TW Filozofie spi***laj tam gdzie twe miejsce , zrzuc sutanne i ogłoś się mistrzem 33 stopnia wtajemniczenia Loży Masońskiegj która głosi kult Mamony i Szatana [/quote] To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński? Sam spier***aj "Zagubiona owieczko" a raczej ostatni baranie.
kate napisał:
jakoś TW filozof - abp Życinski często w kazaniach odnosi się do POlityki, ganiąc Kaczynskich za cale zlo tego świata i wychwalając obecny rząd i premiera - cudotwórcę Thuska. Cóż, czyżby podwójne standardy? [/quote] To samo co wyżej. Przytocz chociaż JEDNO takie kazanie. Są na stronie kurii zazwyczaj. No śmiało, szukaj. Najpierw poszukaj, sprawdź informację, a potem powielaj a nie pieprzysz jak część tutejszych cepów tu pier***i. [quote name='słuchaczka kazań' timestamp='1292528394' post='406940'] Jedna z nielicznych mądrych decyzji biskupa. Człowiek mieniący się katolikiem idzie do koscioła na wspólną modlitwę,posłuchać kazania na tematy koscielne,a tymczasem "kaznodzieje" z Bożej łaski opowiadają takie pierdoły,że aż robi się niedobrze,Nawet inni księża zasypiają lub ziewają na takim kazaniu. Tak jest np.w kościele na Bronowicach.Kiedyś na pasterce zebrała się "elita kaznodziejów",a jeden z nich (ponoć profesor z KULawej uczelni) walnął takie polityczne kazanie,tak odwracał historię,że aż ludzie wychodzili z tej pasterki. W tym roku wikary z tamtejszej parafii w rocznicę Bitwy Warszawskiej też pierdyknął takie kazanie,że nie wiadomo było czy się śmiać czy płakać.Mówił coś o powstrzymaniu czerwonej zarazy.....Nie wiem dlaczego pomyliły mu się kolory i zamiast mówić o czarnej zarazie-mówił o czerwonej. Przez takich kaznodziejów i "namiestników" Chrystusa,coraz mniej ludzi uczęszcza do kościoła.Również rodzice boją się posyłać dzieci do kościoła z uwagi na szerzącą się w kościele plagę pedofilii.
Z powyższą wypowiedzą się zgodzę, a co do Bronowic, to tamtejszy ksiądz jest niestety "znany" z tego typu kazań. Moi dziadkowie przestali chodzić do tamtej parafii właśnie z uwagi na polityczne kazania. Jest problem i powinno się coś z tym zrobić. [quote name='mike' timestamp='1292528412' post='406941'] Jeżeli za miłość do bliźniego uważasz sprzedawanie ludzi w okresie dyktatury to gratuluje Ci twojej głupoty. Jaka jest różnica, między dajmy na to ks Isakowiczem Zaleskim, który dzialal w opozycji antykomunistycznej i TW FILOZOFEM? Wedlug mnie kolosalna, ks Isakowicz Zaleski walczy o lustracje w kościele, napisal książkę "księża wobec bezpieki". Natomiast wlaśnie Życinski szuka poklasku, popierając dominikanina, który robi sobie wielkie show wypowiając się na lamach GAZETY WYBORCZEJ. Gazety, która otwarcie opowiada się za in vitro, zaprzestaniem lustracji, legalizacją związków homoseksualnych... Nie są to z pewnością postulaty zgodne z nauczaniem kosciola, ale jest pewna grupa księży na czele z abp życinskim , pieronkiem, bonieckim i wlaśnie tym ojczulskiem- lubelskim dominikaninem, którzy bardzo chętnie wypowiadają się na lamach GW. Nie znajdziecie tam artykulów o pozytywnej wymowie w sprawie Kościola. W GW jedyne artykuly jakie można znaleźć o Kościele dotyczą jego problemów, blędów, podzialów. Takie jednostronne postawienie sprawy w tej gazecie powinno dać ludziom do myslenia, ze ta gazeta (GW) nie jest wiarygodna w tym co pisze o Kościele
