Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Czy ten Kiełbasa to nie był przypadkiem jakiś czas temu w coś zamieszny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jako wotum wdzięczności lublinian?? A czy ktoś nas o to pytał?? Pozwólcie wdzięczność wyrażać w dowolnej formie a nie narzucacie ludziom jak mają dziękować. To umiecie a kasy na budowę przeliczyć już nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic dziwnego że kasy zabrakło jak buduje się ze zwykłej cegły, kretyni! Mogli pomyśleć np o silikatach... "Jak będzie już dach, budynek będzie można użytkować." - A gdzie odbiór budynku, dach to nie koniec budowy, gratuluję pomysłu, chyba przyda się wizyta inspekcji budowlanej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, skąd w was tyle nienawiści??? Przecież nie do was te prośby, wy nic nie dacie. Racja, to wolny kraj i nikt was do tego nie zmusi. Ale jak ks. Kiełbasa urządził dzieciakom lodowisko i wypożyczał łyżwy za darmochę, to wszyscy korzystali. A jak przyjdzie czas na Mamusię, Tatusia czy kogoś z najbliższych, to ilu z Was pobiegnie do księdza??? Datki na cele związane z budownictwem sakralnym są całkowicie dobrowolne i w żaden sposób nie są gwarantem Zbawienia! Więc, jeśli dajesz to z własnej woli i nie musisz się tym chwalić, a jeśli nie dajesz.... to też z własnej woli i również nie musisz się tym chwalić!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby centrum powstało w parafii św.Rodziny ,czyli papieskiej, ludzie daliby kasę,bo pamiętaja klimat tamtych czasów, ale kto pyta wiernych o zdanie.Obecna lokalizacja centrum jest chybiona, kojarzy się z krajobrazem księzycowym, a nie z papieżem.Drogi pasterzu ,tu w Polsce B też są ludzie i też mają dusze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
paczanga napisał:
Nic dziwnego że kasy zabrakło jak buduje się ze zwykłej cegły, kretyni! Mogli pomyśleć np o silikatach... "Jak będzie już dach, budynek będzie można użytkować." - A gdzie odbiór budynku, dach to nie koniec budowy, gratuluję pomysłu, chyba przyda się wizyta inspekcji budowlanej.
INSPEKCJA PRACY NIE PRZYTUPTA BO SIĘ KLECHÓW BOI!!PODOBNIE SKARBÓWKA!!CZEMU RYDZYKA NIKT DO TEJ PORY NIE PRZĘŚWIETLIŁ??POWIEDZ MI?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lepiej by pomogli ludziom, którzy ledwo wiążą koniec z końcem i których na pewno w Lublinie jest mnóstwo. A tak, kolejny przykład bałwochwalstwa. I jak zwykle gęby pełne frazesów o miłości bliźniego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Póki ludzie dają to będą powstawały takie "centra" i "wota". Kler pospołu z Rządem łupi obywateli, tylko za komuny gryźli się dodatkowo pomiędzy sobą a teraz z jednego żrą koryta. Różnica taka, że jak nie zapłacisz podatku, to ma się sprawę karno-skarbową, a jak nie dasz na tacę to nic się nie stanie, więc nie po czorta komentujecie dodatkowo w sposób obraźliwy dla darczyńców. To ludzi wolna wola czy da na hospicjum, na talibów, czy na Kościół czy kupi sobie za to piwko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cza się zatem pomodlić do Yana Pavla 2 o pieniążki na dokończenie inwestycji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Daniel napisał:
a cos ty zrobil żeby pomóc takim dzieciom albo bezdomnym frajerze?
Płacę podatki i wspieram jedną fundację. Nie potrzeba tu mauzolemum JPII
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jelcz392 napisał:
Lepiej by pomogli ludziom, którzy ledwo wiążą koniec z końcem i których na pewno w Lublinie jest mnóstwo. A tak, kolejny przykład bałwochwalstwa. I jak zwykle gęby pełne frazesów o miłości bliźniego...
