Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

22 listopada 2011 r.
22:21
Edytuj ten wpis

Budżet Kraśnika 2012: Inwestycje za 2,5 mln zł

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 23 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Budowa targowiska miejskiego przy ul. Fabrycznej oraz przebudowa ulic Chłodnej i Popiełuszki – to tylko niektóre inwestycje, które znalazły się w projekcie przyszłorocznego budżetu Kraśnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Co jeszcze zmieni się w mieście? Na łączniku ul. Granicznej i Chłodnej pojawi się asfalt. Zaplanowano zakup drzwi przeciwpożarowych do budynku Urzędu Miasta i budowę oświetlenia przy ul. Zakrzowickiej. Ma zostać wybudowana kanalizacja deszczowa przy ul. Oboźnej.

Powstanie też parking przy ul. Krasińskiego. Przewidziano również pieniądze na przebudowę ogrodzenia przy integracyjnym Przedszkolu nr 3 i modernizację instalacji centralnego ogrzewania w Gimnazjum nr 1. Modernizowane mają być też place zabaw.

Dokument, w przeciwieństwie do tegorocznego budżetu, został w całości przygotowany przez nowego burmistrza miasta, popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość. Przyszłoroczne dochody oszacowano na 79 mln 460 tys. zł, wydatki mają wynieść 80 mln 247 tys. zł.

Na inwestycje przeznaczono w sumie ok. 2 mln 450 tys. zł. Niewiele więcej, bo o ok. 600 tys. zł, trzeba będzie wydać na spłatę zaciągniętych przez miasto w latach ubiegłych kredytów i pożyczek.

– Trudno mi oceniać ten projekt budżetu, bo nie wiem, czym pan burmistrz się kierował ustalając takie, a nie inne inwestycje do realizacji. Nie dyskutowaliśmy jeszcze na ten temat – komentuje Paweł Świderski, radny Platformy Obywatelskiej. – Sądziłem, że w projekcie znajdzie się budowa parkingu przy ul. Jagiellońskiej.

To miejsce jest wizytówką miasta, a teren jest w opłakanym stanie. Dodatkowo inwestycję współfinansowałby powiat. Brakuje mi również inwestycji w strefie ekonomicznej, nawet kosztem budowy i remontów dróg.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kris38 / 28 stycznia 2012 r. o 15:34
0
wszyscy byli zawiedzeni CZUBIŃSKIM to teraz się dopiero zawiodą,ale głupota ludzka nie zna granic
Avatar
Marysieńka / 11 grudnia 2011 r. o 19:06
0
A to sie dopiero wykazały władze naszego miasta razem ze swoimi specjalistkami od pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Zająć 57 (przedostatnią) pozycję na liście rankingowej ze swoim projektem projektem budowy ulicy Bojanowskiej toz to nie lada wyczyn.
A miało byc pozyskiwanych tyle funduszy unijnych dla miasta, a tu nawet nad jednym nie chciało się popracować, zeby mógł byc na tyle pozytywnie zaopiniowany, zeby jego realizacja była możliwa przy wsparciu z dotacji. A moze przyswiecała im ta sama myśl jaką zarzucali poprzedniej władzy - projekty trzeba rozliczac.

http://bip.lublin.uw.gov.pl/i.php?option=str_wydz&m=i104591&link=dok_tre&par=22240
A to sie dopiero wykazały władze naszego miasta razem ze swoimi specjalistkami od pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Zająć 57 (przedostatnią) pozycję na liście rankingowej ze swoim projektem projektem budowy ulicy Bojanowskiej toz to nie lada wyczyn.
A miało byc pozyskiwanych tyle funduszy unijnych dla miasta, a tu nawet nad jednym nie chciało się popracować, zeby mógł byc na tyle pozytywnie zaopiniowany, zeby jego realizacja była możliwa przy wsparciu z dotacji. A moze przyswiecała im ta sama myśl jaką zarzucali poprzedniej władzy - ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 9 grudnia 2011 r. o 11:44
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1323369910' post='567761']
Przymiotnik "przeciwdeszczowy" piszemy razem, pani magister od siedmiu boleści, rodem z PRL-u I co ty możesz sobie wziąść pod młotek (oprócz orzecha) zryty berecie z Piask ?

Po raz kolejny "juzer" Marysieńka błyszczy, tym razem (tradycyjnie) - w dziedzinie topografii. Jedyną znaczącą przerwą w zabudowie ul. Oboźnej jest niewielki obszar: plac targowy (i położony po drugiej stronie kościół), oraz park miejski, i znajdujące się vis a vis "zamczysko". Później następuje zabudowa po obydwu stronach ulicy, aż do Suchyni.

