Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

22 lipca 2015 r.
11:00

Protest w Bogdance. Bębny, petardy i gwizdy górników. Prezes nie wyszedł

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 104 A A

„Złodzieje!”, „Gdzie jest zarząd?!” – skandował w środę tłum górników przed budynkiem zarządu spółki Lubelski Węgiel Bogdanka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Żądamy zaprzestania zwalniania z pracy w kopalni ludzi zatrudnionych na czas określony, a na ich miejsce wprowadzania źle opłacanych pracowników spółek zewnętrznych. Domagamy się utrzymania płac na poziomie 2014 roku, utworzenia funduszu socjalnego w wysokości 7 mln zł na tzw. „wczasy pod gruszą” oraz natychmiastowego podpisania pakietu socjalnego wynegocjowanego z zarządem jeszcze wiosną – wylicza Adam Partyka zastępca przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Lubelski Węgiel Bogdanka.
Górników najbardziej zirytował plan zwalniania pracowników na umowach czasowych. Przewiduje on odejście na emeryturę oraz nie przedłużanie umów czasowych z minimum 350 i maksimum 440 osobami.

– W ciągu ostatnich trzech miesięcy nie przedłużono umowy czasowej z 90 osobami ze 180, którym kończyły się kontrakty. To są nasi koledzy. Na ich miejsce są zatrudniani źle opłacani ludzie z firm zewnętrznych. Niedługo nas wszystkich zwolnią i zastąpią firmą zewnętrzną, bo tak będzie taniej – mówi Marek, jeden z górników biorących udział w pikiecie.

Górnicy domagają się też utrzymania płac na poziomie z zeszłego roku. – Zarząd w ubiegłych latach miał 200 proc. podwyżek, członkowie Rady Nadzorczej 350 proc, a górnikom oferuje się obniżenie poborów poprzez zabranie jednej ze składowych wynagrodzenia – mówili do górników związkowcy.

Po tych słowach tłum ryknął „Złodzieje!”, „Gdzie jest prezes?”, huknęły petardy, zawyły syreny i gwizdki.

Prezes LW Bogdanka nie wyszedł do pikietujących, a jedynie poprzez związkowców zobowiązał się, że w przyszłym tygodniu na każdym wydziale zorganizuje tzw. masówki, w których weźmie udział osobiście.

Kopalnia właśnie zmniejszyła prognozy sprzedażowe na ten rok z 9,5 na 8,5 mln ton, czyli znacznie poniżej mocy produkcyjnych.

– Obecna sytuacja na polskim rynku węgla jest bardzo trudna – tłumaczy prezes Zbigniew Stopa. – Ma to związek z utrzymującą się nadpodażą węgla oraz agresywną polityką cenową ze strony dotowanej przez rząd Kompanii Węglowej. W obecnej trudnej sytuacji oczekujemy ze strony związków zawodowych dialogu, współpracy i wspólnych działań.

– Mam nadzieje, że do końca lipca dojdzie do porozumienia. Jeżeli nie, to rozpocznie się procedura przygotowawcza strajku – zapowiada Adam Partyka.

>>>

Więcej filmów również na naszym kanale na YouTube: subskrybuj Dziennik Wschodni na YouTube

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 104

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 r. o 14:00
0
Panowie górnicy, sper...scie sprawę, gdy zarząd firmy proponował pozostanie młodych w robocie (przedłużanie umów) w zamian za rezygnację z "gruszy" i dodatku wyrównującego wynagrodzenie z rokiem 2014. Młodzi zostają na lodzie, a wy nic nie macie. Rezygnacja z jednego z dodatków kosztem miejsc pracy? No cóż, logika związkowa jest porażająca. Przy okazji nie zapominajcie, że po 25 latach macie emerytury, których tylko mundurowi mogą zazdrościć.
Avatar
Polaaak / 1 sierpnia 2015 r. o 18:12
0

