Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sprawa grupowych zwolnień na UMCS może trafić do sądu

Utworzony przez ZygZag, 16 października 2009 r. o 09:30 Powrót do artykułu
!. Rektor w moim odczuciu to chyba jaja sobie robi - związki mają mu przedstawiać plany by optymistycznie patrzeć w przyszłość? A on za co bierze pensję? 2. Kiedy w kajdankach wyprowadzą kolesiów i kumpli, którzy doprowadzili do zadłużenia? Czy to w Polsce nie jest karalne? 3. Nie mogą odmówić pokazania audytu, gdyż zobowiązuje ich do tego prawo o dostępie do informacji publicznej, na co radzę się powołać pytającym i to na piśmie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak! Można złożyć zapytanie do BIP i mają obowiązek odpowiedzieć na piśmie - inaczej wreszcie pójdą w tych kajdankach tam gdzie ich miejsce. Toyota za 100 tys. to i tak nic w porównaniu odszkodowań, jakie dostali rok temu pracownicy (np. 300 tys. plus kilkadziesiąt (!!!) koszty kancelarii), a za to już chyba dawno sąd powinien być - za bezprawne zwalnianie i narażanie uniwersytetu na szkodę za takie odszkodowania. A to są nasze pieniądze - moja, tych sprzątaczek zwalnianych i każdego Polaka płacącego podatki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na pewno UMCS nie wyjdzie z długów, jak będzie służbowe samochody kupował. Wyrzucenie starych pracowników nie rozwiąże sprawy, tym bardziej, że do odczynników chemicznych i fizycznych będą mialy dostęp różne nowe osoby. Do tej pory pracownik sprzątający był odpowiedzialny za swoje miejsce pracy, a teraz.. Bardzo zły pomysł!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZygZag napisał:
!. Rektor w moim odczuciu to chyba jaja sobie robi - związki mają mu przedstawiać plany by optymistycznie patrzeć w przyszłość? A on za co bierze pensję? 2. Kiedy w kajdankach wyprowadzą kolesiów i kumpli, którzy doprowadzili do zadłużenia? Czy to w Polsce nie jest karalne? 3. Nie mogą odmówić pokazania audytu, gdyż zobowiązuje ich do tego prawo o dostępie do informacji publicznej, na co radzę się powołać pytającym i to na piśmie.
1 Rektor ma swój plan za który bierze wynagrodzenie- ale zwiazki mają pełne prawo przedstawic swój- to są negocjajcje 2. Osoby o których mówisz które głównie odpowiadają za to juz przeważnie nie pracują tylko sobie odpoczywaja w swoich domach i daczach które sobie w międzyczasie pobudowali. 3. Audyt o którym mówisz nie jest informacją publicnzą w rozumieniu przepisów. Co innego audyt badania ksiąg- przez biegłego. Ale pozatym wszystko się zgadza ;-) Na pewno zwolnienia grupowe są to decyzje trudne- ale ich konieczność jest konsekwencją zarządzania przez lata. Może wreszcie szefem/rektorem uczelni nie będzie naukowiec ale osoba o odpowiednik kwalifikacjach manadżerskich. To, że ktoś jest znakomitym np geografem nie oznacza że będzie znakomitym "szefem". Mam nadzieje że moja uczelnia która kończyłem kilka lat temu wreszcie zejdzie z gazet jako "bohater negatywny" i zacznie być "pozytwynym" pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszedzie zwalniaja, zmianieja sie systemy zarzadzania, decyduja czynnik ekonomiczne, z pewnoscia polowa tych ludzi znajdzie zatrudnienie w firmach zewnetrznych i beda wykonywac ta sama robote, tak bylo juz w firmach tych nowoczesniej zarzadzanych od 2000 , to nic nowego, chociaz wstrzas jest duzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszedzie zwalniaja, zmianieja sie systemy zarzadzania, decyduja czynnik ekonomiczne, z pewnoscia polowa tych ludzi znajdzie zatrudnienie w firmach zewnetrznych i beda wykonywac ta sama robote, tak bylo juz w firmach tych nowoczesniej zarzadzanych od 2000 , to nic nowego, chociaz wstrzas jest duzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan rektor z chwilą objęcia stanowiska postanowił robić czystki na UMCS. Zlikwidował drukarnię. Pozostał po niej sprzęt który pokryła warstwa kurzu. Teraz pozwalnia obsługę, a kto będzie następny? Mam wyższe wykształcenie. Pracuję na stanowisku sprzątaczki od dłuższego czasu staram się o przesunięcie na inny etat, ale nie ma dla mnie miejsca. W takiej sytuacji jak ja jest wiele pracowników obsługi, które dostają odmowną odpowiedź. Przyjmowane są natomiast osoby z zewnątrz. Czy tak wygląda oszczędność? To jest żałosne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
galaktyka napisał:
Pan rektor z chwilą objęcia stanowiska postanowił robić czystki na UMCS. Zlikwidował drukarnię. Pozostał po niej sprzęt który pokryła warstwa kurzu. Teraz pozwalnia obsługę, a kto będzie następny? Mam wyższe wykształcenie. Pracuję na stanowisku sprzątaczki od dłuższego czasu staram się o przesunięcie na inny etat, ale nie ma dla mnie miejsca. W takiej sytuacji jak ja jest wiele pracowników obsługi, które dostają odmowną odpowiedź. Przyjmowane są natomiast osoby z zewnątrz. Czy tak wygląda oszczędność? To jest żałosne.
