Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
''Co by tu jeszcze spieprzyć panowie''-''Co by tu jeszcze''?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polecam stronę licytanci. pl dzięki której można znaleźć okazyjne licytacje mieszkań, nie tylko komorniczych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PSLu wróć!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobra ustawa, bo to co się działo ostatnio było istnym szokiem. Kiedyś 1 ha kupowałem po 7 tys. zł, a dziś gmina ogłasza przetarg i za taką samą ziemię muszę zapłacić 100.000zł a nie minęło więcej niż 15 lat. 
A teraz wogole nie kupisz nawet za 100.000 zł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W mojej miejscowości ziemie od agenci na licytacji kupiło dwoje ludzi, jedna bodajże z Tarnowa, druga gdzieś z polski, nie mieszkają tu, nie uprawiają jej bo jak . Więc czy to normalne dla tego popieram ten projekt ziemia dla rolników a nie cwaniaków lub kombinatorów a jeśli chodzi o działki budowlane czy możność mieszkania na wsi nie jest niczym ograniczona, ziemia uprawna powinna być chroniona a nie przekształcana na osiedla poza obrębem zabudowanej miejscowości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobra ustawa, bo to co się działo ostatnio było istnym szokiem. Kiedyś 1 ha kupowałem po 7 tys. zł, a dziś gmina ogłasza przetarg i za taką samą ziemię muszę zapłacić 100.000zł a nie minęło więcej niż 15 lat. 
A gdzie ty cwaniaczku za takie pieniądze kupowałeś te hektary? Chyba w psiej wólce! Chciałbyś za darmo mieć te swoje hektary, zapłać sprzedającemu odpowiednią forsę i będziesz rolnikiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest nadzieja, że 4 lata szybko zlecą, a wieś, która tak głosowała za pisem pójdzie po rozum do głowy i podziękuje za to, że zabrano ludziom prawo decydowania o swojej własności. Rozumiem,że chcą uchronić ziemię państwową od wyprzedaży obcy, ale od mojej własności to im wara.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kułacy i komuniści muszą zniknąć - cała władza w ręce rad katopisiackich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam dom na działce budowlanej w granicach miasta. Sąsiednia działka ma status rolniczej. Chcę ją kupic od sąsiada - on jest chętny do sprzedaży - aby wybudować dom dla mojego dziecka. Ale nie jestem rolnikiem! Obecnie można tę działkę "odrolnić" i po sprawie. Ale nowelizacja oznacza, że ani ja nie będę mógł kupic tej działki, ani sąsiad "zarobić". Moje i mojego sąsiada plany życiowe zostaną wywrócone do góry nogami. O to chodziło? Jeśli tak, to gratulacje, doskonale się uda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest nadzieja, że 4 lata szybko zlecą, a wieś, która tak głosowała za pisem pójdzie po rozum do głowy i podziękuje za to, że zabrano ludziom prawo decydowania o swojej własności. Rozumiem,że chcą uchronić ziemię państwową od wyprzedaży obcy, ale od mojej własności to im wara.
W 1944 zabrano rolnikom nie tylko prawo do decydowania o swojej własności, ale zabrano im: życie, mienie, godność i przyszłość. KOD nie protestuje przeciw temu, Trybunał Konstytucyjny nie uważa, że jest to niezgodne z Konstytucją, Rzecznik Praw Człowieka nie widzi problemu, żadna Fundacja Helsińska ani Amnesty-coś tam też uważa, że jest ok. a partia niby chłopska - PSL - swoich towarzyszy uwłaszczonych na kradzionych majątkach mianuje BARONAMI! Czy jest kraj, w którym byłoby równie podle i głupio? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To zamach na własność prywatną
Taki zamach to już był w 1944
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
paranoja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ceny działek i ziemi są oderwane od rzeczywistości, to typowy balon spekulacyjny. Zastanówcie się co by było gdyby nagle każdy chciał sprzedac swoje pole/działkę. Wartość tych działek była by kilaset tysięcy razy większa niż ilość pieniędzy w obiegu. Wystarczyło by wprowadzić podatek katastralny i okazało by się ile tak naprawdę ta ziemia jest warta i czy wszyscy jej tak bardzo potrzebują .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co by było, gdyby jakaś kancelaria adwokacka z NY, gdzie najlepsi adwokaci są wyznania mojżeszowego, zechciała reprezentować rodziny pomordowanych rolników i upomniała by się o rozkradzione mienie? Za uczciwą część odzyskanych dóbr. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Guest gdzie Ty? No brakuje czegoś?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego taki alarm , działek nikt nie zabrania kupować, tylko zmieni się sprzedający,dotychczas w wielu przypadkach chłop jak go nazywano nie mógł odrolnić ziemi a gdy Pan który nabył tą ziemię poszedł do urzędu, dokonywano tej czynności . Myślę ,że ta sytuacja doprowadzi do spadku ceny działek i zmniejszy ilość pośredników. Wprowadzenie takich rozwiązań jest niekorzystne dla wszystkich sprzedających nieruchomości , przecież to wspólnie z nabywcami dokonywano zakupu ziemi aby w późniejszym terminie po odrolnieniu , jako działki budowlane sprzedać chętnym , po wprowadzeniu tej ustawy to ten chłop stanie się agentem swojej nieruchomości ,gdyż tylko on będzie władny wystąpić o odrolnienie części swojej ziemi .Jeżeli natomiast młody rolnik chce zakupić ziemię aby gospodarzyć ,to nikt mu tego nie zabrania , a wręcz jest zobowiązany do osobistej uprawy nabytych gruntów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
''Co by tu jeszcze spieprzyć panowie''-''Co by tu jeszcze''?
Ziemia......Ziemia....''Jan Pawlak''
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...