OBNIŻYĆ RYLOM PEMNSJE O POŁOWĘ A I TAK BEDĄ ROBIĆ!!! PRIMO - NIC INNEGO OPRÓCZ KOPANIA DOŁÓW ROBIĆ NIE POTRAFIĄ SECUNDO - NIGDZIE INDZEJ PRACY NIE ZNAJDĄ

i tak mówi jeden z tych co nie dostał się do pracy pod ziemie i zarabia marne grosze w super Polsce  :D. Zamiast walczyć wszyscy o to samo to zbędne komentarze piszą ... pamietaj człowieku że kiedyś Tobie może się nóżka poślizgnąć i usłyszysz wtedy to samo co Ty  mówisz do/o innych i żebyś nie był zdziwiony że żaden mądry polak, górnik,kasjer,czy tam murarz nie wyciągnie ręki do takiego kogoś jak Ty , Może przemyśl to co mówisz/piszesz bo naprawdę to jest żałosne ... to tylko takie dobre słowo ode mnie  :). Pozdrawiam  :D

Gratuluje rozumu oby tak dalej !  :D .

i tak mówi jeden z tych co nie dostał się do pracy pod ziemie i zarabia marne grosze w super Polsce  :D. Zamiast walczyć wszyscy o to samo to zbędne komentarze piszą ... pamietaj człowieku że kiedyś Tobie może się nóżka poślizgnąć i usłyszysz wtedy to samo co Ty  mówisz do/o innych i żebyś nie był zdziwiony że żaden mądry polak, górnik,kasjer,czy tam murarz nie wyciągnie ręki do takiego kogoś jak Ty , Może przemyśl to co mówisz/piszesz bo naprawdę t... rozwiń

Avatar
polak / 1 sierpnia 2015 r. o 18:07
0

Co wy wiecie o pracy na kopalni,szczególnie na dole w przodkach lub na ścianach, żeby tak głupio komentować. Tygodnia byście nie wytrzymali...

i tak mówi jeden z tych co nie dostał się do pracy pod ziemie i zarabia marne grosze w super Polsce :D. Zamiast walczyć wszyscy o to samo to zbędne komentarze piszą ... pamietaj człowieku że kiedyś Tobie może się nóżka poślizgnąć i usłyszysz wtedy to samo co Ty  mówisz do/o innych i żebyś nie był zdziwiony że żaden mądry polak, górnik,kasjer,czy tam murarz nie wyciągnie ręki do takiego kogoś jak Ty , Może przemyśl to co mówisz/piszesz bo naprawdę to jest żałosne ... to tylko takie dobre słowo ode mnie :). Pozdrawiam :D

Gratuluje rozumu oby tak dalej ! :D .

i tak mówi jeden z tych co nie dostał się do pracy pod ziemie i zarabia marne grosze w super Polsce :D. Zamiast walczyć wszyscy o to samo to zbędne komentarze piszą ... pamietaj człowieku że kiedyś Tobie może się nóżka poślizgnąć i usłyszysz wtedy to samo co Ty  mówisz do/o innych i żebyś nie był zdziwiony że żaden mądry polak, górnik,kasjer,czy tam murarz nie wyciągnie ręki do takiego kogoś jak Ty , Może przemyśl to co mówisz/piszesz bo naprawdę to jest żałosne ... to tylko takie dobre słowo ode mnie :). Pozdrawiam :D<... rozwiń

Avatar
innowacja / 31 lipca 2015 r. o 19:43
0

Nadejdą dobre dni jak wejdzie technologia spalania pod ziemią i wydobywanie tylko węglowodorów.

Avatar
b. / 29 lipca 2015 r. o 21:30
0
Czyli lepsze jutro było wczoraj...
Avatar
schaboszczak / 29 lipca 2015 r. o 21:02
0

Kulczyk umarł. Kto teraz kupi większościowy pakiet akcji??

Inny żyd który ma z czerwonymi układy.

