Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 listopada 2011 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Jastków: Rodzice, nauczyciele i radni bronią dyrektorki. Władzy to nie wzrusza

0 69 A A
Wójt Zbigniew Samoń: Dziś w szkole pojawi się nowa osoba pełniąca obowiązki dyrektora (Bartłomiej Żu
Wójt Zbigniew Samoń: Dziś w szkole pojawi się nowa osoba pełniąca obowiązki dyrektora (Bartłomiej Żu

Wójt Jastkowa ma za nic opinie wojewody i kuratora, nie przejmuje się orzeczeniem sądu. Nie zgadza się na dyrektora szkoły z konkursu, który zresztą sam zorganizował.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W poniedziałek przed Urząd Gminy w podlubelskim Jastkowie przyszło kilkadziesiąt osób.

– Pan łamie prawo! – oburzali się na spotkaniu z wójtem Zbigniewem Samoniem rodzice i nauczyciele. – Pan pełni mandat publiczny, a nie zarządza prywatnym folwarkiem. Za pana kadencji Jastków stał się Białorusią!

Zaczęło się półtora roku temu, gdy wójt ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora szkoły w Płouszowicach. Wygrała dotychczasowa dyrektorka Beata Dzierżak.

– Wójt powierzył jej to stanowisko na rok, a nie na pięć, jak wymaga ustawa – mówi Roman Chudzik, sołtys Płouszowic i gminny radny. – Po roku postanowił unieważnić konkurs, stwierdzając uchybienia. Konkurs, który sam zorganizował.

Dyrektorka poskarżyła się do wojewody i sądu administracyjnego. Obie instytucje w sprawach umowy tylko na rok i unieważnienia konkursu wydały opinie negatywne dla wójta.

Ostatnio wójt powierzał Beacie Dzierżak pełnienie obowiązków dyrektora… co miesiąc. Ostatnia wygasła w poniedziałek. Wójt zapowiedział, że nowego dyrektora wyłoni w konkursie. A dotychczasowa dyrektorka, jak się nagle okazało, w ogóle nie ma uprawnień do pełnienia tej funkcji.

– Mam opinię radcy prawnego, że pani Dzierżak nie ma wykształcenia pedagogicznego – przekonuje wójt Zbigniew Samoń.

– Skończyłam studia na UMCS, potem zarządzanie oświatą i podyplomowe studia pedagogiczne. W 1992 r. dostałam akt mianowania. Wszędzie jest jasno napisane, że mam kwalifikacje – odpowiada Beata Dzierżak.

– Dlaczego pan nie wystąpi do kuratorium o interpretację? – pytali rodzice na poniedziałkowym spotkaniu. – To kuratorium jest właściwym organem. A nie pan, sędzia we własnej sprawie.
Wójt: To rozstrzygnął radca prawny. Rodzice: Radca prawny, który jest pana pracownikiem (Urzędu Gminy – red.). Dlaczego nie zwróci się pan o opinię do kogoś z zewnątrz?

Co na to kuratorium? – Pani dyrektor ma odpowiednie uprawnienia – mówi lubelski kurator Krzysztof Babisz. I dodaje, że taką opinię kuratorium wyda w tej sprawie. – Powinien się o nią zwrócić wójt. Ale skoro nie chce, wydamy ją na wniosek pani dyrektor.

Wątpliwości budzi też umowa podpisana z dyrektorką tuż po wygranym przez nią konkursie. – Dlaczego na rok, a nie na pięć lat? – pytali w poniedziałek rodzice.

– Jest taka możliwość – przekonywał wójt. Rodzice: Czy były jakieś przesłanki do tego?

Wójt: Ocena pani dyrektor. Nie była najwyższa. Rodzice: A pan jest taki idealny? Przegrał pan we wszystkich instytucjach i dalej pan tkwi przy swoim? Albo te instytucje się mylą, albo pan nie zna prawa.