Żal doopę ściska, że Włodarczyk nie uderzył w stronę ul. Chłodnej - no nie ? Bo wtedy przecież problem by nie wystapił ?
[/quote]
W czasach PRLu sama matura miała większą wartość niz w dzisiejszych czasach tytuł magistra po tych wszystkich szkołach lansu i bansu za pieniadze.
A po twoim "wziąść" najlepiej widac, że tacy, którzy na siłę próbują innych nauczac, sami najczęściej bywają niedouczeni.
Odnoszenie się do topografii, to twój hopel? Ale i tak nie udała ci sie twoja jej znajomośc, gdyz zapomniałes nadmienić o parkingu i naprzeciwko niego dzikim targowisku na łąkach, a znajdującego sie w prywatnych rękach.I to może o odwodnienie tego terenu najbardziej chodzi? A do kościoła po drugiej stronie targu, to jeszcze daleka droga, ze najpierw trzeba pokonać rozległy skwer i budynki poklasztorne.Ale o ten teren nie sie co martwić. Przez tyle tysiącleci woda nie podmyła wzgórza, to i teraz mu to nie grozi. Takze żadne z tych miejsc nie potrzebuje dodatkowej ochrony poprzez robieniem kanalizacji przeciwdeszczowej. I sa to miejsca, które stanowią znaczna częśc tej ulicy, połowę jej długości , a może nawet więcej. Do tego zajmują one sam niż, do którego woda spływa z wyzszych partii, przy których dopiero znajdują sie zabudowania. i te zabudowania nie tylko ciągną się do Suchyni ale i przez nią. No chyba, ze chodziło ci o samą Oboźną, ale ona tez nie ciągnie się do samej Suchyni tylko do ulicy Suchynskiej, a granicą tych ulic jest bodajże Żytnia, przynajmniej z jednej strony.
I niekoniecznie inwestycje muszą uderzac w kierunku Chłodnej, a wystarczyło by, żeby przy ich maliźnie odbywały sie z większym pożytkiem dla mieszkanców i ich potrzeba zrobienia była bardziej zauwazalna. Co nie znaczy, ze w kierunku Chłodnej nie ma na nie zapotrzebowania i to w codziennym użytkowaniu , a nie takim doraźnym jak by to miało miejsce w przypadku ulicy Oboźnej.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1323369910' post='567761']
Przymiotnik "przeciwdeszczowy" piszemy razem, pani magister od siedmiu boleści, rodem z PRL-u I co ty możesz sobie wziąść pod młotek (oprócz orzecha) zryty berecie z Piask ?

Po raz kolejny "juzer" Marysieńka błyszczy, tym razem (tradycyjnie) - w dziedzinie topografii. Jedyną znaczącą przerwą w zabudowie ul. Oboźnej jest niewielki obszar: plac targowy (i położony po drugiej stronie kościół), oraz park miejski, i ... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 8 grudnia 2011 r. o 19:45
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1323070821' post='566115']
To ja pod młotek biorę kolejną inwestycję zaplanowaną przez pana burmistrza, a mianowicie budowę kanalizacji przeciw deszczowej przy ulicy Oboźnej.
[/quote]

Przymiotnik "przeciwdeszczowy" piszemy razem, pani magister od siedmiu boleści, rodem z PRL-u I co ty możesz sobie wziąść pod młotek (oprócz orzecha) zryty berecie z Piask ?

[quote name='Marysieńka' timestamp='1323070821' post='566115']
Zaskakujący jest wybór akurat tej ulicy, która jak wiadomo podlega pod powiat. Poza tym domów przy niej jak na lekarstwo, a te co sa znajdują się przewaznie w wyzszych jej partiach. Przewazająca wiekszość to tereny, które nigdy nie będa zamieszkałe. To w takim razie komu ona ma tam słuzyć? [/quote]

Po raz kolejny "juzer" Marysieńka błyszczy, tym razem (tradycyjnie) - w dziedzinie topografii. Jedyną znaczącą przerwą w zabudowie ul. Oboźnej jest niewielki obszar: plac targowy (i położony po drugiej stronie kościół), oraz park miejski, i znajdujące się vis a vis "zamczysko". Później następuje zabudowa po obydwu stronach ulicy, aż do Suchyni.

[quote name='Marysieńka' timestamp='1323070821' post='566115']
To czym tak naprawde pokierowana jest ta inwestycja? Wydaje mi sie, ze nie bez przyczyny z inwestycjami uderzamy w stronę Suchyni.
[/quote]

Żal doopę ściska, że Włodarczyk nie uderzył w stronę ul. Chłodnej - no nie ? Bo wtedy przecież problem by nie wystapił ?
[quote name='Marysieńka' timestamp='1323070821' post='566115']
To ja pod młotek biorę kolejną inwestycję zaplanowaną przez pana burmistrza, a mianowicie budowę kanalizacji przeciw deszczowej przy ulicy Oboźnej.
[/quote]

Przymiotnik "przeciwdeszczowy" piszemy razem, pani magister od siedmiu boleści, rodem z PRL-u I co ty możesz sobie wziąść pod młotek (oprócz orzecha) zryty berecie z Piask ?