Do Ciebie i innych plujących na Kościół: A co TY zrobiłes dla tych co ledwo wiążą koniec z końcem? Dałeś raz w roku na Owsika i myslisz że wystarczy? Zapoznaj sie bliżej z działalnością charytatywną Kościoła o której gazety nie piszą, radio nie kłapie a TV nie pokazuje bo to cicha pomoc wielu ludzi, którzy trzymaja się ewangelicznej zasady: niech nie wie lewa ręka co czyni prawa..... Niech ten kto jest bez grzechu pierwszy kamień rzuci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ANTYŻYCINSKI napisał:
INSPEKCJA PRACY NIE PRZYTUPTA BO SIĘ KLECHÓW BOI!!PODOBNIE SKARBÓWKA!!CZEMU RYDZYKA NIKT DO TEJ PORY NIE PRZĘŚWIETLIŁ??POWIEDZ MI?
Jaka inspekcja pracy, człowieku??? Widać, że wiesz, że nic nie wiesz. Chodzi o nadzór budowlany, jak ktoś dopilnuje i doniesie to muszą sprawą się zająć. Jak ten ksiądz takie rzeczy gada to nadjava script:bbc_pop()aje się do wywalenia, aż strach że ktoś taki "prowadzi" budowę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cóż, ludzie normalnieją, cywilizacja wypiera ciemnotę to i przestoje na budowie. No i kult jednostki zanika. A tak przy okazji skoro Wojtyła jeśli cokolwiek zrobił dobrego, to tylko dla kościoła to może kościół sam by wziął na siebie budowe tego nikomu niepotrzebnego monstrum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gocha napisał:
Ludzie, skąd w was tyle nienawiści??? Przecież nie do was te prośby, wy nic nie dacie. Racja, to wolny kraj i nikt was do tego nie zmusi. Ale jak ks. Kiełbasa urządził dzieciakom lodowisko i wypożyczał łyżwy za darmochę, to wszyscy korzystali. A jak przyjdzie czas na Mamusię, Tatusia czy kogoś z najbliższych, to ilu z Was pobiegnie do księdza??? Datki na cele związane z budownictwem sakralnym są całkowicie dobrowolne i w żaden sposób nie są gwarantem Zbawienia! Więc, jeśli dajesz to z własnej woli i nie musisz się tym chwalić, a jeśli nie dajesz.... to też z własnej woli i również nie musisz się tym chwalić!
Wielka mi sztuka wylać wodę ze szlaufa na boisko i wielkie mi lodowisko ... przy dzisiejszych cenach średniej jakości łyżew wypożyczenie to też wielka mi rzecz... Co do Mamusi i Tatusia to gdzie mam pójść jak nie do księdza ? Mam ich pod płotem pochować robiąc kopiec z górką i obłożyć go kamieniami ? A $$$ za pogrzeb kto bierze ? $$$ za miejsce na cmentarzu (wykupywane wielokrotnie - płacąc za to samo) ?? $$$ za otwarcie bramy na cmentarz, o grabarzu organiście nie wspominając ... Jak już piszesz o zasługach ks. Kiełbasy to czemu nie napiszesz o zmuszaniu ludzi w Niedrzwicy do łażenia po sąsiadach i zbieraniu pieniędzy na kościół ? O przymusowych obecnościach podczas remontów i sprzątań kościoła - nieważne czy żniwa, czy człowiek ma 40 czy 60 lat ... Dlaczego nie robi tak w LBN-ie ? Bo się boi. Na pewno by nie chodził od mieszkania do mieszkania bo nie wszyscy by mu otworzyli nawet. Ludzie w mieście są bardziej niezależni od kościoła niż Ci na wsi. Nie obchodzi ich co powiedzą o nich sąsiedzi. Wątpię żeby Papież byłby zadowolony z pomników, kolejnych budynków wznoszonych na jego cześć .. wolałby żeby te $ były lepiej wydane, np. dla dzieci, bezdomnych ... czemu zawsze kościoły muszą być najwyższe największe i wyzłocone ? dzięki temu modlitwy wiernych zostaną uważniej wysłuchane ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" ksiądz zbiera na tacę, widząc to kobieta chowa pośpiesznie pieniądze do torebki. - a czemu Pani nie da na tacę- pyta ksiądz kobietę - bo to pieniądze na fryzjera-odpowiada kobieta - Maryja nie chodziła do fryzjera- mówi ksiądz - a Jezus nie jeździł mercedesem- odrzuca kobieta"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