1. Wg mnie Isakowicz - Zalewski cieszy się właśnie "złą sławą" w Kościele, i mówię tu o społeczności a nie o instytucji. Nawiedzony kapłan ormianin szukający sensacji tam gdzie jej nie ma. 2. Abp Życiński jest bardzo mądrym biskupem, ważącym każde słowo i trzeźwo oceniającym życie, nigdy nie politykuje (co część tutejszego motłochu mu zarzuca). I już na pewno nie szuka poklasku. Ja osobiście go bardzo szanuje i podziwiam za jego postawę. 3. O. dominikanin nie napisał do GW, tylko GW się dowiedziała o tym liście i opublikowała go na swoich stronach, więc nie pieprz bzdur. Albo lepiej - czytaj ZE ZROZUMIENIEM. Na początku może być trudno, ale z czasem się nauczysz. 4. Poza tym - jak GAZETA może się opowiadać za in vitro, związkami homoseksulanymi itp. ? Nie pomyliły Ci się pojęcia? Opinia o gazecie wyborczej jest jaka jest głównie dzięki kręgom PiS - bo nikt nie lubi krytyki, a że za rządów PiS obrywało im się po du*** równo od dziennikarzy (wszystkich, no może nie w ND i Trwam). A że społeczeństwo głupie jak but to wierzy w takie brednie. Już nie będę dzielił na PiSy, PO itp. Sami wyciągnijcie wnioski. Prawda jest taka - 70-80% tu piszących ni cholery się nie zna na tym co pisze, wprowadzając zamęt. Jako że mam wykształcenie prawnicze - w tym również w zakresie prawa kanonicznego, po prostu szlag mnie trafia jak czytam takie kretynizmy. Faryzeusze! Robicie WSZYSTKO na pokaz, plujecie na bliźniego swego, opluwacie się wzajemnie, kto nie za PiSem ten wg was zdrajca itp brednie! Dość tego!! Czy wam kuźwa trzeba zrobić holocaust? Otworzyć Majdanek i zagazować w pizdu intelektualnych impotentów, żebyście się już nigdy więcej nie rozmnażali??? Czy to ku*** jedyne wyjście, żebyście włączyli myślenie??? Napieprzacie na księży, napieprzacie na władze, napieprzacie na każdego, co waszych yntelektualnych pomyj nie chce słuchać i się z wami nie zgadza!! Prawda jest taka drogie robaczki, że połowie z Was słoma z butów wystaje - cham chamem na wieki wieków Amen! Dla mnie jako dla Polaka, chrześcijanina, prawnika, kanonisty, lublinianina, człowieka - jest to nie pojęte! Ile w Was jest pychy, buty i chamstwa! WYpier***AĆ z Lublina na wiochę z powrotem skąd przybyliście i po sprawie. Ego poziomu cesarza, IQ poziomu rowu mariańskiego.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Towarzysze jadą "po bandzie". Jeden wysyła do piśmidła list, na który już dawno otrzymał odpowiedź. Drugi na prośbę tegoż piśmidła sypie karami. Szkoda lubelskiej archidiecezji, ale dopóki tow. arcypastuch siedzi w tym zaścianku nie niszczy (przynajmniej bezpośrednio) innych prowincji. Przykro tylko, że wśród dominikanów, dawniej znanych z wysokiego poziomu intelektualnego coraz więcej "geniuszy" pokroju awanturnika, który wszczął aferę wydzierając twarz (chociaż twarz zdążył przefrymarczyć - ciekawe za co) tam, gdzie miał inne możliwości postępowania bez wywoływania zgorszenia w trakcie Mszy Św. (czyżby od tow. arcypastucha przejął jego główny "charyzmat" - PYCHĘ?).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 6

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: