Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Historia jednej rodziny z lubelskiego getta

Utworzony przez suski, 21 marca 2009 o 17:50 Powrót do artykułu
A polskie dzieci ? Co kogo obchodzą żydzi?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
DZIECI - rozumiesz kretynie?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niemcy wymordowali Polskich Żydów,więc niech Żydzi w mediach dzień w dzień przypominają Niemcom co zrobili z narodem Żydowskim.Polacy nie założyli tego getta,to był świat Niemców i Żydów,to ich problem a nie mój i nie trzeba o tym dzień w dzień mi przypominać.Znam historię wymordowanych Żydów,ale Niemcy jej nie znają ,albo nie chcą znać i w Niemczech takich historii nie publikują w gazetach,a jak już coś napiszą bo muszą to piszą o Polskich obozach zagłady,Żydzi wówczas nie protestują.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
== Niemcy wymordowali Polskich Żydów,więc niech Żydzi w mediach dzień w dzień przypominają Niemcom co zrobili z narodem Żydowskim. No co ty? Przecież ucierpieli głownie Niemcy. Tak twierdzi nie tylko ta *** Steinbach ale zapewnie również 3/4 niemiachów. === Niemcy jej nie znają ,albo nie chcą znać o to chodzi. Niedługo zostanie wydana 'europejska' ksiązką historii. Dowiemy się zapewne, że rewolucja francuska (czyli grabież, mordowanie itp.) to szczyt osiągnięć humanizmu, oraz o tym, że 2 wojna było koniecznością, bo Polacy nie pozwolili adolfowi na wybudowanie autobahnu do Królewca. === piszą o Polskich obozach zagłady,Żydzi wówczas nie protestują. i to jest druga strona medalu. Bo dla mnie sytuacja, w której naród żydowski przez wieki rezydujący w Polsce nie chce się asymilować tylko nadal kultywuje swoją odrębność religijną i kulturową - co zawsze było jest i będzie źródłem konfliktów - jest nienormalne. To co zrobili niemcy z Żydami jest niewyobrażalnie okrutne, ale czy można Żyda nazwać Polakiem tylko dlatego, że miał polskie obywatelstwo i akt własności jakiegoś geszeftu???
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czy ktoś zna jednego chociaż Żyda, który czasie II wojny światowej uratował przed Niemcami Polaka???
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zydów nie lubi sie za ich postawę. Jednak mordercy z Niemiec, którzy zabijali 100 tki dzieci powinni spalic sie w piekle. Jak to możliwe, że człowiek morduje człowieka - małego człowieka - dziecko i to 100tkę na raz. Koszmar !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gość napisał:
Czy ktoś zna jednego chociaż Żyda, który czasie II wojny światowej uratował przed Niemcami Polaka???
A niby w jaki sposób taki Żyd miałby uratować Polaka przed hitlerowskim mordercą? W końcu samo bycie Żydem było w czasie drugiej wojny wystarczającym powodem do tego żeby zostać zamordowanym. Polacy nie byli traktowani w ten sposób. Naprawdę dziwią mnie takie komentarze, bo świadczą o kompletnym braku wiedzy i/oraz choćby odrobiny wyczucia. Polakom wyrządzono w czasie wojny ogromne krzywdy, tępiono polską kulturę, ograniczano swobody. Ale nie można tego porównać z planowaną i konsekwentnie realizowaną zagładą całego narodu jak to miało miejsce w przypadku Żydów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ZWYKŁA SOCTEHNIKA , NA ZACHODZIE W ŻYDOWSKICH GAZETACH WYPISUJĄ ŻYDZI BREDNIE O POLSKICH OBOZACH ŚMIERCI ,A TUTAJ ŻYDOWSKI OŚRODEK BRAMA GRODZKA ROBI AKCJE O HENIU
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dziwne a naszych niema nigdzie gdzie cała rodzina brała czynny udział w takich wydarzeniach Hmm dziwne ze takiego henia w całej histori słychac i mozna czytac o nim wiele interesujących wydarzen z jego zycia
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Znam podobną historię o chłopcu żydowskim z Lublina. Urodził się przed wojną w rodzinie żydowskiej. Ojciec jego miał fabrykę mebli w Lublinie. Kiedy był małym chłopcem wybuchła wojna i ojciec stracił fabrykę, ale że był człowiekiem bogatym to miał oczywiście zgromadzony duży majątek pieniężny. Opłacił rodzinie polskiej za przechowywanie swojego synka. Chłopiec w dobrych warunkach, najedzony i troskliwie przechowywany doczekał końca wojny. Chłopiec został sierotą, bo ojca zamordowali ale przyszywana rodzina polska przez kilka lat wojny opiekowała się nim bo dostali za to kosztowności w złocie i innej biżuterii. Po wojnie polska rodzina dalej go kształciła, w końcu skończył wydział adwokacki. Zadbano też o utracony dobytek. Chłopiec dostał rekompensatę na fabryczkę mebli. Obecnie mieszka w Lublinie i ma się dobrze. Jest na zasłużonej emeryturze, ponieważ wiele lat przepracował w lubelskim wymiarze sprawiedliwości. Zamieszkuje w spokojnej dzielnicy lubelskiej, w domu jednorodzinnym, dwupiętrowym, który odzyskał po wojnie. Historia inna od Henia, ten chłopiec miał więcej szczęścia.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: