Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2010 r.
18:28
Edytuj ten wpis

Spór księży podczas mszy. Abp Życiński karze za polityczne kazanie

Autor: Zdjęcie autora mb pit
0 110 A A

Metropolita lubelski abp Józef Życiński zakazał przez sześć miesięcy wygłaszania kazań księdzu, który w poniedziałek wygłosił "polityczną” homilię. Mówił o komunistach, a potem o prezydencie i rządzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o ks. Leona Pietronia, emerytowanego duchownego archidiecezji lubelskiej. O sprawie napisała "Gazeta Wyborcza”.

Ks. Pietroń miał na mszy nawiązać do słów, które 11 listopada w warszawskiej katedrze wypowiedział ks. płk Sławomir Żarski. W obecności Bronisława Komorowskiego zarzucił elitom III RP m.in. fałszywy patriotyzm. Po tym kazaniu ks. Żarski nie dostał nominacji papieskiej na funkcję na biskupa polowego.

Na poniedziałkowej mszy ks. Pietroń odniósł się do kazania ks. Żarskiego: Takie piękne kazanie, a dostał za nie reprymendę – powiedział w lubelskiej bazylice oo. Dominikanów. Potem opowiadał wiernym o ułomności władzy.

Kazanie przerwał dominikanin o. Ludwik Wiśniewski. Głośno upomniał ks. Pietronia: Proszę mówić kazanie religijne, a nie polityczne. Ks. Leon Pietroń tłumaczył potem, że nikogo nie atakował, tylko mówił o władzy. Dodał, że – jego zdaniem – Kościół ma absolutne prawo do zajmowania się polityką.

Sprawą zajęła się lubelska kuria. Metropolita lubelski zakazał Pietroniowi przez sześć miesięcy wygłaszania kazań.

– I tak nie głoszę kazań, bo jestem starym człowiekiem – powiedział "Gazecie” ks. Pietroń. – Czekam
na pismo z uzasadnieniem tej decyzji. Chcę mieć dokument, by ktoś nie zarzucił mi, że uchylam się od podstawowego obowiązku kapłańskiego. Poza tym, polecenie każdego biskupa ordynariusza ma moc prawną na terenie danej diecezji. To oznacza, że mogę głosić w każdej innej.

– Gdyby kazanie dotyczyło krytyki PiS i Kaczyńskiego, to ksiądz nie zostałby zawieszony – ocenia jeden z lubelskich księży. – Skoro arcybiskupowi można mówić polityczne kazania, to czemu innym duchownym nie można? Kazanie dotyczyło Platformy Obywatelskiej, dlatego metropolita zdecydował się na taką karę – dodaje.

