Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
"Kupić bułkę chleba" - było ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto wie co to Emka? I skad sie wziela ta nazwa? To nawet na lubelszczyznie dosc hermetyczne.
  Po uruchomieniu Azotów autobusy pracownicze na trasie Miasto - Azoty oznaczono "M".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuchaj człeniu, Kylo i Gelo nie dali mi się kajtknąć, bo wyszedłem na dwór w ciapach, a na cebularza też nie pojechaliśmy, bo nie mieliśmy sary na wachę :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w Lubartowie jest dziś święto MEUS. Bardzo stare i obchodzone kiedyś szumnie, a głównie przez byłych pracowników byłej już huty szkła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest jeszcze "siedem kilometry". Tak niegramatycznie wyraża się wiele osób z wyższym wykształceniem. Tragiczne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brejdak w cielakach poszedł po pryte i cebularze :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zdybać = znaleźć  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
taboret = taborek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najtaniej do Biały Podlaski to transpedem zza Zamka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Razi mnie ich mowa. zamiast są - so, zróbcie - zróbta. albo najlepsze Chłopaki przyszły
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
duchuwka, czyli piekarnik.
Nie "duchuwka" tylko duchówka i nie ma to nic wspólnego z piekarnikiem. Duchówka to taka część kuchni węglowej gdzie utrzymuje się temperatura niższa niż w piecu. Wstawia się tam garnki z potrawami, które powinny być powoli duszone (stęd duchówka). 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kitraj się = wchódź :)   chcij
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wy też mówicie pazłotka a nie pazłotko? np.ale ta pazłotka się błyszczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeszcze wchódź,  wychódź,  czego??( w znaczeniu dlaczego),  moim "ulubionym" są zdecydowanie kluski np.do spaghetti...
 Taaak! I jeszcze "czemu?" w znaczeniu "dlaczego?".  U mnie mówi się jeszcze "rymać", czyli trzaskać drzwiami.  Moja babcia używa też "chłopczaki" w odniesieniu na "chłopców", "smagły" na "wysoki, szczupły brunet", kiedy w słowniku j.p. znaczy to coś zupełnie innego. I w ogóle używa jezzcze więcej takich dziwnych wyrazów, których nie jestem pewna czy są to regionalizmy czy wymyślone :D Tak czy inaczej jest zabawnie ;) 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wy też mówicie pazłotka a nie pazłotko? np.ale ta pazłotka się błyszczy
 Ja mówię pazłutko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz zrozumiałam że od małego mówię tak typowo po lubelsku ale dopiero teraz to zrozumiałam. Myślałam że w całej Polsce się tak mówi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...