Kurator stawia sprawę jasno: Zgodnie z prawem umowa na rok jest możliwa tylko w uzasadnionych przypadkach. W rozmowie ze mną wójt nie przedstawił takiego przypadku – mówi Babisz. – W mojej opinii po wygranym konkursie pani dyrektor powinna pełnić tę funkcję przez pięć lat.

Podobnie uważają rodzice. – Dzieci są zadbane, szkoła zadbana. Tylko obecna pani dyrektor jest dla nas gwarantem jakości – mówiła jedna z matek.

Wójt pozostaje niewzruszony. Zapowiedział, że dziś w szkole pojawi się nowa osoba pełniąca obowiązki dyrektora. Choć jeszcze w poniedziałek nie było wiadomo, kto nią będzie. – Dowiecie się państwo w środę – uciął wójt.

Rodzice zapowiedzieli, że nie wpuszczą nowego dyrektora do szkoły. A jeśli wójt nie zmieni zdania, przeniosą dzieci do szkół w innych gminach.

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lipca 2013 o 09:21
0

TAK dla wójta Samonia. :)

Wazelina

Avatar
Krzysztof / 17 lipca 2013 o 17:56
0

TAK dla wójta Samonia. :)

Avatar
Tomasz / 17 lipca 2013 o 17:54
0

Jestem rodzicem i zdecydowanie popieram działania wójta gminy Jastków. Ktoś celowo próbuje mu zaszkodzić zamieszczając taki artykuł na internecie. Ktoś wystawia człowieka chwalącego się tytułem profesorskim, by ten wydzwaniał po mieszkańcach gminy Jastków i krytykował naszego wójta. Bardzo nie podobają mi się takie podstępne działania. Tym bardziej będę z wszystkimi rozmawiał na ten temat i wspierał naszego wójta Samonia, który bardzo dobrze sobie radzi w zarządzaniu gminą mimo wrednym osobom, które mu utrudniają. Trzy razy tak dla działań wójta Samonia. Popieramy.

Jestem rodzicem i zdecydowanie popieram działania wójta gminy Jastków. Ktoś celowo próbuje mu zaszkodzić zamieszczając taki artykuł na internecie. Ktoś wystawia człowieka chwalącego się tytułem profesorskim, by ten wydzwaniał po mieszkańcach gminy Jastków i krytykował naszego wójta. Bardzo nie podobają mi się takie podstępne działania. Tym bardziej będę z wszystkimi rozmawiał na ten temat i wspierał naszego wójta Samonia, który bardzo dobrze sobie radzi w zarządzaniu gminą mimo wrednym osobom, które mu utrudniają. Trzy razy tak dla działa... rozwiń

Avatar
ewa / 10 listopada 2011 o 07:39
0
[quote name='Robert Żyśko' timestamp='1320304176' post='554254']
Bardzo dziękuję za wywołanie "do tablicy". Jeżeli ktoś uważa, że siedzę i tworzę na forum niezliczone ilości komentarzy to jest w dużym błędzie. Pod niniejszym artykułem napisałem jeden komentarz - dokładnie jest to wypowiedź nr 3. Stwierdziłem tam wyłącznie fakty i wyraziłem własną opinię.

Również jestem wdzięczny za słowa krytyki, trzeba brać je pod uwagę, po to by w przyszłości jeszcze lepiej pracować i wywiązywać się z roli, którą powierzyli mi mieszkańcy.
Pozwolę wdać się w lekką polemikę z powyższym poglądem dotyczącym działań, które podejmuje. Rozumiem, że w ocenie osoby wypowiadającej się przygotowanie np. prezentacji zawierającej informacje uzyskane od instytucji zajmujących się daną sprawą i przestawienie ich pozostałym radnym lub udostępnienie w inny sposób dla szerszej grupy odbiorców, by zobrazować pewien problem i pokazać ścieżki rozwiązania go, jest działaniem niemerytorycznym i pozbawionym jakiegokolwiek sensu??

Również opracowanie różnych raportów, zestawień na podstawie dostępnych informacji, tak by społeczność miał możliwość zapoznania się z pewnymi faktami jest dziecinną zabawą??

Organizacja na prośbę Pana Wójta spotkania z udziałem mieszkańców i przewoźników prywatnych oraz publicznych (osób kompetentnych i merytorycznych w danym temacie) jest także zabawą a nie próbą rozwiązania konkretnego problemu??

Proszę od osoby wypowiadającej się o szersze rozwinięcie swojej myśli i wskazanie jakie działania powinien podejmować radny gminy. Tak jak wspomniałem wcześniej każda uwaga jest cenna.

Odsyłam także do innego artykułu gdzie wszystkie wypowiedzi były podpisane imieniem i nazwiskiem.: http://forum.dziennikwschodni.pl/radny-chce-autobusow-miejskich-na-trasie-lublin-smugi-t52002/page__st__20

P.S. dyskusja na forum jest interesująca i pokazuje, że w wielu sprawach dotyczących funkcjonowania Gminy Jastków należy dążyć do przeprowadzenia debaty publicznej

[/quote]


Nareszcie świetna wypowiedź. Gmina to wspólnota samorzadowa i nie byłoby tej całej historii i takiej sprawy gdyby p. wojt zechciał przyjąć do wiadomości że czasy kacyków i prominentnych władców bezpowrotnie minęły. Sprawując mandat wójta gminy w pierwszej kolejności należy działac w granicach i na podstawie prawa. Nie mniej ważnym jest takie sprawowanie mandatu aby we wszystkich ważnych sprawach słuchać głosu mieszkańców, nawet przeciwników. Nie ma miejsca na zwalczanie innych tylko dlatego że mają inne zdanie i tylko dlatego że niestety ma się chory charakter.
W wielu sprawach można osiągnąć sukces współdziałając z mieszkańcami a także z radnymi, którzy również legitymują się, nie mniej ważnym mandatem społecznym.Ale żeby tak postepowac trzeba sie wznieśc ponad własne nawyki, wady i fobie i nie dzielic radnych na swoich i obcych.Na tym stanowisku otwartośc i umiejętność współdziałania ze wszystkimi jest cenniejsza niż różne fakultety.
Mozliwe, że dorośniemy kiedyś do tego aby to zrozumieć.
Panie Robercie, tak trzymac!
[quote name='Robert Żyśko' timestamp='1320304176' post='554254']
Bardzo dziękuję za wywołanie "do tablicy". Jeżeli ktoś uważa, że siedzę i tworzę na forum niezliczone ilości komentarzy to jest w dużym błędzie. Pod niniejszym artykułem napisałem jeden komentarz - dokładnie jest to wypowiedź nr 3. Stwierdziłem tam wyłącznie fakty i wyraziłem własną opinię.

Również jestem wdzięczny za słowa krytyki, trzeba brać je pod uwagę, po to by w przyszłości jeszcze lepiej pracować i wywiązywać się z ro... rozwiń
Avatar
oglądałem interwencje / 9 listopada 2011 o 19:58
0
Macie racje ludziska ale w takim razie kto dał głosy na stanowisko trzeba uważniej wybierać wujta!!!
Avatar
Rodzic / 8 listopada 2011 o 13:22
0
[quote name='marysia' timestamp='1320747076' post='555899']
Weście się wreszcie do pracy.Wstyd telewizja,radio,prasa -co wyprawiacie na oczach dzieci,czego ich uczycie? Czy naprawdę takie sprawy muszą być sprawą publiczną.Pani dyr.rządna za wszelką cenę władzy ,niech sama dba o swoje interesy,a nie manipuluje rodzicami i uczniami.Wielki wstyd...
[/quote]