Avatar
b. / 29 lipca 2015 r. o 20:59
0
Kulczyk umarł. Kto teraz kupi większościowy pakiet akcji??
Avatar
dfg / 29 lipca 2015 r. o 20:35
0

1- wyje,,,ć szlage stopę bernaciaka i wardową - rozwalają wszystko i nie liczą się z robotnikami, 

2- obniżyć pensję radzie nadzorczej, obłuda jest w nich taka że pensja rady wzrosła uwaga 200% przez nie całe 10 lat a ryla ok 20% oficjalne dane podane przez stope i jego przydupasów na masówce i pier...li że to jeszcze mało w porównaniu do innych spółek kpina,

3- pozbyć się spółek kategorycznie i bezwzględnie, właścicielami są ludzie z rady i ich podnóżki mrb rgb linter kobud dryling prs i inne to twory dziadów z lwb płacą 1500 za zjazd na dół kpina i tyle, po ich likwidacji lwb musiała by przyjąć mase ludzi bo sama by tego nie przerobiła

4- ukarać ,,specjalistów,, od planowania inwestycji dziadom złotówki bym nie dał i kazał oddać to ca zarobili za to jak prognozowali,

5- ukarać każdego kto jest odpowiedzialny za przespanie koncesji o złoże K-6 i K-7

6- załatwić sprawę ze śląskiem i ich dotacjami do węgla lwb traci rynek przez kasę od kopaczowej

7-  odprawić emerytów bezwzględnie każdego , zarząd, kadra kierownicza i robotników wtedy nie zwolnią nikogo i okaże się że ludzi zbraknie

8-  wybudować elektrownie jak było w planie dodatkowy pewny zbyt i zatrubnienia

9- ograniczyć bezsensowne inwestycje jak nowe kompy biurka i tp ostatnio słyszałem że zastanawiają się nad zakupem monitorów uwaga do  wyboru 4 szt za 70000 mniejsze albo 1szt 90" za 50000 nic pewnego ale pajace rozważają taką kase gdy mamy ograniczony pobór rękawiczek z ,,kazika,, gdy zjeżdżamy na dół a wszystkie nie wytrzymują nawet dniówki

10-  zrezygnujemy z gruszy jak zarząd obniży swoją wypłatę o 50% kadra o 30% my damy po 10% u mnie to 265 zł 

11- na tą ałłdice którą dupy wożą która stoi pod zarządem to ile wydali ku,,w\;'y

12- na przeróbkę która nie funkcjonuje ile wydali

13- na klimatyzatory które nie chłodzą ile wydali

14- na kaziki od rękawiczek ile wydali by kupić i ile wydają na serwis miesięcznie przez nie zamiast zjechać na czas to stoimy w kolejce by pobrać rękawice kpina

15- słyszałem że przez kaziki wywalają ludzi którzy robili to o wiele szybciej i taniej śmieszne jak oszczędzają z miejsca wyje...ał bym odpowiedzialnych za debilne myślenie i psełdo oszczędności

16- jeszcze jakiś czas temu materiały i narzędzia na oddział dostawałem jednym transportem teraz nie wiem czemu pewnie z oszczędności  przywożą mi dwa a ludzi którzy wozili mi graty wcześniej ponoć zwalniają śmieszne

17 dalej nie pisze bo i tak nikt nie czyta

1- wyje,,,ć szlage stopę bernaciaka i wardową - rozwalają wszystko i nie liczą się z robotnikami, 

2- obniżyć pensję radzie nadzorczej, obłuda jest w nich taka że pensja rady wzrosła uwaga 200% przez nie całe 10 lat a ryla ok 20% oficjalne dane podane przez stope i jego przydupasów na masówce i pier...li że to jeszcze mało w porównaniu do innych spółek kpina,

3- pozbyć się spółek kategorycznie i bezwzględnie, właścicielami są ludzie z rady i ich podnóżki mrb rgb linter kobud dryling prs i inne to twory dziadów z lwb pła... rozwiń

Avatar
Gość / 29 lipca 2015 r. o 08:33
0
U nas kryzys jeno w Grecji. Ino 15tek ni ma, ale som 13tki 14tki. Wolę Grecki kryzys niż Polskie Bogactwo? To u Was ni ma 14tek i 13tek w kodeksie pracy?
Avatar
Gość / 28 lipca 2015 r. o 19:00
0

śmieszni jesteście ;-) nikt was tam na siłe GÓRNICY nnie trzyma tak płaczecie ze wam mało pieniedzy??? jakies barburki 13 itp to wam zle???  to do innej roboty!!!

Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 r. o 14:00
0
Panowie górnicy, sper...scie sprawę, gdy zarząd firmy proponował pozostanie młodych w robocie (przedłużanie umów) w zamian za rezygnację z "gruszy" i dodatku wyrównującego wynagrodzenie z rokiem 2014. Młodzi zostają na lodzie, a wy nic nie macie. Rezygnacja z jednego z dodatków kosztem miejsc pracy? No cóż, logika związkowa jest porażająca. Przy okazji nie zapominajcie, że po 25 latach macie emerytury, których tylko mundurowi mogą zazdrościć.
Avatar
Polaaak / 1 sierpnia 2015 r. o 18:12
0

OBNIŻYĆ RYLOM PEMNSJE O POŁOWĘ A I TAK BEDĄ ROBIĆ!!! PRIMO - NIC INNEGO OPRÓCZ KOPANIA DOŁÓW ROBIĆ NIE POTRAFIĄ SECUNDO - NIGDZIE INDZEJ PRACY NIE ZNAJDĄ

i tak mówi jeden z tych co nie dostał się do pracy pod ziemie i zarabia marne grosze w super Polsce  :D. Zamiast walczyć wszyscy o to samo to zbędne komentarze piszą ... pamietaj człowieku że kiedyś Tobie może się nóżka poślizgnąć i usłyszysz wtedy to samo co Ty  mówisz do/o innych i żebyś nie był zdziwiony że żaden mądry polak, górnik,kasjer,czy tam murarz nie wyciągnie ręki do takiego kogoś jak Ty , Może przemyśl to co mówisz/piszesz bo naprawdę to jest żałosne ... to tylko takie dobre słowo ode mnie  :). Pozdrawiam  :D

Gratuluje rozumu oby tak dalej !  :D .

i tak mówi jeden z tych co nie dostał się do pracy pod ziemie i zarabia marne grosze w super Polsce  :D. Zamiast walczyć wszyscy o to samo to zbędne komentarze piszą ... pamietaj człowieku że kiedyś Tobie może się nóżka poślizgnąć i usłyszysz wtedy to samo co Ty  mówisz do/o innych i żebyś nie był zdziwiony że żaden mądry polak, górnik,kasjer,czy tam murarz nie wyciągnie ręki do takiego kogoś jak Ty , Może przemyśl to co mówisz/piszesz bo naprawdę t... rozwiń

Avatar
polak / 1 sierpnia 2015 r. o 18:07
0

Co wy wiecie o pracy na kopalni,szczególnie na dole w przodkach lub na ścianach, żeby tak głupio komentować. Tygodnia byście nie wytrzymali...

i tak mówi jeden z tych co nie dostał się do pracy pod ziemie i zarabia marne grosze w super Polsce :D. Zamiast walczyć wszyscy o to samo to zbędne komentarze piszą ... pamietaj człowieku że kiedyś Tobie może się nóżka poślizgnąć i usłyszysz wtedy to samo co Ty  mówisz do/o innych i żebyś nie był zdziwiony że żaden mądry polak, górnik,kasjer,czy tam murarz nie wyciągnie ręki do takiego kogoś jak Ty , Może przemyśl to co mówisz/piszesz bo naprawdę to jest żałosne ... to tylko takie dobre słowo ode mnie :). Pozdrawiam :D

Gratuluje rozumu oby tak dalej ! :D .

i tak mówi jeden z tych co nie dostał się do pracy pod ziemie i zarabia marne grosze w super Polsce :D. Zamiast walczyć wszyscy o to samo to zbędne komentarze piszą ... pamietaj człowieku że kiedyś Tobie może się nóżka poślizgnąć i usłyszysz wtedy to samo co Ty  mówisz do/o innych i żebyś nie był zdziwiony że żaden mądry polak, górnik,kasjer,czy tam murarz nie wyciągnie ręki do takiego kogoś jak Ty , Może przemyśl to co mówisz/piszesz bo naprawdę to jest żałosne ... to tylko takie dobre słowo ode mnie :). Pozdrawiam :D<... rozwiń

Avatar
innowacja / 31 lipca 2015 r. o 19:43
0

Nadejdą dobre dni jak wejdzie technologia spalania pod ziemią i wydobywanie tylko węglowodorów.

