Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Drodzy Państwo, W których konkretnie powiatach ma być uruchomiony Wirtualny Powiat 3? Nie podano tego w tekście. Swoją drogą dziwna ta zasada konkurencyjności UE - w moim Dęblinie jeszcze w tym roku uruchomionych będzie kilkanaście ogólnodostępnych hotspotów, oczywiście darmowych. I żeby było śmieszniej - to sama Unia (no, wiadomo że polski podatnik za pośrednictwem polityko-urzędników dał, ale mniejsza z tym) dała na to pieniądze! Oto dowód: e-Dęblin - rozwój społeczeństwa informacyjnego . Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Projekt będzie realizowany na terenie powiatów: łęczyńskiego, świdnickiego, włodawskiego. W ramach projektu przewidziano uruchomienie sieci hot spotów (260 lokalizacji) oraz telecentrów (108 lokalizacji). Czym innym jest możliwość bezpłatnego udostępniania internetu dla mieszkańców. Dopuszczalna prędkość darmowego "socjalnego" (poza hot spotami i telecentrami) sygnału to 256 kbps z ograniczonymi usługami. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której samorząd udostępnia większe prędkości i tym samym pozbawia operatorów lokalnych możliwości zarobkowania. Budowa sieci szerokopasmowej ma wspomóc operatorów lokalnych na terenach, na których dla nich inwestycja jest nieopłacalna. Takie działania mają właśnie na celu zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu. Środki z UE nie mogą zaburzać konkurencji, a tym bardziej pozbawiać utrzymania rodziny lokalnych bądź innych operatorów. Według Prezesa UKE, działania jst nie mogą prowadzić do tego, aby przedsiębiorcy telekomunikacyjni zostali zmuszeni do wycofania się z prowadzenia na tych obszarach działalności gospodarczej. Wprowadzenie usług dostępu do internetu przez samorządy nie może mieć także skutków w blokowaniu firmom wejścia z usługą na rynek telekomunikacyjny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, moje pytania do realizatorów projektu są następujące - kto bedzie zarządzał wybudowaną infrastrukturą - czy to bedzie spółka celowa powołana przez powiaty/gminy do realizacji tego zadania? Z tego co przeczytałem w dostępnych publikacjach nt projektu forma stowarzyszenia ma słabości prawne i raczej nie będzie zastosowana. - ile rocznie bedzie kosztowało utrzymanie i zarządzanie infrastrukturą (personel techniczny, serwisowanie etc) i czy koszty eksploatacji uda sie pokryć z opłat otrzymanych od operatorów? pzdr AM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...