Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2010 r.
18:28
Edytuj ten wpis

Spór księży podczas mszy. Abp Życiński karze za polityczne kazanie

Autor: Zdjęcie autora mb pit
0 110 A A

Metropolita lubelski abp Józef Życiński zakazał przez sześć miesięcy wygłaszania kazań księdzu, który w poniedziałek wygłosił "polityczną” homilię. Mówił o komunistach, a potem o prezydencie i rządzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o ks. Leona Pietronia, emerytowanego duchownego archidiecezji lubelskiej. O sprawie napisała "Gazeta Wyborcza”.

Ks. Pietroń miał na mszy nawiązać do słów, które 11 listopada w warszawskiej katedrze wypowiedział ks. płk Sławomir Żarski. W obecności Bronisława Komorowskiego zarzucił elitom III RP m.in. fałszywy patriotyzm. Po tym kazaniu ks. Żarski nie dostał nominacji papieskiej na funkcję na biskupa polowego.

Na poniedziałkowej mszy ks. Pietroń odniósł się do kazania ks. Żarskiego: Takie piękne kazanie, a dostał za nie reprymendę – powiedział w lubelskiej bazylice oo. Dominikanów. Potem opowiadał wiernym o ułomności władzy.

Kazanie przerwał dominikanin o. Ludwik Wiśniewski. Głośno upomniał ks. Pietronia: Proszę mówić kazanie religijne, a nie polityczne. Ks. Leon Pietroń tłumaczył potem, że nikogo nie atakował, tylko mówił o władzy. Dodał, że – jego zdaniem – Kościół ma absolutne prawo do zajmowania się polityką.

Sprawą zajęła się lubelska kuria. Metropolita lubelski zakazał Pietroniowi przez sześć miesięcy wygłaszania kazań.

– I tak nie głoszę kazań, bo jestem starym człowiekiem – powiedział "Gazecie” ks. Pietroń. – Czekam
na pismo z uzasadnieniem tej decyzji. Chcę mieć dokument, by ktoś nie zarzucił mi, że uchylam się od podstawowego obowiązku kapłańskiego. Poza tym, polecenie każdego biskupa ordynariusza ma moc prawną na terenie danej diecezji. To oznacza, że mogę głosić w każdej innej.

– Gdyby kazanie dotyczyło krytyki PiS i Kaczyńskiego, to ksiądz nie zostałby zawieszony – ocenia jeden z lubelskich księży. – Skoro arcybiskupowi można mówić polityczne kazania, to czemu innym duchownym nie można? Kazanie dotyczyło Platformy Obywatelskiej, dlatego metropolita zdecydował się na taką karę – dodaje.