[quote name='Marysieńka' timestamp='1323070821' post='56611... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 5 grudnia 2011 r. o 08:40
0
To ja pod młotek biorę kolejną inwestycję zaplanowaną przez pana burmistrza, a mianowicie budowę kanalizacji przeciw deszczowej przy ulicy Oboźnej.
Zaskakujący jest wybór akurat tej ulicy, która jak wiadomo podlega pod powiat. Poza tym domów przy niej jak na lekarstwo, a te co sa znajdują się przewaznie w wyzszych jej partiach. Przewazająca wiekszość to tereny, które nigdy nie będa zamieszkałe. To w takim razie komu ona ma tam słuzyć? Czyzby naprawdę w tym miescie nie było wazniejszych potrzeb i to w dobie kasowych pustek przez co tych inwestycji jest jak na lekarstwo, że w takim przypadku dla miasta wazniejsza staje się ochrona terenów zielonych i przydrożnych rowów, żeby w razie czego nie zostały zalane niż poprawienie jakiejś drogi, zrobienie chodnika, które sa użytkowane przez mieszkanców na codzien, a sa w opłakanym stanie. Gdyby przy Oboźnej nie było targu, drogi skrotowej przez park do Koszar, to można by nie miec orientacji, jak przedstawia sie tam sytuacja. A niestety można powiedziec, że po deszczach w wielu rejonach miasta tworzą sie bardziej nieznosne i dokuczliwe warunki niż w najniższych odcinkach tej ulicy. To czym tak naprawde pokierowana jest ta inwestycja?
Wydaje mi sie, ze nie bez przyczyny z inwestycjami uderzamy w stronę Suchyni.
To ja pod młotek biorę kolejną inwestycję zaplanowaną przez pana burmistrza, a mianowicie budowę kanalizacji przeciw deszczowej przy ulicy Oboźnej.
Zaskakujący jest wybór akurat tej ulicy, która jak wiadomo podlega pod powiat. Poza tym domów przy niej jak na lekarstwo, a te co sa znajdują się przewaznie w wyzszych jej partiach. Przewazająca wiekszość to tereny, które nigdy nie będa zamieszkałe. To w takim razie komu ona ma tam słuzyć? Czyzby naprawdę w tym miescie nie było wazniejszych potrzeb i to w dobie kasowych pustek przez co tych... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 2 grudnia 2011 r. o 20:11
0
A moze zeby zrobić więcej miejsca pod nowe targowisku z wiosną kolejna wycinka drzew ruszy?
Avatar
Marysieńka / 1 grudnia 2011 r. o 11:01
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322684453' post='564730']

I znowu coś pierd...isz. Ni chu-chu, o co ci caman. Po kiego grzyba piszesz, skoro nikt bez tłumacza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ?
[/quote]
A bo to trzeba było zobaczyć. Ale jednak chyba było wiadomo o co caman,skoro na stronie miasta zostało to poprawione.
Avatar
Marysieńka / 1 grudnia 2011 r. o 10:57
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322684453' post='564730']
Ponownie: co cię qurwa obchodzi targowisko w dz. fabrycznej, skoro sama nie handlujesz, i dodatkowo tam nie mieszkasz ??? Nie martw się za handlarzy - wierzaj mi, że oni sobie tego nie życzą. Nie wypowiadaj się za innych - było już pisane, żebyś m.inn. nie wypowiadała się za mieszkańców Kraśnika Starego. Wyciągnęłaś jakieś wnioski ?



Faktycznie - po 15.00 tabor samochodowy podjeżdża pod FŁT i THP, że hej ... Poza tym zryty łbie - o tej godzinie, to na jakimkolwiek targowisku po handlujących zostają tylko śmieci



I znowu coś pierd...isz. Ni chu-chu, o co ci caman. Po kiego grzyba piszesz, skoro nikt bez tłumacza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ?
[/quote]
O rzeczywiście, jakby syf, rozgardiasz w mieście i ogół warunków towarzyszących handlowaniu, była to tylko sprawa handlowców, a nie wszystkich mieszkanców miasta, w tym kupujących na targu.
I nawet gdy tych samochodów obecnie nie ma za dużo, to wątpię, żeby miał to być rodzaj dzikiego targowiska, na którym handel odbywa sie na łozkach polowych, które można złozyć , przesunąć. Handel rozpoczyna się rankiem, jeszcze przed rozpoczęciem pracy na pierwsza zmianę, a konczy przewaznie po południu, tak jak wszyscy juz przejda po pracy. Bynajmniej jest tak na starym targowisku. A połączenie tego targowiska z nawet nielicznymi samochodami, w bardzo bliskim sąsiedztwie doprowadzi, że będziemy zmuszeni do kupowania żywności okraszonej spalinami.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322684453' post='564730']
Ponownie: co cię qurwa obchodzi targowisko w dz. fabrycznej, skoro sama nie handlujesz, i dodatkowo tam nie mieszkasz ??? Nie martw się za handlarzy - wierzaj mi, że oni sobie tego nie życzą. Nie wypowiadaj się za innych - było już pisane, żebyś m.inn. nie wypowiadała się za mieszkańców Kraśnika Starego. Wyciągnęłaś jakieś wnioski ?



Faktycznie - po 15.00 tabor samochodowy podjeżdża pod FŁT i THP, że hej ... Poza tym zry... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 30 listopada 2011 r. o 21:20
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1322472558' post='563762']
Wracając do planowanej nowej inwestycji jaką jest targowisko, wątpię czy ten plac, na którym prawdopodobnie jest przewidziane, pomiesci wszystkich handlujących. Powierzchniowo, nie wydaje sie być wiekszy od tego obecnie zajmowanego. To czy w koncu nie okaże sie , że będziemy miec podobny a nawet gorszy rozgardiasz niż obecnie i to po wyłożeniu znacznych pieniędzy. Czy też jego zrobienie pociągnie jeszcze wieksze koszty, żeby mozna było pomieścic wszystkich handlujących w jednym miejscu? A także lokowanie funduszy w kolejne inwestycje mające na celu zapewnienie bezpieczenstwa wszystkim korzystajacym z targowiska?
Co z samochodami, które przywozą i zabierają stamtąd pracowników fabryki?
Czym tak naprawde pokierowana jest decyzja o robieniu targowiska w nowym miejscu? Bo jedno co mi przychodzi do głowy, to przypodobanie się ludziom pozatrudniamym w fabryce, żeby wychodząc z pracy nie musieli za daleko iść mogac wszystko kupic na miejscu.
[/quote]

