Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Czym się różni Polska od Iranu? Chyba tylko pozorami demokracji i wolności wyznania. Gupka fundamentalistów rządzi w publicznej szkole, publicznej czyli służącej wszystkim i utrzymywanej za publiczne pieniądze. Jeśli będzie na to przyzwolenie, katolickie ORMO niedługo będzie terroryzować rodziców i uczniów szkoły. Co dalej? nakażą modły przed każdą lekcją, będą konfiskować kanapki z mięsem w piątki, zabronią zakładać krótkie majtki na lekcje wuefu? moja strona
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jan ostrzyca napisał:
Czym się różni Polska od Iranu? Chyba tylko pozorami demokracji i wolności wyznania. Gupka fundamentalistów rządzi w publicznej szkole, publicznej czyli służącej wszystkim i utrzymywanej za publiczne pieniądze. Jeśli będzie na to przyzwolenie, katolickie ORMO niedługo będzie terroryzować rodziców i uczniów szkoły. Co dalej? nakażą modły przed każdą lekcją, będą konfiskować kanapki z mięsem w piątki, zabronią zakładać krótkie majtki na lekcje wuefu? moja strona
Z całym szacunkiem - ale jesteś w błędzie: cyt." katolickie ORMO niedługo będzie terroryzować rodziców i uczniów szkoły". To się dzieje tu i teraz. I nie od dziś bynajmniej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
c napisał:
Ta nie chcą by szarańcza się bawiła w piątek, bo sami wybierają się na imprezki. KATOLICY, a kto z was w niedzielę chodzi do kościoła. A szkoła ma charakter katolicki bo dzieciaki do komunii są szykowane. Po komunii nagle spada zainteresowanie dzieci do religii i wraca na bierzmowanie.
JA CHODZE ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak gwoli ścisłości napisał:
Prawo kanoniczne:Kan. 1250 - W Kościele powszechnym dniami i okresami pokutnymi są poszczególne piątki całego roku i czas wielkiego postu. Co prawda w piątki należy być wstrzemięźliwym pod warunkiem, że ma się więcej jak 14 lat. Póki co dzieci w szkole podstawowej kończą naukę (nie dotyczy nieuków) w wieku 13 lat. Tak więc osoby, które wypisują że zabawa w piątek jest zła nie maja zielonego pojęcia o zasadach i prawach wiary katolickiej.
Zapewne protestują rodzice nieuków - przecież nie będą 14/15 latkowi psuli zabawy z innymi dziećmi. Dzieci są najważniejsze!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cdn napisał:
CHORE !! TO JEST CHORE!!! JAKAŚ GRUPA "NIBY" KATOLIKÓW PSUJE ZABAWĘ DZIECIOM???? KIM ONI SĄ ?? NIECH SIĘ NIE ZDZIWIĄ JAK ICH POCIECHY STANA SIĘ W PRTSZŁOŚCI ATEISTAMI LUB "NIE DAJ BOŻE" MUZUŁMANAMI"!!!
Niby czemu dzieci mają zostać ateistami? Zostaną tylko wtedy kiedy zatracą swoje wartości. A jeśli rodzice nie pokaża co wolno a czego nie to tak sie stanie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja uważam, że katolicy w ogóle nie powinni się bawić a ich jedyną rozrywką mogą być wybory. Na przykład.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mosquito napisał:
A ja uważam, że katolicy w ogóle nie powinni się bawić a ich jedyną rozrywką mogą być wybory. Na przykład.
Przepraszam , że zapytam, ale jesteś ochrzczony?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stan napisał:
No właśnie takich szkółek absolwenci to np. nasz forumowy Grześ i inni fundamentaliści, którzy religii robią niedźwiedzią przysługę...
Nie jestem fundamentalistą - po prostu mam mózg, a wersja mojego systemu operacyjnego - w przeciwieństwie do twojej - posiada opcję "myśl samodzielnie". BTW, płacą wam za te pro-brukselskie wpisy, czy wy sami tak z siebie głupi jesteście? Grześ z dawnej 6-ki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
magda napisał:
Przepraszam , że zapytam, ale jesteś ochrzczony?
nie przepraszaj, nie masz za co. Oczywiście, jestem chrześcijaninem ale nie katolikiem bo brzydzę się tą wspólnotą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ANKA napisał:
O co chodzi? Przecież jeszcze jest 6 dni do planowania zabawy.PIĄTEK JST NA PAMIĄTKĘ UKRZYŻOWANIA CHRYSTUSA- TO INFORMACJA DLA TYCH, KTÓRZY NA SIŁĘ CHCĄ ZAPOMNIEĆ O SWOICH KORZENIACH.WASZ MATKI PŁACZĄ ZAPEWNE I SZUKAJĄ WAS NA KRĘTYCH DROGACH. NIKT NIE POWIEDZIAŁ,ŻE ŻYCIE TO TYLKO ROZRYWKA.