Komentarze 110

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anna / 17 grudnia 2010 o 22:29
+4
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? Sprawa jest oczywista - siać zamęt w kościele , poróżniać wiernych i zyskać sobie niezasłużoną chwałę. Im mniej takich Wiśniewskich tym lepiej dla kościoła i wiernych.
[/quote]
POPIERAM !!!! Dodam jeszcze im mniej takich arcybiskupów , jak Życiński- tym lepiej dla kościoła i wiernych....
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? S... rozwiń
Avatar
tom / 21 grudnia 2010 o 12:37
+2
Cała homilia Żarskiego.
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23532
Nie ma się czego czepić. A na złodziejach ... piuska gore.
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 o 23:02
+1
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowiedzia wystawiles sam sobie cenzurke. Jestem kobieta i takze nie pozwole moim (obecnie 2 i 5 nlat) dzieciom uczestniczyc w tzw, zyciu religijnym. uwazam owo "zycie" za najwieksza zgnilizne dracaca nasze spoleczenstwo!
[/quote]
Ciekaw jestem, czy ochrzciłaś swoje dzieci? Czy poślesz je do Pierwszej Komunii Świętej ( jeśli nie - to jak im wytłumaczysz ,że inne dzieci pójdą do Komunii, do Bierzmowania , wezmą ślub kościelny).... Jeśli uważasz ,że księża i kościół wyrządzają taką wielką krzywdę , to trzymaj je z daleka od tego , co się wiąże z wiarą i kościołem, a zapewne dobrze na tym wyjdą i kiedyś ci za to podziękują. Nie trzeba słuchać mediów i czytać durnych gazet, ale czasem należy użyć szarych komórek droga pani.Widzę ,że na leczenie jest już za póżno.
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowi... rozwiń
Avatar
Beata / 17 grudnia 2010 o 13:31
0
[quote name='Iwona' timestamp='1292583605' post='407247']Wiara człowieka w Boga nie musi w żaden sposób być tożsamą z baranim uwielbieniem tzw. ojców kościoła i pasienia ich z własnych portfeli. Kościół katolicki nie ma monopolu na prawdę, na gwarancje przyzwoitości, uczciwości i prawdy absolutnej, tym bardziej w obliczu każdego dnia ujawnianych afer w obronie pospolitych przestępców w ich szeregach (pedofilia, przestępstwa gospodarcze itd.)Wydaje mi się być absolutnie normalnym, ze ludzie w XXI wieku nie zgadzają się na życie z pochylonym karkiem i sami decydują o sobie, o swojej rodzinie, a wiec i potomstwie. Żaden klecha nie ma prawa dyktować mi ani sympatii politycznych, ani tym bardziej na jaka tace mam kłaść pieniądze.[/quote]- ludzie XXI wieku nie muszą w ogóle chodzić do Kościoła. Mogą też dokonać selekcji przykazań ważnych od mniej ważnych i dowolnie je interpretować. Nie muszą również nikomu dawać na tacę i wielbić to i tego co chcą i kogo chcą. Nie mniej jednak albo jest się katolikiem, albo nie. To jak z byciem prawo lub leworęcznym. To jak wybór mieszkania w domu bądź na dworcu, czy skończenia szkoły lub nie. Ludzie w tym księża popełniają błędy i nie ma powodów udawać, że tak nie jest, ale nie ma też powodu właśnie dlatego, że błąd popełnił ksiądz robić z tego aferę międzynarodową, chyba, że zawsze każdy błąd, każdego człowieka jest tak nagłaśniany, a nie jedynie dla wywołania sensacji i zrażenia ludzi. Kościół to ludzie, a nie jedynie duchowni, zatem Kościół bez względu na to, czy jest katolicki, prawosławny, czy jakikolwiek inny popełnia błędy. Trzeba je tylko poznać, przyznać się do nich i ich unikać. Przyjmujemy wiarę w B., ale chociaż ta wiara łączy się też z pewnymi zasadami kościelnymi, np. osobami ją szerzącymi wśród ludzi, na czele których stoi przywódca (najpierw był to św.Piotr) niezbyt już nam odpowiada. Na pewno przyczynili się do tego sami duchowni, ale ludzie się zmieniają w zależności od czasów, bo każde czasy to inna świadomość i tak też zmieniają się duchowni, ale co ma fakt kazania ukazującego, że władza niekoniecznie ma na celu dobro Narodu i kraju do bycia złym duchownym? Prawda jest taka, że jeżeli duchowni odłączą się całkowicie od sytuacji politycznej kraju, to gdy pewnego dnia to wszystko runie, to znowu będą pretensje do duchownych, że milczeli, bo na pewno byli w zmowie z władzą.
[quote name='Iwona' timestamp='1292583605' post='407247']Wiara człowieka w Boga nie musi w żaden sposób być tożsamą z baranim uwielbieniem tzw. ojców kościoła i pasienia ich z własnych portfeli. Kościół katolicki nie ma monopolu na prawdę, na gwarancje przyzwoitości, uczciwości i prawdy absolutnej, tym bardziej w obliczu każdego dnia ujawnianych afer w obronie pospolitych przestępców w ich szeregach (pedofilia, przestępstwa gospodarcze itd.)Wydaje mi się być absolutnie normalnym, ze ludzie w XXI wieku nie zgadzają si... rozwiń
Avatar
UPRośćmyTO / 17 grudnia 2010 o 12:29
0
[quote name='KULwa' timestamp='1292578068' post='407195']
Aleś księżulku dał przykłady "prawdziwych nauk":
Ze strony KULu:
Wydział Teologii
Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji
Wydział Filozofii
Wydział Nauk Humanistycznych
Wydział Nauk Społecznych
Przecież to fanatyzm i zacofanie.A co do tych prawników po KULu,to teraz w kraju mamy tego efekty.A nauczyciele (czyt.katecheci) po teologii czy rządzący miastami absolwenci teologii......
No cóż,skoro komuś w seminarium czy na KULu popaprali w głowie,to już jest zjawisko nieodwracalne.
A co doksięży pedofili - ostatnio coraz więcej jest ujawnianychtakich faktów.Zamiast brewiarza,poczytaj też ogólnodostępną prasę.Proponuję również od czasu do czasu zerknąć do "tygodnika nieklerykalnego"Wiele tam napisano o niegodziwościach kościoła i jego funkcjonariuszy
[/quote]
Drogie dziecko (sądząc po nicku, gdzie nadymasz się ale nie potrafisz wypowiedzieć "r" tylko "L"): nie jestem księdzem i też widzę księży i "księży". Są tacy jak społeczeństwo z którego wyrośli.

Podaj przykłady tych rządzących miastami po teologii, którzy to źle robią. Bo ci po WUMLu są wspaniali ;-)

POpaprali w głowie tym, co wierzą nie w Boga ale w Gazetę Wybiórczą czy Tusk Vision Network, ja mam swój rozum i widzę jak rzetelne są polskojęzyczne media. Zresztą po Tobie widać jak masz zafiksowane w głowie: pedofile to księża a nie widzisz, że największy pedofil europejski miał "wsparcie" rządzących europejczyków. Może i u nas chodzi o odciągnięcie uwagi?
"Aresztowano również innych - powiązanych z morderstwami i szajką pedofilską: Michelle Martin - drugą żonę Dutroux oraz Jean-Michel Nihoul'a - biznesmena, który przyznał się do zorganizowania orgii w jednym z domów w Belgii, w którym brali udział oficjele z rządu, policjanci i były komisarz europejski. Michel Lelievre, partner w porwaniu An Marchal i Eefje Lambreks, został również aresztowany. We wrześniu 1996 roku dziewięciu policjantów z Charleroi zostało zatrzymanych i przesłuchanych pod kątem zaniedbań w śledztwie i powiązań z Dutroux."

