Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2010 r.
18:28
Edytuj ten wpis

Spór księży podczas mszy. Abp Życiński karze za polityczne kazanie

Autor: Zdjęcie autora mb pit
0 110 A A

Metropolita lubelski abp Józef Życiński zakazał przez sześć miesięcy wygłaszania kazań księdzu, który w poniedziałek wygłosił "polityczną” homilię. Mówił o komunistach, a potem o prezydencie i rządzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o ks. Leona Pietronia, emerytowanego duchownego archidiecezji lubelskiej. O sprawie napisała "Gazeta Wyborcza”.

Ks. Pietroń miał na mszy nawiązać do słów, które 11 listopada w warszawskiej katedrze wypowiedział ks. płk Sławomir Żarski. W obecności Bronisława Komorowskiego zarzucił elitom III RP m.in. fałszywy patriotyzm. Po tym kazaniu ks. Żarski nie dostał nominacji papieskiej na funkcję na biskupa polowego.

Na poniedziałkowej mszy ks. Pietroń odniósł się do kazania ks. Żarskiego: Takie piękne kazanie, a dostał za nie reprymendę – powiedział w lubelskiej bazylice oo. Dominikanów. Potem opowiadał wiernym o ułomności władzy.

Kazanie przerwał dominikanin o. Ludwik Wiśniewski. Głośno upomniał ks. Pietronia: Proszę mówić kazanie religijne, a nie polityczne. Ks. Leon Pietroń tłumaczył potem, że nikogo nie atakował, tylko mówił o władzy. Dodał, że – jego zdaniem – Kościół ma absolutne prawo do zajmowania się polityką.

Sprawą zajęła się lubelska kuria. Metropolita lubelski zakazał Pietroniowi przez sześć miesięcy wygłaszania kazań.

– I tak nie głoszę kazań, bo jestem starym człowiekiem – powiedział "Gazecie” ks. Pietroń. – Czekam
na pismo z uzasadnieniem tej decyzji. Chcę mieć dokument, by ktoś nie zarzucił mi, że uchylam się od podstawowego obowiązku kapłańskiego. Poza tym, polecenie każdego biskupa ordynariusza ma moc prawną na terenie danej diecezji. To oznacza, że mogę głosić w każdej innej.

– Gdyby kazanie dotyczyło krytyki PiS i Kaczyńskiego, to ksiądz nie zostałby zawieszony – ocenia jeden z lubelskich księży. – Skoro arcybiskupowi można mówić polityczne kazania, to czemu innym duchownym nie można? Kazanie dotyczyło Platformy Obywatelskiej, dlatego metropolita zdecydował się na taką karę – dodaje.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 110

