Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Może poprosicie wójta z Garbowa, żeby wam porządził w tym Jastkowie to wam przynajmniej drogi wyrówna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziękujemy za zmianę dyrektorki w Płouszowicach powiało świeżym powietrzem życzymy powodzenia w dalszej walce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wybieżcie Gorczycę i Chudzika to będziecie mieli lepiej to są dopiero popaprańcy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wieloletnia Pani dyrektor szanowana za swoją pracę przez rodziców i nauczycieli zostaje odwołana na podstawie opinii, której nikt nie widział, sporządzonej przez jednego prawnika, który do tej pory przegrał wszystkie sprawy sądowe dotyczące Pani Dyrektor,stwierdzającej brak kwalifikacji pedagogicznych, których posiadanie zostało potwierdzone chociażby w ramach procedur konkursowych. Nie wierzę, że to dzieje się na prawdę. Przypominają się słowa: "Nie mam pana płaszcza i co Pan mi zrobi?"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo ciekawa sytuacja - wójt, wybrany przez mieszkańców gminy, zupełnie olewa ich zdanie Tylko pogratulować wyboru. Pytanie brzmi - czy pan wójt startował jako bezpartyjny "specjalista" czy partyjny wyrobnik? Bo jeżeli jest członkiem jedynej słusznej partii albo tych z koniczynką w tle to niewiele mu zrobicie - popatrzcie na gminę Konopnica - PSL pełną gębą, rodzina Żydków nie do ruszenia, władza przechodzi z ojca na syna :)Pan wójt Samoń najwyraźniej uznał, że jest takim lokalnym Łukaszenką - co tam wyroki sądów, opinie z kuratorium, od wojewody, ze związków zawodowych, czy opinie społeczeństwa - ja tu, k...a, rządzę PS. Dziwne że wójt w ogóle przyjechał - czyżby jego córka nie musiała w tym dniu jechać na angielski? A propos "nowej" pani dyrektor - jak rozumiem jej kwalifikacje jako nauczycielki tzw. zerówki powodują, że ma wyższą ocenę niż pani Dzierżak A ten radca prawny - o ile mi wiadomo nie ma zielonego pojęcia o prawie pracy i prawie oświatowym - sami specjaliści w tej gminie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamkracy napisał:
Stara ekipa od Gorczycy nie może sie pogodzic z tym, że ludzie odepchnęli ich od koryta. Mszcza sie teraz i wymyślaja cuda-wianki żeby swoich utrzymać.
Zachowania nowego wójta a'la Łukaszenko nazywasz czymś normalnym? Pogratulować. Najlepiej wywalić bardzo dobrą dyrektorkę i w jej miejsce wsadzić panią od zerówki...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Może pan żyśko wykazałby się odwagą i zaczął podpisywać się imieniem i nazwiskiem, bo chyba na tyle, jako mężczyznę, go stać? A może niczego, poza prezentacjami multimedialnymi, nie potrafi zrobić? Trochę więcej ikry, a mniej dziecinnej zabawyi żelu we włosach?