Brak reakcji na łamanie prawa może nauczyć nasze dzieci wyłącznie znieczulicy.
Avatar
Rodzic / 8 listopada 2011 o 13:17
0
[quote name='Bez strony.' timestamp='1320599116' post='555363']
Ludzie skoro nie znacie sprawy dość precyzyjnie i nie macie wiedzy na ten temat to zajmijcie się ciekawszymi rzeczami, a nie wypisujecie tu bzdury, aż serce się kroi jak czyta się takie banialuki!!
każdy będzie tu przedstawiał swoja rację jak mu się będzie podobało, czy to na korzyść jednej ze stron, bądź drugiej, bo po pierwsze ani to nic nie kosztuje, a co najważniejsze jesteście anonimowi. Poczekajmy na wyroki wszelkich sądów i okaże się, kto ma rację- chyba nie trzeba będzie już podważać decyzji organów 'ciut' wyższych od wójta!
[/quote]


Wyroki sądu nic dla Wójta nie znaczą. W odpowiedzi na pytanie: "Czy w sytuacji, gdy kuratorium, wojewoda, sąd potwierdzi kwalifikacje pedagogiczne Pani Dyrektor wróci ją Pan na zajmowane stanowisko?", odpowiada,że w takiej syutacji zostanie ogłoszony konkurs.
[quote name='Bez strony.' timestamp='1320599116' post='555363']
Ludzie skoro nie znacie sprawy dość precyzyjnie i nie macie wiedzy na ten temat to zajmijcie się ciekawszymi rzeczami, a nie wypisujecie tu bzdury, aż serce się kroi jak czyta się takie banialuki!!
każdy będzie tu przedstawiał swoja rację jak mu się będzie podobało, czy to na korzyść jednej ze stron, bądź drugiej, bo po pierwsze ani to nic nie kosztuje, a co najważniejsze jesteście anonimowi. Poczekajmy na wyroki wszelkich sądów i okaż... rozwiń
Avatar
rodzic / 8 listopada 2011 o 13:11
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1320358084' post='554532']
Oczywiście. Żal mi pieniędzy, które potem lądują w koszu jako "niesmaczne posiłki". Jeśli ktoś zapłaci ze swoich pieniędzy, które wypracuje w pocie czoła (albo z pieniędzy swoich rodziców) to uszanuje to co kupi. Darowanych rzeczy i świadczeń lud nie ma w zwyczaju szanować.
Oczywiście - jeśli ktoś jest chory z nie swojej winy albo został dotknięty przypadkiem losowym to takim ludziom należy pomóc. Ale też nie ze strony państwa tylko w ramach pomocy sąsiedzkiej.
[/quote]


Szanowny Panie obecne działania wójta narażają naszą gminę na wypłatę setek tysięcy odszkodowania dla odwołanej Pani dyrektor. Jak to zestawić z oszczędnościami na posiłki dla dzieci?
[quote name='Tomasz' timestamp='1320358084' post='554532']
Oczywiście. Żal mi pieniędzy, które potem lądują w koszu jako "niesmaczne posiłki". Jeśli ktoś zapłaci ze swoich pieniędzy, które wypracuje w pocie czoła (albo z pieniędzy swoich rodziców) to uszanuje to co kupi. Darowanych rzeczy i świadczeń lud nie ma w zwyczaju szanować.
Oczywiście - jeśli ktoś jest chory z nie swojej winy albo został dotknięty przypadkiem losowym to takim ludziom należy pomóc. Ale też nie ze strony państwa tylko w ram... rozwiń
Avatar
marysia / 8 listopada 2011 o 11:11
0
Weście się wreszcie do pracy.Wstyd telewizja,radio,prasa -co wyprawiacie na oczach dzieci,czego ich uczycie? Czy naprawdę takie sprawy muszą być sprawą publiczną.Pani dyr.rządna za wszelką cenę władzy ,niech sama dba o swoje interesy,a nie manipuluje rodzicami i uczniami.Wielki wstyd...
Avatar
Bez strony. / 6 listopada 2011 o 18:05
0
Ludzie skoro nie znacie sprawy dość precyzyjnie i nie macie wiedzy na ten temat to zajmijcie się ciekawszymi rzeczami, a nie wypisujecie tu bzdury, aż serce się kroi jak czyta się takie banialuki!!
każdy będzie tu przedstawiał swoja rację jak mu się będzie podobało, czy to na korzyść jednej ze stron, bądź drugiej, bo po pierwsze ani to nic nie kosztuje, a co najważniejsze jesteście anonimowi. Poczekajmy na wyroki wszelkich sądów i okaże się, kto ma rację- chyba nie trzeba będzie już podważać decyzji organów 'ciut' wyższych od wójta!
Avatar
Gość / 18 lipca 2013 o 09:21
0