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anna / 17 grudnia 2010 r. o 22:29
+5
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? Sprawa jest oczywista - siać zamęt w kościele , poróżniać wiernych i zyskać sobie niezasłużoną chwałę. Im mniej takich Wiśniewskich tym lepiej dla kościoła i wiernych.
[/quote]
POPIERAM !!!! Dodam jeszcze im mniej takich arcybiskupów , jak Życiński- tym lepiej dla kościoła i wiernych....
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? S... rozwiń
Avatar
tom / 21 grudnia 2010 r. o 12:37
+3
Cała homilia Żarskiego.
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23532
Nie ma się czego czepić. A na złodziejach ... piuska gore.
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 r. o 23:02
0
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowiedzia wystawiles sam sobie cenzurke. Jestem kobieta i takze nie pozwole moim (obecnie 2 i 5 nlat) dzieciom uczestniczyc w tzw, zyciu religijnym. uwazam owo "zycie" za najwieksza zgnilizne dracaca nasze spoleczenstwo!
[/quote]
Ciekaw jestem, czy ochrzciłaś swoje dzieci? Czy poślesz je do Pierwszej Komunii Świętej ( jeśli nie - to jak im wytłumaczysz ,że inne dzieci pójdą do Komunii, do Bierzmowania , wezmą ślub kościelny).... Jeśli uważasz ,że księża i kościół wyrządzają taką wielką krzywdę , to trzymaj je z daleka od tego , co się wiąże z wiarą i kościołem, a zapewne dobrze na tym wyjdą i kiedyś ci za to podziękują. Nie trzeba słuchać mediów i czytać durnych gazet, ale czasem należy użyć szarych komórek droga pani.Widzę ,że na leczenie jest już za póżno.
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowi... rozwiń
Avatar
Beata / 17 grudnia 2010 r. o 13:31
0
[quote name='Iwona' timestamp='1292583605' post='407247']Wiara człowieka w Boga nie musi w żaden sposób być tożsamą z baranim uwielbieniem tzw. ojców kościoła i pasienia ich z własnych portfeli. Kościół katolicki nie ma monopolu na prawdę, na gwarancje przyzwoitości, uczciwości i prawdy absolutnej, tym bardziej w obliczu każdego dnia ujawnianych afer w obronie pospolitych przestępców w ich szeregach (pedofilia, przestępstwa gospodarcze itd.)Wydaje mi się być absolutnie normalnym, ze ludzie w XXI wieku nie zgadzają się na życie z pochylonym karkiem i sami decydują o sobie, o swojej rodzinie, a wiec i potomstwie. Żaden klecha nie ma prawa dyktować mi ani sympatii politycznych, ani tym bardziej na jaka tace mam kłaść pieniądze.[/quote]- ludzie XXI wieku nie muszą w ogóle chodzić do Kościoła. Mogą też dokonać selekcji przykazań ważnych od mniej ważnych i dowolnie je interpretować. Nie muszą również nikomu dawać na tacę i wielbić to i tego co chcą i kogo chcą. Nie mniej jednak albo jest się katolikiem, albo nie. To jak z byciem prawo lub leworęcznym. To jak wybór mieszkania w domu bądź na dworcu, czy skończenia szkoły lub nie. Ludzie w tym księża popełniają błędy i nie ma powodów udawać, że tak nie jest, ale nie ma też powodu właśnie dlatego, że błąd popełnił ksiądz robić z tego aferę międzynarodową, chyba, że zawsze każdy błąd, każdego człowieka jest tak nagłaśniany, a nie jedynie dla wywołania sensacji i zrażenia ludzi. Kościół to ludzie, a nie jedynie duchowni, zatem Kościół bez względu na to, czy jest katolicki, prawosławny, czy jakikolwiek inny popełnia błędy. Trzeba je tylko poznać, przyznać się do nich i ich unikać. Przyjmujemy wiarę w B., ale chociaż ta wiara łączy się też z pewnymi zasadami kościelnymi, np. osobami ją szerzącymi wśród ludzi, na czele których stoi przywódca (najpierw był to św.Piotr) niezbyt już nam odpowiada. Na pewno przyczynili się do tego sami duchowni, ale ludzie się zmieniają w zależności od czasów, bo każde czasy to inna świadomość i tak też zmieniają się duchowni, ale co ma fakt kazania ukazującego, że władza niekoniecznie ma na celu dobro Narodu i kraju do bycia złym duchownym? Prawda jest taka, że jeżeli duchowni odłączą się całkowicie od sytuacji politycznej kraju, to gdy pewnego dnia to wszystko runie, to znowu będą pretensje do duchownych, że milczeli, bo na pewno byli w zmowie z władzą.
[quote name='Iwona' timestamp='1292583605' post='407247']Wiara człowieka w Boga nie musi w żaden sposób być tożsamą z baranim uwielbieniem tzw. ojców kościoła i pasienia ich z własnych portfeli. Kościół katolicki nie ma monopolu na prawdę, na gwarancje przyzwoitości, uczciwości i prawdy absolutnej, tym bardziej w obliczu każdego dnia ujawnianych afer w obronie pospolitych przestępców w ich szeregach (pedofilia, przestępstwa gospodarcze itd.)Wydaje mi się być absolutnie normalnym, ze ludzie w XXI wieku nie zgadzają si... rozwiń
Avatar
UPRośćmyTO / 17 grudnia 2010 r. o 12:29
0
[quote name='KULwa' timestamp='1292578068' post='407195']
Aleś księżulku dał przykłady "prawdziwych nauk":
Ze strony KULu:
Wydział Teologii
Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji
Wydział Filozofii
Wydział Nauk Humanistycznych
Wydział Nauk Społecznych
Przecież to fanatyzm i zacofanie.A co do tych prawników po KULu,to teraz w kraju mamy tego efekty.A nauczyciele (czyt.katecheci) po teologii czy rządzący miastami absolwenci teologii......
No cóż,skoro komuś w seminarium czy na KULu popaprali w głowie,to już jest zjawisko nieodwracalne.
A co doksięży pedofili - ostatnio coraz więcej jest ujawnianychtakich faktów.Zamiast brewiarza,poczytaj też ogólnodostępną prasę.Proponuję również od czasu do czasu zerknąć do "tygodnika nieklerykalnego"Wiele tam napisano o niegodziwościach kościoła i jego funkcjonariuszy
[/quote]
Drogie dziecko (sądząc po nicku, gdzie nadymasz się ale nie potrafisz wypowiedzieć "r" tylko "L"): nie jestem księdzem i też widzę księży i "księży". Są tacy jak społeczeństwo z którego wyrośli.

Podaj przykłady tych rządzących miastami po teologii, którzy to źle robią. Bo ci po WUMLu są wspaniali ;-)

POpaprali w głowie tym, co wierzą nie w Boga ale w Gazetę Wybiórczą czy Tusk Vision Network, ja mam swój rozum i widzę jak rzetelne są polskojęzyczne media. Zresztą po Tobie widać jak masz zafiksowane w głowie: pedofile to księża a nie widzisz, że największy pedofil europejski miał "wsparcie" rządzących europejczyków. Może i u nas chodzi o odciągnięcie uwagi?
"Aresztowano również innych - powiązanych z morderstwami i szajką pedofilską: Michelle Martin - drugą żonę Dutroux oraz Jean-Michel Nihoul'a - biznesmena, który przyznał się do zorganizowania orgii w jednym z domów w Belgii, w którym brali udział oficjele z rządu, policjanci i były komisarz europejski. Michel Lelievre, partner w porwaniu An Marchal i Eefje Lambreks, został również aresztowany. We wrześniu 1996 roku dziewięciu policjantów z Charleroi zostało zatrzymanych i przesłuchanych pod kątem zaniedbań w śledztwie i powiązań z Dutroux."