Wybiórczo traktujesz fakty: jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[quote name='KULwa' timestamp='1292578068' post='407195']
Aleś księżulku dał przykłady "prawdziwych nauk":
Ze strony KULu:
Wydział Teologii
Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji
Wydział Filozofii
Wydział Nauk Humanistycznych
Wydział Nauk Społecznych
Przecież to fanatyzm i zacofanie.A co do tych prawników po KULu,to teraz w kraju mamy tego efekty.A nauczyciele (czyt.katecheci) po teologii czy rządzący miastami absolwenci teologii......
No cóż,s... rozwiń
Avatar
aaaaaa / 17 grudnia 2010 o 12:28
0
[quote name='Norymberga dla PełO' timestamp='1292536512' post='407025']
Jego Ekscelencja TW Filozof przyjmuje dary z urzędów kontrolowanych przez ludzi zorganizowanej grupy przestępczej krypt. Platforma Obywatelska - znane są jego bliskie relacje z dygnitarzem Urzedu Marszałkowskiego pseud. "NaPOleon" oraz wicedyrektorem jednego zdepartamentów ps. "Mały" (obaj w/w działcze PełO). Jak ta menda sPOłeczna jeździ po partiach prawicowych jak PiS , LPR, oraz srodowiska eurosceptyczne to jesyt cool i to nie jest polityka, ale jak którys z ksiezy powie prawde o tych złodziejach, aferzystach, ćpunach, gwłacicielach i rusko-niemieckich agentach z PełO to sie arcyferyzeusz pseud. "TW Filozof" irytuje.

