Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2010 r.
16:18
Edytuj ten wpis

Szkolna zabawa przełożona. "Katolicy nie powinni się bawić w piątek"

0 128 A A

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Czwartaków w Lublinie odwołała zabawę choinkową uczniów. Powód? Grupa rodziców stwierdziła, że katolicy nie powinni bawić się w piątek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zaczęło się od szkolnych Andrzejek. Zabawa została przeniesiona z piątku na czwartek na prośbę jednej z mam. Teraz podobny jest kłopot z zabawą choinkową - zaplanowaną przez dyrekcję szkoły na piątek, 7 stycznia. Zamiast na lekcjach, dzieci miały spędzić ten dzień na sali gimnastycznej, przy tańcach i podwieczorku.

– Ten termin wydawał się najlepszy – mówi Danuta Nowakowska-Bartłomiejczyk, dyrektor SP nr 6. – Chcieliśmy wykorzystać to, że dzieci byłyby już po klasyfikacji ocen na zakończenie semestru i przed wolnym weekendem.

Jak napisała dziś Gazeta Wyborcza, zabawa została jednak odwołana. Do dyrekcji szkoły przyszła delegacja rodziców z pismem (podpisanym przez 24 małżeństwa). Żądali w nim przeniesienia imprezy na inny termin. Powoływali się na chrześcijański charakter szkoły.

– W pierwszym odruchu nie przychyliłam się do tej prośby – mówi dyr. Nowakowska-Bartłomiejczyk. – Ale jak przyszły do mnie mamy i prosto w oczy wyartykułowały swoje racje, zmieniłam decyzję.

Dyrektorka podkreśla, że 99 proc. uczniów jej szkoły chodzi na religię. Ona sama identyfikuje się z wartościami chrześcijańskimi. – A one nie kolidują z ogólnymi zasadami funkcjonowania szkoły zapisanymi w jej statusie – zaznacza.

– By nie wchodzić w subtelne sprawy światopoglądowe oraz praktyki religijne, postanowiłam pozostawić sprawę zabawy otwartą – mówi Nowakowska-Bartłomiejczyk.

O nowym terminie zabawy zdecydują rodzice na zebraniu w najbliższą środę. – Zaproponuję, żeby zabawa odbyła się w środę przed Świętem Trzech Króli, które ma być dniem wolnym od zajęć – zapowiada dyrektorka.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 128

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tak gwoli scisłości / 14 grudnia 2010 r. o 19:13
0
Statut szkoły podstawowej nr 6:
par 9. Zadania szkoły
3. Rodzice i nauczyciele oferują wartości godne upowszechniania, pozostawiając swobodę w dokonywaniu wyborów.

Czy ktoś się dzieci zapytał co chcą wybrać? przecież tak nakazuje statut tej szkoły.

par 34. Uczeń ma prawo do wolności religii i przekonań
A to chyba pokazuje, że ta szkoła nie jest zbudowana na wartościach chrześcijańskich ale po prostu na wartościach etyki i świeckości propagując to co jest po prostu dobre i likwidując to co złe.

Dodatkowo Pani Dyrektor wystąpiła do odpowiedniego Proboszcza Parafii o dyspensę (myśląc, ze zgody nie będzie) i uzyskała ją, a mimo to rodzice dalej upierają się by zepsuć wszystkim innym zabawę. Tak naprawdę nie ma żadnych proceduralnych, prawnych (w tym prawa kanonicznego) przeciwwskazań do zorganizowania tej zabawy. Chodzi tylko o to, że grupka ludzi (nie istotne jakiego wyznania) próbuje narzucić większości swoja wolę wg argumentu bo ja tak chce i już. I wcale tu nie chodzi o jakieś wielkie wychowanie w duchu religii, tylko o uprzykrzenie życia innym w imię własnych (choćby nawet słusznych zasad). A na koniec dla wszystkich tych co to mienia się tak wielkimi katolikami, ze sobie przyznali prawo do osadzania jakości wiary innych. A kto wam dał takie prawo? Na jakiej podstawie twierdzicie, że jeden wierzy dobrze a drugi źle? Od kiedy Sąd Boży uprawniony do takiej oceny ma w swoim składzie ludzi tu na ziemi? Jakim prawem włazicie w kompetencje Najwyższego Pana? kto was do tego uprawnił? Grześ z 6 kto ci dał takie prawo byś bawił się w Sędziego innych sumień? Ty przestań szukać zbawienia dla innych a zacznij go szukać dla siebie bo takie są zasady katolicyzmu i odczep się od ludzi, których nie znasz na oczy nie widziałeś a starasz się ich oceniać. A zgodnie z Rocznikiem statystycznym wyznawców obrządku rzymskokatolickiego (ochrzczonych a nie wyznających) jest w Polsce nie 98 a 82 % tak gwoli ścisłości.
Pozdrawiam
Statut szkoły podstawowej nr 6:
par 9. Zadania szkoły
3. Rodzice i nauczyciele oferują wartości godne upowszechniania, pozostawiając swobodę w dokonywaniu wyborów.