Wybiórczo traktujesz fakty: jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[quote name='KULwa' timestamp='1292578068' post='407195']
Aleś księżulku dał przykłady "prawdziwych nauk":
Ze strony KULu:
Wydział Teologii
Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji
Wydział Filozofii
Wydział Nauk Humanistycznych
Wydział Nauk Społecznych
Przecież to fanatyzm i zacofanie.A co do tych prawników po KULu,to teraz w kraju mamy tego efekty.A nauczyciele (czyt.katecheci) po teologii czy rządzący miastami absolwenci teologii......
No cóż,s... rozwiń
Avatar
aaaaaa / 17 grudnia 2010 r. o 12:28
0
[quote name='Norymberga dla PełO' timestamp='1292536512' post='407025']
Jego Ekscelencja TW Filozof przyjmuje dary z urzędów kontrolowanych przez ludzi zorganizowanej grupy przestępczej krypt. Platforma Obywatelska - znane są jego bliskie relacje z dygnitarzem Urzedu Marszałkowskiego pseud. "NaPOleon" oraz wicedyrektorem jednego zdepartamentów ps. "Mały" (obaj w/w działcze PełO). Jak ta menda sPOłeczna jeździ po partiach prawicowych jak PiS , LPR, oraz srodowiska eurosceptyczne to jesyt cool i to nie jest polityka, ale jak którys z ksiezy powie prawde o tych złodziejach, aferzystach, ćpunach, gwłacicielach i rusko-niemieckich agentach z PełO to sie arcyferyzeusz pseud. "TW Filozof" irytuje.

