Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Straż Pożarna: Lubelscy strażacy mają nową siedzibę

Utworzony przez Sasiad, 30 czerwca 2010 r. o 17:06 Powrót do artykułu
no to teraz bedą mieli blisko do S.Fica na Hiacyntową " Do ryja na sygnale" ######www.nowytydzien.pl/nowytydzien/?p=1382 ))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak to 304 na wozach ? przecież takie kryptonimy ma JRG Bełżyce podległa pod KM PSP
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za IDIOTA (!!!) buduje siedzibe Straży Pożarnej w środku osiedla przez płot ze szkołą specjalną z internatem ?! Czy dla lokalizacji takiego przedsięwzięcia nie było lepszego miejsca niż taki dołek pośród osiedla ?! - np stefa przemysłowa na Bursakach. Ale ten co wpadł na taki genialny pomysł chyba nie ma pojęcia na temat akustyki w takim miejscu ?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lokalizacja rzeczywiście jest "interesująca". Tym bardziej, że po drugiej stronie Spółdzielczości Pracy jest mnóstwo niezagospodarowanego terenu. Mam tylko nadzieję, że nie będą włączać syren w nocy. Czy regulują to jakieś przepisy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dżembore napisał:
Lokalizacja rzeczywiście jest "interesująca". Tym bardziej, że po drugiej stronie Spółdzielczości Pracy jest mnóstwo niezagospodarowanego terenu. Mam tylko nadzieję, że nie będą włączać syren w nocy. Czy regulują to jakieś przepisy?
Strażacy też ludzie i wiedzą że mieszkańcom syreny mogą przeszkadzać. Nie używają syren jeżeli nie ma potrzeby. W nocy na pustej drodze wystarczają sygnąły świetlne. Podobnie jest w JRG na metalurgicznej. Straż tam przejeżdza przez osiedle bez syren a włącza je dopiero na drodze głównej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
borys napisał:
Strażacy też ludzie i wiedzą że mieszkańcom syreny mogą przeszkadzać. Nie używają syren jeżeli nie ma potrzeby. W nocy na pustej drodze wystarczają sygnąły świetlne. Podobnie jest w JRG na metalurgicznej. Straż tam przejeżdza przez osiedle bez syren a włącza je dopiero na drodze głównej.
Jesteście "niesamowici". Od razu za głośno , za cicho, za blisko itd... Na Czechowie jest stacja pogotowia z której częstotliwośc wyjazdów jest i będzie ze 100razy większa niż z tej jednostki PSP i ludzie jakoś żyją. Moim zdaniem teraz jest czas na dokończenie Związkowej do Walecznych, bo juz mam dośc jazdy po polnej drodze do domu w miescie. PS Mieszkam bliso tej jednostki i na nic nie zamiarzam narzekać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mario napisał:
Jesteście "niesamowici". Od razu za głośno , za cicho, za blisko itd... Na Czechowie jest stacja pogotowia z której częstotliwośc wyjazdów jest i będzie ze 100razy większa niż z tej jednostki PSP i ludzie jakoś żyją. Moim zdaniem teraz jest czas na dokończenie Związkowej do Walecznych, bo juz mam dośc jazdy po polnej drodze do domu w miescie. PS Mieszkam bliso tej jednostki i na nic nie zamiarzam narzekać.
Ja też mieszkam obok, aż dziwne że ktoś pisze że syreny przeszadzają itp, To nie OSP tam nie włącza się syren aby zwołać chlopów do akcji, a włączanie sygnalizacji optyczno akustycznej w pojazdach jadących do akcji odbywa się tylko gdy jest duże natężenie ruchu, a na tym odcinku związkowej jak na razie nie ma dużego ruchu. Mam nadzieję że nik mieszkający blisko tak jak ja nie będzie miał okazji przekonać się że warto mieć PSP obok siebie. Co do drogi to swięta racja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Samochód jadacy do akcji ma obowiązek włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, tak mowia przepisy, w innym przypadku nie jest pojazdem uprzywilejowanym. To że czasami się nie włącza sygnałów dźwiękowych to tylko dobra wola dowódcy wozu. Jednak jak by sie coś stało to on będzie odpowiadał za to że niedopełnił swoich obowiazków. To tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Pracę w nowej jednostce znalazło 35 strażaków..." chyba autor tekstu zapomniał dodać że tych 35 walecznych zabrano z pozostały trzech wcześniej istniejących jednostek. A słowa te brzmią jakby wszystkich co dopiero zatrudnili
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Mam nadzieję że nikt mieszkający blisko tak jak ja nie będzie miał okazji przekonać się że warto mieć PSP obok siebie.
Ja też mam taką nadzieję. Tym bardziej, że na całym Rudniku nie ma dróg, którymi wozy PSP mogłyby dojechać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowy budynek JRG nr 4 w Lublinie jako ,,nowa" myśl architektoniczna został postawiony jako jedyny w województwie lubelskim plecami do ulicy, zaś frontem do osiedla domków jednorodzinnych. ,,Dzięki temu" aby wyjechać z garażu samochodem pożarniczym trzeba natychmiast po wyjeździe skręcać aby nie wjechać w ogrodzenie, natomiast tzw. plac wewnętrzny, który dzięki zamianie powstał od strony ulicy może służyć za plac dla firmy spedycyjnej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
strażak napisał:
Nowy budynek JRG nr 4 w Lublinie jako ,,nowa" myśl architektoniczna został postawiony jako jedyny w województwie lubelskim plecami do ulicy, zaś frontem do osiedla domków jednorodzinnych. ,,Dzięki temu" aby wyjechać z garażu samochodem pożarniczym trzeba natychmiast po wyjeździe skręcać aby nie wjechać w ogrodzenie, natomiast tzw. plac wewnętrzny, który dzięki zamianie powstał od strony ulicy może służyć za plac dla firmy spedycyjnej.
rzeczywiscie problem...co z tego ze np jrg 1 jest ustawiona przodem do ulicy skoro i tak trzeba od razu skrecac zeby wyjechac? ta sama sytuacja jest na jrg 3 bo wiekszy plac jest za jednostka niz przed a poza tym jest ustawiona bokiem do bramy wyjazdowej. a na jrg 2 wcale lepszej sytuacji nie ma. znam wielu strazakow-kierowcow z roznych jednostek i jakos nigdy nie slyszalam zeby narzekali. jedziesz na akcje to nie myslisz o tym ze trzeba skrecac teraz czy pozniej tylko o tym zeby jak najszybciej dotrzec na miejsce i pomoc ludziom. przynajmniej kazdy prawdziwy strazak tak mysli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...