Ponownie: co cię qurwa obchodzi targowisko w dz. fabrycznej, skoro sama nie handlujesz, i dodatkowo tam nie mieszkasz ??? Nie martw się za handlarzy - wierzaj mi, że oni sobie tego nie życzą. Nie wypowiadaj się za innych - było już pisane, żebyś m.inn. nie wypowiadała się za mieszkańców Kraśnika Starego. Wyciągnęłaś jakieś wnioski ?

Co z samochodami, które przywozą i zabierają stamtąd pracowników fabryki?[/quote]

Faktycznie - po 15.00 tabor samochodowy podjeżdża pod FŁT i THP, że hej ... Poza tym zryty łbie - o tej godzinie, to na jakimkolwiek targowisku po handlujących zostają tylko śmieci

[quote]Znając mozliwosci naszego magistratu to ich ilosc moze jeszcze wzrosnąć. I już myslałam, ze piśmienny analfabeta od protokołów z obrad sesji został dobity do referatu spraw inwestycyjnych, a biuro rady miasta zlikwidowane. Ale po głebszej analizie strony wyszło, że to informatycy albo urzędnicy UM dają popisy swoich umiejętnosci, jak to potrafią nakładac na siebie rózne informacje, żeby w ostatecznosci wyszło masło maślane.


I znowu coś pierd...isz. Ni chu-chu, o co ci caman. Po kiego grzyba piszesz, skoro nikt bez tłumacza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ?
macza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ? rozwiń
Avatar
Marysieńka / 29 listopada 2011 r. o 09:54
0
[quote name='GOść' timestamp='1322317902' post='563307']
to chyba teraz beda oszczednosci na pracownikach urzędu, bo do tylu inwestycji to jeden pracownik wystarczy
[/quote]
Znając mozliwosci naszego magistratu to ich ilosc moze jeszcze wzrosnąć. I już myslałam, ze piśmienny analfabeta od protokołów z obrad sesji został dobity do referatu spraw inwestycyjnych, a biuro rady miasta zlikwidowane. Ale po głebszej analizie strony wyszło, że to informatycy albo urzędnicy UM dają popisy swoich umiejętnosci, jak to potrafią nakładac na siebie rózne informacje, żeby w ostatecznosci wyszło masło maślane.
[quote name='GOść' timestamp='1322317902' post='563307']
to chyba teraz beda oszczednosci na pracownikach urzędu, bo do tylu inwestycji to jeden pracownik wystarczy
[/quote]
Znając mozliwosci naszego magistratu to ich ilosc moze jeszcze wzrosnąć. I już myslałam, ze piśmienny analfabeta od protokołów z obrad sesji został dobity do referatu spraw inwestycyjnych, a biuro rady miasta zlikwidowane. Ale po głebszej analizie strony wyszło, że to informatycy albo urzędnicy UM dają popisy swoich umiejętnosci,... rozwiń
Avatar
kris38 / 28 stycznia 2012 r. o 15:34
0
wszyscy byli zawiedzeni CZUBIŃSKIM to teraz się dopiero zawiodą,ale głupota ludzka nie zna granic
Avatar
Marysieńka / 11 grudnia 2011 r. o 19:06
0
A to sie dopiero wykazały władze naszego miasta razem ze swoimi specjalistkami od pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Zająć 57 (przedostatnią) pozycję na liście rankingowej ze swoim projektem projektem budowy ulicy Bojanowskiej toz to nie lada wyczyn.
A miało byc pozyskiwanych tyle funduszy unijnych dla miasta, a tu nawet nad jednym nie chciało się popracować, zeby mógł byc na tyle pozytywnie zaopiniowany, zeby jego realizacja była możliwa przy wsparciu z dotacji. A moze przyswiecała im ta sama myśl jaką zarzucali poprzedniej władzy - projekty trzeba rozliczac.

http://bip.lublin.uw.gov.pl/i.php?option=str_wydz&m=i104591&link=dok_tre&par=22240
A to sie dopiero wykazały władze naszego miasta razem ze swoimi specjalistkami od pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Zająć 57 (przedostatnią) pozycję na liście rankingowej ze swoim projektem projektem budowy ulicy Bojanowskiej toz to nie lada wyczyn.
A miało byc pozyskiwanych tyle funduszy unijnych dla miasta, a tu nawet nad jednym nie chciało się popracować, zeby mógł byc na tyle pozytywnie zaopiniowany, zeby jego realizacja była możliwa przy wsparciu z dotacji. A moze przyswiecała im ta sama myśl jaką zarzucali poprzedniej władzy - ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 9 grudnia 2011 r. o 11:44
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1323369910' post='567761']
Przymiotnik "przeciwdeszczowy" piszemy razem, pani magister od siedmiu boleści, rodem z PRL-u I co ty możesz sobie wziąść pod młotek (oprócz orzecha) zryty berecie z Piask ?