TW Filozofie weź udaj sie jak najdalej stąd, niech swąd jaki tu na naszej lubelskiej ziemi wytrzadziłeś jak najszybciej wywietrzeje
[/quote]
ach to POtwierdzaja się plotki ze Filoof jest sPOnsorowany przez kręgi przestępcze zwiazane z jedną z partii POlitycznych
[quote name='Norymberga dla PełO' timestamp='1292536512' post='407025']
Jego Ekscelencja TW Filozof przyjmuje dary z urzędów kontrolowanych przez ludzi zorganizowanej grupy przestępczej krypt. Platforma Obywatelska - znane są jego bliskie relacje z dygnitarzem Urzedu Marszałkowskiego pseud. "NaPOleon" oraz wicedyrektorem jednego zdepartamentów ps. "Mały" (obaj w/w działcze PełO). Jak ta menda sPOłeczna jeździ po partiach prawicowych jak PiS , LPR, oraz srodowiska eurosceptyczne to jesyt coo... rozwiń
Avatar
Iwona / 17 grudnia 2010 r. o 12:00
0
[quote name='Rodak' timestamp='1292541606' post='407071']
Słusznie,wasze dzieciaki bedą miały więcej czasu na studiowanie Kamasutry.... aaaa i w Wigilijny wieczór uwolnijcie swoje pociechy od gusła dzielenia się opłatkiem -najlepiej w życiu niech nigdy i niczym się z nikim nie dzielą,nawet miłością z wami
[/quote]
Prawdopodobnie nie umiesz rozdzielić kilku podstawowych zasad współżycia społecznego.
Nie umiesz oddzielić tradycji rodzinnej wyniesionej z domu i zwykłej ludzkiej troski o dobre wychowanie własnego potomstwa od na co dzień spotykanych w naszym życiu zabiegów dostojników kościelnych o władzę nad naszymi duszami i myślami. Nie umiesz oddzielić interesów wspomnianych purpuratów zatroskanych pomnażaniem (za wszelka cenę) majątku kościelnego od interesu społecznego. Nie umiesz oddzielić etyki życia społecznego od zabiegów zmuszających społeczeństwo do podporządkowania się, z gruntu zbrodniczej filozofii (nauka religii w szkołach) wychodzącej z leninowskiego założenia; kto nie z nami, ten przeciwko nam!
Wiara człowieka w Boga nie musi w żaden sposób być tożsamą z baranim uwielbieniem tzw. ojców kościoła i pasienia ich z własnych portfeli. Kościół katolicki nie ma monopolu na prawdę, na gwarancje przyzwoitości, uczciwości i prawdy absolutnej, tym bardziej w obliczu każdego dnia ujawnianych afer w obronie pospolitych przestępców w ich szeregach (pedofilia, przestępstwa gospodarcze itd.)
Wydaje mi się być absolutnie normalnym, ze ludzie w XXI wieku nie zgadzają się na życie z pochylonym karkiem i sami decydują o sobie, o swojej rodzinie, a wiec i potomstwie. Żaden klecha nie ma prawa dyktować mi ani sympatii politycznych, ani tym bardziej na jaka tace mam kłaść pieniądze.
[quote name='Rodak' timestamp='1292541606' post='407071']
Słusznie,wasze dzieciaki bedą miały więcej czasu na studiowanie Kamasutry.... aaaa i w Wigilijny wieczór uwolnijcie swoje pociechy od gusła dzielenia się opłatkiem -najlepiej w życiu niech nigdy i niczym się z nikim nie dzielą,nawet miłością z wami
[/quote]
Prawdopodobnie nie umiesz rozdzielić kilku podstawowych zasad współżycia społecznego.
Nie umiesz oddzielić tradycji rodzinnej wyniesionej z domu i zwykłej ludzkiej troski o dobre wyc... rozwiń
Avatar
Beata / 17 grudnia 2010 r. o 11:46
0
Jest takie powiedzenie "jak trwoga do B." i to wyjątkowo pasuje do większości Polaków. To samo dotyczy stosunku do duchowieństwa. Gdy Polacy nie mają co jeść, gdy ich wspaniała władza w osobie rzecznika żydowskiego pochodzenia mówi im, że "rząd się sam wyżywi" - co można rozumieć, że Naród niech zdycha z głodu - gdy zaczyna się strzelanina do niewinnych ludzi, to wówczas raptem wszyscy stają się wierzący, praktykujący i biją brawo mało im ręce nie odpadną za kazania pokazujące fałsz i obłudę władzy. Dzisiaj w dobie mediów, prymitywizmu propagowanego przez TVN i GW redagującą wszystkie złote myśli abp Życińskiego (szkoda, że abp Życińskiego nie daje wskazówek z dziedziny przedsiębiorczości) i opisującego w sposób dobitny każdy przypadek pedofilii wśród księży (o dziwo, brak takich opisów dot. polityków, dziennikarzy, czy innych grup społecznych, a dopiero zobaczylibyśmy do czego zdolni są ludzie dorośli), kiedy to homoseksualizm stał się chyba wiodącą orientacją seksualną, a rodzina rzeczą zbędną, kazanie księdza ukazujące to co właściwie, co każdy myślący człowiek samo powinien zauważyć, jest powodem potraktowania go jak chłystka. Jeszcze trochę, a w Kościele będzie się mówić tylko o radosnych sprawach, a to co smutne, przykre i dotkliwe dla Narodu odkładać na półkę. Będzie tak jak w TV świat młodych, zdrowych i bogatych. Szkoda jednak, że patrząc na ulice, hospicja, szpitale wszystko wygląda inaczej. Szkoda, że patrząc na upadek produkcji i powstawanie coraz to nowych obcych marketów nie przybywa nam miejsc pracy, w których nie tylko można zarobić, ale też wykorzystać swoje wykształcenie. Szkoda, że nagle zaczyna się pluć na PKP, jakby kiedyś w PKP było lepiej, gdyż zapewne ktoś już zamierza doprowadzić ją do całkowitego upadku i sprzedać za grosze obcemu.
I dlaczego Kościół ma o tym nie wspominać? Wszak miłość do bliźniego, nie okradanie go z majątku narodowego, nie wykorzystywanie pracowników, Narodu i myślenie o innych, a nie tylko o sobie, aby przyczepić się na lata do stołka, to część nauki Kościoła. W końcu gdzieś musi być miejsce, w którym można usłyszeć prawdę, przemyśleć sobie to co słyszy się w TV i wyciągnąć własne wnioski.
Ktoś napisał, że nie jest dumny z tego, że jest Polakiem, bo to przypadek, że tu się urodził. Większej głupoty w życiu nie słyszałam. Przeciętny Amerykanin jest dumny z tego, że nim jest i nie rozkłada tego na czynniki pierwsze, ale po prostu jest dumny. Tak samo z każdym innym normalnym człowiekiem. Kraj, Naród to są wartości same w sobie i albo człowiek jest nikim, albo jest dumny z tego kim się urodził, a przez swoje życie, dokonania udowadnia, że właśnie człowiek tej narodowości jest wartościowy.
Jest takie powiedzenie "jak trwoga do B." i to wyjątkowo pasuje do większości Polaków. To samo dotyczy stosunku do duchowieństwa. Gdy Polacy nie mają co jeść, gdy ich wspaniała władza w osobie rzecznika żydowskiego pochodzenia mówi im, że "rząd się sam wyżywi" - co można rozumieć, że Naród niech zdycha z głodu - gdy zaczyna się strzelanina do niewinnych ludzi, to wówczas raptem wszyscy stają się wierzący, praktykujący i biją brawo mało im ręce nie odpadną za kazania pokazujące fałsz i obłudę władzy. Dzisiaj w dobie mediów... rozwiń
Avatar
PATRON / 17 grudnia 2010 r. o 11:40
0
[quote name='słuchaczka kazań' timestamp='1292528394' post='406940']
Jedna z nielicznych mądrych decyzji biskupa.
Człowiek mieniący się katolikiem idzie do koscioła na wspólną modlitwę,posłuchać kazania na tematy koscielne,a tymczasem "kaznodzieje" z Bożej łaski opowiadają takie pierdoły,że aż robi się niedobrze,Nawet inni księża zasypiają lub ziewają na takim kazaniu.
Tak jest np.w kościele na Bronowicach.Kiedyś na pasterce zebrała się "elita kaznodziejów",a jeden z nich (ponoć profesor z KULawej uczelni) walnął takie polityczne kazanie,tak odwracał historię,że aż ludzie wychodzili z tej pasterki.
W tym roku wikary z tamtejszej parafii w rocznicę Bitwy Warszawskiej też pierdyknął takie kazanie,że nie wiadomo było czy się śmiać czy płakać.Mówił coś o powstrzymaniu czerwonej zarazy.....Nie wiem dlaczego pomyliły mu się kolory i zamiast mówić o czarnej zarazie-mówił o czerwonej.