TW Filozofie weź udaj sie jak najdalej stąd, niech swąd jaki tu na naszej lubelskiej ziemi wytrzadziłeś jak najszybciej wywietrzeje
[/quote]
ach to POtwierdzaja się plotki ze Filoof jest sPOnsorowany przez kręgi przestępcze zwiazane z jedną z partii POlitycznych
[quote name='Norymberga dla PełO' timestamp='1292536512' post='407025']
Jego Ekscelencja TW Filozof przyjmuje dary z urzędów kontrolowanych przez ludzi zorganizowanej grupy przestępczej krypt. Platforma Obywatelska - znane są jego bliskie relacje z dygnitarzem Urzedu Marszałkowskiego pseud. "NaPOleon" oraz wicedyrektorem jednego zdepartamentów ps. "Mały" (obaj w/w działcze PełO). Jak ta menda sPOłeczna jeździ po partiach prawicowych jak PiS , LPR, oraz srodowiska eurosceptyczne to jesyt coo... rozwiń
Avatar
Iwona / 17 grudnia 2010 o 12:00
0
[quote name='Rodak' timestamp='1292541606' post='407071']
Słusznie,wasze dzieciaki bedą miały więcej czasu na studiowanie Kamasutry.... aaaa i w Wigilijny wieczór uwolnijcie swoje pociechy od gusła dzielenia się opłatkiem -najlepiej w życiu niech nigdy i niczym się z nikim nie dzielą,nawet miłością z wami
[/quote]
Prawdopodobnie nie umiesz rozdzielić kilku podstawowych zasad współżycia społecznego.
Nie umiesz oddzielić tradycji rodzinnej wyniesionej z domu i zwykłej ludzkiej troski o dobre wychowanie własnego potomstwa od na co dzień spotykanych w naszym życiu zabiegów dostojników kościelnych o władzę nad naszymi duszami i myślami. Nie umiesz oddzielić interesów wspomnianych purpuratów zatroskanych pomnażaniem (za wszelka cenę) majątku kościelnego od interesu społecznego. Nie umiesz oddzielić etyki życia społecznego od zabiegów zmuszających społeczeństwo do podporządkowania się, z gruntu zbrodniczej filozofii (nauka religii w szkołach) wychodzącej z leninowskiego założenia; kto nie z nami, ten przeciwko nam!
Wiara człowieka w Boga nie musi w żaden sposób być tożsamą z baranim uwielbieniem tzw. ojców kościoła i pasienia ich z własnych portfeli. Kościół katolicki nie ma monopolu na prawdę, na gwarancje przyzwoitości, uczciwości i prawdy absolutnej, tym bardziej w obliczu każdego dnia ujawnianych afer w obronie pospolitych przestępców w ich szeregach (pedofilia, przestępstwa gospodarcze itd.)
Wydaje mi się być absolutnie normalnym, ze ludzie w XXI wieku nie zgadzają się na życie z pochylonym karkiem i sami decydują o sobie, o swojej rodzinie, a wiec i potomstwie. Żaden klecha nie ma prawa dyktować mi ani sympatii politycznych, ani tym bardziej na jaka tace mam kłaść pieniądze.
[quote name='Rodak' timestamp='1292541606' post='407071']
Słusznie,wasze dzieciaki bedą miały więcej czasu na studiowanie Kamasutry.... aaaa i w Wigilijny wieczór uwolnijcie swoje pociechy od gusła dzielenia się opłatkiem -najlepiej w życiu niech nigdy i niczym się z nikim nie dzielą,nawet miłością z wami
[/quote]
Prawdopodobnie nie umiesz rozdzielić kilku podstawowych zasad współżycia społecznego.
Nie umiesz oddzielić tradycji rodzinnej wyniesionej z domu i zwykłej ludzkiej troski o dobre wyc... rozwiń
Avatar
Beata / 17 grudnia 2010 o 11:46
0
Jest takie powiedzenie "jak trwoga do B." i to wyjątkowo pasuje do większości Polaków. To samo dotyczy stosunku do duchowieństwa. Gdy Polacy nie mają co jeść, gdy ich wspaniała władza w osobie rzecznika żydowskiego pochodzenia mówi im, że "rząd się sam wyżywi" - co można rozumieć, że Naród niech zdycha z głodu - gdy zaczyna się strzelanina do niewinnych ludzi, to wówczas raptem wszyscy stają się wierzący, praktykujący i biją brawo mało im ręce nie odpadną za kazania pokazujące fałsz i obłudę władzy. Dzisiaj w dobie mediów, prymitywizmu propagowanego przez TVN i GW redagującą wszystkie złote myśli abp Życińskiego (szkoda, że abp Życińskiego nie daje wskazówek z dziedziny przedsiębiorczości) i opisującego w sposób dobitny każdy przypadek pedofilii wśród księży (o dziwo, brak takich opisów dot. polityków, dziennikarzy, czy innych grup społecznych, a dopiero zobaczylibyśmy do czego zdolni są ludzie dorośli), kiedy to homoseksualizm stał się chyba wiodącą orientacją seksualną, a rodzina rzeczą zbędną, kazanie księdza ukazujące to co właściwie, co każdy myślący człowiek samo powinien zauważyć, jest powodem potraktowania go jak chłystka. Jeszcze trochę, a w Kościele będzie się mówić tylko o radosnych sprawach, a to co smutne, przykre i dotkliwe dla Narodu odkładać na półkę. Będzie tak jak w TV świat młodych, zdrowych i bogatych. Szkoda jednak, że patrząc na ulice, hospicja, szpitale wszystko wygląda inaczej. Szkoda, że patrząc na upadek produkcji i powstawanie coraz to nowych obcych marketów nie przybywa nam miejsc pracy, w których nie tylko można zarobić, ale też wykorzystać swoje wykształcenie. Szkoda, że nagle zaczyna się pluć na PKP, jakby kiedyś w PKP było lepiej, gdyż zapewne ktoś już zamierza doprowadzić ją do całkowitego upadku i sprzedać za grosze obcemu.
I dlaczego Kościół ma o tym nie wspominać? Wszak miłość do bliźniego, nie okradanie go z majątku narodowego, nie wykorzystywanie pracowników, Narodu i myślenie o innych, a nie tylko o sobie, aby przyczepić się na lata do stołka, to część nauki Kościoła. W końcu gdzieś musi być miejsce, w którym można usłyszeć prawdę, przemyśleć sobie to co słyszy się w TV i wyciągnąć własne wnioski.
Ktoś napisał, że nie jest dumny z tego, że jest Polakiem, bo to przypadek, że tu się urodził. Większej głupoty w życiu nie słyszałam. Przeciętny Amerykanin jest dumny z tego, że nim jest i nie rozkłada tego na czynniki pierwsze, ale po prostu jest dumny. Tak samo z każdym innym normalnym człowiekiem. Kraj, Naród to są wartości same w sobie i albo człowiek jest nikim, albo jest dumny z tego kim się urodził, a przez swoje życie, dokonania udowadnia, że właśnie człowiek tej narodowości jest wartościowy.
Jest takie powiedzenie "jak trwoga do B." i to wyjątkowo pasuje do większości Polaków. To samo dotyczy stosunku do duchowieństwa. Gdy Polacy nie mają co jeść, gdy ich wspaniała władza w osobie rzecznika żydowskiego pochodzenia mówi im, że "rząd się sam wyżywi" - co można rozumieć, że Naród niech zdycha z głodu - gdy zaczyna się strzelanina do niewinnych ludzi, to wówczas raptem wszyscy stają się wierzący, praktykujący i biją brawo mało im ręce nie odpadną za kazania pokazujące fałsz i obłudę władzy. Dzisiaj w dobie mediów... rozwiń
Avatar
PATRON / 17 grudnia 2010 o 11:40
0