Czy ktoś się dzieci zapytał co chcą wybrać? przecież tak nakazuje statut tej szkoły.

par 34. Uczeń ma prawo do wolności religii i przekonań
A to chyba pokazuje, że ta szkoła nie jest zbudowana na wartościach chrześcijańskich ale po prostu na wartościach etyki i świeckości propagując to co jest po prostu dobre i likwidując to co złe.
rozwiń
Avatar
gość / 14 grudnia 2010 r. o 12:38
0
zabronic wszelkich zabaw w szkolach
3 godz dziennie religii obowiazkowo dla wszystkich
i w niedziele na mszy srawdzac liste obecnosci uczniow
jedyna lektura to pismo swiete
obowiazek prenumeraty gonca niedzielnego
Avatar
rdzawe oko / 14 grudnia 2010 r. o 12:34
0
bona i grzesio.Szkoda że głupota nie boli bo byście wyli z bólu dniami i nocami.Piszę wasze imiona z małej litery bo na dużą nie zasługujecie matołki.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2010 r. o 11:20
0
[quote name='gosc' timestamp='1292256452' post='404682']
ludzie ktorzy mowia o zascianku i ciemnocie z powodu odwolania dyskoteki w piatek w SP sami reprezentuja ciemnote i brak tolerancji. skoro wiekszosc rodzicow tak zadecydowala, a to sa ich dzieci!tzn. ze taki wlasnie sposob i takie wartosci chca im wpajać. i zadna osoba z zewnatrz oburzona tekstem nie jest w stani im tego zbronic, ewentualnie mozecie wypisywac dlupoty ,a i tak nie macie nic do gadania. i to jest PIEKNE!!!!!
[/quote]
jaka ilośc 23 osoby a zaczeło sie od 2 matek to nie kosciół tylko szkoła a Pani Dyrektor to juz chyba jest zmeczona swoja posada to niech zieni stołek i da innej osobie moze bedzie bardziej ład w tej szkole w czesniej takiego czegos tam nie było,dzieciakom starczy ze mają 2 religie zamiast 2 wf.Szkoła kiedys była bardziej sportowa dzieciaki miały wiecej ruchu a teraz co szachy kółka plastyczne i churki,tyle co jest ta szkoła i zeby nie wybudowac sali gimnastycznej to smieszne ,szoła pod.nr 21 jakie ma postepy bo dobrze ktoś rzadzi a 6 nic
[quote name='gosc' timestamp='1292256452' post='404682']
ludzie ktorzy mowia o zascianku i ciemnocie z powodu odwolania dyskoteki w piatek w SP sami reprezentuja ciemnote i brak tolerancji. skoro wiekszosc rodzicow tak zadecydowala, a to sa ich dzieci!tzn. ze taki wlasnie sposob i takie wartosci chca im wpajać. i zadna osoba z zewnatrz oburzona tekstem nie jest w stani im tego zbronic, ewentualnie mozecie wypisywac dlupoty ,a i tak nie macie nic do gadania. i to jest PIEKNE!!!!!
[/... rozwiń
Avatar
g / 14 grudnia 2010 r. o 07:27
0
jeśli nie kościół to co? żydomasoneria?!
oni są wszędzie -żydostwo ma w swoich łapach całe bogactwo ziemi
a przez durne filmy żydowskiego holly(schit)woodu drenują mózgi dzieci i młodych
cieszą się z ogłupiania mysigne goi
Avatar
gs / 14 grudnia 2010 r. o 07:18
0
Ale te Lublin moherowaty???
Avatar
bosman / 14 grudnia 2010 r. o 07:18
0
[quote name='Grześ' timestamp='1292270270' post='404932']
Nie jestem fundamentalistą - po prostu mam mózg, a wersja mojego systemu operacyjnego - w przeciwieństwie do twojej - posiada opcję "myśl samodzielnie". BTW, płacą wam za te pro-brukselskie wpisy, czy wy sami tak z siebie głupi jesteście?