coś nam legenda jp2 marnieje w oczach. Niedługo okaże się, że był tw, kaczka nikomu nie odpuści. Czy ktoś wie właściwie, czym to centrum ma się zajmować? i kto ma na to płacić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ot skromne plany wiecznie biednej instytucji, jaką jest kościół i nie mówię tu bynajmniej o wiernych, którzy tworzą wspólnotę kościelną ale o instytucji w sensie firmy. Ale tak się zastanawiam, i absolutnie nie chcę nikomu podpadać, po jakiego groma budować kolejne kościoły? W Polsce dochodzi już do sytuacji, gdzie praktycznie mamy po kilka świątyń wzdłuż jednej ulicy. Jeszcze trochę, a dojdzie do sytuacji, gdzie dana parafia będzie miała zaledwie kilku wiernych, bo zabraknie ludzi i terenów na otwieranie kolejnych. A nie wspomnę już o tym, że budowle, jakimi są kościoły, do tanich nie należą. Potem to trzeba jakoś utrzymać, z czasem wyremontować a wiadomo, że za darmo tego nie robią. Więc kto za to zapłaci? Oczywiście parafianie, wszak instytucja kościoła jest wiecznie biedna – przynajmniej tak mówią, ale skoro stać ją na budowanie kolejnych świątyń za grube miliardy złotych, to chyba aż tak źle nie jest. Wiem, że temat dość kontrowersyjny i zaraz zaatakują mnie zwolennicy noszenia moherowych beretów, ale czas chyba mówić o tym głośno i nie udawać, że problemu nie ma. A problem jest o to duży. Bo szlag mnie jasny trafia, kiedy to kolejne samorządy z naszego powiatu, województwa i kraju, na sesjach podejmują uchwały o przekazywaniu grubych milionów na budowę kolejnego kościoła w gminie, bądź powiecie. Szlag mnie trafia, kiedy słyszy się o kolejnej dotacji dla „państwa” kościelnego, którą przyznaje Sejm. A zapomina się o tym, że w większości polskich wsi, dzieci uczęszczające do szkoły nie mają stworzonych odpowiednich warunków do nauki, a które wymagane są przez prawo. W samym tylko województwie lubelskim mamy siedem szkół (w Polsce 51), w których nie ma toalet! Tak jest w drewnianym budynku szkoły w Koniuchach (powiat zamojski, filia szkoły w Kotlicach). Są tam co prawda umywalki z bieżącą wodą, ale dzieci do toalety muszą wychodzić na zewnątrz - do murowanych pomieszczeń. Jeszcze w innych miejscowościach, dzieci korzystają z ubikacji zwanych potocznie „Toi – Toi” lub chodzą do toalet typu „dziura w podłodze”. Ale co tam dzieci, przecież one, podobnie jak ryby, głosu nie mają i samorząd nie wybuduje im nowej szkoły, nie da na rozwój kultury i wielu innych dziedzin, nie wybuduje nowego chodnika wzdłuż wąskiej ulicy i tego typu przykładów można by mnożyć na pęczki, ale na nowy kościół kasa się znajdzie, wszak księdza z biskupem trzeba się bać. Średniowiecze umysłowe Szanowni Państwo – Średniowiecze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie mam nic przeciwko kościołowi ale czy trzeba odrazu budowac za takie pieniądze i takiej wielkości budowle ? Chyba to nie ma sensu. Nie lepiej wybudowa małe a piękne a pieniądze dac najubozszym ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opodatkować i odciąć o d Państwowej kasy i niech sobie budują...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A moim zdaniem to już"ostatnie podrygi"-poczekajmy jeszcze kilkanaście lat,poumierają stare babki i dziadki (które były nauczone"dawać na kościół") i skończy się księżom "1 maja"... Niestety,ale laicyzacja z państw zachodnich dużymi krokami wchodzi do Polski... To smutne,że na wsiach zamyka się szkoły-ale kościoły buduje się mimo wszystko...-to taka trochę "dziwaczna polityka" :aby dzieci na wsi były głupie i niewykształcone i księżulka po rękach całowały-jak np.w powieści"Chłopi". Nie wiem czy to prawda,ale słyszałem,że w Łęcznej za poświęcenie szpitala "Jego Emulsja biskup lubelski"wziął 40 tys.zł... Ktoś przy którymś z tematów tegoż forum ciekawy tekst napisał w którym chodzi o to,że"tam gdzie komornik nie ma już czego wziąść-tam księża jeszcze miliony wydobędą"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...