Po raz kolejny "juzer" Marysieńka błyszczy, tym razem (tradycyjnie) - w dziedzinie topografii. Jedyną znaczącą przerwą w zabudowie ul. Oboźnej jest niewielki obszar: plac targowy (i położony po drugiej stronie kościół), oraz park miejski, i znajdujące się vis a vis "zamczysko". Później następuje zabudowa po obydwu stronach ulicy, aż do Suchyni.

Żal doopę ściska, że Włodarczyk nie uderzył w stronę ul. Chłodnej - no nie ? Bo wtedy przecież problem by nie wystapił ?
[/quote]
W czasach PRLu sama matura miała większą wartość niz w dzisiejszych czasach tytuł magistra po tych wszystkich szkołach lansu i bansu za pieniadze.
A po twoim "wziąść" najlepiej widac, że tacy, którzy na siłę próbują innych nauczac, sami najczęściej bywają niedouczeni.
Odnoszenie się do topografii, to twój hopel? Ale i tak nie udała ci sie twoja jej znajomośc, gdyz zapomniałes nadmienić o parkingu i naprzeciwko niego dzikim targowisku na łąkach, a znajdującego sie w prywatnych rękach.I to może o odwodnienie tego terenu najbardziej chodzi? A do kościoła po drugiej stronie targu, to jeszcze daleka droga, ze najpierw trzeba pokonać rozległy skwer i budynki poklasztorne.Ale o ten teren nie sie co martwić. Przez tyle tysiącleci woda nie podmyła wzgórza, to i teraz mu to nie grozi. Takze żadne z tych miejsc nie potrzebuje dodatkowej ochrony poprzez robieniem kanalizacji przeciwdeszczowej. I sa to miejsca, które stanowią znaczna częśc tej ulicy, połowę jej długości , a może nawet więcej. Do tego zajmują one sam niż, do którego woda spływa z wyzszych partii, przy których dopiero znajdują sie zabudowania. i te zabudowania nie tylko ciągną się do Suchyni ale i przez nią. No chyba, ze chodziło ci o samą Oboźną, ale ona tez nie ciągnie się do samej Suchyni tylko do ulicy Suchynskiej, a granicą tych ulic jest bodajże Żytnia, przynajmniej z jednej strony.
I niekoniecznie inwestycje muszą uderzac w kierunku Chłodnej, a wystarczyło by, żeby przy ich maliźnie odbywały sie z większym pożytkiem dla mieszkanców i ich potrzeba zrobienia była bardziej zauwazalna. Co nie znaczy, ze w kierunku Chłodnej nie ma na nie zapotrzebowania i to w codziennym użytkowaniu , a nie takim doraźnym jak by to miało miejsce w przypadku ulicy Oboźnej.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1323369910' post='567761']
Przymiotnik "przeciwdeszczowy" piszemy razem, pani magister od siedmiu boleści, rodem z PRL-u I co ty możesz sobie wziąść pod młotek (oprócz orzecha) zryty berecie z Piask ?

Po raz kolejny "juzer" Marysieńka błyszczy, tym razem (tradycyjnie) - w dziedzinie topografii. Jedyną znaczącą przerwą w zabudowie ul. Oboźnej jest niewielki obszar: plac targowy (i położony po drugiej stronie kościół), oraz park miejski, i ... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 8 grudnia 2011 r. o 19:45
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1323070821' post='566115']
To ja pod młotek biorę kolejną inwestycję zaplanowaną przez pana burmistrza, a mianowicie budowę kanalizacji przeciw deszczowej przy ulicy Oboźnej.
[/quote]

Przymiotnik "przeciwdeszczowy" piszemy razem, pani magister od siedmiu boleści, rodem z PRL-u I co ty możesz sobie wziąść pod młotek (oprócz orzecha) zryty berecie z Piask ?

[quote name='Marysieńka' timestamp='1323070821' post='566115']
Zaskakujący jest wybór akurat tej ulicy, która jak wiadomo podlega pod powiat. Poza tym domów przy niej jak na lekarstwo, a te co sa znajdują się przewaznie w wyzszych jej partiach. Przewazająca wiekszość to tereny, które nigdy nie będa zamieszkałe. To w takim razie komu ona ma tam słuzyć? [/quote]

Po raz kolejny "juzer" Marysieńka błyszczy, tym razem (tradycyjnie) - w dziedzinie topografii. Jedyną znaczącą przerwą w zabudowie ul. Oboźnej jest niewielki obszar: plac targowy (i położony po drugiej stronie kościół), oraz park miejski, i znajdujące się vis a vis "zamczysko". Później następuje zabudowa po obydwu stronach ulicy, aż do Suchyni.

[quote name='Marysieńka' timestamp='1323070821' post='566115']
To czym tak naprawde pokierowana jest ta inwestycja? Wydaje mi sie, ze nie bez przyczyny z inwestycjami uderzamy w stronę Suchyni.
[/quote]

Żal doopę ściska, że Włodarczyk nie uderzył w stronę ul. Chłodnej - no nie ? Bo wtedy przecież problem by nie wystapił ?
[quote name='Marysieńka' timestamp='1323070821' post='566115']
To ja pod młotek biorę kolejną inwestycję zaplanowaną przez pana burmistrza, a mianowicie budowę kanalizacji przeciw deszczowej przy ulicy Oboźnej.
[/quote]

Przymiotnik "przeciwdeszczowy" piszemy razem, pani magister od siedmiu boleści, rodem z PRL-u I co ty możesz sobie wziąść pod młotek (oprócz orzecha) zryty berecie z Piask ?