Grześ z dawnej 6-ki
[/quote]
No cóż - jeśli Twoje posty są produktem Twojego, samodzielnego myślenia, to współczuję.
Ale jest jedna, niepodważalna zasada - w Polsce istnieje (przynajmniej w teorii) konstytucyjny rozdział Państwa od Kościoła, w związku z czym w szkołach (oprócz typowo kościelnych, zakonnych) nie powinno być mowy nawet o wieszaniu krzyży, nie mówiąc o podporządkowaniu życia szkolnego regułom KK.
Skoro tak samodzielnie myślisz to powiedz dlaczego w (tak szacuję) ok. 98% szkół publicznych nie ma zapewnionych zajęć z etyki? Argumentacja w większości jest podobna - "jest za mało uczniów, aby zatrudniać nauczyciela etyki". Nawet, jeśli tylko jeden uczeń nie chodzi na zajęcia z religii, to szkoła ma psi obowiązek zapewnienia mu zajęć z etyki. Ale po co? Kogo obchodzi jakiś niewierzący? To jego problem.
A co powiesz o innowiercach? Skoro wprowadziliśmy (de facto wbrew prawu - Konstytucji) religię katolicką do instytucji państwowych, to tak samo powinno się stać z islamem, buddyzmem, etc.
Skoro twierdzisz, że samodzielnie myślisz, to przemyśl to.
Pozdrawiam.
[quote name='Grześ' timestamp='1292270270' post='404932']
Nie jestem fundamentalistą - po prostu mam mózg, a wersja mojego systemu operacyjnego - w przeciwieństwie do twojej - posiada opcję "myśl samodzielnie". BTW, płacą wam za te pro-brukselskie wpisy, czy wy sami tak z siebie głupi jesteście?

Grześ z dawnej 6-ki
[/quote]
No cóż - jeśli Twoje posty są produktem Twojego, samodzielnego myślenia, to współczuję.
Ale jest jedna, niepodważalna zasada - w Polsce istnieje (prz... rozwiń
Avatar
bona / 14 grudnia 2010 r. o 06:23
0
[quote name='Grześ' timestamp='1292275471' post='405046']
Tak, tak, a ty płacz "a u was biją murzynów!" Na was - lemingi - argumenty są zbędne: tu się prosi o deratyzację raczej ...:-)
[/quote]

Panie Grzesiu, leming nie zrozumie. Leming jest prostym, nieskomplikowanym homo-coś-tam, operującym banałami i wklepanymi przez media formułkami....Pańskie poprzednie komentarze są znakomite. Niestety, takich jak Pan, myślących i ROZUMIEJĄCYCH, niewielu...Pozdrawiam.
Avatar
olo / 14 grudnia 2010 r. o 06:21
0
W piątek nie? Jak czytam, że: (rodzice) ..."Powoływali się na chrześcijański charakter szkoły." To zastanawiam się, czy rodzice mieli mochery na głowach? Jeśli nie, to wcześniej czy później (wszystko na to wskazuje) będą je mieli...
Avatar
bombella / 14 grudnia 2010 r. o 06:15
0
[quote name='anty79' timestamp='1292281597' post='405132']
bardzo dobrze - popieram, pozdrawiam
[/quote]
Jakim prawem w szkołach odbywają się zabawy? Przecież nie minął nawet rok od tragedii smoleńskiej! Czuję, że wypiszę swoje dziecko z tej szkoły.
Avatar
tak gwoli scisłości / 14 grudnia 2010 r. o 19:13
0
Statut szkoły podstawowej nr 6:
par 9. Zadania szkoły
3. Rodzice i nauczyciele oferują wartości godne upowszechniania, pozostawiając swobodę w dokonywaniu wyborów.