[quote name='słuchaczka kazań' timestamp='1292528394' post='406940']
Jedna z nielicznych mądrych decyzji biskupa.
Człowiek mieniący się katolikiem idzie do koscioła na wspólną modlitwę,posłuchać kazania na tematy koscielne,a tymczasem "kaznodzieje" z Bożej łaski opowiadają takie pierdoły,że aż robi się niedobrze,Nawet inni księża zasypiają lub ziewają na takim kazaniu.
Tak jest np.w kościele na Bronowicach.Kiedyś na pasterce zebrała się "elita kaznodziejów",a jeden z nich (ponoć profesor z KULawej uczelni) walnął takie polityczne kazanie,tak odwracał historię,że aż ludzie wychodzili z tej pasterki.
W tym roku wikary z tamtejszej parafii w rocznicę Bitwy Warszawskiej też pierdyknął takie kazanie,że nie wiadomo było czy się śmiać czy płakać.Mówił coś o powstrzymaniu czerwonej zarazy.....Nie wiem dlaczego pomyliły mu się kolory i zamiast mówić o czarnej zarazie-mówił o czerwonej.
Przez takich kaznodziejów i "namiestników" Chrystusa,coraz mniej ludzi uczęszcza do kościoła.Również rodzice boją się posyłać dzieci do kościoła z uwagi na szerzącą się w kościele plagę pedofilii.
[/quote]
To może zamiast tylko słuchać zaczęła byś w końcu coś z tych kazań rozumieć. Choć chyba cię przeceniam i wymagam niemożliwego. W Bitwie Warszawskiej polskie wojska faktycznie powstrzymały CZERWONĄ ZARAZĘ. Czarna zaraza też została wtedy powstrzymana. Chodzi ci oczywiście o noszących czarne chałaty współbraci Trockiego, Lenina i Marksa A jeśli chodzi o pedofilów, to przypominam ci, że najsłynniejszy pedofil R. Polański jest ŻYDEM.(specjalnie napisałem dużymi literami, żeby nikt nie oskarżył mnie o antysemityzm )
[quote name='słuchaczka kazań' timestamp='1292528394' post='406940']
Jedna z nielicznych mądrych decyzji biskupa.
Człowiek mieniący się katolikiem idzie do koscioła na wspólną modlitwę,posłuchać kazania na tematy koscielne,a tymczasem "kaznodzieje" z Bożej łaski opowiadają takie pierdoły,że aż robi się niedobrze,Nawet inni księża zasypiają lub ziewają na takim kazaniu.
Tak jest np.w kościele na Bronowicach.Kiedyś na pasterce zebrała się "elita kaznodziejów",a jeden z nich (ponoć p... rozwiń
Avatar
Armiliusz / 17 grudnia 2010 o 11:12
0
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? Sprawa jest oczywista - siać zamęt w kościele , poróżniać wiernych i zyskać sobie niezasłużoną chwałę. Im mniej takich Wiśniewskich tym lepiej dla kościoła i wiernych.
[/quote]
Dzisiaj zastanawiam się kto w powojennej Polsce dokonał większego spustoszenia w społeczności kościoła zebranej wokół Diecezji Lubelskiej ,Bierut czy Życiński?
Przykre bo łatwiej leczyć strupa na skórze niż raka wewnątrz. Porównując Bieruta do strupa
a Życińskiego do raka nie trudno sobie odpowiedzieć na to pytanie. Do dzisiaj nie zapomnę jak purpurat karcił "solidarnościowców" którzy oczekiwali rekompensaty za straty poniesione w okresie przemian społecznych w Polsce a jednocześnie jak zdecydowanie bronił
UB-eckich praw do wysokich wynagrodzeń. Dzisiaj ten człowiek śmie mówić o apolityczności kościoła .Pruderia z szat mu kapie.... wstrętne
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? S... rozwiń
Avatar
tom / 21 grudnia 2010 o 12:37
+2
Cała homilia Żarskiego.
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23532
Nie ma się czego czepić. A na złodziejach ... piuska gore.
Avatar
Jak zmienić wyznanie? / 17 grudnia 2010 o 23:10
-1
[quote name='ANJA ORTHODOX' timestamp='1292541760' post='407074']
U Ortodoksyjnych Chrześcijan Politykowanie w Świątyni jest np . w ogóle zakazane od górnie dlatego nie mają nigdy takich problemów. [media]http://www.youtube.com/watch?v=GgtazW65IB8&feature=related[/media] (a o nacjonalizmach tak powszechnie obecnych w anty chrześcijańskim kościele kat. nawet nie warto wspominać dno i wodorosty)
[/quote]
[size=5]http://forum.dziennikwschodni.pl/ks-oszajca-o-kryzysie-w-kosciele-episkopat-nie-potrafi-rozwiazac-problemu-t41809/page__st__20__p__407568#entry407568[/size]
[quote name='ANJA ORTHODOX' timestamp='1292541760' post='407074']
U Ortodoksyjnych Chrześcijan Politykowanie w Świątyni jest np . w ogóle zakazane od górnie dlatego nie mają nigdy takich problemów. [media]http://www.youtube.com/watch?v=GgtazW65IB8&feature=related[/media] (a o nacjonalizmach tak powszechnie obecnych w anty chrześcijańskim kościele kat. nawet nie warto wspominać dno i wodorosty)
[/quote]
[size=5]http://forum.dziennikwschodni.pl/ks-oszajca-o-kryzysie-w-kos... rozwiń
Avatar
gość / 17 grudnia 2010 o 23:09
-1
[quote name='Ksiądz też pedał' timestamp='1292538438' post='407040']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=wj-PGsrbY4Y[/media]
[/quote]
To świadczy jedynie o tym , jakim jesteś ZEREM !!!!! Mózg zlasowany całkowicie.
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 o 23:02
+1
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowiedzia wystawiles sam sobie cenzurke. Jestem kobieta i takze nie pozwole moim (obecnie 2 i 5 nlat) dzieciom uczestniczyc w tzw, zyciu religijnym. uwazam owo "zycie" za najwieksza zgnilizne dracaca nasze spoleczenstwo!
[/quote]
Ciekaw jestem, czy ochrzciłaś swoje dzieci? Czy poślesz je do Pierwszej Komunii Świętej ( jeśli nie - to jak im wytłumaczysz ,że inne dzieci pójdą do Komunii, do Bierzmowania , wezmą ślub kościelny).... Jeśli uważasz ,że księża i kościół wyrządzają taką wielką krzywdę , to trzymaj je z daleka od tego , co się wiąże z wiarą i kościołem, a zapewne dobrze na tym wyjdą i kiedyś ci za to podziękują. Nie trzeba słuchać mediów i czytać durnych gazet, ale czasem należy użyć szarych komórek droga pani.Widzę ,że na leczenie jest już za póżno.
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowi... rozwiń
Avatar
anna / 17 grudnia 2010 o 22:29
+4
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? Sprawa jest oczywista - siać zamęt w kościele , poróżniać wiernych i zyskać sobie niezasłużoną chwałę. Im mniej takich Wiśniewskich tym lepiej dla kościoła i wiernych.
[/quote]
POPIERAM !!!! Dodam jeszcze im mniej takich arcybiskupów , jak Życiński- tym lepiej dla kościoła i wiernych....
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? S... rozwiń
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 o 22:24
-1
[quote name='kanonista' timestamp='1292530643' post='406963']
To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński? Sam spier***aj "Zagubiona owieczko" a raczej ostatni baranie.