[quote name='Marysieńka' timestamp='1323070821' post='56611... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 5 grudnia 2011 r. o 08:40
0
To ja pod młotek biorę kolejną inwestycję zaplanowaną przez pana burmistrza, a mianowicie budowę kanalizacji przeciw deszczowej przy ulicy Oboźnej.
Zaskakujący jest wybór akurat tej ulicy, która jak wiadomo podlega pod powiat. Poza tym domów przy niej jak na lekarstwo, a te co sa znajdują się przewaznie w wyzszych jej partiach. Przewazająca wiekszość to tereny, które nigdy nie będa zamieszkałe. To w takim razie komu ona ma tam słuzyć? Czyzby naprawdę w tym miescie nie było wazniejszych potrzeb i to w dobie kasowych pustek przez co tych inwestycji jest jak na lekarstwo, że w takim przypadku dla miasta wazniejsza staje się ochrona terenów zielonych i przydrożnych rowów, żeby w razie czego nie zostały zalane niż poprawienie jakiejś drogi, zrobienie chodnika, które sa użytkowane przez mieszkanców na codzien, a sa w opłakanym stanie. Gdyby przy Oboźnej nie było targu, drogi skrotowej przez park do Koszar, to można by nie miec orientacji, jak przedstawia sie tam sytuacja. A niestety można powiedziec, że po deszczach w wielu rejonach miasta tworzą sie bardziej nieznosne i dokuczliwe warunki niż w najniższych odcinkach tej ulicy. To czym tak naprawde pokierowana jest ta inwestycja?
Wydaje mi sie, ze nie bez przyczyny z inwestycjami uderzamy w stronę Suchyni.
To ja pod młotek biorę kolejną inwestycję zaplanowaną przez pana burmistrza, a mianowicie budowę kanalizacji przeciw deszczowej przy ulicy Oboźnej.
Zaskakujący jest wybór akurat tej ulicy, która jak wiadomo podlega pod powiat. Poza tym domów przy niej jak na lekarstwo, a te co sa znajdują się przewaznie w wyzszych jej partiach. Przewazająca wiekszość to tereny, które nigdy nie będa zamieszkałe. To w takim razie komu ona ma tam słuzyć? Czyzby naprawdę w tym miescie nie było wazniejszych potrzeb i to w dobie kasowych pustek przez co tych... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 2 grudnia 2011 r. o 20:11
0
A moze zeby zrobić więcej miejsca pod nowe targowisku z wiosną kolejna wycinka drzew ruszy?
Avatar
Marysieńka / 1 grudnia 2011 r. o 11:01
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322684453' post='564730']

I znowu coś pierd...isz. Ni chu-chu, o co ci caman. Po kiego grzyba piszesz, skoro nikt bez tłumacza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ?
[/quote]
A bo to trzeba było zobaczyć. Ale jednak chyba było wiadomo o co caman,skoro na stronie miasta zostało to poprawione.
Avatar
Marysieńka / 1 grudnia 2011 r. o 10:57
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322684453' post='564730']
Ponownie: co cię qurwa obchodzi targowisko w dz. fabrycznej, skoro sama nie handlujesz, i dodatkowo tam nie mieszkasz ??? Nie martw się za handlarzy - wierzaj mi, że oni sobie tego nie życzą. Nie wypowiadaj się za innych - było już pisane, żebyś m.inn. nie wypowiadała się za mieszkańców Kraśnika Starego. Wyciągnęłaś jakieś wnioski ?



Faktycznie - po 15.00 tabor samochodowy podjeżdża pod FŁT i THP, że hej ... Poza tym zryty łbie - o tej godzinie, to na jakimkolwiek targowisku po handlujących zostają tylko śmieci



I znowu coś pierd...isz. Ni chu-chu, o co ci caman. Po kiego grzyba piszesz, skoro nikt bez tłumacza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ?
[/quote]
O rzeczywiście, jakby syf, rozgardiasz w mieście i ogół warunków towarzyszących handlowaniu, była to tylko sprawa handlowców, a nie wszystkich mieszkanców miasta, w tym kupujących na targu.
I nawet gdy tych samochodów obecnie nie ma za dużo, to wątpię, żeby miał to być rodzaj dzikiego targowiska, na którym handel odbywa sie na łozkach polowych, które można złozyć , przesunąć. Handel rozpoczyna się rankiem, jeszcze przed rozpoczęciem pracy na pierwsza zmianę, a konczy przewaznie po południu, tak jak wszyscy juz przejda po pracy. Bynajmniej jest tak na starym targowisku. A połączenie tego targowiska z nawet nielicznymi samochodami, w bardzo bliskim sąsiedztwie doprowadzi, że będziemy zmuszeni do kupowania żywności okraszonej spalinami.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322684453' post='564730']
Ponownie: co cię qurwa obchodzi targowisko w dz. fabrycznej, skoro sama nie handlujesz, i dodatkowo tam nie mieszkasz ??? Nie martw się za handlarzy - wierzaj mi, że oni sobie tego nie życzą. Nie wypowiadaj się za innych - było już pisane, żebyś m.inn. nie wypowiadała się za mieszkańców Kraśnika Starego. Wyciągnęłaś jakieś wnioski ?