Czy ktoś się dzieci zapytał co chcą wybrać? przecież tak nakazuje statut tej szkoły.

par 34. Uczeń ma prawo do wolności religii i przekonań
A to chyba pokazuje, że ta szkoła nie jest zbudowana na wartościach chrześcijańskich ale po prostu na wartościach etyki i świeckości propagując to co jest po prostu dobre i likwidując to co złe.

Dodatkowo Pani Dyrektor wystąpiła do odpowiedniego Proboszcza Parafii o dyspensę (myśląc, ze zgody nie będzie) i uzyskała ją, a mimo to rodzice dalej upierają się by zepsuć wszystkim innym zabawę. Tak naprawdę nie ma żadnych proceduralnych, prawnych (w tym prawa kanonicznego) przeciwwskazań do zorganizowania tej zabawy. Chodzi tylko o to, że grupka ludzi (nie istotne jakiego wyznania) próbuje narzucić większości swoja wolę wg argumentu bo ja tak chce i już. I wcale tu nie chodzi o jakieś wielkie wychowanie w duchu religii, tylko o uprzykrzenie życia innym w imię własnych (choćby nawet słusznych zasad). A na koniec dla wszystkich tych co to mienia się tak wielkimi katolikami, ze sobie przyznali prawo do osadzania jakości wiary innych. A kto wam dał takie prawo? Na jakiej podstawie twierdzicie, że jeden wierzy dobrze a drugi źle? Od kiedy Sąd Boży uprawniony do takiej oceny ma w swoim składzie ludzi tu na ziemi? Jakim prawem włazicie w kompetencje Najwyższego Pana? kto was do tego uprawnił? Grześ z 6 kto ci dał takie prawo byś bawił się w Sędziego innych sumień? Ty przestań szukać zbawienia dla innych a zacznij go szukać dla siebie bo takie są zasady katolicyzmu i odczep się od ludzi, których nie znasz na oczy nie widziałeś a starasz się ich oceniać. A zgodnie z Rocznikiem statystycznym wyznawców obrządku rzymskokatolickiego (ochrzczonych a nie wyznających) jest w Polsce nie 98 a 82 % tak gwoli ścisłości.
Pozdrawiam
Statut szkoły podstawowej nr 6:
par 9. Zadania szkoły
3. Rodzice i nauczyciele oferują wartości godne upowszechniania, pozostawiając swobodę w dokonywaniu wyborów.

Czy ktoś się dzieci zapytał co chcą wybrać? przecież tak nakazuje statut tej szkoły.