Bardzo dziękuję za wywołanie "do tablicy". Jeżeli ktoś uważa, że siedzę i tworzę na forum niezliczone ilości komentarzy to jest w dużym błędzie. Pod niniejszym artykułem napisałem jeden komentarz - dokładnie jest to wypowiedź nr 3. Stwierdziłem tam wyłącznie fakty i wyraziłem własną opinię. Również jestem wdzięczny za słowa krytyki, trzeba brać je pod uwagę, po to by w przyszłości jeszcze lepiej pracować i wywiązywać się z roli, którą powierzyli mi mieszkańcy. Pozwolę wdać się w lekką polemikę z powyższym poglądem dotyczącym działań, które podejmuje. Rozumiem, że w ocenie osoby wypowiadającej się przygotowanie np. prezentacji zawierającej informacje uzyskane od instytucji zajmujących się daną sprawą i przestawienie ich pozostałym radnym lub udostępnienie w inny sposób dla szerszej grupy odbiorców, by zobrazować pewien problem i pokazać ścieżki rozwiązania go, jest działaniem niemerytorycznym i pozbawionym jakiegokolwiek sensu?? Również opracowanie różnych raportów, zestawień na podstawie dostępnych informacji, tak by społeczność miał możliwość zapoznania się z pewnymi faktami jest dziecinną zabawą?? Organizacja na prośbę Pana Wójta spotkania z udziałem mieszkańców i przewoźników prywatnych oraz publicznych (osób kompetentnych i merytorycznych w danym temacie) jest także zabawą a nie próbą rozwiązania konkretnego problemu?? Proszę od osoby wypowiadającej się o szersze rozwinięcie swojej myśli i wskazanie jakie działania powinien podejmować radny gminy. Tak jak wspomniałem wcześniej każda uwaga jest cenna. Odsyłam także do innego artykułu gdzie wszystkie wypowiedzi były podpisane imieniem i nazwiskiem.: http://forum.dziennikwschodni.pl/radny-chce-autobusow-miejskich-na-trasie-lublin-smugi-t52002/page__st__20 P.S. dyskusja na forum jest interesująca i pokazuje, że w wielu sprawach dotyczących funkcjonowania Gminy Jastków należy dążyć do przeprowadzenia debaty publicznej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z dużą powagą przeczytałam wszystkie Pństwa wpisy. Trzeba je podzielić na merytoryczne i złośliwe. Zapewne wielu z was nie zna tematu dogłębnie, ale przy okazji wyraża swój stosunek do wójta. Posądzanie wójta o brak dobrej woli jest w pełni zasdne ,bo wystarczyło powierzyć to stanowisko na przepisowy okres , mając żekome dowody i opinie odpowidnich kompetentnych instytucji udać się do sądu i spokojnie czekać na wyrok.Przy pozytywnym rozstrzygnięciu dla wójta odwołać dyr. bez krzyku i awantur z poszanowaniem prawa. Niestety tak się nie stało , mam wątpliwą przyjemność znać Pana Samonia ,co niedziele widzieć go jak z powagą kroczy do świątyni, udając człowieka statecznego i spokojnego ,niestety prz bliższym poznaniu obraz ten pryska jak bańka mydlana, bo rzeczywiście wizerunek wójta jest napompowany przez jego zwolenników, gazetę jastkowską i nienawiść do poprzeniej władzy i opozycji , niestety Samoń nie potrafi prowadzić dialogu , rozwiązywać naszych codziennych problemów ,wystarczy porozmawiać z zastraszonymi pracownikami ,nasza gmina zmierza w złym kierunku ,przeciętny zajęty swoimi sprawami mieszkaniec tego nie dostrzaega lub nie ma czasu, dopiero w momencie takiego konfliktu wszystkie pomyje są wylewane . Zastanówmy się czy tak powinno być ,czy samorząd jest zły , gdzie jest w naszej gminie rada która by potrafiła powstrzymać zapędy wójta ,gdzie jest przewodniczący który pierwszy powinien zająć publicznie stanowisko i zmusić razem z cała radą wójta do przestrzegania prawa, czy naprawdę każdego można kupić za parę groszy , czy to że jest się radnym nie zobowiązuje do bycia niezależnym i roztropnym , państwo radni to wy jesteście odpowiedzialni za gminę i żądam aby wasze prwatne sprawy i interesy nie były przedkładane nad dobro wspólne , jeżeli ktoś tego nie może pogodzić to uczciwość nakazuje złożyc mandat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WÓJT CHCIAŁ ZABRAĆ DZIECIOM OBIADY W PŁOUSZOWICACH I TOMASZOWICACH. NA SZCZĘŚCIE RADNI ZROBILI MU AWANTURĘ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Emilcia, za niezłą syntezę. Wójt traktuje urząd i mieszkańców za prywatny folwark, radni nic kompletnie nie robią - milczą jak zaklęci - lepiej się nie wychylać, nie narażać i udawać, że się nic złego nie dzieje. Popierają gbura i bufona. W gminie zastój i żadnej wizji na przyszłość. Porażka i strata czasu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzic napisał:
WÓJT CHCIAŁ ZABRAĆ DZIECIOM OBIADY W PŁOUSZOWICACH I TOMASZOWICACH. NA SZCZĘŚCIE RADNI ZROBILI MU AWANTURĘ.