Komentarze 110

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tom / 21 grudnia 2010 o 12:37
0
Cała homilia Żarskiego.
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23532
Nie ma się czego czepić. A na złodziejach ... piuska gore.
Avatar
Jak zmienić wyznanie? / 17 grudnia 2010 o 23:10
0
[quote name='ANJA ORTHODOX' timestamp='1292541760' post='407074']
U Ortodoksyjnych Chrześcijan Politykowanie w Świątyni jest np . w ogóle zakazane od górnie dlatego nie mają nigdy takich problemów. [media]http://www.youtube.com/watch?v=GgtazW65IB8&feature=related[/media] (a o nacjonalizmach tak powszechnie obecnych w anty chrześcijańskim kościele kat. nawet nie warto wspominać dno i wodorosty)
[/quote]
[size=5]http://forum.dziennikwschodni.pl/ks-oszajca-o-kryzysie-w-kosciele-episkopat-nie-potrafi-rozwiazac-problemu-t41809/page__st__20__p__407568#entry407568[/size]
[quote name='ANJA ORTHODOX' timestamp='1292541760' post='407074']
U Ortodoksyjnych Chrześcijan Politykowanie w Świątyni jest np . w ogóle zakazane od górnie dlatego nie mają nigdy takich problemów. [media]http://www.youtube.com/watch?v=GgtazW65IB8&feature=related[/media] (a o nacjonalizmach tak powszechnie obecnych w anty chrześcijańskim kościele kat. nawet nie warto wspominać dno i wodorosty)
[/quote]
[size=5]http://forum.dziennikwschodni.pl/ks-oszajca-o-kryzysie-w-kos... rozwiń
Avatar
gość / 17 grudnia 2010 o 23:09
0
[quote name='Ksiądz też pedał' timestamp='1292538438' post='407040']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=wj-PGsrbY4Y[/media]
[/quote]
To świadczy jedynie o tym , jakim jesteś ZEREM !!!!! Mózg zlasowany całkowicie.
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 o 23:02
0
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowiedzia wystawiles sam sobie cenzurke. Jestem kobieta i takze nie pozwole moim (obecnie 2 i 5 nlat) dzieciom uczestniczyc w tzw, zyciu religijnym. uwazam owo "zycie" za najwieksza zgnilizne dracaca nasze spoleczenstwo!
[/quote]
Ciekaw jestem, czy ochrzciłaś swoje dzieci? Czy poślesz je do Pierwszej Komunii Świętej ( jeśli nie - to jak im wytłumaczysz ,że inne dzieci pójdą do Komunii, do Bierzmowania , wezmą ślub kościelny).... Jeśli uważasz ,że księża i kościół wyrządzają taką wielką krzywdę , to trzymaj je z daleka od tego , co się wiąże z wiarą i kościołem, a zapewne dobrze na tym wyjdą i kiedyś ci za to podziękują. Nie trzeba słuchać mediów i czytać durnych gazet, ale czasem należy użyć szarych komórek droga pani.Widzę ,że na leczenie jest już za póżno.
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowi... rozwiń
Avatar
anna / 17 grudnia 2010 o 22:29
0
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? Sprawa jest oczywista - siać zamęt w kościele , poróżniać wiernych i zyskać sobie niezasłużoną chwałę. Im mniej takich Wiśniewskich tym lepiej dla kościoła i wiernych.
[/quote]
POPIERAM !!!! Dodam jeszcze im mniej takich arcybiskupów , jak Życiński- tym lepiej dla kościoła i wiernych....
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? S... rozwiń
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 o 22:24
0
[quote name='kanonista' timestamp='1292530643' post='406963']
To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński? Sam spier***aj "Zagubiona owieczko" a raczej ostatni baranie.



To samo co wyżej. Przytocz chociaż JEDNO takie kazanie. Są na stronie kurii zazwyczaj. No śmiało, szukaj. Najpierw poszukaj, sprawdź informację, a potem powielaj a nie pieprzysz jak część tutejszych cepów tu pier***i.



Z powyższą wypowiedzą się zgodzę, a co do Bronowic, to tamtejszy ksiądz jest niestety "znany" z tego typu kazań. Moi dziadkowie przestali chodzić do tamtej parafii właśnie z uwagi na polityczne kazania. Jest problem i powinno się coś z tym zrobić.



1. Wg mnie Isakowicz - Zalewski cieszy się właśnie "złą sławą" w Kościele, i mówię tu o społeczności a nie o instytucji. Nawiedzony kapłan ormianin szukający sensacji tam gdzie jej nie ma.
2. Abp Życiński jest bardzo mądrym biskupem, ważącym każde słowo i trzeźwo oceniającym życie, nigdy nie politykuje (co część tutejszego motłochu mu zarzuca). I już na pewno nie szuka poklasku. Ja osobiście go bardzo szanuje i podziwiam za jego postawę.
3. O. dominikanin nie napisał do GW, tylko GW się dowiedziała o tym liście i opublikowała go na swoich stronach, więc nie pieprz bzdur. Albo lepiej - czytaj ZE ZROZUMIENIEM. Na początku może być trudno, ale z czasem się nauczysz.
4. Poza tym - jak GAZETA może się opowiadać za in vitro, związkami homoseksulanymi itp. ? Nie pomyliły Ci się pojęcia? Opinia o gazecie wyborczej jest jaka jest głównie dzięki kręgom PiS - bo nikt nie lubi krytyki, a że za rządów PiS obrywało im się po du*** równo od dziennikarzy (wszystkich, no może nie w ND i Trwam). A że społeczeństwo głupie jak but to wierzy w takie brednie. Już nie będę dzielił na PiSy, PO itp. Sami wyciągnijcie wnioski.