To samo co wyżej. Przytocz chociaż JEDNO takie kazanie. Są na stronie kurii zazwyczaj. No śmiało, szukaj. Najpierw poszukaj, sprawdź informację, a potem powielaj a nie pieprzysz jak część tutejszych cepów tu pier***i.



Z powyższą wypowiedzą się zgodzę, a co do Bronowic, to tamtejszy ksiądz jest niestety "znany" z tego typu kazań. Moi dziadkowie przestali chodzić do tamtej parafii właśnie z uwagi na polityczne kazania. Jest problem i powinno się coś z tym zrobić.



1. Wg mnie Isakowicz - Zalewski cieszy się właśnie "złą sławą" w Kościele, i mówię tu o społeczności a nie o instytucji. Nawiedzony kapłan ormianin szukający sensacji tam gdzie jej nie ma.
2. Abp Życiński jest bardzo mądrym biskupem, ważącym każde słowo i trzeźwo oceniającym życie, nigdy nie politykuje (co część tutejszego motłochu mu zarzuca). I już na pewno nie szuka poklasku. Ja osobiście go bardzo szanuje i podziwiam za jego postawę.
3. O. dominikanin nie napisał do GW, tylko GW się dowiedziała o tym liście i opublikowała go na swoich stronach, więc nie pieprz bzdur. Albo lepiej - czytaj ZE ZROZUMIENIEM. Na początku może być trudno, ale z czasem się nauczysz.
4. Poza tym - jak GAZETA może się opowiadać za in vitro, związkami homoseksulanymi itp. ? Nie pomyliły Ci się pojęcia? Opinia o gazecie wyborczej jest jaka jest głównie dzięki kręgom PiS - bo nikt nie lubi krytyki, a że za rządów PiS obrywało im się po du*** równo od dziennikarzy (wszystkich, no może nie w ND i Trwam). A że społeczeństwo głupie jak but to wierzy w takie brednie. Już nie będę dzielił na PiSy, PO itp. Sami wyciągnijcie wnioski.