Avatar
b. / 29 lipca 2015 r. o 21:30
0
Czyli lepsze jutro było wczoraj...
Avatar
schaboszczak / 29 lipca 2015 r. o 21:02
0

Kulczyk umarł. Kto teraz kupi większościowy pakiet akcji??

Inny żyd który ma z czerwonymi układy.

Avatar
b. / 29 lipca 2015 r. o 20:59
0
Kulczyk umarł. Kto teraz kupi większościowy pakiet akcji??
Avatar
dfg / 29 lipca 2015 r. o 20:35
0

1- wyje,,,ć szlage stopę bernaciaka i wardową - rozwalają wszystko i nie liczą się z robotnikami, 

2- obniżyć pensję radzie nadzorczej, obłuda jest w nich taka że pensja rady wzrosła uwaga 200% przez nie całe 10 lat a ryla ok 20% oficjalne dane podane przez stope i jego przydupasów na masówce i pier...li że to jeszcze mało w porównaniu do innych spółek kpina,

3- pozbyć się spółek kategorycznie i bezwzględnie, właścicielami są ludzie z rady i ich podnóżki mrb rgb linter kobud dryling prs i inne to twory dziadów z lwb płacą 1500 za zjazd na dół kpina i tyle, po ich likwidacji lwb musiała by przyjąć mase ludzi bo sama by tego nie przerobiła

4- ukarać ,,specjalistów,, od planowania inwestycji dziadom złotówki bym nie dał i kazał oddać to ca zarobili za to jak prognozowali,

5- ukarać każdego kto jest odpowiedzialny za przespanie koncesji o złoże K-6 i K-7

6- załatwić sprawę ze śląskiem i ich dotacjami do węgla lwb traci rynek przez kasę od kopaczowej

7-  odprawić emerytów bezwzględnie każdego , zarząd, kadra kierownicza i robotników wtedy nie zwolnią nikogo i okaże się że ludzi zbraknie

8-  wybudować elektrownie jak było w planie dodatkowy pewny zbyt i zatrubnienia

9- ograniczyć bezsensowne inwestycje jak nowe kompy biurka i tp ostatnio słyszałem że zastanawiają się nad zakupem monitorów uwaga do  wyboru 4 szt za 70000 mniejsze albo 1szt 90" za 50000 nic pewnego ale pajace rozważają taką kase gdy mamy ograniczony pobór rękawiczek z ,,kazika,, gdy zjeżdżamy na dół a wszystkie nie wytrzymują nawet dniówki

10-  zrezygnujemy z gruszy jak zarząd obniży swoją wypłatę o 50% kadra o 30% my damy po 10% u mnie to 265 zł 

11- na tą ałłdice którą dupy wożą która stoi pod zarządem to ile wydali ku,,w\;'y

12- na przeróbkę która nie funkcjonuje ile wydali

13- na klimatyzatory które nie chłodzą ile wydali

14- na kaziki od rękawiczek ile wydali by kupić i ile wydają na serwis miesięcznie przez nie zamiast zjechać na czas to stoimy w kolejce by pobrać rękawice kpina

15- słyszałem że przez kaziki wywalają ludzi którzy robili to o wiele szybciej i taniej śmieszne jak oszczędzają z miejsca wyje...ał bym odpowiedzialnych za debilne myślenie i psełdo oszczędności