TAK dla wójta Samonia. :)

Wazelina

Avatar
Krzysztof / 17 lipca 2013 o 17:56
0

TAK dla wójta Samonia. :)

Avatar
Tomasz / 17 lipca 2013 o 17:54
0

Jestem rodzicem i zdecydowanie popieram działania wójta gminy Jastków. Ktoś celowo próbuje mu zaszkodzić zamieszczając taki artykuł na internecie. Ktoś wystawia człowieka chwalącego się tytułem profesorskim, by ten wydzwaniał po mieszkańcach gminy Jastków i krytykował naszego wójta. Bardzo nie podobają mi się takie podstępne działania. Tym bardziej będę z wszystkimi rozmawiał na ten temat i wspierał naszego wójta Samonia, który bardzo dobrze sobie radzi w zarządzaniu gminą mimo wrednym osobom, które mu utrudniają. Trzy razy tak dla działań wójta Samonia. Popieramy.

Jestem rodzicem i zdecydowanie popieram działania wójta gminy Jastków. Ktoś celowo próbuje mu zaszkodzić zamieszczając taki artykuł na internecie. Ktoś wystawia człowieka chwalącego się tytułem profesorskim, by ten wydzwaniał po mieszkańcach gminy Jastków i krytykował naszego wójta. Bardzo nie podobają mi się takie podstępne działania. Tym bardziej będę z wszystkimi rozmawiał na ten temat i wspierał naszego wójta Samonia, który bardzo dobrze sobie radzi w zarządzaniu gminą mimo wrednym osobom, które mu utrudniają. Trzy razy tak dla działa... rozwiń

Avatar
ewa / 10 listopada 2011 o 07:39
0
[quote name='Robert Żyśko' timestamp='1320304176' post='554254']
Bardzo dziękuję za wywołanie "do tablicy". Jeżeli ktoś uważa, że siedzę i tworzę na forum niezliczone ilości komentarzy to jest w dużym błędzie. Pod niniejszym artykułem napisałem jeden komentarz - dokładnie jest to wypowiedź nr 3. Stwierdziłem tam wyłącznie fakty i wyraziłem własną opinię.

Również jestem wdzięczny za słowa krytyki, trzeba brać je pod uwagę, po to by w przyszłości jeszcze lepiej pracować i wywiązywać się z roli, którą powierzyli mi mieszkańcy.
Pozwolę wdać się w lekką polemikę z powyższym poglądem dotyczącym działań, które podejmuje. Rozumiem, że w ocenie osoby wypowiadającej się przygotowanie np. prezentacji zawierającej informacje uzyskane od instytucji zajmujących się daną sprawą i przestawienie ich pozostałym radnym lub udostępnienie w inny sposób dla szerszej grupy odbiorców, by zobrazować pewien problem i pokazać ścieżki rozwiązania go, jest działaniem niemerytorycznym i pozbawionym jakiegokolwiek sensu??

Również opracowanie różnych raportów, zestawień na podstawie dostępnych informacji, tak by społeczność miał możliwość zapoznania się z pewnymi faktami jest dziecinną zabawą??

Organizacja na prośbę Pana Wójta spotkania z udziałem mieszkańców i przewoźników prywatnych oraz publicznych (osób kompetentnych i merytorycznych w danym temacie) jest także zabawą a nie próbą rozwiązania konkretnego problemu??

Proszę od osoby wypowiadającej się o szersze rozwinięcie swojej myśli i wskazanie jakie działania powinien podejmować radny gminy. Tak jak wspomniałem wcześniej każda uwaga jest cenna.

Odsyłam także do innego artykułu gdzie wszystkie wypowiedzi były podpisane imieniem i nazwiskiem.: http://forum.dziennikwschodni.pl/radny-chce-autobusow-miejskich-na-trasie-lublin-smugi-t52002/page__st__20

P.S. dyskusja na forum jest interesująca i pokazuje, że w wielu sprawach dotyczących funkcjonowania Gminy Jastków należy dążyć do przeprowadzenia debaty publicznej

[/quote]


Nareszcie świetna wypowiedź. Gmina to wspólnota samorzadowa i nie byłoby tej całej historii i takiej sprawy gdyby p. wojt zechciał przyjąć do wiadomości że czasy kacyków i prominentnych władców bezpowrotnie minęły. Sprawując mandat wójta gminy w pierwszej kolejności należy działac w granicach i na podstawie prawa. Nie mniej ważnym jest takie sprawowanie mandatu aby we wszystkich ważnych sprawach słuchać głosu mieszkańców, nawet przeciwników. Nie ma miejsca na zwalczanie innych tylko dlatego że mają inne zdanie i tylko dlatego że niestety ma się chory charakter.
W wielu sprawach można osiągnąć sukces współdziałając z mieszkańcami a także z radnymi, którzy również legitymują się, nie mniej ważnym mandatem społecznym.Ale żeby tak postepowac trzeba sie wznieśc ponad własne nawyki, wady i fobie i nie dzielic radnych na swoich i obcych.Na tym stanowisku otwartośc i umiejętność współdziałania ze wszystkimi jest cenniejsza niż różne fakultety.
Mozliwe, że dorośniemy kiedyś do tego aby to zrozumieć.
Panie Robercie, tak trzymac!
[quote name='Robert Żyśko' timestamp='1320304176' post='554254']
Bardzo dziękuję za wywołanie "do tablicy". Jeżeli ktoś uważa, że siedzę i tworzę na forum niezliczone ilości komentarzy to jest w dużym błędzie. Pod niniejszym artykułem napisałem jeden komentarz - dokładnie jest to wypowiedź nr 3. Stwierdziłem tam wyłącznie fakty i wyraziłem własną opinię.

Również jestem wdzięczny za słowa krytyki, trzeba brać je pod uwagę, po to by w przyszłości jeszcze lepiej pracować i wywiązywać się z ro... rozwiń
Avatar
oglądałem interwencje / 9 listopada 2011 o 19:58
0
Macie racje ludziska ale w takim razie kto dał głosy na stanowisko trzeba uważniej wybierać wujta!!!
Avatar
Rodzic / 8 listopada 2011 o 13:22
0
[quote name='marysia' timestamp='1320747076' post='555899']
Weście się wreszcie do pracy.Wstyd telewizja,radio,prasa -co wyprawiacie na oczach dzieci,czego ich uczycie? Czy naprawdę takie sprawy muszą być sprawą publiczną.Pani dyr.rządna za wszelką cenę władzy ,niech sama dba o swoje interesy,a nie manipuluje rodzicami i uczniami.Wielki wstyd...
[/quote]


Brak reakcji na łamanie prawa może nauczyć nasze dzieci wyłącznie znieczulicy.
Avatar
Rodzic / 8 listopada 2011 o 13:17
0
[quote name='Bez strony.' timestamp='1320599116' post='555363']
Ludzie skoro nie znacie sprawy dość precyzyjnie i nie macie wiedzy na ten temat to zajmijcie się ciekawszymi rzeczami, a nie wypisujecie tu bzdury, aż serce się kroi jak czyta się takie banialuki!!
każdy będzie tu przedstawiał swoja rację jak mu się będzie podobało, czy to na korzyść jednej ze stron, bądź drugiej, bo po pierwsze ani to nic nie kosztuje, a co najważniejsze jesteście anonimowi. Poczekajmy na wyroki wszelkich sądów i okaże się, kto ma rację- chyba nie trzeba będzie już podważać decyzji organów 'ciut' wyższych od wójta!
[/quote]