No tak. Największy krzyk plebs podnosi kiedy zabiera się mu jedzenie. Bo jak to tak, jeść za swoje pieniądze? "Dajcie jeść moim dzieciom! Chyba nie liczycie, że będę gotować mu obiad za MOJE pieniądze?"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
No tak. Największy krzyk plebs podnosi kiedy zabiera się mu jedzenie. Bo jak to tak, jeść za swoje pieniądze? "Dajcie jeść moim dzieciom! Chyba nie liczycie, że będę gotować mu obiad za MOJE pieniądze?"
Ty Tomasz, kreaturo, też masz ludzi za nic, jak twój pożal się Boże wójt. Jak się ma kasę, napcha się portfel, to sie biedy wokol nie widzi. Dzieci to nasza przyszłość, lepiej zeby były najedzone. Na bzdury sie wydaje, a dzieciom na dopłatty żal. Zaden wójt w Polsce nie wpadnie nawet na taki pomysł! BUfoniada
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Antytomasz napisał:
Ty Tomasz, kreaturo, też masz ludzi za nic, jak twój pożal się Boże wójt. Jak się ma kasę, napcha się portfel, to sie biedy wokol nie widzi. Dzieci to nasza przyszłość, lepiej zeby były najedzone. Na bzdury sie wydaje, a dzieciom na dopłatty żal. Zaden wójt w Polsce nie wpadnie nawet na taki pomysł! BUfoniada
Oczywiście. Żal mi pieniędzy, które potem lądują w koszu jako "niesmaczne posiłki". Jeśli ktoś zapłaci ze swoich pieniędzy, które wypracuje w pocie czoła (albo z pieniędzy swoich rodziców) to uszanuje to co kupi. Darowanych rzeczy i świadczeń lud nie ma w zwyczaju szanować. Oczywiście - jeśli ktoś jest chory z nie swojej winy albo został dotknięty przypadkiem losowym to takim ludziom należy pomóc. Ale też nie ze strony państwa tylko w ramach pomocy sąsiedzkiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec napisał:
Wzywam do zorganizowania referendum. troche nas jest!!!!
wierzę że cała chora sytuacja się wyjaśni i pani dyrektor wróci na swoje stanowisko i w końcu ludzie się odważą i dowołają wójta radni liczymy na was !!!!!!!! REFERENDUM .MAMY UKRAINĘ I WŁADCĘ SIEMIENIOA A NIE samonia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec Płouszowic napisał:
Brawo Emilcia, za niezłą syntezę. Wójt traktuje urząd i mieszkańców za prywatny folwark, radni nic kompletnie nie robią - milczą jak zaklęci - lepiej się nie wychylać, nie narażać i udawać, że się nic złego nie dzieje. Popierają gbura i bufona. W gminie zastój i żadnej wizji na przyszłość. Porażka i strata czasu.