Niby nieistotny problem,a ile zajadłości w tych komentarzach. Zawsze można znależć rozwiązanie przy odrobinie dobrej woli i zdrowego rozsądku. Nie chcę wymieniać szkół w których wszyscy świetnie się bawią (również księża) w piątki za przyzwoleniem proboszcza i po udzielonej dyspensie. To może w końcu niech sami przewodnicy duchowi zdecydują się - wolno czy nie wolno?! Pamiętajmy o jednym, że wszelkiego rodzaju nakazy i zakazy zazwyczaj przynoszą odwrotny skutek. W kościołach coraz mniej dzieci i młodzieży - a gdzie ich rodzice? Ci nadgorliwi często chcieliby narzucić własny punkt widzenia niekoniecznie odpowiadający innym. Nakaz uczestnictwa w rekolekcjach,niemal wszystkie uroczystości szkolne poprzedzane mszą świętą do udziału w których coraz trudniej zachęcić młodzież więc organizuje się grupowe wyjścia. Ja wiem czy moje dziecko może uczestniczyć w takiej zabawie i nie to jest najważniejsze w drodze do zbawienia.TAK NIKT NIE POWIEDZIAŁ,ŻE ŻYCIE TO TYLKO ROZRYWKA,ŻE BEDZIE ŁATWO,ALE TEŻ NIE UMARTWIANIE SIĘ OD MAŁEGO,NAKŁADANIE CIĘŻARÓW NA INNYCH GDY SAMI NIE CHCECIE ICH DŹWIGAĆ.Bawcie się dobrze wszyscy-dzieci, młodzież,rodzice,nauczyciele i katecheci. ,a zabaw hucznych nie urządzajcie w WIELKIM POŚCIE.(ale to Wasza decyzja i odpowiedzialność)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mosquito napisał:
nie przepraszaj, nie masz za co. Oczywiście, jestem chrześcijaninem ale nie katolikiem bo brzydzę się tą wspólnotą.
ostro;] ale to nie chrześcijańskie brzydzić się kimś...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że zabawa może być, ale w ciszy, w skupieniu i bez muzyki tej nowoczesnej. Mozna np. posłuchać muzyki Chopina, wszak mamy rok "Chopinowski". Dziewczynki nie powinny chodzić na zabawy przed ukończeniem 18 lat !!! Szkoła to nie dyskoteka, lecz dom nauki Bożej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
magda napisał:
ostro;] ale to nie chrześcijańskie brzydzić się kimś...
oczywiście, jestem też grzesznikiem !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mosquito napisał:
oczywiście, jestem też grzesznikiem !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu nie chodzi o grzechy. Wodzisz tylko to co jest niedobre w Kościele Katolickim... Nie znasz czegoś dobrze, a krytykujesz...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Grześ .Szkoda że głupota nie boli bo byś wył z bólu całymi dniami i nocami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZAWSZE IMPREZY ODBYWAŁY SIĘ W PIĄTKI A TERAZ ZAKRĘCONA PANI DYREKTOR ZŁAMAŁA SIE. JA TEŻ MAM W TEJ SZKOLE DZIECKO I JESTEM WIERZĄCY ALE CO MA WSPÓLNEGO WIARA Z DYSKOTEKĄ KTÓRA ODBYWA SIE TYLKO RAZ W ROKU. POZA TYM W SZKOLE JEST NIE 24 MAŁŻEŃSTWA A PONAD 500 I DLACZEGO NIE SŁUCHA SIĘ WIĘKSZOŚCI. JEŚLI TAK TO JA CHCĘ WOLNE ŚRODY BO WTEDY SĄ MECZE. POZDRAWIAM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
qen napisał:
widze ze niektore barany nie moga pojąc ze katolicy nie bawia sie w piatek w zwiazku z ukrzyzowaniem chrystusa tego dnia.... i nie wiem czemu to im tak przeszkadza? nikt zreszta nie odwłołał imprezy tylko ją przeniosł na czwartek ciemnogrod to tu kto inny reprezentuje
Ciekawe co za katolik bliźnich wyzywa od baranów - moze zamiast słuchać Rydzyka lepiej poczytać Ewangelię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
magda napisał:
Tu nie chodzi o grzechy. Wodzisz tylko to co jest niedobre w Kościele Katolickim... Nie znasz czegoś dobrze, a krytykujesz...
nie krytykuję - mówię tylko o zwykłym. codziennym postępowaniu ludzi tej wspólnoty, którzy w 98% deklarują się katolikami. Ja ich nie potępiam ale tylko stwierdzam, ze to mi się nie podoba. Ale skoro im tak żyć wygodnie, proszę bardzo. Przecież nie muszę ich naśladować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ron napisał:
Uważam, że zabawa może być, ale w ciszy, w skupieniu i bez muzyki tej nowoczesnej. Mozna np. posłuchać muzyki Chopina, wszak mamy rok "Chopinowski". Dziewczynki nie powinny chodzić na zabawy przed ukończeniem 18 lat !!! Szkoła to nie dyskoteka, lecz dom nauki Bożej
A nie lepiej ogłosić , że muzyka to dzieło szatana, warto też zakazać niektórych książek, tak mniej więcej od Galileusza przez Nienackiego z Panem Samochodzikiem na Kajku i Kokoszu skończywszy, bo t książki ogłupiją i nie wnoszą nic dobrego do nauki Bożej. Chłopcy też nie powinni chodzić na takie imprezykostur i wokrek płócienny za ubranie i bicz do wypędzania złych myśli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...