Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2010 r.
19:25
Edytuj ten wpis

Zabrakło pieniędzy na budowę Centrum Jana Pawła II na Wrotkowie

0 54 A A

Konto, na którym znajdowały się pieniądze przeznaczone na budowę Centrum Jana Pawła II w Lublinie, świeci pustkami. – Wydano ostatnie pieniądze, jakie na nim były – mówi abp Józef Życiński. Kuria liczy jednak na ofiarność wiernych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Budowa Centrum Jana Pawła II, które powstaje jako wotum wdzięczności mieszkańców za posługę i lubelską obecność Ojca Świętego, zaczęła się wiosną ubiegłego roku. – Prace przy głównej bryle budynku są już niemal skończone – mówi ks. Jan Kiełbasa, który zarządza budową. – Mury są już wyprowadzone, pozostało tylko pokryć całość dachem.

Mimo święcącego pustkami konta prace maja być wznowione po świętach wielkanocnych. – Mieliśmy przestój przez zimę. Ale wszystko idzie zgodnie z planem – dodaje ks. Kiełbasa.

Gotowe jest już główne wejście, schody do niego prowadzące i chór. Po dokończeniu budowy wieży będzie można przystąpić do prac przy dachu. – Dach będzie konstrukcja żelbetową, ma ważyć blisko 600 ton. Jeśli tylko wystarczy funduszy, to obiecano nam, że zostanie położony w ciągu 4 – 5 miesięcy – dodaje ks. Kiełbasa. – Jak będzie już dach, budynek będzie można użytkować.

Jeszcze przed zakończeniem budowy do Lublina trafiło tymczasowe wyposażenie centrum. – Przyjechał transport z zaprzyjaźnionej parafii z Niemiec – mówi ks. Kiełbasa. – Przyjechały ławki, stoliki, wyposażenie zakrystii. Dodatkowo w lubelskim Caritasie czekają kolejne meble. Niestety, nie mamy ich na razie gdzie ustawić. Abp Życiński apeluje do wiernych o wpłacanie na konto centrum nawet niewielkich kwot. W najbliższym czasie mają być również sprzedawane cegiełki.

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jagoda / 2 kwietnia 2012 o 08:50
0
Budowa Centrum Jana Pawła II, które powstaje jako wotum wdzięczności mieszkańców za posługę i lubelską obecność Ojca Świętego lepiej tego nie można nazwać
Avatar
Zbigniew / 25 stycznia 2011 o 19:14
0
do bambo i wiedzącego...
gdybyście poznali osobiście lub przez czytanie pism Karola Wojtyły & Jana Pawła II to przypuszczam, że takich głupot byście nie wypisywali.A za uczestnictwo licznych wspierających dzieło pamięci JPII należy dziękować a nie kpić. Może pośmiertnie dotrą do Was czyny i dzieła oraz Wyjątkowość Jana Pawła II. Życzę Wam tego.
Avatar
bambo75 / 24 marca 2010 o 11:33
0
Najbardziej to mi żal tych starych babków(a może raczej ich rodzin)-bo stare babki:"nie dojedzą",leków nie wykupią("bu szkoda pinindzy!"),wnukom na bułkę nie dadzą ,itp.-ale do "Łojca Ryzaka" albo Lichenia ostatni grosz wyśle a za to"kalindasz"jej wyślą albo i nie... Teraz gdy"Jego Emisja"kazał wpłacać,to też wpłacą "co mają"-a na leki i jadło znów zabraknie... Poczekajmy jeszcze kilkanaście lat-babki poumierają i księża bądą"cienko pierdzieć"...
Avatar
wiedzący z lub. / 23 marca 2010 o 21:11
0
Polskę zabudują kościołami plebaniami pomnikami dla JP2 Mamy już ogromne budowle w Licheniu w Zakopanem Rydzyk buduje w Toruniu Glemp w Wilanowie Powstała ogromna budowla w Łagiewnikach-Krakowie a Dziwisz jeszcze chce budować coś wielkiego. Pomników JP2 mamy już w Polsce około 700sztuk W Afryce misjonarze budują drugi Watykan ale dużo większy od tego we Włoszech a murzyni umierają z głodu. Czy te ogromne budowle są potrzebne Bogu. Ludzie budujcie coś dla siebie żeby życie doczesne było lżejsze.
Avatar
prostaczek / 23 marca 2010 o 20:45
0
Daniel napisał:
a cos ty zrobil żeby pomóc takim dzieciom albo bezdomnym frajerze?