Proszę nie generalizować, że radni nic nie robią. Część radnych aktywnie działa w tym zakresie i stosowanie uogólnień jest krzywdzące. Rada liczy 15 osób - wiadomo, spójności poglądów w tym temacie nie będzie. Część radnych ogólnie mało interesuje się pewnymi sprawami i przejawia jakąkolwiek chęć do działania w tej czy innej sprawie. Najlepiej niech mieszkańcy, Ci co mogą (albo czasami poświęcić swój cenny czas) zaczną przychodzić na sesje Rady Gminy i Komisje to zobaczą jak one przebiegają i wtedy będą mogli bez cienia wątpliwości, rzetelnie ocenić pracę i zaangażowanie poszczególnych radnych. Mieszkańcy mają prawo uczestniczyć w sesji i komisji do czego mocno zachęcam, wtedy każdy będzie mógł dokonać indywidualnej oceny, a nie opierać się na pogłoskach czy opiniach innych. Chciałby aby więcej mieszkańców zaczęło interesować się tym co dzieje się w gminie, naszej wspólnocie samorządowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, nie róbcie przedstawienia.A czym sobie tak zasłużyła p.dyr.na kolejne kadencje.Chyba tym, że nic nie robi.To jest xxi wiek.Szkoły się rozwijają, dzieci potrzebują rozwoju,są inteligentne nie można tkwić w średniowieczu i tylko cieszyć się ,że szkoła ładnie się prezentuje z zewnątrz.Posadka nie polega na niespełnionych nigdy obietnicach, ale na rozwijaniu zainteresowań, organizowaniu ciekawych spotkań itd.A ta szkoła to tylko odbębnienie zajęć i do domu.Czas na zmiany!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
własne wojny niech wójt robi na swoim podwórku gmina nie jest jego . za sądy wójt płaci z naszych podatków zamiast zrobić coś pożytecznego dla gminy . może chodnik, dziury w asfalcie załatać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkanka JAstkowa napisał:
bo dla Samonia tylko Ania ktora nawet w gimnazjum jechala na ocenach od cioci jest wazna, Samon nic nie zrobil dla gminy tylko utrudnia, tylko sieprawice maja nagle lepsze drogi itd niech sie przejdedzie z jastkowa na wygode to bedzie widac efekty jego ciezkiej pracy. Wielki pan sie znalazl
Nie sądzę, żeby taki komentarz był na temat, ale skoro ktoś ma jakiś problem, to zapraszam do rozmowy. Chętnie pomogę w podniesieniu samooceny i uleczeniu chorych ambicji, z tym, że proszę najpierw zadbać o rzetelność informacji. Pozdrawiam, Anna Samoń.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AS napisał:
Nie sądzę, żeby taki komentarz był na temat, ale skoro ktoś ma jakiś problem, to zapraszam do rozmowy. Chętnie pomogę w podniesieniu samooceny i uleczeniu chorych ambicji, z tym, że proszę najpierw zadbać o rzetelność informacji. Pozdrawiam, Anna Samoń.
Oni zawsze będą tak pisać. W ich ciasnych umysłach lęgnie się tylko pragnienie zemsty. To chorzy ludzie, którzy sami wybierają osobę na stanowisko, a potem znęcają się, bo ktoś ma "lepiej". Nagle zaczyna przeszkadzać to, że wójt jeździ samochodem, że dba o swoje dziecko. Jeśli dziecko uczy się dobrze to dobre oceny to pewnie efekt zastraszania nauczycieli przez wójta. Jeśli źle - to "we łbie się poprzewracało od dobrobytu". Najchętniej daliby wójtowi pensję około 2000 złotych brutto, płatną naukę dla dzieci wójta i zakaz pracy dla żony wójta - bo pewnie dostanie pracę za przyczyną swojego męża. Aha. Dzieci wójta mają oddawać kanapki i kupować drobne upominki dla swoich "biedniejszych kolegów", bo jak wiadomo wójt jest najbogatszy w gminie. Oto postulaty wiejskiego społeczeństwa wobec władzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie skoro nie znacie sprawy dość precyzyjnie i nie macie wiedzy na ten temat to zajmijcie się ciekawszymi rzeczami, a nie wypisujecie tu bzdury, aż serce się kroi jak czyta się takie banialuki!! każdy będzie tu przedstawiał swoja rację jak mu się będzie podobało, czy to na korzyść jednej ze stron, bądź drugiej, bo po pierwsze ani to nic nie kosztuje, a co najważniejsze jesteście anonimowi. Poczekajmy na wyroki wszelkich sądów i okaże się, kto ma rację- chyba nie trzeba będzie już podważać decyzji organów 'ciut' wyższych od wójta!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...