Prawda jest taka - 70-80% tu piszących ni cholery się nie zna na tym co pisze, wprowadzając zamęt. Jako że mam wykształcenie prawnicze - w tym również w zakresie prawa kanonicznego, po prostu szlag mnie trafia jak czytam takie kretynizmy. Faryzeusze! Robicie WSZYSTKO na pokaz, plujecie na bliźniego swego, opluwacie się wzajemnie, kto nie za PiSem ten wg was zdrajca itp brednie! Dość tego!! Czy wam kuźwa trzeba zrobić holocaust? Otworzyć Majdanek i zagazować w pizdu intelektualnych impotentów, żebyście się już nigdy więcej nie rozmnażali??? Czy to ku*** jedyne wyjście, żebyście włączyli myślenie??? Napieprzacie na księży, napieprzacie na władze, napieprzacie na każdego, co waszych yntelektualnych pomyj nie chce słuchać i się z wami nie zgadza!! Prawda jest taka drogie robaczki, że połowie z Was słoma z butów wystaje - cham chamem na wieki wieków Amen! Dla mnie jako dla Polaka, chrześcijanina, prawnika, kanonisty, lublinianina, człowieka - jest to nie pojęte! Ile w Was jest pychy, buty i chamstwa! WYpier***AĆ z Lublina na wiochę z powrotem skąd przybyliście i po sprawie. Ego poziomu cesarza, IQ poziomu rowu mariańskiego.
[/quote]
Napiszę krótko- Zdobądz ( choć nie jest to łatwe) książkę autora MARIE CARRE' pt TW 1025 ,, FILOZOF''- ciekawa jestem , czy po jej przeczytaniu dalej będziesz się wymądrzał !!!! Twoje wulgaryzmy świadczą tylko o tobie marny człowieku. Ten , który nie ma NIC na swoje poparcie uzywa wszelkich dostępnych wulgaryzmów. Jak nerwy nie wytrzymują należy udać się do SPECJALISTY. Wyzywasz ludzi od chamów , a kim ty jesteś ????? Z ciebie taki prawnik , jak z koziej dupy trąba. Jeśli natomiast faktycznie nim jesteś , to przynosisz jedynie wstyd nie tylko sobie , ale innym prawnikom. Żenada !!!!! Jeszcze jedno - nie jestem , ani nie popieram PiS-u, PO , SLD, a jaką partię popieram to moja słodka tajemnica.
[quote name='kanonista' timestamp='1292530643' post='406963']
To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński... rozwiń
Avatar
czerniejowiak / 17 grudnia 2010 o 19:28
0
[quote name='oburzony' timestamp='1292531783' post='406975']
Dlaczego nie zawieszono proboszcza z Czerniejowa... Przed wyborami na wójta zachęcał do głosowania na "Naszą Małą Ojczyznę"-(to nazwa komitetu wyborczego jednego z kandydatów na wójta)
[/quote]
Proboszcz w Czerniejowie nie namawiał do głosowania. Wyraźnie stwierdził, że nie poprze żadnego z kandydatów i zabronił rozdawania ulotek pod kościołem. I za to go pochwalę. A o małej ojczyźnie mówi nie raz, w nawiązaniu do terenu parafii. Jak "oburzony" chodzi do koscioła, to niech słucha uważnie a nie zmyśla.
[quote name='oburzony' timestamp='1292531783' post='406975']
Dlaczego nie zawieszono proboszcza z Czerniejowa... Przed wyborami na wójta zachęcał do głosowania na "Naszą Małą Ojczyznę"-(to nazwa komitetu wyborczego jednego z kandydatów na wójta)
[/quote]
Proboszcz w Czerniejowie nie namawiał do głosowania. Wyraźnie stwierdził, że nie poprze żadnego z kandydatów i zabronił rozdawania ulotek pod kościołem. I za to go pochwalę. A o małej ojczyźnie mówi nie raz, w nawiązaniu do terenu parafii. ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 o 18:45
0
a Popiełuszcze wolno było. Należy traktować wszystkich jednakowo. Kościół a nie ma sprawiedliwości.
Avatar
Czytel / 17 grudnia 2010 o 15:21
0
„Przyjmujemy wiarę w B., ale chociaż ta wiara łączy się też z pewnymi zasadami kościelnymi, np. osobami ją szerzącymi wśród ludzi, na czele których stoi przywódca (najpierw był to św.Piotr) niezbyt już nam odpowiada.”
Nam to znaczy komu? Wypowiedź bardzo uogólniająca.
Chciałbym poznać konkretną odpowiedź na nasuwające się pytanie, kto popełnił błąd - ks. Pietroń, ks.Wiśniewski, ks.płk. Żarski czy Prezydent? Moim zdaniem głowa – ryba psuje się o łba. Piszę to bezceremonialnie.
Avatar
KULwa / 17 grudnia 2010 o 15:01
0
..........
Wybiórczo traktujesz fakty: [size="5"]jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym[/size]? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[/quote]
Czytaj uważnie co jest napisane w poście (nie mylić z postnym jedzeniem).Otóż w którym miejscu ja się wypowiedziałam negatywnie o wydziale matematyczno przyrodniczym?
Nie podniecaj się lecz czytaj uważnie i dopierero po zrozumieniu tekstu odpowiadaj.
również życzę WŁASNYCH przemyśleń.
P.S.Aby nie być gołosłowną (nie mylić z golizną),proponuję poczytać sobie poniższe teksty:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,12611,title,Ksiadz-pedofil-skazany-za-molestowanie-13-latki,wid,12069827,wiadomosc_prasa.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/126669,ksiadz-pedofil-gwalcil-dziecko.html
