Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Kopalnia Bogdanka powoli przebranżawia się ... z wydobywania węgla, ... na palenie opon - na telefon od związków. KONCZĄ SIE ... TŁUSTE LATA ... niestety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jesli chcesz bałwanie pracować za 2 tys do końca życia to sobie pracuj i żyj aby żyć. Każdy człowiek powinien cieszyć się życiem a za 2 tys to jedynie mozesz się martwić o to i o tamto. Więc jeśli ktoś chce zarabiać wiecej to nie komentuj tego negatywnie tylko nadal żyj swoim szarym życiem tak jak to robisz do tej pory. Ludzie mają marzenia na które powinno byc ich stać tak jak to bywa w innych krajach. Żal wam d*** ściska że nic nie potraficie zrobic ze swoim życiem nawet o nie nie zawalczycie szare myszki
"synek" - tobie się należy, bo ...?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda o górnikach jest taka jak napisali o tym w gazetapraca.pl cytuje: Przeciętny górnik w porównaniu z przeciętnym Polakiem zarabia 90 proc. więcej, ma o 89 proc., wyższą emeryturę, przechodzi na emeryturę o 11,2 roku wcześniej i ma około 15 dodatków do pensji więcej. Dodatkowo co roku budżet dokłada do każdego górnika 65 609 PLN, a to przeciętny Polak jest źródłem dochodów państwa Nie do końca prawdziwe jest również przekonanie o niebezpieczeństwach pracy w górnictwie, bo okazuje się, że udział wypadków śmiertelnych w wypadkach ogółem jest większy w rolnictwie i budownictwie niż w górnictwie, a średnia długość życia na Śląsku jest zaledwie o 8,5 miesiąca krótsza niż w całej Polsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jesli chcesz bałwanie pracować za 2 tys do końca życia to sobie pracuj i żyj aby żyć. Każdy człowiek powinien cieszyć się życiem a za 2 tys to jedynie mozesz się martwić o to i o tamto. Więc jeśli ktoś chce zarabiać wiecej to nie komentuj tego negatywnie tylko nadal żyj swoim szarym życiem tak jak to robisz do tej pory. Ludzie mają marzenia na które powinno byc ich stać tak jak to bywa w innych krajach. Żal wam d*** ściska że nic nie potraficie zrobic ze swoim życiem nawet o nie nie zawalczycie szare myszki
"synek" - tobie się należy, bo ...?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może zamiast innych ściągać za nogi w dół, sam dorośnij to tego by zrozumieć, że powinieneś zarabiać więcej? I miej jaja żeby wyjść na ulice i nie dać się przez swoich zagranicznych wielkich panów i władców korporacji - w jednej z których za marne grosze zapewne pracujesz - dalej wyzyskiwać? Myślisz, że dlaczego tak mało zarabiasz? Bo większość z tego co wypracujesz wypływa na zachód - żeby zasilać tamte gospodarki a pośrednio konta tamtejszych Niemców czy Francuzów. I tam emeryci mają dobrze - bo ty na nich pracujesz. Przecież jeżeli wszystkim poobniżamy płace, to będzie jeszcze gorzej - ucierpią najbardziej handel i usługi. Mniej pieniędzy będzie w obrocie. Będzie jeszcze gorzej. Chcesz tego?
Czegoś "synku" nie zrozumiałeś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może zamiast innych ściągać za nogi w dół, sam dorośnij to tego by zrozumieć, że powinieneś zarabiać więcej? I miej jaja żeby wyjść na ulice i nie dać się przez swoich zagranicznych wielkich panów i władców korporacji - w jednej z których za marne grosze zapewne pracujesz - dalej wyzyskiwać? Myślisz, że dlaczego tak mało zarabiasz? Bo większość z tego co wypracujesz wypływa na zachód - żeby zasilać tamte gospodarki a pośrednio konta tamtejszych Niemców czy Francuzów. I tam emeryci mają dobrze - bo ty na nich pracujesz. Przecież jeżeli wszystkim poobniżamy płace, to będzie jeszcze gorzej - ucierpią najbardziej handel i usługi. Mniej pieniędzy będzie w obrocie. Będzie jeszcze gorzej. Chcesz tego?
Czegoś "synku" nie zrozumiałeś  
Żyd za tym wszystkim  stoi.
"Synku" - jesteś idiotą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JEBAC POLICJE TE ku*** je***E ch*** Z WAMI I WASZYMI RODZINAMI
Idiota
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To zamienimy sie na pare dni ty zjedziesz za mnie a ja bede cegly nosil
"Synku" zjazdów miałem więcej niż Ty - zamilcz młokosie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co wy wiecie o pracy na kopalni,szczególnie na dole w przodkach lub na ścianach, żeby tak głupio komentować. Tygodnia byście nie wytrzymali...
Co Ty "synku" wiesz o górnictwie ?   Popracuj, a jak będziesz używał rozumu, to z wiekiem będziesz wiedział więcej   Ja o pracy w kopalniach coś wiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co wy wiecie o pracy na kopalni,szczególnie na dole w przodkach lub na ścianach, żeby tak głupio komentować. Tygodnia byście nie wytrzymali...
Co Ty "synku" wiesz o górnictwie ?   Popracuj, a jak będziesz używał rozumu, to z wiekiem będziesz wiedział więcej   Ja o pracy w kopalniach coś wiem  
nikt nie mówi o warunkach pracy pod ziemią, zagrożeniach życia, wypadkach, górnictwo to nie fabryka czekoladek!
To nie fabryka czekolade, ale "synku" wszędzie trzeba używać rozumu   Nie bądź śmieszny ze soją "wiedzą" - inni wiedzą więcej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co wy wiecie o pracy na kopalni,szczególnie na dole w przodkach lub na ścianach, żeby tak głupio komentować. Tygodnia byście nie wytrzymali...