par 34. Uczeń ma prawo do wolności religii i przekonań
A to chyba pokazuje, że ta szkoła nie jest zbudowana na wartościach chrześcijańskich ale po prostu na wartościach etyki i świeckości propagując to co jest po prostu dobre i likwidując to co złe.
rozwiń
Avatar
gość / 14 grudnia 2010 r. o 12:38
0
zabronic wszelkich zabaw w szkolach
3 godz dziennie religii obowiazkowo dla wszystkich
i w niedziele na mszy srawdzac liste obecnosci uczniow
jedyna lektura to pismo swiete
obowiazek prenumeraty gonca niedzielnego
Avatar
rdzawe oko / 14 grudnia 2010 r. o 12:34
0
bona i grzesio.Szkoda że głupota nie boli bo byście wyli z bólu dniami i nocami.Piszę wasze imiona z małej litery bo na dużą nie zasługujecie matołki.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2010 r. o 11:20
0
[quote name='gosc' timestamp='1292256452' post='404682']
ludzie ktorzy mowia o zascianku i ciemnocie z powodu odwolania dyskoteki w piatek w SP sami reprezentuja ciemnote i brak tolerancji. skoro wiekszosc rodzicow tak zadecydowala, a to sa ich dzieci!tzn. ze taki wlasnie sposob i takie wartosci chca im wpajać. i zadna osoba z zewnatrz oburzona tekstem nie jest w stani im tego zbronic, ewentualnie mozecie wypisywac dlupoty ,a i tak nie macie nic do gadania. i to jest PIEKNE!!!!!
[/quote]
jaka ilośc 23 osoby a zaczeło sie od 2 matek to nie kosciół tylko szkoła a Pani Dyrektor to juz chyba jest zmeczona swoja posada to niech zieni stołek i da innej osobie moze bedzie bardziej ład w tej szkole w czesniej takiego czegos tam nie było,dzieciakom starczy ze mają 2 religie zamiast 2 wf.Szkoła kiedys była bardziej sportowa dzieciaki miały wiecej ruchu a teraz co szachy kółka plastyczne i churki,tyle co jest ta szkoła i zeby nie wybudowac sali gimnastycznej to smieszne ,szoła pod.nr 21 jakie ma postepy bo dobrze ktoś rzadzi a 6 nic
[quote name='gosc' timestamp='1292256452' post='404682']
ludzie ktorzy mowia o zascianku i ciemnocie z powodu odwolania dyskoteki w piatek w SP sami reprezentuja ciemnote i brak tolerancji. skoro wiekszosc rodzicow tak zadecydowala, a to sa ich dzieci!tzn. ze taki wlasnie sposob i takie wartosci chca im wpajać. i zadna osoba z zewnatrz oburzona tekstem nie jest w stani im tego zbronic, ewentualnie mozecie wypisywac dlupoty ,a i tak nie macie nic do gadania. i to jest PIEKNE!!!!!
[/... rozwiń
Avatar
g / 14 grudnia 2010 r. o 07:27
0
jeśli nie kościół to co? żydomasoneria?!
oni są wszędzie -żydostwo ma w swoich łapach całe bogactwo ziemi
a przez durne filmy żydowskiego holly(schit)woodu drenują mózgi dzieci i młodych
cieszą się z ogłupiania mysigne goi
Avatar
gs / 14 grudnia 2010 r. o 07:18
0
Ale te Lublin moherowaty???
Avatar
bosman / 14 grudnia 2010 r. o 07:18
0
[quote name='Grześ' timestamp='1292270270' post='404932']
Nie jestem fundamentalistą - po prostu mam mózg, a wersja mojego systemu operacyjnego - w przeciwieństwie do twojej - posiada opcję "myśl samodzielnie". BTW, płacą wam za te pro-brukselskie wpisy, czy wy sami tak z siebie głupi jesteście?

Grześ z dawnej 6-ki
[/quote]
No cóż - jeśli Twoje posty są produktem Twojego, samodzielnego myślenia, to współczuję.
Ale jest jedna, niepodważalna zasada - w Polsce istnieje (przynajmniej w teorii) konstytucyjny rozdział Państwa od Kościoła, w związku z czym w szkołach (oprócz typowo kościelnych, zakonnych) nie powinno być mowy nawet o wieszaniu krzyży, nie mówiąc o podporządkowaniu życia szkolnego regułom KK.
Skoro tak samodzielnie myślisz to powiedz dlaczego w (tak szacuję) ok. 98% szkół publicznych nie ma zapewnionych zajęć z etyki? Argumentacja w większości jest podobna - "jest za mało uczniów, aby zatrudniać nauczyciela etyki". Nawet, jeśli tylko jeden uczeń nie chodzi na zajęcia z religii, to szkoła ma psi obowiązek zapewnienia mu zajęć z etyki. Ale po co? Kogo obchodzi jakiś niewierzący? To jego problem.
A co powiesz o innowiercach? Skoro wprowadziliśmy (de facto wbrew prawu - Konstytucji) religię katolicką do instytucji państwowych, to tak samo powinno się stać z islamem, buddyzmem, etc.
Skoro twierdzisz, że samodzielnie myślisz, to przemyśl to.
Pozdrawiam.
[quote name='Grześ' timestamp='1292270270' post='404932']
Nie jestem fundamentalistą - po prostu mam mózg, a wersja mojego systemu operacyjnego - w przeciwieństwie do twojej - posiada opcję "myśl samodzielnie". BTW, płacą wam za te pro-brukselskie wpisy, czy wy sami tak z siebie głupi jesteście?