http://pedofiliawkosciele.blogspot.com/2007/03/co-tydzie-ksidz-pedofil.html
....
wpisz sobie w wyszukiwarkę internetową:Ksiądz pedofil,a ujrzysz spoooooro linków do problemów pedofilów w sutannach.
A co do Polanskiego-cóż mnie obchodzi ten człek?On nie jest Polakiem więc problem ten nie należy do pedofilii polskich księży.
Ksiądz,aby umoralniać,powinien sam świecić przykładem i mieć "czyste ręce" aby z ambony grozić innym czystym palcem.Ale to już inny problem,wykraczający poza granice możliwości twego myślenia.
Idź na rekolekcje,skup się,zastanów się nad swoją wiarą.
No i dodam jeszcze że niejeden ateista jest lepszy niż niejeden ksiądz (prałat,biskup np.Paetz,ś+p Śliwiński)
A o politykach lubelskich po teologii na KULu nie będę wspominała,wymieniając ich nazwiska (nie będę im robić reklamy).Zapoznaj się z życiorysami osób z magistratu.....
..........
Wybiórczo traktujesz fakty: [size="5"]jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym[/size]? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[/quote]
Czytaj uważnie co jest napisane w poście (nie mylić z postnym jedzeniem).Otóż w którym miejscu ja się wypowiedziałam negatywnie o wydziale matematyczno przyrodniczym?
Nie podniecaj się lecz czytaj uważnie i dopierero po zrozumieniu tekstu odpowiad... rozwiń
Avatar
tom / 21 grudnia 2010 o 12:37
0
Cała homilia Żarskiego.
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23532
Nie ma się czego czepić. A na złodziejach ... piuska gore.
Avatar
Jak zmienić wyznanie? / 17 grudnia 2010 o 23:10
0
[quote name='ANJA ORTHODOX' timestamp='1292541760' post='407074']
U Ortodoksyjnych Chrześcijan Politykowanie w Świątyni jest np . w ogóle zakazane od górnie dlatego nie mają nigdy takich problemów. [media]http://www.youtube.com/watch?v=GgtazW65IB8&feature=related[/media] (a o nacjonalizmach tak powszechnie obecnych w anty chrześcijańskim kościele kat. nawet nie warto wspominać dno i wodorosty)
[/quote]
[size=5]http://forum.dziennikwschodni.pl/ks-oszajca-o-kryzysie-w-kosciele-episkopat-nie-potrafi-rozwiazac-problemu-t41809/page__st__20__p__407568#entry407568[/size]
[quote name='ANJA ORTHODOX' timestamp='1292541760' post='407074']
U Ortodoksyjnych Chrześcijan Politykowanie w Świątyni jest np . w ogóle zakazane od górnie dlatego nie mają nigdy takich problemów. [media]http://www.youtube.com/watch?v=GgtazW65IB8&feature=related[/media] (a o nacjonalizmach tak powszechnie obecnych w anty chrześcijańskim kościele kat. nawet nie warto wspominać dno i wodorosty)
[/quote]
[size=5]http://forum.dziennikwschodni.pl/ks-oszajca-o-kryzysie-w-kos... rozwiń
Avatar
gość / 17 grudnia 2010 o 23:09
0
[quote name='Ksiądz też pedał' timestamp='1292538438' post='407040']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=wj-PGsrbY4Y[/media]
[/quote]
To świadczy jedynie o tym , jakim jesteś ZEREM !!!!! Mózg zlasowany całkowicie.
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 o 23:02
0
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowiedzia wystawiles sam sobie cenzurke. Jestem kobieta i takze nie pozwole moim (obecnie 2 i 5 nlat) dzieciom uczestniczyc w tzw, zyciu religijnym. uwazam owo "zycie" za najwieksza zgnilizne dracaca nasze spoleczenstwo!
[/quote]
Ciekaw jestem, czy ochrzciłaś swoje dzieci? Czy poślesz je do Pierwszej Komunii Świętej ( jeśli nie - to jak im wytłumaczysz ,że inne dzieci pójdą do Komunii, do Bierzmowania , wezmą ślub kościelny).... Jeśli uważasz ,że księża i kościół wyrządzają taką wielką krzywdę , to trzymaj je z daleka od tego , co się wiąże z wiarą i kościołem, a zapewne dobrze na tym wyjdą i kiedyś ci za to podziękują. Nie trzeba słuchać mediów i czytać durnych gazet, ale czasem należy użyć szarych komórek droga pani.Widzę ,że na leczenie jest już za póżno.
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowi... rozwiń
Avatar
anna / 17 grudnia 2010 o 22:29
0
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? Sprawa jest oczywista - siać zamęt w kościele , poróżniać wiernych i zyskać sobie niezasłużoną chwałę. Im mniej takich Wiśniewskich tym lepiej dla kościoła i wiernych.
[/quote]
POPIERAM !!!! Dodam jeszcze im mniej takich arcybiskupów , jak Życiński- tym lepiej dla kościoła i wiernych....
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? S... rozwiń
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 o 22:24
0
[quote name='kanonista' timestamp='1292530643' post='406963']
To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński? Sam spier***aj "Zagubiona owieczko" a raczej ostatni baranie.