Pochwal się swoją pomocą udzieloną biednym i nie wyzywaj od frajerów. Ile w życiu dałeś biednym?
A może dzielisz biednym to, co dadzą innym jak CARITAS.
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 23 marca 2010 o 20:25
0
HIPOKRYCI - tak można określić instytucje kościoła w Polsce... ale spróbuj to powiedzieć jednemu albo drugiemu świętojebliwemu...
Avatar
bambo75 / 23 marca 2010 o 19:08
0
Gość napisał:
nie mam nic przeciwko kościołowi ale czy trzeba odrazu budowac za takie pieniądze i takiej wielkości budowle ? Chyba to nie ma sensu. Nie lepiej wybudowa małe a piękne a pieniądze dac najubozszym ?

Ja bym powiedział tak: że nasz Papież Jan Paweł II bardziej ucieszył by się,gdyby za te pieniądze powstała instytucja charytatywna(np.Dom Samotnej Matki) -a nie instytucja która służyć będzie m.innymi do wyciągania pieniędzy od parafian. Moim zdaniem:Kościół powinien służyć biednym ludziom-ale póki co to manipuluje się wiarą,aby osiągnąć korzyści finansowe. TO wszystko jest dla mnie co najmniej dziwne:tu księża "nawołują"że Ewangelia jest ponadczasowa i pasuje do każdych czasów i nie wolno stosować niektórych przykazań a innych odrzucać -a TU sami zmieniają"kanony wiary" i za pieniądze można dyspensy kupować w Kościele. Oczywiście takich przykładów jest mnóstwo... I mówi się,że "w polskich sądach nie ma sprawiedliwości!"-a czy w Kościele jest?-mam taki "namacalny"przykład/wydarzenie które wydarzyło się tego samego dnia: najpierw był pogrzeb człowieka ubogiego-rodzina "dała"niedużo pieniędzy księdzu za pogrzeb-pogrzeb był"szybki i pobieżny"nawet organista nie poszedł na cmentarz zaśpiewać... Kilka godzin później był pogrzeb faceta którego córki przyjechały z USA i księdzu"sypnęły"kasą-pogrzeb był piękny(rzekłbym nawet"huczny") i nawet organista na cmentarzu śpiewa donośnym głosem... Gdzie TU sprawiedliwość??? Nawet wiara za pieniądze! Szok !!!

Ja bym powiedział tak: że nasz Papież Jan Paweł II bardziej ucieszył by się,gdyby za te pieniądze powstała instytucja charytatywna(np.Dom Samotnej Matki) -a nie instytucja która służyć będzie m.innymi do wyciągania pieniędzy od parafian. Moim zdaniem:Kościół powinien służyć biednym ludziom-ale póki co to manipuluje się wiarą,aby osiągnąć korzyści finansowe. TO wszystko jest dla mnie co najmniej dziwne:tu księża "nawołują"że Ewangelia jest ponadczasowa i pasuje do każdych czasów i nie wolno stosować niektórych pr... rozwiń
Avatar
dgerf / 23 marca 2010 o 17:58
0
Gość napisał:
Chodzę do kościoła-lecz przeraża mnie obłuda księży i biskupów. ...i zapewniam:chodzę do kościoła dla Pana Boga i własnej duszy,ale na pewno nie chodzę dla księży!

Taka postawa kleru powoduje odchodzenie od kościoła
Może by tak zwolnić ze 2 etaty biskupów.W żadnej diecezji tylu nie ma.Zyciński,miziński,wróbel,pylak,cisło,karpiński i wielgus.7 czy to nie przesada.Kiedyś diecezja była dwa razy taka a był pylak,śrutwa i karpiński,później tylko 2 .