Wyroki sądu nic dla Wójta nie znaczą. W odpowiedzi na pytanie: "Czy w sytuacji, gdy kuratorium, wojewoda, sąd potwierdzi kwalifikacje pedagogiczne Pani Dyrektor wróci ją Pan na zajmowane stanowisko?", odpowiada,że w takiej syutacji zostanie ogłoszony konkurs.
[quote name='Bez strony.' timestamp='1320599116' post='555363']
Ludzie skoro nie znacie sprawy dość precyzyjnie i nie macie wiedzy na ten temat to zajmijcie się ciekawszymi rzeczami, a nie wypisujecie tu bzdury, aż serce się kroi jak czyta się takie banialuki!!
każdy będzie tu przedstawiał swoja rację jak mu się będzie podobało, czy to na korzyść jednej ze stron, bądź drugiej, bo po pierwsze ani to nic nie kosztuje, a co najważniejsze jesteście anonimowi. Poczekajmy na wyroki wszelkich sądów i okaż... rozwiń
Avatar
rodzic / 8 listopada 2011 o 13:11
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1320358084' post='554532']
Oczywiście. Żal mi pieniędzy, które potem lądują w koszu jako "niesmaczne posiłki". Jeśli ktoś zapłaci ze swoich pieniędzy, które wypracuje w pocie czoła (albo z pieniędzy swoich rodziców) to uszanuje to co kupi. Darowanych rzeczy i świadczeń lud nie ma w zwyczaju szanować.
Oczywiście - jeśli ktoś jest chory z nie swojej winy albo został dotknięty przypadkiem losowym to takim ludziom należy pomóc. Ale też nie ze strony państwa tylko w ramach pomocy sąsiedzkiej.
[/quote]


Szanowny Panie obecne działania wójta narażają naszą gminę na wypłatę setek tysięcy odszkodowania dla odwołanej Pani dyrektor. Jak to zestawić z oszczędnościami na posiłki dla dzieci?
[quote name='Tomasz' timestamp='1320358084' post='554532']
Oczywiście. Żal mi pieniędzy, które potem lądują w koszu jako "niesmaczne posiłki". Jeśli ktoś zapłaci ze swoich pieniędzy, które wypracuje w pocie czoła (albo z pieniędzy swoich rodziców) to uszanuje to co kupi. Darowanych rzeczy i świadczeń lud nie ma w zwyczaju szanować.
Oczywiście - jeśli ktoś jest chory z nie swojej winy albo został dotknięty przypadkiem losowym to takim ludziom należy pomóc. Ale też nie ze strony państwa tylko w ram... rozwiń
Avatar
marysia / 8 listopada 2011 o 11:11
0
Weście się wreszcie do pracy.Wstyd telewizja,radio,prasa -co wyprawiacie na oczach dzieci,czego ich uczycie? Czy naprawdę takie sprawy muszą być sprawą publiczną.Pani dyr.rządna za wszelką cenę władzy ,niech sama dba o swoje interesy,a nie manipuluje rodzicami i uczniami.Wielki wstyd...
Avatar
Bez strony. / 6 listopada 2011 o 18:05
0
Ludzie skoro nie znacie sprawy dość precyzyjnie i nie macie wiedzy na ten temat to zajmijcie się ciekawszymi rzeczami, a nie wypisujecie tu bzdury, aż serce się kroi jak czyta się takie banialuki!!
każdy będzie tu przedstawiał swoja rację jak mu się będzie podobało, czy to na korzyść jednej ze stron, bądź drugiej, bo po pierwsze ani to nic nie kosztuje, a co najważniejsze jesteście anonimowi. Poczekajmy na wyroki wszelkich sądów i okaże się, kto ma rację- chyba nie trzeba będzie już podważać decyzji organów 'ciut' wyższych od wójta!
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 2 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 2

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 0

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 7 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 16 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 31 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 14 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!