To samo co wyżej. Przytocz chociaż JEDNO takie kazanie. Są na stronie kurii zazwyczaj. No śmiało, szukaj. Najpierw poszukaj, sprawdź informację, a potem powielaj a nie pieprzysz jak część tutejszych cepów tu pier***i.



Z powyższą wypowiedzą się zgodzę, a co do Bronowic, to tamtejszy ksiądz jest niestety "znany" z tego typu kazań. Moi dziadkowie przestali chodzić do tamtej parafii właśnie z uwagi na polityczne kazania. Jest problem i powinno się coś z tym zrobić.



1. Wg mnie Isakowicz - Zalewski cieszy się właśnie "złą sławą" w Kościele, i mówię tu o społeczności a nie o instytucji. Nawiedzony kapłan ormianin szukający sensacji tam gdzie jej nie ma.
2. Abp Życiński jest bardzo mądrym biskupem, ważącym każde słowo i trzeźwo oceniającym życie, nigdy nie politykuje (co część tutejszego motłochu mu zarzuca). I już na pewno nie szuka poklasku. Ja osobiście go bardzo szanuje i podziwiam za jego postawę.
3. O. dominikanin nie napisał do GW, tylko GW się dowiedziała o tym liście i opublikowała go na swoich stronach, więc nie pieprz bzdur. Albo lepiej - czytaj ZE ZROZUMIENIEM. Na początku może być trudno, ale z czasem się nauczysz.
4. Poza tym - jak GAZETA może się opowiadać za in vitro, związkami homoseksulanymi itp. ? Nie pomyliły Ci się pojęcia? Opinia o gazecie wyborczej jest jaka jest głównie dzięki kręgom PiS - bo nikt nie lubi krytyki, a że za rządów PiS obrywało im się po du*** równo od dziennikarzy (wszystkich, no może nie w ND i Trwam). A że społeczeństwo głupie jak but to wierzy w takie brednie. Już nie będę dzielił na PiSy, PO itp. Sami wyciągnijcie wnioski.