Taka postawa kleru powoduje odchodzenie od kościoła
Może by tak zwolnić ze 2 etaty biskupów.W żadnej diecezji tylu nie ma.Zyciński,miziński,wróbel,pylak,cisło,karpiński i wielgus.7 czy to nie przesada.Kiedyś diecezja była dwa razy taka a był pylak,śrutwa i karpiński,później tylko 2 . rozwiń
Avatar
Gość / 23 marca 2010 o 17:24
0
Chodzę do kościoła-lecz przeraża mnie obłuda księży i biskupów. ...i zapewniam:chodzę do kościoła dla Pana Boga i własnej duszy,ale na pewno nie chodzę dla księży!
Avatar
hj / 23 marca 2010 o 16:08
0
A [url="http://konta-bankowe.webpark.pl/"]konta bankowe[/url] poblokowane
Avatar
jagoda / 2 kwietnia 2012 o 08:50
0
Budowa Centrum Jana Pawła II, które powstaje jako wotum wdzięczności mieszkańców za posługę i lubelską obecność Ojca Świętego lepiej tego nie można nazwać
Avatar
Zbigniew / 25 stycznia 2011 o 19:14
0
do bambo i wiedzącego...
gdybyście poznali osobiście lub przez czytanie pism Karola Wojtyły & Jana Pawła II to przypuszczam, że takich głupot byście nie wypisywali.A za uczestnictwo licznych wspierających dzieło pamięci JPII należy dziękować a nie kpić. Może pośmiertnie dotrą do Was czyny i dzieła oraz Wyjątkowość Jana Pawła II. Życzę Wam tego.
Avatar
bambo75 / 24 marca 2010 o 11:33
0
Najbardziej to mi żal tych starych babków(a może raczej ich rodzin)-bo stare babki:"nie dojedzą",leków nie wykupią("bu szkoda pinindzy!"),wnukom na bułkę nie dadzą ,itp.-ale do "Łojca Ryzaka" albo Lichenia ostatni grosz wyśle a za to"kalindasz"jej wyślą albo i nie... Teraz gdy"Jego Emisja"kazał wpłacać,to też wpłacą "co mają"-a na leki i jadło znów zabraknie... Poczekajmy jeszcze kilkanaście lat-babki poumierają i księża bądą"cienko pierdzieć"...
Avatar
wiedzący z lub. / 23 marca 2010 o 21:11
0
Polskę zabudują kościołami plebaniami pomnikami dla JP2 Mamy już ogromne budowle w Licheniu w Zakopanem Rydzyk buduje w Toruniu Glemp w Wilanowie Powstała ogromna budowla w Łagiewnikach-Krakowie a Dziwisz jeszcze chce budować coś wielkiego. Pomników JP2 mamy już w Polsce około 700sztuk W Afryce misjonarze budują drugi Watykan ale dużo większy od tego we Włoszech a murzyni umierają z głodu. Czy te ogromne budowle są potrzebne Bogu. Ludzie budujcie coś dla siebie żeby życie doczesne było lżejsze.
Avatar
prostaczek / 23 marca 2010 o 20:45
0
Daniel napisał:
a cos ty zrobil żeby pomóc takim dzieciom albo bezdomnym frajerze?


Pochwal się swoją pomocą udzieloną biednym i nie wyzywaj od frajerów. Ile w życiu dałeś biednym?
A może dzielisz biednym to, co dadzą innym jak CARITAS.
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 23 marca 2010 o 20:25
0
HIPOKRYCI - tak można określić instytucje kościoła w Polsce... ale spróbuj to powiedzieć jednemu albo drugiemu świętojebliwemu...
Avatar
bambo75 / 23 marca 2010 o 19:08
0
Gość napisał:
nie mam nic przeciwko kościołowi ale czy trzeba odrazu budowac za takie pieniądze i takiej wielkości budowle ? Chyba to nie ma sensu. Nie lepiej wybudowa małe a piękne a pieniądze dac najubozszym ?

Ja bym powiedział tak: że nasz Papież Jan Paweł II bardziej ucieszył by się,gdyby za te pieniądze powstała instytucja charytatywna(np.Dom Samotnej Matki) -a nie instytucja która służyć będzie m.innymi do wyciągania pieniędzy od parafian. Moim zdaniem:Kościół powinien służyć biednym ludziom-ale póki co to manipuluje się wiarą,aby osiągnąć korzyści finansowe. TO wszystko jest dla mnie co najmniej dziwne:tu księża "nawołują"że Ewangelia jest ponadczasowa i pasuje do każdych czasów i nie wolno stosować niektórych przykazań a innych odrzucać -a TU sami zmieniają"kanony wiary" i za pieniądze można dyspensy kupować w Kościele. Oczywiście takich przykładów jest mnóstwo... I mówi się,że "w polskich sądach nie ma sprawiedliwości!"-a czy w Kościele jest?-mam taki "namacalny"przykład/wydarzenie które wydarzyło się tego samego dnia: najpierw był pogrzeb człowieka ubogiego-rodzina "dała"niedużo pieniędzy księdzu za pogrzeb-pogrzeb był"szybki i pobieżny"nawet organista nie poszedł na cmentarz zaśpiewać... Kilka godzin później był pogrzeb faceta którego córki przyjechały z USA i księdzu"sypnęły"kasą-pogrzeb był piękny(rzekłbym nawet"huczny") i nawet organista na cmentarzu śpiewa donośnym głosem... Gdzie TU sprawiedliwość??? Nawet wiara za pieniądze! Szok !!!

Ja bym powiedział tak: że nasz Papież Jan Paweł II bardziej ucieszył by się,gdyby za te pieniądze powstała instytucja charytatywna(np.Dom Samotnej Matki) -a nie instytucja która służyć będzie m.innymi do wyciągania pieniędzy od parafian. Moim zdaniem:Kościół powinien służyć biednym ludziom-ale póki co to manipuluje się wiarą,aby osiągnąć korzyści finansowe. TO wszystko jest dla mnie co najmniej dziwne:tu księża "nawołują"że Ewangelia jest ponadczasowa i pasuje do każdych czasów i nie wolno stosować niektórych pr... rozwiń
Avatar
dgerf / 23 marca 2010 o 17:58
0
Gość napisał:
Chodzę do kościoła-lecz przeraża mnie obłuda księży i biskupów. ...i zapewniam:chodzę do kościoła dla Pana Boga i własnej duszy,ale na pewno nie chodzę dla księży!

Taka postawa kleru powoduje odchodzenie od kościoła
Może by tak zwolnić ze 2 etaty biskupów.W żadnej diecezji tylu nie ma.Zyciński,miziński,wróbel,pylak,cisło,karpiński i wielgus.7 czy to nie przesada.Kiedyś diecezja była dwa razy taka a był pylak,śrutwa i karpiński,później tylko 2 .

Taka postawa kleru powoduje odchodzenie od kościoła
Może by tak zwolnić ze 2 etaty biskupów.W żadnej diecezji tylu nie ma.Zyciński,miziński,wróbel,pylak,cisło,karpiński i wielgus.7 czy to nie przesada.Kiedyś diecezja była dwa razy taka a był pylak,śrutwa i karpiński,później tylko 2 . rozwiń
Avatar
Gość / 23 marca 2010 o 17:24
0
Chodzę do kościoła-lecz przeraża mnie obłuda księży i biskupów. ...i zapewniam:chodzę do kościoła dla Pana Boga i własnej duszy,ale na pewno nie chodzę dla księży!
Avatar
hj / 23 marca 2010 o 16:08
0
A [url="http://konta-bankowe.webpark.pl/"]konta bankowe[/url] poblokowane
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 21 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 18 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 11 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 32 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 20 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!