Prawda jest taka - 70-80% tu piszących ni cholery się nie zna na tym co pisze, wprowadzając zamęt. Jako że mam wykształcenie prawnicze - w tym również w zakresie prawa kanonicznego, po prostu szlag mnie trafia jak czytam takie kretynizmy. Faryzeusze! Robicie WSZYSTKO na pokaz, plujecie na bliźniego swego, opluwacie się wzajemnie, kto nie za PiSem ten wg was zdrajca itp brednie! Dość tego!! Czy wam kuźwa trzeba zrobić holocaust? Otworzyć Majdanek i zagazować w pizdu intelektualnych impotentów, żebyście się już nigdy więcej nie rozmnażali??? Czy to ku*** jedyne wyjście, żebyście włączyli myślenie??? Napieprzacie na księży, napieprzacie na władze, napieprzacie na każdego, co waszych yntelektualnych pomyj nie chce słuchać i się z wami nie zgadza!! Prawda jest taka drogie robaczki, że połowie z Was słoma z butów wystaje - cham chamem na wieki wieków Amen! Dla mnie jako dla Polaka, chrześcijanina, prawnika, kanonisty, lublinianina, człowieka - jest to nie pojęte! Ile w Was jest pychy, buty i chamstwa! WYpier***AĆ z Lublina na wiochę z powrotem skąd przybyliście i po sprawie. Ego poziomu cesarza, IQ poziomu rowu mariańskiego.
[/quote]
Napiszę krótko- Zdobądz ( choć nie jest to łatwe) książkę autora MARIE CARRE' pt TW 1025 ,, FILOZOF''- ciekawa jestem , czy po jej przeczytaniu dalej będziesz się wymądrzał !!!! Twoje wulgaryzmy świadczą tylko o tobie marny człowieku. Ten , który nie ma NIC na swoje poparcie uzywa wszelkich dostępnych wulgaryzmów. Jak nerwy nie wytrzymują należy udać się do SPECJALISTY. Wyzywasz ludzi od chamów , a kim ty jesteś ????? Z ciebie taki prawnik , jak z koziej dupy trąba. Jeśli natomiast faktycznie nim jesteś , to przynosisz jedynie wstyd nie tylko sobie , ale innym prawnikom. Żenada !!!!! Jeszcze jedno - nie jestem , ani nie popieram PiS-u, PO , SLD, a jaką partię popieram to moja słodka tajemnica.
[quote name='kanonista' timestamp='1292530643' post='406963']
To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński... rozwiń
Avatar
czerniejowiak / 17 grudnia 2010 o 19:28
-1
[quote name='oburzony' timestamp='1292531783' post='406975']
Dlaczego nie zawieszono proboszcza z Czerniejowa... Przed wyborami na wójta zachęcał do głosowania na "Naszą Małą Ojczyznę"-(to nazwa komitetu wyborczego jednego z kandydatów na wójta)
[/quote]
Proboszcz w Czerniejowie nie namawiał do głosowania. Wyraźnie stwierdził, że nie poprze żadnego z kandydatów i zabronił rozdawania ulotek pod kościołem. I za to go pochwalę. A o małej ojczyźnie mówi nie raz, w nawiązaniu do terenu parafii. Jak "oburzony" chodzi do koscioła, to niech słucha uważnie a nie zmyśla.
[quote name='oburzony' timestamp='1292531783' post='406975']
Dlaczego nie zawieszono proboszcza z Czerniejowa... Przed wyborami na wójta zachęcał do głosowania na "Naszą Małą Ojczyznę"-(to nazwa komitetu wyborczego jednego z kandydatów na wójta)
[/quote]
Proboszcz w Czerniejowie nie namawiał do głosowania. Wyraźnie stwierdził, że nie poprze żadnego z kandydatów i zabronił rozdawania ulotek pod kościołem. I za to go pochwalę. A o małej ojczyźnie mówi nie raz, w nawiązaniu do terenu parafii. ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 o 18:45
-1
a Popiełuszcze wolno było. Należy traktować wszystkich jednakowo. Kościół a nie ma sprawiedliwości.
Avatar
Czytel / 17 grudnia 2010 o 15:21
-1
„Przyjmujemy wiarę w B., ale chociaż ta wiara łączy się też z pewnymi zasadami kościelnymi, np. osobami ją szerzącymi wśród ludzi, na czele których stoi przywódca (najpierw był to św.Piotr) niezbyt już nam odpowiada.”
Nam to znaczy komu? Wypowiedź bardzo uogólniająca.
Chciałbym poznać konkretną odpowiedź na nasuwające się pytanie, kto popełnił błąd - ks. Pietroń, ks.Wiśniewski, ks.płk. Żarski czy Prezydent? Moim zdaniem głowa – ryba psuje się o łba. Piszę to bezceremonialnie.
Avatar
KULwa / 17 grudnia 2010 o 15:01
-1
..........
Wybiórczo traktujesz fakty: [size="5"]jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym[/size]? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[/quote]
Czytaj uważnie co jest napisane w poście (nie mylić z postnym jedzeniem).Otóż w którym miejscu ja się wypowiedziałam negatywnie o wydziale matematyczno przyrodniczym?
Nie podniecaj się lecz czytaj uważnie i dopierero po zrozumieniu tekstu odpowiadaj.
również życzę WŁASNYCH przemyśleń.
P.S.Aby nie być gołosłowną (nie mylić z golizną),proponuję poczytać sobie poniższe teksty:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,12611,title,Ksiadz-pedofil-skazany-za-molestowanie-13-latki,wid,12069827,wiadomosc_prasa.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/126669,ksiadz-pedofil-gwalcil-dziecko.html
http://pedofiliawkosciele.blogspot.com/2007/03/co-tydzie-ksidz-pedofil.html
....
wpisz sobie w wyszukiwarkę internetową:Ksiądz pedofil,a ujrzysz spoooooro linków do problemów pedofilów w sutannach.
A co do Polanskiego-cóż mnie obchodzi ten człek?On nie jest Polakiem więc problem ten nie należy do pedofilii polskich księży.
Ksiądz,aby umoralniać,powinien sam świecić przykładem i mieć "czyste ręce" aby z ambony grozić innym czystym palcem.Ale to już inny problem,wykraczający poza granice możliwości twego myślenia.
Idź na rekolekcje,skup się,zastanów się nad swoją wiarą.
No i dodam jeszcze że niejeden ateista jest lepszy niż niejeden ksiądz (prałat,biskup np.Paetz,ś+p Śliwiński)
A o politykach lubelskich po teologii na KULu nie będę wspominała,wymieniając ich nazwiska (nie będę im robić reklamy).Zapoznaj się z życiorysami osób z magistratu.....
..........
Wybiórczo traktujesz fakty: [size="5"]jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym[/size]? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[/quote]
Czytaj uważnie co jest napisane w poście (nie mylić z postnym jedzeniem).Otóż w którym miejscu ja się wypowiedziałam negatywnie o wydziale matematyczno przyrodniczym?
Nie podniecaj się lecz czytaj uważnie i dopierero po zrozumieniu tekstu odpowiad... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 110
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stal Kraśnik – Wólczanka 1:0. Dwa zmarnowane karne gości