A nie wpadłaś na to, że te osoby "z zewnątrz" są bardziej kompetentne niż "pani sprzątaczka z wyższym wykształceniem" ? Należy ją zatrudnić w administracji tylko dlatego, że już pracuje na uczelni? Wybacz, ale to jest myślenie rodem z wczesnego Gierka... Z tego co pamiętam w ostatnim czasie na UMCS były konkursy na stanowiska w administracji - złożyłaś w którymś z nich dokumenty? Przystąpiłaś do rozmów kawalifikacyjnych? Zaprezentowałaś swoje kompetencje? - czy uważałaś, że przeniesienie z etatu sprzątaczki na etat w administracji należy Ci się przez zasiedzenie ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli interesuje Was sprawa więcej rzeczowych informacji macie tu: http ://kplublin.blog.pl/archiwum/index.php?nid=14543064
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
student napisał:
Jeśli interesuje Was sprawa więcej rzeczowych informacji macie tu: http ://kplublin.blog.pl/archiwum/index.php?nid=14543064
Miejscami straszne bzdury na tym blogu - najpierw zapoznaj sie z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych i kodeksem pracy - a pozniej pisz przeintelektualizowane głupoty mające sprawiać wrażenie prawdy obiektywnej (chociaż w tym przypadku chyba objawionej).....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dec napisał:
A nie wpadłaś na to, że te osoby "z zewnątrz" są bardziej kompetentne niż "pani sprzątaczka z wyższym wykształceniem" ? Należy ją zatrudnić w administracji tylko dlatego, że już pracuje na uczelni? Wybacz, ale to jest myślenie rodem z wczesnego Gierka... Z tego co pamiętam w ostatnim czasie na UMCS były konkursy na stanowiska w administracji - złożyłaś w którymś z nich dokumenty? Przystąpiłaś do rozmów kawalifikacyjnych? Zaprezentowałaś swoje kompetencje? - czy uważałaś, że przeniesienie z etatu sprzątaczki na etat w administracji należy Ci się przez zasiedzenie ??
Mam kompetencje bo przez wiele lat pracowałam na stanowisku administracyjnym. Urozdiłam dziecko, zlikwidowali zakład i właśnie na takim etacie znalazłam zatrudnienie. Na UMCS nigdy nie było żadnych konkursów. Liczyły się jedynie protekcje i kasa. Dokumenty składałam tu i tam ale nikt nie zapytał mnie o umiejętności tylko gdzie pracuję. Więc jak nie wiesz to nie wypisuj głupot.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może warto przypomnieć jak dzisiejsi "uczeni" tłukli kasę w czasie egzaminów wstępnych. Najpierw przyjmowali na korki (kursant słono płacił), potem miejsce na studiach miał zapewnione. Może ktoś z absolwentów opowie o tym na forum?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy ktoś słyszał cos na temat tej kancelarii? Mam wrażenie, ze na biednych zwalnianych chcą się wypromowac jacys panowie.... Reklama ogolnopolska murowana. Poważna kancelaria nie ma na ścianach tapety z żyrafą (albo słoniem, dokladnienie widać) i na pewno powinien być w niej większy porządek. Jesli panowie z kancelarii mają taki sam porządek w dokumentach to rektor i kanclerz UMCS moga spac spokojnie. ze strony tej kancelarii na pewno im nic nie grozi.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...