Przez takich kaznodziejów i "namiestników" Chrystusa,coraz mniej ludzi uczęszcza do kościoła.Również rodzice boją się posyłać dzieci do kościoła z uwagi na szerzącą się w kościele plagę pedofilii.
[/quote]
To może zamiast tylko słuchać zaczęła byś w końcu coś z tych kazań rozumieć. Choć chyba cię przeceniam i wymagam niemożliwego. W Bitwie Warszawskiej polskie wojska faktycznie powstrzymały CZERWONĄ ZARAZĘ. Czarna zaraza też została wtedy powstrzymana. Chodzi ci oczywiście o noszących czarne chałaty współbraci Trockiego, Lenina i Marksa A jeśli chodzi o pedofilów, to przypominam ci, że najsłynniejszy pedofil R. Polański jest ŻYDEM.(specjalnie napisałem dużymi literami, żeby nikt nie oskarżył mnie o antysemityzm )
[quote name='słuchaczka kazań' timestamp='1292528394' post='406940']
Jedna z nielicznych mądrych decyzji biskupa.
Człowiek mieniący się katolikiem idzie do koscioła na wspólną modlitwę,posłuchać kazania na tematy koscielne,a tymczasem "kaznodzieje" z Bożej łaski opowiadają takie pierdoły,że aż robi się niedobrze,Nawet inni księża zasypiają lub ziewają na takim kazaniu.
Tak jest np.w kościele na Bronowicach.Kiedyś na pasterce zebrała się "elita kaznodziejów",a jeden z nich (ponoć p... rozwiń
Avatar
Armiliusz / 17 grudnia 2010 r. o 11:12
0
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? Sprawa jest oczywista - siać zamęt w kościele , poróżniać wiernych i zyskać sobie niezasłużoną chwałę. Im mniej takich Wiśniewskich tym lepiej dla kościoła i wiernych.
[/quote]
Dzisiaj zastanawiam się kto w powojennej Polsce dokonał większego spustoszenia w społeczności kościoła zebranej wokół Diecezji Lubelskiej ,Bierut czy Życiński?
Przykre bo łatwiej leczyć strupa na skórze niż raka wewnątrz. Porównując Bieruta do strupa
a Życińskiego do raka nie trudno sobie odpowiedzieć na to pytanie. Do dzisiaj nie zapomnę jak purpurat karcił "solidarnościowców" którzy oczekiwali rekompensaty za straty poniesione w okresie przemian społecznych w Polsce a jednocześnie jak zdecydowanie bronił
UB-eckich praw do wysokich wynagrodzeń. Dzisiaj ten człowiek śmie mówić o apolityczności kościoła .Pruderia z szat mu kapie.... wstrętne
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? S... rozwiń
Avatar
tom / 21 grudnia 2010 r. o 12:37
+3
Cała homilia Żarskiego.
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23532
Nie ma się czego czepić. A na złodziejach ... piuska gore.
Avatar
Jak zmienić wyznanie? / 17 grudnia 2010 r. o 23:10
-1
[quote name='ANJA ORTHODOX' timestamp='1292541760' post='407074']
U Ortodoksyjnych Chrześcijan Politykowanie w Świątyni jest np . w ogóle zakazane od górnie dlatego nie mają nigdy takich problemów. [media]http://www.youtube.com/watch?v=GgtazW65IB8&feature=related[/media] (a o nacjonalizmach tak powszechnie obecnych w anty chrześcijańskim kościele kat. nawet nie warto wspominać dno i wodorosty)
[/quote]
[size=5]http://forum.dziennikwschodni.pl/ks-oszajca-o-kryzysie-w-kosciele-episkopat-nie-potrafi-rozwiazac-problemu-t41809/page__st__20__p__407568#entry407568[/size]
[quote name='ANJA ORTHODOX' timestamp='1292541760' post='407074']
U Ortodoksyjnych Chrześcijan Politykowanie w Świątyni jest np . w ogóle zakazane od górnie dlatego nie mają nigdy takich problemów. [media]http://www.youtube.com/watch?v=GgtazW65IB8&feature=related[/media] (a o nacjonalizmach tak powszechnie obecnych w anty chrześcijańskim kościele kat. nawet nie warto wspominać dno i wodorosty)
[/quote]
[size=5]http://forum.dziennikwschodni.pl/ks-oszajca-o-kryzysie-w-kos... rozwiń
Avatar
gość / 17 grudnia 2010 r. o 23:09
-1
[quote name='Ksiądz też pedał' timestamp='1292538438' post='407040']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=wj-PGsrbY4Y[/media]
[/quote]
To świadczy jedynie o tym , jakim jesteś ZEREM !!!!! Mózg zlasowany całkowicie.
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 r. o 23:02
0
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowiedzia wystawiles sam sobie cenzurke. Jestem kobieta i takze nie pozwole moim (obecnie 2 i 5 nlat) dzieciom uczestniczyc w tzw, zyciu religijnym. uwazam owo "zycie" za najwieksza zgnilizne dracaca nasze spoleczenstwo!
[/quote]
Ciekaw jestem, czy ochrzciłaś swoje dzieci? Czy poślesz je do Pierwszej Komunii Świętej ( jeśli nie - to jak im wytłumaczysz ,że inne dzieci pójdą do Komunii, do Bierzmowania , wezmą ślub kościelny).... Jeśli uważasz ,że księża i kościół wyrządzają taką wielką krzywdę , to trzymaj je z daleka od tego , co się wiąże z wiarą i kościołem, a zapewne dobrze na tym wyjdą i kiedyś ci za to podziękują. Nie trzeba słuchać mediów i czytać durnych gazet, ale czasem należy użyć szarych komórek droga pani.Widzę ,że na leczenie jest już za póżno.
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowi... rozwiń
Avatar
anna / 17 grudnia 2010 r. o 22:29
+5
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? Sprawa jest oczywista - siać zamęt w kościele , poróżniać wiernych i zyskać sobie niezasłużoną chwałę. Im mniej takich Wiśniewskich tym lepiej dla kościoła i wiernych.
[/quote]
POPIERAM !!!! Dodam jeszcze im mniej takich arcybiskupów , jak Życiński- tym lepiej dla kościoła i wiernych....
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? S... rozwiń
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 r. o 22:24
-2
[quote name='kanonista' timestamp='1292530643' post='406963']
To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński? Sam spier***aj "Zagubiona owieczko" a raczej ostatni baranie.To samo co wyżej. Przytocz chociaż JEDNO takie kazanie. Są na stronie kurii zazwyczaj. No śmiało, szukaj. Najpierw poszukaj, sprawdź informację, a potem powielaj a nie pieprzysz jak część tutejszych cepów tu pier***i.Z powyższą wypowiedzą się zgodzę, a co do Bronowic, to tamtejszy ksiądz jest niestety "znany" z tego typu kazań. Moi dziadkowie przestali chodzić do tamtej parafii właśnie z uwagi na polityczne kazania. Jest problem i powinno się coś z tym zrobić.1. Wg mnie Isakowicz - Zalewski cieszy się właśnie "złą sławą" w Kościele, i mówię tu o społeczności a nie o instytucji. Nawiedzony kapłan ormianin szukający sensacji tam gdzie jej nie ma.
2. Abp Życiński jest bardzo mądrym biskupem, ważącym każde słowo i trzeźwo oceniającym życie, nigdy nie politykuje (co część tutejszego motłochu mu zarzuca). I już na pewno nie szuka poklasku. Ja osobiście go bardzo szanuje i podziwiam za jego postawę.
3. O. dominikanin nie napisał do GW, tylko GW się dowiedziała o tym liście i opublikowała go na swoich stronach, więc nie pieprz bzdur. Albo lepiej - czytaj ZE ZROZUMIENIEM. Na początku może być trudno, ale z czasem się nauczysz.
4. Poza tym - jak GAZETA może się opowiadać za in vitro, związkami homoseksulanymi itp. ? Nie pomyliły Ci się pojęcia? Opinia o gazecie wyborczej jest jaka jest głównie dzięki kręgom PiS - bo nikt nie lubi krytyki, a że za rządów PiS obrywało im się po du*** równo od dziennikarzy (wszystkich, no może nie w ND i Trwam). A że społeczeństwo głupie jak but to wierzy w takie brednie. Już nie będę dzielił na PiSy, PO itp. Sami wyciągnijcie wnioski.