Faktycznie - po 15.00 tabor samochodowy podjeżdża pod FŁT i THP, że hej ... Poza tym zry... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 30 listopada 2011 r. o 21:20
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1322472558' post='563762']
Wracając do planowanej nowej inwestycji jaką jest targowisko, wątpię czy ten plac, na którym prawdopodobnie jest przewidziane, pomiesci wszystkich handlujących. Powierzchniowo, nie wydaje sie być wiekszy od tego obecnie zajmowanego. To czy w koncu nie okaże sie , że będziemy miec podobny a nawet gorszy rozgardiasz niż obecnie i to po wyłożeniu znacznych pieniędzy. Czy też jego zrobienie pociągnie jeszcze wieksze koszty, żeby mozna było pomieścic wszystkich handlujących w jednym miejscu? A także lokowanie funduszy w kolejne inwestycje mające na celu zapewnienie bezpieczenstwa wszystkim korzystajacym z targowiska?
Co z samochodami, które przywozą i zabierają stamtąd pracowników fabryki?
Czym tak naprawde pokierowana jest decyzja o robieniu targowiska w nowym miejscu? Bo jedno co mi przychodzi do głowy, to przypodobanie się ludziom pozatrudniamym w fabryce, żeby wychodząc z pracy nie musieli za daleko iść mogac wszystko kupic na miejscu.
[/quote]

Ponownie: co cię qurwa obchodzi targowisko w dz. fabrycznej, skoro sama nie handlujesz, i dodatkowo tam nie mieszkasz ??? Nie martw się za handlarzy - wierzaj mi, że oni sobie tego nie życzą. Nie wypowiadaj się za innych - było już pisane, żebyś m.inn. nie wypowiadała się za mieszkańców Kraśnika Starego. Wyciągnęłaś jakieś wnioski ?

Co z samochodami, które przywozą i zabierają stamtąd pracowników fabryki?[/quote]

Faktycznie - po 15.00 tabor samochodowy podjeżdża pod FŁT i THP, że hej ... Poza tym zryty łbie - o tej godzinie, to na jakimkolwiek targowisku po handlujących zostają tylko śmieci

[quote]Znając mozliwosci naszego magistratu to ich ilosc moze jeszcze wzrosnąć. I już myslałam, ze piśmienny analfabeta od protokołów z obrad sesji został dobity do referatu spraw inwestycyjnych, a biuro rady miasta zlikwidowane. Ale po głebszej analizie strony wyszło, że to informatycy albo urzędnicy UM dają popisy swoich umiejętnosci, jak to potrafią nakładac na siebie rózne informacje, żeby w ostatecznosci wyszło masło maślane.


I znowu coś pierd...isz. Ni chu-chu, o co ci caman. Po kiego grzyba piszesz, skoro nikt bez tłumacza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ?
macza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ? rozwiń
Avatar
Marysieńka / 29 listopada 2011 r. o 09:54
0
[quote name='GOść' timestamp='1322317902' post='563307']
to chyba teraz beda oszczednosci na pracownikach urzędu, bo do tylu inwestycji to jeden pracownik wystarczy
[/quote]
Znając mozliwosci naszego magistratu to ich ilosc moze jeszcze wzrosnąć. I już myslałam, ze piśmienny analfabeta od protokołów z obrad sesji został dobity do referatu spraw inwestycyjnych, a biuro rady miasta zlikwidowane. Ale po głebszej analizie strony wyszło, że to informatycy albo urzędnicy UM dają popisy swoich umiejętnosci, jak to potrafią nakładac na siebie rózne informacje, żeby w ostatecznosci wyszło masło maślane.
[quote name='GOść' timestamp='1322317902' post='563307']
to chyba teraz beda oszczednosci na pracownikach urzędu, bo do tylu inwestycji to jeden pracownik wystarczy
[/quote]
Znając mozliwosci naszego magistratu to ich ilosc moze jeszcze wzrosnąć. I już myslałam, ze piśmienny analfabeta od protokołów z obrad sesji został dobity do referatu spraw inwestycyjnych, a biuro rady miasta zlikwidowane. Ale po głebszej analizie strony wyszło, że to informatycy albo urzędnicy UM dają popisy swoich umiejętnosci,... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 czerwca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 czerwca 2021 r.

Szlabany w górze, a pociągi jeżdżą. Kobieta zatrzymała się w ostatniej chwili
Alarm 24

Szlabany w górze, a pociągi jeżdżą. Kobieta zatrzymała się w ostatniej chwili

Sołtys Pożoga (pow. puławski) zatrzymała się w ostatniej chwili tuż przed przejeżdżającym pociągiem. Szlabany nie opuszczają się, mimo ruchu na torach. Nie włącza się także pulsujące, czerwone światło. Jeśli PKP-PLK nic z tym nie zrobi, może dojść do najgorszego.

