Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Budżet Kraśnika 2012: Inwestycje za 2,5 mln zł

Utworzony przez gość, 23 listopada 2011 o 21:37 Powrót do artykułu
Na inwestycje przeznaczono w sumie ok. 2 mln 450 tys. zł. Niewiele więcej, bo ok. 600 tys. zł, trzeba będzie wydać na spłatę zaciągniętych przez miasto w latach ubiegłych kredytów i pożyczek ?? zaraz zaraz to więcej czy mniej??
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ilosc komentarzy najlepiej swiadczy o tym, ze nikogo nie interesuje co proponuje burmistrz wlodarczyk, bo on sie nie liczy i tak bedzie tak jak zadecyduje stawiarski w porozumieniu z mecenasem
Zaloguj się, aby oddać głos
0
co racja, to racja - to teraz ktoś inny rządzi miastem, a nie ten którego wybraliśmy, nie na niego głosowaliśmy :-(
Zaloguj się, aby oddać głos
0
edek napisał:
ilosc komentarzy najlepiej swiadczy o tym, ze nikogo nie interesuje co proponuje burmistrz wlodarczyk, bo on sie nie liczy i tak bedzie tak jak zadecyduje stawiarski w porozumieniu z mecenasem
edek ,co poroże uniemożliwa dobry sen? a tak poważnie to nie odpowiadaj na własne wpisy- forum to nie świerszczk "lubię kraśnik".
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Oczywiście 90 % inwestycji na fabelusie... Ciekawy jestem kiedy będziemy mogli zobaczyć cały plan inwestycji i wtedy ocenić dzielnicową stronniczość
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Taka kwota na inwestycje to czysta kpina. A przy tym odnosi sie wrażenie jakby inwestycje szły tam, skąd było największe poparcie dla obecnego burmistrza i stad to wypłacanie sie za nie. Mówiło sie o potrzebie wylania asfaltu na Chłodnej, żeby ludzie nie musieli po błocie chodzic, a z tego lania zrobił się już łącznik z Graniczną. Po co było inwestować nawet w tymczasowe robienie Popiełuszki, jeżeli na tak krótkim okresie czasowym okazują sie to pieniądze wyrzucone w błoto. A do budynku miasta drzwi przeciwpożarowe to mało. Ja to bym proponowało jeszcze kuloodporne, a przy okazji okna tez pozmieniać na takie same. Ale na przesranie pieniędzy w ramach promocji, z której i tak jedno wielkie gówno wynika, oj to na pewno nie będzie sie szczędziło funduszy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zastanawia mnie jak budowa nowego targowiska ma się do liczenia sie władzy z opiniami mieszkanców. Czyżby handlowcy, którzy byli przeciwni przenoszenia im targowiska za Czubinskiego, teraz nagle wyrazali entuzjazm z tego powodu? Czy w dobie kryzysu, pustek w kasie, minimalizmu inwestycji w miescie, jest to inwestycja potrzebna, że wręcz można było by odczytac,że stała się zadaniem priorytetowym dla władz? Czy tez to,co w jaki sposób sobie obmyśli będzie realizowac, nie licząc sie z potrzebami najbardziej zainteresowanych? I jeszcze jedna kwestia jak mi się nasuwa w związku z tą inwestycją, to czy władze planując ją pomyślały o staraniu sie o dofinansowanie ze środków zewnętrznych. W koncu do pracy w urzędzie zostali zatrudnieni tacy fachowcy od pozyskiwania funduszy, że otrzymanie dofinansowania na tego typu inwestycję nie powinno stanowić dla nich żadnego problemu. A ile bysmy na tym zaoszczędzili.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Marysieńka napisał:
Zastanawia mnie jak budowa nowego targowiska ma się do liczenia sie władzy z opiniami mieszkanców.