Prawda jest taka - 70-80% tu piszących ni cholery się nie zna na tym co pisze, wprowadzając zamęt. Jako że mam wykształcenie prawnicze - w tym również w zakresie prawa kanonicznego, po prostu szlag mnie trafia jak czytam takie kretynizmy. Faryzeusze! Robicie WSZYSTKO na pokaz, plujecie na bliźniego swego, opluwacie się wzajemnie, kto nie za PiSem ten wg was zdrajca itp brednie! Dość tego!! Czy wam kuźwa trzeba zrobić holocaust? Otworzyć Majdanek i zagazować w pizdu intelektualnych impotentów, żebyście się już nigdy więcej nie rozmnażali??? Czy to ku*** jedyne wyjście, żebyście włączyli myślenie??? Napieprzacie na księży, napieprzacie na władze, napieprzacie na każdego, co waszych yntelektualnych pomyj nie chce słuchać i się z wami nie zgadza!! Prawda jest taka drogie robaczki, że połowie z Was słoma z butów wystaje - cham chamem na wieki wieków Amen! Dla mnie jako dla Polaka, chrześcijanina, prawnika, kanonisty, lublinianina, człowieka - jest to nie pojęte! Ile w Was jest pychy, buty i chamstwa! WYpier***AĆ z Lublina na wiochę z powrotem skąd przybyliście i po sprawie. Ego poziomu cesarza, IQ poziomu rowu mariańskiego.
[/quote]
Napiszę krótko- Zdobądz ( choć nie jest to łatwe) książkę autora MARIE CARRE' pt TW 1025 ,, FILOZOF''- ciekawa jestem , czy po jej przeczytaniu dalej będziesz się wymądrzał !!!! Twoje wulgaryzmy świadczą tylko o tobie marny człowieku. Ten , który nie ma NIC na swoje poparcie uzywa wszelkich dostępnych wulgaryzmów. Jak nerwy nie wytrzymują należy udać się do SPECJALISTY. Wyzywasz ludzi od chamów , a kim ty jesteś ????? Z ciebie taki prawnik , jak z koziej dupy trąba. Jeśli natomiast faktycznie nim jesteś , to przynosisz jedynie wstyd nie tylko sobie , ale innym prawnikom. Żenada !!!!! Jeszcze jedno - nie jestem , ani nie popieram PiS-u, PO , SLD, a jaką partię popieram to moja słodka tajemnica.
[quote name='kanonista' timestamp='1292530643' post='406963']
To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński... rozwiń
Avatar
czerniejowiak / 17 grudnia 2010 r. o 19:28
-1
[quote name='oburzony' timestamp='1292531783' post='406975']
Dlaczego nie zawieszono proboszcza z Czerniejowa... Przed wyborami na wójta zachęcał do głosowania na "Naszą Małą Ojczyznę"-(to nazwa komitetu wyborczego jednego z kandydatów na wójta)
[/quote]
Proboszcz w Czerniejowie nie namawiał do głosowania. Wyraźnie stwierdził, że nie poprze żadnego z kandydatów i zabronił rozdawania ulotek pod kościołem. I za to go pochwalę. A o małej ojczyźnie mówi nie raz, w nawiązaniu do terenu parafii. Jak "oburzony" chodzi do koscioła, to niech słucha uważnie a nie zmyśla.
[quote name='oburzony' timestamp='1292531783' post='406975']
Dlaczego nie zawieszono proboszcza z Czerniejowa... Przed wyborami na wójta zachęcał do głosowania na "Naszą Małą Ojczyznę"-(to nazwa komitetu wyborczego jednego z kandydatów na wójta)
[/quote]
Proboszcz w Czerniejowie nie namawiał do głosowania. Wyraźnie stwierdził, że nie poprze żadnego z kandydatów i zabronił rozdawania ulotek pod kościołem. I za to go pochwalę. A o małej ojczyźnie mówi nie raz, w nawiązaniu do terenu parafii. ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 r. o 18:45
-1
a Popiełuszcze wolno było. Należy traktować wszystkich jednakowo. Kościół a nie ma sprawiedliwości.
Avatar
Czytel / 17 grudnia 2010 r. o 15:21
-1
„Przyjmujemy wiarę w B., ale chociaż ta wiara łączy się też z pewnymi zasadami kościelnymi, np. osobami ją szerzącymi wśród ludzi, na czele których stoi przywódca (najpierw był to św.Piotr) niezbyt już nam odpowiada.”
Nam to znaczy komu? Wypowiedź bardzo uogólniająca.
Chciałbym poznać konkretną odpowiedź na nasuwające się pytanie, kto popełnił błąd - ks. Pietroń, ks.Wiśniewski, ks.płk. Żarski czy Prezydent? Moim zdaniem głowa – ryba psuje się o łba. Piszę to bezceremonialnie.
Avatar
KULwa / 17 grudnia 2010 r. o 15:01
-2
..........
Wybiórczo traktujesz fakty: [size="5"]jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym[/size]? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[/quote]
Czytaj uważnie co jest napisane w poście (nie mylić z postnym jedzeniem).Otóż w którym miejscu ja się wypowiedziałam negatywnie o wydziale matematyczno przyrodniczym?
Nie podniecaj się lecz czytaj uważnie i dopierero po zrozumieniu tekstu odpowiadaj.
również życzę WŁASNYCH przemyśleń.
P.S.Aby nie być gołosłowną (nie mylić z golizną),proponuję poczytać sobie poniższe teksty:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,12611,title,Ksiadz-pedofil-skazany-za-molestowanie-13-latki,wid,12069827,wiadomosc_prasa.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/126669,ksiadz-pedofil-gwalcil-dziecko.html
http://pedofiliawkosciele.blogspot.com/2007/03/co-tydzie-ksidz-pedofil.html
....
wpisz sobie w wyszukiwarkę internetową:Ksiądz pedofil,a ujrzysz spoooooro linków do problemów pedofilów w sutannach.
A co do Polanskiego-cóż mnie obchodzi ten człek?On nie jest Polakiem więc problem ten nie należy do pedofilii polskich księży.
Ksiądz,aby umoralniać,powinien sam świecić przykładem i mieć "czyste ręce" aby z ambony grozić innym czystym palcem.Ale to już inny problem,wykraczający poza granice możliwości twego myślenia.
Idź na rekolekcje,skup się,zastanów się nad swoją wiarą.
No i dodam jeszcze że niejeden ateista jest lepszy niż niejeden ksiądz (prałat,biskup np.Paetz,ś+p Śliwiński)
A o politykach lubelskich po teologii na KULu nie będę wspominała,wymieniając ich nazwiska (nie będę im robić reklamy).Zapoznaj się z życiorysami osób z magistratu.....
..........
Wybiórczo traktujesz fakty: [size="5"]jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym[/size]? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[/quote]
Czytaj uważnie co jest napisane w poście (nie mylić z postnym jedzeniem).Otóż w którym miejscu ja się wypowiedziałam negatywnie o wydziale matematyczno przyrodniczym?
Nie podniecaj się lecz czytaj uważnie i dopierero po zrozumieniu tekstu odpowiad... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 110