16- jeszcze jakiś czas temu materiały i narzędzia na oddział dostawałem jednym transportem teraz nie wiem czemu pewnie z oszczędności  przywożą mi dwa a ludzi którzy wozili mi graty wcześniej ponoć zwalniają śmieszne

17 dalej nie pisze bo i tak nikt nie czyta

1- wyje,,,ć szlage stopę bernaciaka i wardową - rozwalają wszystko i nie liczą się z robotnikami, 

2- obniżyć pensję radzie nadzorczej, obłuda jest w nich taka że pensja rady wzrosła uwaga 200% przez nie całe 10 lat a ryla ok 20% oficjalne dane podane przez stope i jego przydupasów na masówce i pier...li że to jeszcze mało w porównaniu do innych spółek kpina,

3- pozbyć się spółek kategorycznie i bezwzględnie, właścicielami są ludzie z rady i ich podnóżki mrb rgb linter kobud dryling prs i inne to twory dziadów z lwb pła... rozwiń

Avatar
Gość / 29 lipca 2015 r. o 08:33
0
U nas kryzys jeno w Grecji. Ino 15tek ni ma, ale som 13tki 14tki. Wolę Grecki kryzys niż Polskie Bogactwo? To u Was ni ma 14tek i 13tek w kodeksie pracy?
Avatar
Gość / 28 lipca 2015 r. o 19:00
0

śmieszni jesteście ;-) nikt was tam na siłe GÓRNICY nnie trzyma tak płaczecie ze wam mało pieniedzy??? jakies barburki 13 itp to wam zle???  to do innej roboty!!!

Zobacz wszystkie komentarze 104

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak przygotować się do świąt Bożego Narodzenia? "Adwent to czas oczekiwania na spotkanie z Chrystusem"
Wideo
film

Jak przygotować się do świąt Bożego Narodzenia? "Adwent to czas oczekiwania na spotkanie z Chrystusem"

Czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia w Kościele katolickim rozpoczął się w ostatnią niedzielę. - Adwent to czas oczekiwania na spotkanie z Chrystusem - tłumaczy prof. Michał Wyrostkiewicz z Katedry Historii Liturgii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Testy na koronawirusa. Czy Biała Podlaska pójdzie śladem Chełma?

Testy na koronawirusa. Czy Biała Podlaska pójdzie śladem Chełma?

Bezpłatne testy antygenowe dla mieszkańców proponuje klub radnych Białej Samorządowej. Radni chcą, by na ten cel zabezpieczono środki w przyszłorocznym budżecie. Tyle że resort zdrowia zapowiada, że takie szybkie testy będą szerzej dostępne w przychodniach rodzinnych.

Lubelska Fabryka Cukierków „Pszczółka” ma nowego prezesa
galeria

Lubelska Fabryka Cukierków „Pszczółka” ma nowego prezesa

Andrzej Łopacki został szefem znanej firmy produkującej słodycze. Jego poprzednik, Leszek Wertejuk zmarł w październiku.

III Charytatywny Turniej w Siatkonogę już 19 grudnia w Kraśniku

III Charytatywny Turniej w Siatkonogę już 19 grudnia w Kraśniku

To wydarzenie na stałe wchodzi już w kalendarz imprez sportowych w Kraśniku. Po raz trzeci zostanie rozegrany Turniej Charytatywny w Siatkonogę. Uczestnicy tym razem zagrają dla Domu Dziecka, a także 14-letniej Nikoli. Impreza odbędzie się w sobotę, 19 grudnia. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kraśniku.

Tak ma wyglądać proces szczepień na koronawirusa w Polsce. Czy każdy będzie musiał się zaszczepić?
PILNE

Tak ma wyglądać proces szczepień na koronawirusa w Polsce. Czy każdy będzie musiał się zaszczepić?

Polska podpisała umowy na dostawę ponad 45 milionów dawek szczepionki z trzema firmami farmaceutycznymi. Już wiadomo jak ma wyglądać proces szczepień na koronawirusa w Polsce.