Grześ z dawnej 6-ki
[/quote]
No cóż - jeśli Twoje posty są produktem Twojego, samodzielnego myślenia, to współczuję.
Ale jest jedna, niepodważalna zasada - w Polsce istnieje (prz... rozwiń
Avatar
bona / 14 grudnia 2010 r. o 06:23
0
[quote name='Grześ' timestamp='1292275471' post='405046']
Tak, tak, a ty płacz "a u was biją murzynów!" Na was - lemingi - argumenty są zbędne: tu się prosi o deratyzację raczej ...:-)
[/quote]

Panie Grzesiu, leming nie zrozumie. Leming jest prostym, nieskomplikowanym homo-coś-tam, operującym banałami i wklepanymi przez media formułkami....Pańskie poprzednie komentarze są znakomite. Niestety, takich jak Pan, myślących i ROZUMIEJĄCYCH, niewielu...Pozdrawiam.
Avatar
olo / 14 grudnia 2010 r. o 06:21
0
W piątek nie? Jak czytam, że: (rodzice) ..."Powoływali się na chrześcijański charakter szkoły." To zastanawiam się, czy rodzice mieli mochery na głowach? Jeśli nie, to wcześniej czy później (wszystko na to wskazuje) będą je mieli...
Avatar
bombella / 14 grudnia 2010 r. o 06:15
0
[quote name='anty79' timestamp='1292281597' post='405132']
bardzo dobrze - popieram, pozdrawiam
[/quote]
Jakim prawem w szkołach odbywają się zabawy? Przecież nie minął nawet rok od tragedii smoleńskiej! Czuję, że wypiszę swoje dziecko z tej szkoły.
Zobacz wszystkie komentarze 128

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 sierpnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 sierpnia 2021 roku

Co robi sztukmistrz i strażak pod oknem szpitala dziecięcego w Lublinie?
zdjęcia
galeria

Co robi sztukmistrz i strażak pod oknem szpitala dziecięcego w Lublinie?

Trwają kilka minut, ale przynoszą mnóstwo radości chorym dzieciom – mowa o mini spektaklach dla pacjentów szpitala dziecięcego. Organizatorzy akcji „OnkoOkno” szukają wolontariuszy do pomocy, bo kolejny spektakl już za tydzień.

Zwrot akcji w sprawie budowy stadionu żużlowego w Lublinie. Plan do kosza
galeria

Zwrot akcji w sprawie budowy stadionu żużlowego w Lublinie. Plan do kosza

Wojewoda unieważnił uchwałę wskazującą w Lublinie miejsce pod nowy stadion żużlowy. Mowa o uchwalonym przez Radę Miasta planie zagospodarowania terenu po klubie jeździeckim. Prawnicy dostrzegli w dokumencie błąd proceduralny.

Były redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego" znalazł pracę w Ratuszu

Były redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego" znalazł pracę w Ratuszu

Były redaktor naczelny „Kuriera Lubelskiego” dostał pracę w Urzędzie Miasta. Dariusz Kotlarz ma tutaj pomagać w tworzeniu gazetki „Lublin.eu”, która opisuje (wyłącznie pozytywnie) działania władz Lublina.

Pielgrzymi z Lublina już na szlaku. Testują nowe rozwiązanie
zdjęcia
galeria

Pielgrzymi z Lublina już na szlaku. Testują nowe rozwiązanie

Podobnie jak przed rokiem, tegoroczna, 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się w formie sztafety modlitewnej. Pełną trasę do Częstochowy pokona tylko jedna grupa, której doświadczenia organizatorzy chcą wykorzystać w przyszłym roku.