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

A to ci historia. Kto zabrał zdjęcia z pomnika?

A to ci historia. Kto zabrał zdjęcia z pomnika?

Prokuratura zajmuje się sprawą fotografii, które zniknęły z Pomnika Wolności w Werbkowicach. – Ich wartość materialna jest mała, może 60 złotych ale wartość historyczna duża. Skąd się teraz ludzie mają dowiedzieć jak było? – mówi poszkodowany, który już składał wyjaśnienia na policji w tej sprawie.

Świdnik. Biegali w piżamach. Wynik zbiórki na rzecz chorych dzieci
zdjęcia
galeria

Świdnik. Biegali w piżamach. Wynik zbiórki na rzecz chorych dzieci

Zamiast leginsów, spodenek i koszulek do biegania ubrali piżamy, na znak solidarności z chorymi dziećmi. Uczestnicy sobotniej akcji charytatywnej w Świdniku zbierali też pieniądze na rzecz najmłodszych leczonych onkologicznie.

Miały być tanie, energooszczędne domy, a jest problem
Uwaga! TVN
film

Miały być tanie, energooszczędne domy, a jest problem

Energooszczędne, tanie i szybkie w budowie. Takie miały być domy, za których postawienie zapłacili bohaterowie reportażu. – Dodzwonić można było się do momentu, kiedy trzeba było wpłacić pieniądze. A potem pojawiło się odraczanie terminów – opowiada jeden z klientów Marcina M.