Co Ty "synku" wiesz o górnictwie ?   Popracuj, a jak będziesz używał rozumu, to z wiekiem będziesz wiedział więcej   Ja o pracy w kopalniach coś wiem  
nikt nie mówi o warunkach pracy pod ziemią, zagrożeniach życia, wypadkach, górnictwo to nie fabryka czekoladek!
To nie fabryka czekolade, ale "synku" wszędzie trzeba używać rozumu   Nie bądź śmieszny ze soją "wiedzą" - inni wiedzą więcej  
a ja dodam coś jeszczed od siebie, w grudniu zapraszamy wszystkich którym zal dup e  sciska, zapraszamy na zjazd do kopalni, zobaczymy ile osob zmienii zdanie!!!
Nie strasz "synku" - inni zjeżdżli wielokrotnie więcej niż TY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie Górnicy jest tyle pięknych zawodów - malarz, tynkarz, kierowca, rolnik, mechanik, monter, elektryk, pielęgniarz, jak również adwokat, lekarz, nauczyciel. Przecież możecie sobie zmienić na lepszą robótkę. W czym macie problem??? Czyżby Was coś trzymało siłą przy kopalni??? Jak nie wiadomo o co chodzi to co???? Koniecznie chcecie być święte krówki
święta racja bo im się należy a niech zamkną rylnie i utworzą  muzeum chętnie wszyscy sobie pozjeżdźamy na dół pooglądać jak to ciężko po 4h dziennie na przodku pracowali po 6 patoli nasi dzielni górnicy jakoś ludzie pracujący w markecie po 12h nie mają takich przywilejów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wieloletni -coś mi tu "kalfusem" zajeżdża -albo innym "zadkolizem" mylę się ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda o górnikach jest taka jak napisali o tym w gazetapraca.pl cytuje: Przeciętny górnik w porównaniu z przeciętnym Polakiem zarabia 90 proc. więcej, ma o 89 proc., wyższą emeryturę, przechodzi na emeryturę o 11,2 roku wcześniej i ma około 15 dodatków do pensji więcej. Dodatkowo co roku budżet dokłada do każdego górnika 65 609 PLN, a to przeciętny Polak jest źródłem dochodów państwa Nie do końca prawdziwe jest również przekonanie o niebezpieczeństwach pracy w górnictwie, bo okazuje się, że udział wypadków śmiertelnych w wypadkach ogółem jest większy w rolnictwie i budownictwie niż w górnictwie, a średnia długość życia na Śląsku jest zaledwie o 8,5 miesiąca krótsza niż w całej Polsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hehe zaczyna sie napuszczanie. Typowy Polak ze wschodu: "Buuu ja mam tylko 250 euro na miesiąc a oni maja 600 euro na miesiąc. Mi nie trzeba podwyżki, im lepiej zabrać... Nie protestuje bo boje się swojego pana co mi płaci za 250 euro a reszta kasy wyprowadzana jest do macierzystego kraju na zachodzie.... Buuu zabrać gornikom, niech maja 200 euro na miesiac, ja nie bede protestowal i walczyl o swoje tylko narzekal na forach".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cytując prof. Kieżuna:   Ekonomiczna kolonizacja bowiem nie polega na tym, by zniszczyć jakiś kraj, ale by go eksploatować, a to wymaga jednak pewnego wzrostu poziomu życia. Jej efektem jest jednak stałe utrzymywanie się dystansu w rozwoju w porównaniu do krajów eksploatujących. Widać to m.in. w zarobkach pracowników. W Polsce pracownicy zarabiają nadal kilka razy mniej niż ludzie zatrudnieni w tych samych firmach, na tym samym stanowisku w krajach zachodnich, przy czym ceny wielu produktów są u nas nawet wyższe niż w krajach zachodnich, zwłaszcza towary luksusowe.     ..... 628 wielkich i nowoczesnych, na owe czasy, zakładów zbudowanych w PRL-u zostało zlikwidowanych. Że można było prywatyzować inaczej, najlepiej widać na przykładzie czeskiej Skody i rumuńskiej Dacii. Pierwszą kupił Volkswagen, drugą Renault, ale obie marki zachowały własne narodowe nazwy, rozwinęły produkcję w oparciu o własne autorskie modele, zwiększyły zatrudnienie, zdobyły wiele zagranicznych rynków i dziś są wizytówkami swoich krajów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hahahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@abcedf Nikt się nie cieszy jeśli komuś zabierają, no chyba, że jakieś tzw. wyjątki, niemniej jeśli piszesz o tych konkretnie zarobkach to dopisz po jednym zerze - czyli nei 200 euro a 2000 euro.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja natomiast znalazłem na portalu www.ekonomia.rp.pl coś takiego, fragment: Całość dotacji dla górnictwa i energetyki opartej na węglu w okresie 1990-2012 oszacowano w raporcie WISE na ok. 170 mld zł według cen z 2010 r. Według tego raportu, w 2012 r. przeciętny podatnik wsparł sektor górniczy kwotą ponad 100 zł, z czego ok. 90 kosztował go górniczy system emerytalny. Natomiast w przeciętnym rachunku za energię elektryczną podatnik dopłacił ok. 100 zł dla elektroenergetyki węglowej. Boże ile za taką kwotę powstałoby nowych miejsc pracy ile wyremontowano by dróg.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CoktailMolotowa,napewno by sqv..yn prezia zaprosilo do pogaworzenia na wiadome tematy,a jak nie..to go za szmaty i przez okno do ludzi pracujacych,ktorych okrada
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...