I znowu cię coś qurwa zastanawia. Tym razem - budowa jakiegoiś tagowiska. Co ciekawe - najbardziej intrygują cię rzeczy, które w najmniejszym stopniu cię nie dotyczą. Ujmę to może tak: goowno cię obchodzi, czy cosik postawią, czy nie - i tak nie masz na wpływu A myślenie i zastanawianie się porzuć precz - pisano ci już wielokrotnie, że myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną
Zaloguj się, aby oddać głos
0
antymarysieńka napisał:
pisano ci już wielokrotnie, że myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną
Chodziłem z Panią Marysieńką do dwójki i potwierdzam,że powyższy wpis jest w 100% prawdą.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Najbardziej śmieszy mnie taka gadka zwolenników uzdrowiciela i jego ekipy o tym, jak to Czubiński zrobił 30 mln długu a oni teraz nie mają za co budować. Panowie i panie, nie traktujcie kraśniczan jak przygłupów. Dobrze wiedzieliście ile pieniędzy jest w budżecie rok temu, kiedy uzdrowiciel i jego guru z Wiejskiej obiecywali wszystkim cuda - basen w starej dzielnicy, większe środki z UE, inwestorów i obwodnicę ze starego do fabrycznego. To co, nie wiedzieli jaka jest dziura budżetowa, startując w wyborach? Każdy mógł sobie to sprawdzić w ramach dostępu do informacji publicznej. Budżet miasta jest jawny. A pan kandydat popierany przez kaczystów był radnym przecież, więc szczególnie dobrze powinien być zorientowany w tych sprawach. Zatem dlaczego to wszystko obiecał, wiedząc że kasa miasta jest pusta? A może nie chaciało mu się sprawdzić stanu miejskich finansów, chociaż co miesiąc czesał niezłą dietkę radnego. WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY. Jak sobie nie radzicie, to do wiedzenia, do domu. Możecie zrezygnować z kierowania miastem. Macie odwagę zrezygnować z pensyjek po 8 - 10 tys. miesięcznie? Bo po Po Czubińskim i jego długu coś zostało: Graniczna, hala przy PG1, remonty dróg i chodników, dopłaty do termomodernizacji i pieców c.o. itp. Wystarczy na dwie kadencje.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
antymarysieńka napisał:
I znowu cię coś qurwa zastanawia. Tym razem - budowa jakiegoiś tagowiska. Co ciekawe - najbardziej intrygują cię rzeczy, które w najmniejszym stopniu cię nie dotyczą. Ujmę to może tak: goowno cię obchodzi, czy cosik postawią, czy nie - i tak nie masz na wpływu A myślenie i zastanawianie się porzuć precz - pisano ci już wielokrotnie, że myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną [/quote] Dopóki jestem mieszkanką tego miasta i płacę podatki, jak najbardziej wszystko co sie w nim dzieje mnie takze dotyczy, a tym samym powinno interesowac. A ze nie tylko ja nie mam wpływu na to, jakie goowna władza będzie stawiac w mmiescie za nasze pieniadze nie dziwota, w koncu na arogancje,układy i sobiepanstwo władzy nie ma rady. I na razie brakiem jakiejkolwiek rzeczowej argumentacji udawadniasz, że jednak myślenie ciebie bardzo boli. [quote]Chodziłem z Panią Marysieńką do dwójki i potwierdzam,że powyższy wpis jest w 100% prawdą.
Szkopuł w tym, że mnie myślenia w innej szkole uczyli.
Ostatnio edytowany 26 listopada 2011 o 15:09
Zaloguj się, aby oddać głos
0
to chyba teraz beda oszczednosci na pracownikach urzędu, bo do tylu inwestycji to jeden pracownik wystarczy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wracając do planowanej nowej inwestycji jaką jest targowisko, wątpię czy ten plac, na którym prawdopodobnie jest przewidziane, pomiesci wszystkich handlujących. Powierzchniowo, nie wydaje sie być wiekszy od tego obecnie zajmowanego. To czy w koncu nie okaże sie , że będziemy miec podobny a nawet gorszy rozgardiasz niż obecnie i to po wyłożeniu znacznych pieniędzy. Czy też jego zrobienie pociągnie jeszcze wieksze koszty, żeby mozna było pomieścic wszystkich handlujących w jednym miejscu? A także lokowanie funduszy w kolejne inwestycje mające na celu zapewnienie bezpieczenstwa wszystkim korzystajacym z targowiska? Co z samochodami, które przywozą i zabierają stamtąd pracowników fabryki? Czym tak naprawde pokierowana jest decyzja o robieniu targowiska w nowym miejscu? Bo jedno co mi przychodzi do głowy, to przypodobanie się ludziom pozatrudniamym w fabryce, żeby wychodząc z pracy nie musieli za daleko iść mogac wszystko kupic na miejscu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