Prawda jest taka - 70-80% tu piszących ni cholery się nie zna na tym co pisze, wprowadzając zamęt. Jako że mam wykształcenie prawnicze - w tym również w zakresie prawa kanonicznego, po prostu szlag mnie trafia jak czytam takie kretynizmy. Faryzeusze! Robicie WSZYSTKO na pokaz, plujecie na bliźniego swego, opluwacie się wzajemnie, kto nie za PiSem ten wg was zdrajca itp brednie! Dość tego!! Czy wam kuźwa trzeba zrobić holocaust? Otworzyć Majdanek i zagazować w pizdu intelektualnych impotentów, żebyście się już nigdy więcej nie rozmnażali??? Czy to ku*** jedyne wyjście, żebyście włączyli myślenie??? Napieprzacie na księży, napieprzacie na władze, napieprzacie na każdego, co waszych yntelektualnych pomyj nie chce słuchać i się z wami nie zgadza!! Prawda jest taka drogie robaczki, że połowie z Was słoma z butów wystaje - cham chamem na wieki wieków Amen! Dla mnie jako dla Polaka, chrześcijanina, prawnika, kanonisty, lublinianina, człowieka - jest to nie pojęte! Ile w Was jest pychy, buty i chamstwa! WYpier***AĆ z Lublina na wiochę z powrotem skąd przybyliście i po sprawie. Ego poziomu cesarza, IQ poziomu rowu mariańskiego.
[/quote]
Napiszę krótko- Zdobądz ( choć nie jest to łatwe) książkę autora MARIE CARRE' pt TW 1025 ,, FILOZOF''- ciekawa jestem , czy po jej przeczytaniu dalej będziesz się wymądrzał !!!! Twoje wulgaryzmy świadczą tylko o tobie marny człowieku. Ten , który nie ma NIC na swoje poparcie uzywa wszelkich dostępnych wulgaryzmów. Jak nerwy nie wytrzymują należy udać się do SPECJALISTY. Wyzywasz ludzi od chamów , a kim ty jesteś ????? Z ciebie taki prawnik , jak z koziej dupy trąba. Jeśli natomiast faktycznie nim jesteś , to przynosisz jedynie wstyd nie tylko sobie , ale innym prawnikom. Żenada !!!!! Jeszcze jedno - nie jestem , ani nie popieram PiS-u, PO , SLD, a jaką partię popieram to moja słodka tajemnica.
[quote name='kanonista' timestamp='1292530643' post='406963']
To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński... rozwiń
Avatar
czerniejowiak / 17 grudnia 2010 o 19:28
0
[quote name='oburzony' timestamp='1292531783' post='406975']
Dlaczego nie zawieszono proboszcza z Czerniejowa... Przed wyborami na wójta zachęcał do głosowania na "Naszą Małą Ojczyznę"-(to nazwa komitetu wyborczego jednego z kandydatów na wójta)
[/quote]
Proboszcz w Czerniejowie nie namawiał do głosowania. Wyraźnie stwierdził, że nie poprze żadnego z kandydatów i zabronił rozdawania ulotek pod kościołem. I za to go pochwalę. A o małej ojczyźnie mówi nie raz, w nawiązaniu do terenu parafii. Jak "oburzony" chodzi do koscioła, to niech słucha uważnie a nie zmyśla.
[quote name='oburzony' timestamp='1292531783' post='406975']
Dlaczego nie zawieszono proboszcza z Czerniejowa... Przed wyborami na wójta zachęcał do głosowania na "Naszą Małą Ojczyznę"-(to nazwa komitetu wyborczego jednego z kandydatów na wójta)
[/quote]
Proboszcz w Czerniejowie nie namawiał do głosowania. Wyraźnie stwierdził, że nie poprze żadnego z kandydatów i zabronił rozdawania ulotek pod kościołem. I za to go pochwalę. A o małej ojczyźnie mówi nie raz, w nawiązaniu do terenu parafii. ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 o 18:45
0
