Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nie bardzo rozumiałem dlaczego zamknięto sklepy - co ma wspólnego zrobienie zakupów w osiedlowym sklepiku z narodową żałobą? Skoro już to jednak zrobiono, to trzeba szukać formuły prawnej, by nie zmuszać pracowników do odpracowywania. Przecież pracodawcy mogli ich zwolnić z obowiązku świadczenia pracy na okres jednego dnia, z ustawowymi dniami wolnymi nie ma to nic wspólnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za głupoty wypisuje ten Dziennik! Jestem pracownikiem Tesco i nieprawdą jest, że każą nam odpracowywać niedzielę 11.04.2010. A Pani Zosia jak nie wiem to niech się nie wypowiada, zresztą nie ma co się dziwić, że nie wie skoro pracuje tylko od jednego do drugiego urlopu na żądanie. Zosiu, proszę Cię, nie wypowiadaj się w imieniu nas pracowników, bo kłamiesz, mówisz nieprawdę, a kłamstwem się wstydzę. Przynajmniej w obliczu tragedii zachowaj umiar, wstyd mi za Ciebie. Zajmij się lepiej swoimi problemami, których masz chyba ostatno bez liku. Gazeta powinna weryfikować u źródła wypowiedzi tej Pani.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak! Zosiu, Pomyśl o tym, by zacząć leczenie psychiatryczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Co za głupoty wypisuje ten Dziennik! Jestem pracownikiem Tesco i nieprawdą jest, że każą nam odpracowywać niedzielę 11.04.2010. A Pani Zosia jak nie wiem to niech się nie wypowiada, zresztą nie ma co się dziwić, że nie wie skoro pracuje tylko od jednego do drugiego urlopu na żądanie. Zosiu, proszę Cię, nie wypowiadaj się w imieniu nas pracowników, bo kłamiesz, mówisz nieprawdę, a kłamstwem się wstydzę. Przynajmniej w obliczu tragedii zachowaj umiar, wstyd mi za Ciebie. Zajmij się lepiej swoimi problemami, których masz chyba ostatno bez liku. Gazeta powinna weryfikować u źródła wypowiedzi tej Pani.
odnosnie tej wypowiedzi sprawe skieruje do prokurayury jak i wypowiedzi ponizej ,bo jak umielibyscie czytac to dowiedzielibyscie sie ,co znacza wypowiedzi rzecznika tesco ,ze mamy elastyczne godziny pracy i mozna je dostosowac ,aby mozna bylo odpracowac tylko najpierw trzeba nauczyc sie czytac ze zrozumieniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odnoszę wrażenie, że nikt z Was nie pracuje. W miesiącu kwietniu do przepracowania jest 21dni czyli 168h. Graffiki ustala się z wyprzedzeniem, nie można przychodzić do pracy jak się chce. Jeżeli ktoś miał pracować w niedzielę 11.04, a dostał wolne to musi odpracować ten dzień, ponieważ w skali miesiąca zabraknie mu 8h, i analogicznie z 18.04. Załóżmy że w firmie handlowej pracuje 10 osób. Grafik był ustalony w ten sposób, że każdy miał przepracować ustawowe 21 dni czyli 168h. Z tym, że 5 osób pracowało w niedzielę 11.04 i nagle dostało wolne, w konsekwencji z grafika wypadł im jeden dzień wolny od pracy i do wypracowania zostało 20 dni czyli 160h. Jak poczuje się reszta załogi? Zakładamy, że osoby są zatrudnione na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Odnoszę wrażenie, że nikt z Was nie pracuje. W miesiącu kwietniu do przepracowania jest 21dni czyli 168h. Graffiki ustala się z wyprzedzeniem, nie można przychodzić do pracy jak się chce. Jeżeli ktoś miał pracować w niedzielę 11.04, a dostał wolne to musi odpracować ten dzień, ponieważ w skali miesiąca zabraknie mu 8h, i analogicznie z 18.04. Załóżmy że w firmie handlowej pracuje 10 osób. Grafik był ustalony w ten sposób, że każdy miał przepracować ustawowe 21 dni czyli 168h. Z tym, że 5 osób pracowało w niedzielę 11.04 i nagle dostało wolne, w konsekwencji z grafika wypadł im jeden dzień wolny od pracy i do wypracowania zostało 20 dni czyli 160h. Jak poczuje się reszta załogi? Zakładamy, że osoby są zatrudnione na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin.
masz racje tylko tym ludziom nikt nie powiedzial wprost ,czy ten dzien beda musieli odpracowac czy nie .dlatego wiele wypowiedzi wzielo sie z plotek jedna pani drugiej pani.jaidac na godz 16 do pracy nie mialam wiedzy na ten temat .kto tu zawinil .kierownictwo to moze ich trzeba napietnowac ,ze nie udzielaja swoim pracownikom takich informacji ,a pozniej obrzuca sie blotem kogo popadnie.w zwiazku z tym ,ze grafiki sa ustalane duzo wczesniej ,kazdy pracownik dopasowuje cale swoje zycie do grafika ,chociazby wyjscie do lekarza lub wizyty i spotkania w rodzinie.pracownicy chyba maja prawo do normalnego zycia .z dziennika wschodnieka dowiedzialam sie ,ze firma ma prawo rzadac odpracowania tak jak piszesz tego dodatkowego wolnego dniai ze jest to zgodne z prawem.stad powstalo to cale zamieszanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zamiast obrzucac blotem pracownikow zadbanoby o to aby pracownicy mieli na czym pracowac.obecnie sprzet rodem ze skansenu krzesla poszarpane ,powyginane ,tasmy nie jezdzace,terminale popsute ,telefonow jak na lekarstwo,a same kasy kiwaja sie we wszystkie strony.niekiedy kasjerke ledwo widac zza kasy ,bo krzeslo nie podnosi sie do gory.klienci to widza ,a kierownictwo nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
polo napisał:
Zróbmy listę sklepów, które już nie uszanowały żałoby (niedziela 11.04.2010) i które mają zamiar jej nie uszanować (18.04.2010). Pracownicy tych sklepów niech dorzucą opis nieprzyjemności jakich doznali/ją z tej racji. Będziemy w ten sposób mieli listę i obraz sklepów w których lepiej nie robić zakupów. Tam gdzie prezesiny zamiast oczu mają dolarki. Zachęcam.
w e/leclerku na turystycznej dali nam wolne 11.04 i mają dać wolne 18.04... no niby i dobrze, ale odpracować trzeba i to w tym miesiącu.... no i bardzo pięknie, bo teraz do końca miesiąca mam dzień w dzień do roboty i to mieszane zmiany, np. we wtorek do 22( w domu jestem po 23.), a w środę na 6. ( MUSZĘ PRZED 5. WYJECHAĆ) no i tak mam 3 razy...przez wielkie serce naszej dyrektorki, przeciez to się zajeba...ć idzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...