GOść napisał:
to chyba teraz beda oszczednosci na pracownikach urzędu, bo do tylu inwestycji to jeden pracownik wystarczy
Znając mozliwosci naszego magistratu to ich ilosc moze jeszcze wzrosnąć. I już myslałam, ze piśmienny analfabeta od protokołów z obrad sesji został dobity do referatu spraw inwestycyjnych, a biuro rady miasta zlikwidowane. Ale po głebszej analizie strony wyszło, że to informatycy albo urzędnicy UM dają popisy swoich umiejętnosci, jak to potrafią nakładac na siebie rózne informacje, żeby w ostatecznosci wyszło masło maślane.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Marysieńka napisał:
Wracając do planowanej nowej inwestycji jaką jest targowisko, wątpię czy ten plac, na którym prawdopodobnie jest przewidziane, pomiesci wszystkich handlujących. Powierzchniowo, nie wydaje sie być wiekszy od tego obecnie zajmowanego. To czy w koncu nie okaże sie , że będziemy miec podobny a nawet gorszy rozgardiasz niż obecnie i to po wyłożeniu znacznych pieniędzy. Czy też jego zrobienie pociągnie jeszcze wieksze koszty, żeby mozna było pomieścic wszystkich handlujących w jednym miejscu? A także lokowanie funduszy w kolejne inwestycje mające na celu zapewnienie bezpieczenstwa wszystkim korzystajacym z targowiska? Co z samochodami, które przywozą i zabierają stamtąd pracowników fabryki? Czym tak naprawde pokierowana jest decyzja o robieniu targowiska w nowym miejscu? Bo jedno co mi przychodzi do głowy, to przypodobanie się ludziom pozatrudniamym w fabryce, żeby wychodząc z pracy nie musieli za daleko iść mogac wszystko kupic na miejscu. [/quote] Ponownie: co cię qurwa obchodzi targowisko w dz. fabrycznej, skoro sama nie handlujesz, i dodatkowo tam nie mieszkasz ??? Nie martw się za handlarzy - wierzaj mi, że oni sobie tego nie życzą. Nie wypowiadaj się za innych - było już pisane, żebyś m.inn. nie wypowiadała się za mieszkańców Kraśnika Starego. Wyciągnęłaś jakieś wnioski ?
Co z samochodami, które przywozą i zabierają stamtąd pracowników fabryki?
Faktycznie - po 15.00 tabor samochodowy podjeżdża pod FŁT i THP, że hej ... Poza tym zryty łbie - o tej godzinie, to na jakimkolwiek targowisku po handlujących zostają tylko śmieci [quote]Znając mozliwosci naszego magistratu to ich ilosc moze jeszcze wzrosnąć. I już myslałam, ze piśmienny analfabeta od protokołów z obrad sesji został dobity do referatu spraw inwestycyjnych, a biuro rady miasta zlikwidowane. Ale po głebszej analizie strony wyszło, że to informatycy albo urzędnicy UM dają popisy swoich umiejętnosci, jak to potrafią nakładac na siebie rózne informacje, żeby w ostatecznosci wyszło masło maślane.
I znowu coś pierd...isz. Ni chu-chu, o co ci caman. Po kiego grzyba piszesz, skoro nikt bez tłumacza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
antymarysieńka napisał:
Ponownie: co cię qurwa obchodzi targowisko w dz. fabrycznej, skoro sama nie handlujesz, i dodatkowo tam nie mieszkasz ??? Nie martw się za handlarzy - wierzaj mi, że oni sobie tego nie życzą. Nie wypowiadaj się za innych - było już pisane, żebyś m.inn. nie wypowiadała się za mieszkańców Kraśnika Starego. Wyciągnęłaś jakieś wnioski ? Faktycznie - po 15.00 tabor samochodowy podjeżdża pod FŁT i THP, że hej ... Poza tym zryty łbie - o tej godzinie, to na jakimkolwiek targowisku po handlujących zostają tylko śmieci I znowu coś pierd...isz. Ni chu-chu, o co ci caman. Po kiego grzyba piszesz, skoro nikt bez tłumacza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ?