Masters i ZajeFajni. Znamy program dożynek w Baranowie
galeria

Masters i ZajeFajni. Znamy program dożynek w Baranowie

W ostatnią niedzielę sierpnia na błoniach w Baranowie odbędą się dożynki powiatu puławskiego. Podczas festynu zagra m.in. Puławska Orkiestra Dęta, Natalia Kosmowska i zespół Masters

Lider Agrounii: Ja pytam, za co politykom należą się podwyżki?
wideo
film

Lider Agrounii: Ja pytam, za co politykom należą się podwyżki?

Rolnicy z Agrounii zablokowali drogę krajową nr 91 koło Piotrkowa Trybunalskiego. Protestują przeciw pogarszającym się warunkom hodowli i brakowi reakcji władz na ich postulaty.

Lubelskie. Więzili, gwałcili, bili. Zrobili z niej seksualną niewolnicę

Lubelskie. Więzili, gwałcili, bili. Zrobili z niej seksualną niewolnicę

Latami więzili, szantażowali i brutalnie gwałcili młodą kobietę. Ta wreszcie nie wytrzymała i popełniła samobójstwo. Po latach jej oprawcy zostali skazani przez sąd w Lublinie.

150 filmów, wyjątkowi goście i koncerty. Przed nami Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu
8 sierpnia 2021, 19:30

150 filmów, wyjątkowi goście i koncerty. Przed nami Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu

Już po raz 22. w Zwierzyńcu na Roztoczu spotkają się wielbiciele kina z całego kraju. Przyjadą też znakomici twórcy, m.in. nagrodzony Srebrnym Lwem Magnus von Horn czy znany z filmu Quentina Tarantino Rafał Zawierucha. W tym roku Letnia Akademia Filmowa odbędzie się w dniach 8-15 sierpnia.

Pożar domu niedaleko Zwierzyńca. Spaliło się niemal wszystko
zdjęcia
galeria

Pożar domu niedaleko Zwierzyńca. Spaliło się niemal wszystko

Kiedy strażacy dojechali na miejsce, w ogniu stało już poddasza, dach i weranda.

Rafał Grodzicki: Poprzedni sezon nie był stracony, Motor nauczył się funkcjonować w II lidze

Rafał Grodzicki: Poprzedni sezon nie był stracony, Motor nauczył się funkcjonować w II lidze

Rozmowa z Rafałem Grodzickim, byłym piłkarzem Ruchu Chorzów i Motoru Lublin

Tokio 2020. Cel osiągnięty. Lublinianka Aleksandra Mirosław w finale wspinaczki sportowej

Tokio 2020. Cel osiągnięty. Lublinianka Aleksandra Mirosław w finale wspinaczki sportowej

Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia Lublin zaliczyła udany debiut we wspinaczce sportowej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zawodniczka do końca nie była pewna awansu, ale ostatecznie wykonała założony cel – triumfowała w swojej koronnej konkurencji i weszła do finału

Zabił byłą żonę na środku ulicy. Nożownik z Lubartowa zostaje za kratami

Zabił byłą żonę na środku ulicy. Nożownik z Lubartowa zostaje za kratami

Sprawca brutalnej zbrodni w Lubartowie pozostanie w areszcie. Lubelski sąd nie zgodził się na zwolnienie nożownika. Mężczyzna na ulicy w centrum miasta zaatakował i zabił byłą żonę.

Lubelskie. Szalona pomyłka sklepowego złodzieja

Lubelskie. Szalona pomyłka sklepowego złodzieja

60-latek z Zamościa ukradł ze sklepu terminal do sprawdzania kodów kreskowych. Myślał, że to telefon komórkowy. Grozi mu kilkuletni wyrok.

Lubelskie. Dwie osoby nie żyją, dziewięć zostało rannych. Zarzuty za “katastrofę w ruchu lądowym”
galeria

Lubelskie. Dwie osoby nie żyją, dziewięć zostało rannych. Zarzuty za “katastrofę w ruchu lądowym”

Nawet 12 lat więzienia grozi kierowcy ciężarówki, który wyprzedzając „na trzeciego” doprowadził do śmiertelnego wypadku. Zginęły w nim dwie osoby, a dziewięć zostało rannych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!