Na wiosnę Chełm będzie miał nową atrakcję. Wiemy, co wybrali mieszkańcy
galeria

Na wiosnę Chełm będzie miał nową atrakcję. Wiemy, co wybrali mieszkańcy

W Chełmie staną półmetrowe figurki niedźwiedzi. Mieszkańcy orzekli, że bardziej im się podobają rzeczywisty wygląd zwierząt niż kreskówkowy.

Od 1 stycznia przepisy miały obowiązywać każdego mieszkańca Lublina. Wojewoda je unieważnił

Od 1 stycznia przepisy miały obowiązywać każdego mieszkańca Lublina. Wojewoda je unieważnił

Wojewoda unieważnił część przepisów, które od 1 stycznia miały obowiązywać każdego mieszkańca Lublina. Chodzi o regulamin utrzymania czystości i porządku w mieście. Według Lecha Sprawki radni posunęli się za daleko w nakładaniu ograniczeń, a jednocześnie sami nie wypełnili części swoich obowiązków.

III Dni Ukrainy na UMCS. "Trójkąt Lubelski"
4 grudnia 2020, 12:00

III Dni Ukrainy na UMCS. "Trójkąt Lubelski"

Studenci Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS zapraszają na III Dni Ukrainy, które tym razem przebiegną pod hasłem "Trójkąt Lubelski". Wydarzenie odbędzie się w formie zdalnej 4 grudnia.

Czy ktoś stoi za pożarem domu pielgrzyma w Kodniu?
galeria

Czy ktoś stoi za pożarem domu pielgrzyma w Kodniu?

Wciąż nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru w domu pielgrzyma w Kodniu. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej.

Rozbój w Parku Czartoryskich w Puławach

Rozbój w Parku Czartoryskich w Puławach

W Parku Czartoryskich w Puławach doszło do rozboju. Dwaj mężczyźni i jedna kobieta zaatakowali dwudziestolatka z Zamościa. Ukradli mu telefon komórkowy i grożąc nożem próbowali wymusić oddanie kilku tysięcy złotych. Grozi im więzienie.

Plany na duże zmiany. Rynek w Wąwolnicy przejdzie metamorfozę

Plany na duże zmiany. Rynek w Wąwolnicy przejdzie metamorfozę

W ciągu najbliższej dekady rynek w Wąwolnicy może ulec metamorfozie. Władze gminy marzą o utworzeniu m.in. pieszego traktu z ogródkami kawiarnianymi.

Łukasz Piszczek do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski?
film

Łukasz Piszczek do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski?

Łukasz Piszczek może niedługo pojawić się w reprezentacji Polski w zupełnie nowej roli. Jak informuje portal meczyki.pl, zawodnik Borussii Dortmund miałby zostać koordynatorem obrony kadry.

Maseczki obowiązkowe w miejscu pracy? Decyzja jest w rękach pracodawcy

Maseczki obowiązkowe w miejscu pracy? Decyzja jest w rękach pracodawcy

To pracodawca zadecyduje, czy pracownicy muszą zakrywać usta i nos, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba. Rozporządzenie w tej sprawie opublikowano we wtorek w Dzienniku Ustaw.

Jest decyzja w sprawie wizyt po kolędzie w archidiecezji lubelskiej

Jest decyzja w sprawie wizyt po kolędzie w archidiecezji lubelskiej

W tym roku nie będzie w archidiecezji lubelskiej wizyty duszpasterskiej – poinformował właśnie za pośrednictwem mediów społecznościowych ks. Adam Jaszcz, rzecznik prasowy archidiecezji.

Połączenie Kaczyńskiego i Łukaszenki na billboardach w Lublinie. O co chodzi w tej akcji?

Połączenie Kaczyńskiego i Łukaszenki na billboardach w Lublinie. O co chodzi w tej akcji?

– Chcemy standardów europejskich, czy białoruskich? – pyta senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury. Polityk wykupił ponad 20 billboardów, na który pojawiły się zestawione twarze Jarosława Kaczyńskiego i Aleksandra Łukaszenki z hasłem: „Europa czy dyktatura”.