Psy mogły się udusić. 64-latek zatrzymany przez policjantów [zdjęcia]
galeria

Psy mogły się udusić. 64-latek zatrzymany przez policjantów [zdjęcia]

Do 3 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Mircze (powiat hrubieszowski) podejrzanemu o znęcanie się nad swoimi czterema psami. Zwierzęta zostały odebrane właścicielowi i przekazane do schroniska.

Koronawirus raport. W Lubelskiem są dwa powiaty bez nowych zakażeń
niedziela, 26 września 2021 r.

Koronawirus raport. W Lubelskiem są dwa powiaty bez nowych zakażeń

643 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarła jedna osoba z infekcją COVID-19, pochodziła z województwa opolskiego. Miała choroby współistniejące.

Lubelskie. 13-latek odnaleziony. "Jest cały i zdrowy, tylko wyziębiony"

Lubelskie. 13-latek odnaleziony. "Jest cały i zdrowy, tylko wyziębiony"

13-latek z powiatu zamojskiego został odnaleziony. – Chłopiec jest cały i zdrowy, tylko wyziębiony. Był na jednym z pół na terenie gminy Stary Zamość – potwierdza st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – 13-latka odnalazł ratownik WOPR, który jeździł quadem na tym terenie.

Tragedia na Kalinowszczyźnie. Nie żyje mężczyzna

Tragedia na Kalinowszczyźnie. Nie żyje mężczyzna

Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jednego z bloków na lubelskiej Kalinowszczyźnie. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.

Lubelskie. Zaginął 13-letni Damian. Szuka go policja

Lubelskie. Zaginął 13-letni Damian. Szuka go policja

Trwają poszukiwania 13-letniego Damiana, mieszkańca jednej z miejscowości w gminie Stary Zamość. Nastolatek wyszedł z domu wczoraj ok. godz. 16, wyjaśniając, że idzie na spacer. Do tej pory nie wrócił. Nie nawiązał też kontaktu z bliskimi.

Marek Saganowski (Motor Lublin): Jak się nie da wygrać to trzeba zremisować

Marek Saganowski (Motor Lublin): Jak się nie da wygrać to trzeba zremisować

Po czterech zwycięstwach z rzędu piłkarze Motoru musieli się w sobotę zadowolić remisem. Drużyna Marka Saganowskiego podzielili się punktami z beniaminkiem, Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

"Oddałem szpik 13-letniemu chłopcu z Białorusi". Lublinianin bohaterem kampanii Fundacji DKMS
Magazyn

"Oddałem szpik 13-letniemu chłopcu z Białorusi". Lublinianin bohaterem kampanii Fundacji DKMS

Wiem jak wygląda cierpienie rodziny, w której jest chory na raka i co to oznacza, więc było to dla mnie oczywiste – Rozmowa z Janem Grochowskim z Lublina, bohaterem kampanii Fundacji DKMS zachęcającej do rejestracji w bazie dawców i oddawania szpiku lub komórek macierzystych.

Lubelska Akademia Futbolu. Jest problem z budową boisk

Lubelska Akademia Futbolu. Jest problem z budową boisk

Dłużej niż zakładano potrwa budowa pierwszych czterech boisk Lubelskiej Akademii Futbolu finansowanych przez spółkę miliardera Zbigniewa Jakubasa. Firma prosi o dodatkowy czas

Świdniczanka – Gryf Gmina Zamość 2:0. Wiatr sprzyja lepszym

Świdniczanka – Gryf Gmina Zamość 2:0. Wiatr sprzyja lepszym

Po wpadce w Różańcu trzy punkty do swojego konta dopisała Świdniczanka. Drużyna Pawła Pranagala pokonała u siebie Gryfa Gmina Zamość 2:0. – Mam nadzieję, że teraz w końcu się już odblokujemy – mówi szkoleniowiec klubu ze Świdnika.

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 40:28. Mieli mecz pod kontrolą
galeria

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 40:28. Mieli mecz pod kontrolą

W 4. kolejce Azoty Puławy odniosły pewne zwycięstwo nad Chrobrym Głogów 40:28. Tytuł MVP otrzymał skrzydłowy gospodarzy Andrii Akimenko, zdobywca dziewięciu bramek.

Lublinianka – Sparta Rejowiec Fabryczny 2:0. Odzyskali fotel lidera
galeria

Lublinianka – Sparta Rejowiec Fabryczny 2:0. Odzyskali fotel lidera

Lublinianka zdominowała rywali z Rejowca Fabrycznego, ale długo nie mogła otworzyć wyniku. Udało się tuż po zmianie stron. W końcówce podopieczni Roberta Chmury upewnili się, że trzy punkty zostaną na Wieniawie i ostatecznie wygrali 2:0. Dzięki temu przynajmniej do niedzieli odzyskali pierwsze miejsce w tabeli grupy pierwszej. Motor II swój mecz gra jednak w niedzielę

Wisłoka Dębica – Chełmianka Chełm 0:2. Piąty mecz bez porażki z rzędu
film

Wisłoka Dębica – Chełmianka Chełm 0:2. Piąty mecz bez porażki z rzędu

Trwa dobra passa drużyny z Chełma. Tym razem biało-zieloni ograli na wyjeździe Wisłokę Dębica 2:0. W pięciu ostatnich spotkaniach ligowych Michał Wołos i spółka wywalczyli 13 punktów. Przynajmniej do niedzieli udało się też wskoczyć na podium w grupie czwartej. Wyżej są jedynie: Siarka Tarnobrzeg i Cracovia II

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.