Radzyń Podlaski. Kaplica Aniołów Stróżów otwarta dla zwiedzających

Radzyń Podlaski. Kaplica Aniołów Stróżów otwarta dla zwiedzających

Zabytkowa kaplica Aniołów Stróżów w Radzyniu Podlaskim już nie będzie stała pusta. Od środy dostępna jest dla zwiedzających. Będzie tu można zobaczyć wystawy.

Choroba dała o sobie znać w marcu. Siostra dała jej drugie życie. "Moja bohaterka"
galeria

Choroba dała o sobie znać w marcu. Siostra dała jej drugie życie. "Moja bohaterka"

Siostra to moja bohaterka – wzrusza się 17-letnia pacjentka lubelskiej kliniki, która trzy tygodnie temu przeszła przeszczep szpiku. Bez pomocy siostry by umarła.

Górnik Łęczna pokonał GKS Tychy w rzutach karnych i zagra w finale baraży o ekstraklasę!

Górnik Łęczna pokonał GKS Tychy w rzutach karnych i zagra w finale baraży o ekstraklasę!

Wielkie emocje w meczu GKS Tychy – Górnik Łęczna. Gospodarze prowadzili przez ponad 80 minut 1:0. W końcówce zielono-czarni doprowadzili jednak do wyrównania, a w rzutach karnych pokonali rywali 4:2. W nagrodę zagrają w finale baraży o awans do PKO Ekstraklasy.

Łuszczów Drugi. Wypadek na drodze Lublin - Łęczna

Łuszczów Drugi. Wypadek na drodze Lublin - Łęczna

Jak informuje GDDKiA około godziny 19.50 w Łuszczowie Drugim zderzyły się dwa samochody osobowe.

Problemy zdrowotne Kazika po koncercie w Lublinie. Kult odwołuje występy

Problemy zdrowotne Kazika po koncercie w Lublinie. Kult odwołuje występy

"Walka trwa" – taki krótki komunikat oraz zdjęcie Kazika Staszewskiego w maseczce do inhalacji zostało dziś opublikowane na profilu zespołu Kult na Facebooku. Najbliższe koncerty zespołu zostały odwołane.

Orlęta Spomlek – Chełmianka 5:0. Puchar Polski został w Radzyniu Podlaskim!

Orlęta Spomlek – Chełmianka 5:0. Puchar Polski został w Radzyniu Podlaskim!

Konia z rzędem temu, kto przewidział wynik środowego finału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Faworytem była zdecydowanie Chełmianka. Tymczasem drugi raz z rzędu puchar wywalczyli piłkarze Orląt Spomlek, którzy rozbili trzecioligowego rywala aż… 5:0.

Lublin. Znów z taryfą im nie wyszło…

Lublin. Znów z taryfą im nie wyszło…

Miejskie wodociągi nie dostały zgody na podniesienie opłat za dostawę wody i odprowadzenie ścieków. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej odmówił zatwierdzenia nowej, trzyletniej taryfy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Co kryją tuby wykopane spod pomnika?
galeria

Co kryją tuby wykopane spod pomnika?

Nietypowe znalezisko pod Pomnikiem Partyzanta w Kraśniku. We wtorek budowlańcy odkryli tam metalową skrzynię z kilkunastoma tubami. Istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że mogą to być ludzkie prochy.

Lubelskie. Tragiczna śmierć motocyklisty
galeria

Lubelskie. Tragiczna śmierć motocyklisty

Nie udało się uratować życia 24-letniego motocyklisty, który stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wywrócił się.

Górnicy dali się nabrać na akcje. Ale Sąd Najwyższy uwalnia od nakazu zapłaty

Górnicy dali się nabrać na akcje. Ale Sąd Najwyższy uwalnia od nakazu zapłaty

Emerytowany górnik nie musi płacić 11 tys. zł spółce biznesmena z Białej Podlaskiej. Sąd Najwyższy uchylił właśnie zaskarżony przez Prokuratora Generalnego nakaz zapłaty i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania sądowi.

Przyjdź na test mecz. Motor szuka zawodników z roczników 2005 i 2006

Przyjdź na test mecz. Motor szuka zawodników z roczników 2005 i 2006

Chcesz zagrać w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17? Jest taka szansa. Motor Lublin organizuje test mecz dla zawodników z roczników: 2005 i 2006. Spotkanie zostanie rozegrane w środę, 23 czerwca na bocznym boisku Areny Lublin.

Letnie Brzmienia. Zalewski i Kwiat Jabłoni w weekend na koncertach w Lublinie
18 czerwca 2021, 20:00

Letnie Brzmienia. Zalewski i Kwiat Jabłoni w weekend na koncertach w Lublinie

18 czerwca o godz. 20 w Lublinie wystartuje projekt Letnie Brzmienia, w ramach którego w czasie wakacji w naszym mieście wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Na początek - Kwiat Jabłoni, a w ten weekend także Krzysztof Zalewski.

W Lublinie będzie można przenieść się do czasów odrodzenia. Rusza Festiwal Renesansu
18 czerwca 2021, 16:00

W Lublinie będzie można przenieść się do czasów odrodzenia. Rusza Festiwal Renesansu

Atmosferę epoki Złotego Wieku będzie można poczuć w Lublinie w weekend 18-20 czerwca. Podczas IV edycji Międzynarodowego Festiwalu Renesansu nie zabraknie koncertów, spektakli, warsztatów i innych atrakcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!