Stal Kraśnik – Wólczanka 1:0. Dwa zmarnowane karne gości 0 0

Jeżeli nie wykorzystuje się dwóch rzutów karnych, to trudno myśleć o zwycięstwie. Kiepsko ustawione celowniki rywali wykorzystali podopieczni Jarosława Pacholarza, którzy pokonali Wólczankę 1:0. Dla ekipy z Kraśnika to było pierwsze zwycięstwo od sześciu kolejek. A po spotkaniu okazało się, że porażka kosztowała posadę trenera przyjezdnych Marka Rybkiewicza.

Podlasie – Spartakus 2:1. Nadal walczą o utrzymanie

Podlasie – Spartakus 2:1. Nadal walczą o utrzymanie 0 1

Nie było łatwo, ale Podlasie wywalczyło w sobotę trzy punkty. Bialczanie pokonali na stadionie PSW Spartakusa Daleszyce 2:1. Dzięki temu przedłużyli swoje nadzieje na utrzymanie.

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu 0 0

Łada postawiła się liderowi, który w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Trzy punkty pojechały jednak do Zamościa, bo drużyna Jacka Ziarkowskiego wygrała w Biłgoraju 2:0

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca 0 1

Jeden z przystanków w Białej Podlaskiej zmienił swoje oblicze.

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych
26 maja 2019, 10:00

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej (al. Warszawska 96) zaprasza na Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Konkurs rozpocznie się w niedzielę, 26 maja o godz. 10 i potrwa do 16.

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie 14 5

– Będziesz miał połamane ręce, potem nogi, a na koniec dół – tak byli już policjanci z Ryk mieli straszyć zatrzymanego 70-latka. Mężczyzna został później pobity do nieprzytomności. Skandal wyszedł na jaw tylko dzięki interwencji biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu 0 15

Mecz na szczycie nie zawiódł. Spotkanie Motoru z liderem tabeli dostarczyło wielu emocji. Goście prowadzili na stadionie w Zamościu 1:0, ale ostatecznie przegrali 2:3. Ekipa z Nowego Targu od 63 minuty grała jednak nie w dziesiątkę, a dziewiątkę.

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem"

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem" 0 1

Sekretarz gminy Niedźwiada została powołana niezgodnie z prawem – twierdzi nasz czytelnik. – Konsultowaliśmy to z prawnikami – odpowiada wójt

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC 0 2

To była bardzo udana sobota dla żużlowców Speed Car Motoru Lublin. Aż trzech zawodników lubelskiego klubu może się pochwalić udanymi startami w kwalifikacjach do prestiżowych turniejów indywidualnych.

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła 0 0

Piłkarze Piotra Molińskiego mieli problemy w Rykach z tamtejszym MKS, ale w ostatnim kwadransie zdobyli trzy gole i ostatecznie wygrali aż 4:0.

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy 5 5

- W przypadku stwardnienia rozsianego każdy dzień zwłoki z włączeniem leczenia może mieć tragiczne konsekwencje zdrowotne.

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia]
galeria

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia] 52 0

Trochę prawdziwej gry, trochę zabawy, ale przede wszystkim popularyzacja dyscyplin zza oceanu. W sobotę na Błoniach pod Zamkiem odbył się III Piknik Sportów Amerykańskich.

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych
Wiersze między newsami

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych 0 0

Na sobotni wieczór utwór poradnikowy. Autor, o którym mało wiem, wie dużo o życiu.

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu
25 maja 2019, 20:00

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu 0 1

W sobotę, 25 maja o godz. 20 w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek) wystąpi australijski wokalista z zespołem - Phillipe Bracken Band.

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia]
galeria

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia] 2 4

Pies Mania zwyciężył w wyborach Kundelek Lublina 2019 zorganizowanych przez Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej. Z kolei w kategorii Kundelek Schroniska pierwsze miejsce zajął Ramzes.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!