a Popiełuszcze wolno było. Należy traktować wszystkich jednakowo. Kościół a nie ma sprawiedliwości.
Avatar
Czytel / 17 grudnia 2010 o 15:21
0
„Przyjmujemy wiarę w B., ale chociaż ta wiara łączy się też z pewnymi zasadami kościelnymi, np. osobami ją szerzącymi wśród ludzi, na czele których stoi przywódca (najpierw był to św.Piotr) niezbyt już nam odpowiada.”
Nam to znaczy komu? Wypowiedź bardzo uogólniająca.
Chciałbym poznać konkretną odpowiedź na nasuwające się pytanie, kto popełnił błąd - ks. Pietroń, ks.Wiśniewski, ks.płk. Żarski czy Prezydent? Moim zdaniem głowa – ryba psuje się o łba. Piszę to bezceremonialnie.
Avatar
KULwa / 17 grudnia 2010 o 15:01
0
..........
Wybiórczo traktujesz fakty: [size="5"]jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym[/size]? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[/quote]
Czytaj uważnie co jest napisane w poście (nie mylić z postnym jedzeniem).Otóż w którym miejscu ja się wypowiedziałam negatywnie o wydziale matematyczno przyrodniczym?
Nie podniecaj się lecz czytaj uważnie i dopierero po zrozumieniu tekstu odpowiadaj.
również życzę WŁASNYCH przemyśleń.
P.S.Aby nie być gołosłowną (nie mylić z golizną),proponuję poczytać sobie poniższe teksty:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,12611,title,Ksiadz-pedofil-skazany-za-molestowanie-13-latki,wid,12069827,wiadomosc_prasa.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/126669,ksiadz-pedofil-gwalcil-dziecko.html
http://pedofiliawkosciele.blogspot.com/2007/03/co-tydzie-ksidz-pedofil.html
....
wpisz sobie w wyszukiwarkę internetową:Ksiądz pedofil,a ujrzysz spoooooro linków do problemów pedofilów w sutannach.
A co do Polanskiego-cóż mnie obchodzi ten człek?On nie jest Polakiem więc problem ten nie należy do pedofilii polskich księży.
Ksiądz,aby umoralniać,powinien sam świecić przykładem i mieć "czyste ręce" aby z ambony grozić innym czystym palcem.Ale to już inny problem,wykraczający poza granice możliwości twego myślenia.
Idź na rekolekcje,skup się,zastanów się nad swoją wiarą.
No i dodam jeszcze że niejeden ateista jest lepszy niż niejeden ksiądz (prałat,biskup np.Paetz,ś+p Śliwiński)
A o politykach lubelskich po teologii na KULu nie będę wspominała,wymieniając ich nazwiska (nie będę im robić reklamy).Zapoznaj się z życiorysami osób z magistratu.....
..........
Wybiórczo traktujesz fakty: [size="5"]jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym[/size]? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[/quote]
Czytaj uważnie co jest napisane w poście (nie mylić z postnym jedzeniem).Otóż w którym miejscu ja się wypowiedziałam negatywnie o wydziale matematyczno przyrodniczym?
Nie podniecaj się lecz czytaj uważnie i dopierero po zrozumieniu tekstu odpowiad... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 110

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 17 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 3 2

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 8

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 49 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 3 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 86 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 3 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!