O rzeczywiście, jakby syf, rozgardiasz w mieście i ogół warunków towarzyszących handlowaniu, była to tylko sprawa handlowców, a nie wszystkich mieszkanców miasta, w tym kupujących na targu. I nawet gdy tych samochodów obecnie nie ma za dużo, to wątpię, żeby miał to być rodzaj dzikiego targowiska, na którym handel odbywa sie na łozkach polowych, które można złozyć , przesunąć. Handel rozpoczyna się rankiem, jeszcze przed rozpoczęciem pracy na pierwsza zmianę, a konczy przewaznie po południu, tak jak wszyscy juz przejda po pracy. Bynajmniej jest tak na starym targowisku. A połączenie tego targowiska z nawet nielicznymi samochodami, w bardzo bliskim sąsiedztwie doprowadzi, że będziemy zmuszeni do kupowania żywności okraszonej spalinami.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
antymarysieńka napisał:
I znowu coś pierd...isz. Ni chu-chu, o co ci caman. Po kiego grzyba piszesz, skoro nikt bez tłumacza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ?
A bo to trzeba było zobaczyć. Ale jednak chyba było wiadomo o co caman,skoro na stronie miasta zostało to poprawione.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A moze zeby zrobić więcej miejsca pod nowe targowisku z wiosną kolejna wycinka drzew ruszy?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To ja pod młotek biorę kolejną inwestycję zaplanowaną przez pana burmistrza, a mianowicie budowę kanalizacji przeciw deszczowej przy ulicy Oboźnej. Zaskakujący jest wybór akurat tej ulicy, która jak wiadomo podlega pod powiat. Poza tym domów przy niej jak na lekarstwo, a te co sa znajdują się przewaznie w wyzszych jej partiach. Przewazająca wiekszość to tereny, które nigdy nie będa zamieszkałe. To w takim razie komu ona ma tam słuzyć? Czyzby naprawdę w tym miescie nie było wazniejszych potrzeb i to w dobie kasowych pustek przez co tych inwestycji jest jak na lekarstwo, że w takim przypadku dla miasta wazniejsza staje się ochrona terenów zielonych i przydrożnych rowów, żeby w razie czego nie zostały zalane niż poprawienie jakiejś drogi, zrobienie chodnika, które sa użytkowane przez mieszkanców na codzien, a sa w opłakanym stanie. Gdyby przy Oboźnej nie było targu, drogi skrotowej przez park do Koszar, to można by nie miec orientacji, jak przedstawia sie tam sytuacja. A niestety można powiedziec, że po deszczach w wielu rejonach miasta tworzą sie bardziej nieznosne i dokuczliwe warunki niż w najniższych odcinkach tej ulicy. To czym tak naprawde pokierowana jest ta inwestycja? Wydaje mi sie, ze nie bez przyczyny z inwestycjami uderzamy w stronę Suchyni.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Marysieńka napisał:
To ja pod młotek biorę kolejną inwestycję zaplanowaną przez pana burmistrza, a mianowicie budowę kanalizacji przeciw deszczowej przy ulicy Oboźnej. [/quote] Przymiotnik "przeciwdeszczowy" piszemy razem, pani magister od siedmiu boleści, rodem z PRL-u I co ty możesz sobie wziąść pod młotek (oprócz orzecha) zryty berecie z Piask ?
Marysieńka napisał:
Zaskakujący jest wybór akurat tej ulicy, która jak wiadomo podlega pod powiat. Poza tym domów przy niej jak na lekarstwo, a te co sa znajdują się przewaznie w wyzszych jej partiach. Przewazająca wiekszość to tereny, które nigdy nie będa zamieszkałe. To w takim razie komu ona ma tam słuzyć?
Po raz kolejny "juzer" Marysieńka błyszczy, tym razem (tradycyjnie) - w dziedzinie topografii. Jedyną znaczącą przerwą w zabudowie ul. Oboźnej jest niewielki obszar: plac targowy (i położony po drugiej stronie kościół), oraz park miejski, i znajdujące się vis a vis "zamczysko". Później następuje zabudowa po obydwu stronach ulicy, aż do Suchyni. [quote name='Marysieńka' timestamp='1323070821' post='566115'] To czym tak naprawde pokierowana jest ta inwestycja? Wydaje mi sie, ze nie bez przyczyny z inwestycjami uderzamy w stronę Suchyni.
Żal doopę ściska, że Włodarczyk nie uderzył w stronę ul. Chłodnej - no nie ? Bo wtedy przecież problem by nie wystapił ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: