Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nekrobiznes na plebanii

Utworzony przez polak, 12 lutego 2008 r. o 07:13 Powrót do artykułu
Witam, czytając artykół uśmiecham się z ironią- czyżby woda na młyn dla niektórych - bo na tomi wygląda. Kilka lat temu chowałam swoją babcię i z pełną odpowiedzialnością mogę powidzieć że przykrość spotkała mnie ze stony zakładu pogrzebowego ,który prowadzi swoje usługi przy szpitalu bełżyckim( nawiasem mówiąc też chodziło o trumnę ).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adam, może i powiązanie , jak nazywasz "firm' nie jest najlepsze. Ale dla mnie kościół katolicki nie jest firmą. Jeśli tak dla kogoś jest, to nie ma wtedy problemu.A to jest fakt,że dla rodziny, gdy ktoś umiera bliski, to jest bardzo wygodne załatwiać formalności w jednym miejsu.Chodzi nawet o czas.A jesli nie jest drożej -to ja bym chciał,żeby wszędzie tak było dla dobra 'konsumenta".A może ktoś chce to otworzyć przy kościele? Tam blisko ma mieszkanie taki jeden, co byłoby mu nawet to na rękę...Kto wie? Tez jest w tym samym komitecie wyborczym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Witam! Muszę odpowiedzieć na ten artykuł, chodź często tego nie robię. Krew mnie zalała po przeczytaniu tego nieprawdziwego!! artykułu. Po pierwsze: jak można w tytule artykułu z miejsca sugerować czytelnikom jakies czarne biznesy! Powinno sie od tego zacząć całą dyskusje! Musze stanąć w obronie ów 'ciemnego biznesu' i podzielić sie z Wami czytelnikami swoim doświadczeniem. Kilka lat temu zmarł mój ojciec. Na dzien po śmierci z rana wybrałem się na plebanie w celu załatwienia spraw z pogrzebem. Przywitał mnie ksiądż proboszcz. Zapytał sie jak to sie stało, ile ojciec miał lat, czy rodzina poinformowana, jak ja sie czuje, moja rodzina.. Absolutnie!!! w żaden sposób nie sugerował zeby kupić trumne przy kościele. Dłuższy czas z nim siedziałem i rozmawiałem. Az w końcu ja sam zapytałem gdzie można kupić trumne. Wymienił mi kilka miejsc, a na samym końcu kościelnego. Zgodziłem sie bez wahania. Ojciec umarł w domu, a była to letnia pora, więc nie można za długo trzymac ciała w domu. Powiedzcie gdzie miałem trzymac ojca do czasu pogrzebu??? Czy jest gdzies w Bełżycach czy okolicy jakaś chłodnia na zwłoki?? Miałem ojca wieść do Lublina?!(do kostnicy przszpitalniej przyjmowane sa tylko zwłoki zmarłych w szpitalu) Super sprawą okazała sie ta chłodnia! Opłata za nią była naprawde symboliczna, tyle co za prąd! Trumna i cały pogrzeb tak samo najtaniej w regionie co się później dowiedziałem. Byłem naprawde zadowolony z profesjonalizmu usługi. Jak komuś przeszkadza ten 'monopol' niech otwiera swój interes i będzie konkurencyjny, droga wolna. Co do wypowiedzi Olka: Olek, Twoja wypowiedź czym innym jest jak nie atakiem właśnie na księdza??!! Skoro jest z ciebie taki dobry matematyk to policz sobie na inne parafie równie bogate w liczebność i chojność parafian i oblicz ile tamtejsci proboszcze wykonali remontów, ile pobudowali budynków, różnego rodzaju inwestycji.. Myśle że pod tym względem możemy być dumni z Przecha. Co do kolędy to jestem pewien ze kiedy przychodzi do twojego domu ksiądz, to albo Cie nie ma, albo siedzisz cicho, bojąc się, nie mając odwagi z nim porozmawiać. Na tace pewnie nie dałeś ani złotówki, a chcesz księdza rozliczać??? Chłopie! Sfolguj troche, bo jak przyjdzie twój koniec możesz mieć problemy.. Pozdro SyKY!
No i widzisz jak to jest, piszą co chcą :/ Żenada, ciekawe kto zlecił te spostrzezenia by zaatakowac prałata .. w sumie mozna sie domyslic jakie srodowisko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie macie czym sie zajmować??? zajmijcie sie korupcja w rządzie, strajkiem pielegniarek, lekarzy i alkoholizmem w Polsce!! a poza tym niedawno mialem pogrzeb dziadka i wszytsko bylo OK, nie czepiajcie normalnych ludzi!! a po pierwsze Pan w tej budzie koło szpitala ma drozsze usługi pogrzebowe!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkam tu ponad 20 lat zmarlo mi wiele osob z rodziny i nigdy czegos takiego niebylo przy pogrzebach taki artykul juz byl kiedys w bcach jakie sa na to dowody ze tak bylo???? akurat dziwnym trafem znow przed wyborami sie pojawil zenada!!! najpierw prosze udowodnic ze tak bylo a pozniej pitolic takie koszaly zal mi tych osob o ktorych mowa - p. Leszek to taki czlowiek cieply i usmiechniety a Proboszcz? ludzie daja po 20zl jak chodza po koledzie i nie slyszalam zeby wypominal wiem ze pomaga biednym a moze swietlica dla dzieci przykoscielna to tez biznes???? panie piszacy paszkwile wez sie za pomaganie ludziom a nie takie nieudowodnione teksty a moze wtedy cie ludzie wybiora
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WSZYSTKO JEST OK. U KOSCIELNEGO JEST SZYBKO I TANIO I NIC DO ZARZUCENIA, SPOKO GOSCIO Z NIEGO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja moge oficjalnie rozmawiac chyba ze pan od paszkwili nas zniszczy wszystkich ktorzy w to nie wierza bo sami widzieli ze nie bylo takiej sytuacji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
... Towarzysze Abramowicz i Berger i wszyscy im podobni znowu wyciągnęli czerwony sztandar i wzywają lud na barykady żeby walczyć z odwiecznym wrogiem, jakim jest Kościół. Że też oni nie mają odrobiny honoru i wstydu.....a w niedzielę po mszy św. cały komunistyczny pomiot będzie sie w pas kłaniał i mówił: Szczęść Boże !!! Ż E N A D A !!!!!!! Mówią, że "konusy" to wszystkie zawzięte....oj prawda to, prawda. Jeszcze słóweczko do autorki tego gniota: -Myśl trochę kobieto, bo kiedyś się utopisz we własnym ..... błocie, którym teraz tak zamaszyście rzucasz na innych. Pozdrawiam wszystkich Bełżyczaków...trzymajcie się dziarsko ..... Bój to jest "ICH" ostatni ..he he
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! Nareszcie ktoś napisał prawdę, Wszyscy dokładnie wiedza tylko udają głupich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech się Księzulek wkońcu weźmie za leczenie dusz, a nie za biznesy i politykę, bo i tak nie ma o tym pojęcia!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo. Piękny artykulik. A wy, dalej głosujcie na komunistów, którzy a jakże, CHODZĄ do kościoła, ale omijaja KOŚCIÓŁ. Legitymacja (w kieszeni "kościołowego" garnituru) partii, która w swojej ideologii ma wpisaną walkę z KOŚCIOŁEM, propagowanie homoseksualizmu, dopuszczanie aborcji (ZABIJANIA NIEWINNYCH, NIENARODZONYCH, ALE ŻYJĄCYCH DZIECI), to jakaś shizofremia. Ludzie spod tego znaku nie przebierają w środkach. Dla nich kłamstwo to rzecz normalna. Np.http://www.wrzuta.pl/audio/tD4ygkAtVm/ Powodzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie Pani redaktor nawet nie przypuszczała,ze została wykorzystana do walki przedwyborczej.Mam taką nadzieję,że nie wiedziała. Paszkwile rozsyłane pocztą o tej babci ( musiało być tego chyba z kilka tysięcy?), budziły tylko odrazę - bo ludzie paszkwilami się ekscytują , ale i brzydzą. "Paszkwile, skłócanie społeczeństwa, oszczercze anonimy,plotki - to typowe metody minionego systemu i jego utrwalaczy. A do walki z Kościołem istniał nawet w ministerstwie IV departament/ patrz: zabójstwo ks. Popiełuszki/ To było w skali globalnej, a u nas są pozostałosci w skali lokalnej. Niektórym to nawet się podoba i zacierają ręce. No cóż, Jezusa też ukrzyżowali."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witajcie. Jak sami widzicie kampania wyborcza ruszyła, i to.....w jakim stylu. Myślę że właśnie po sposobie prowadzenia kampanii wyborczej powinniśmy oceniać kandydatów. Czy obrzucanie ludzi błotem, nieuszanowanie żadnej świętości i krytyka wszystkiego, co nie było ich pomysłem to wszystko na co stać panów którzy "wygenerowali ten artykuł"? Wygląda na to że tak. Półtora roku przeminęło, a wy nie wykazaliście żadnego konstruktywnego działania. Może nie zauważacie że obok żyją ludzie, którzy wstydzą się takiej reklamy naszego miasta. Na pocieszenie: nigdy nie jest za późno na poprawę, nawet dla panów. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może tak: Dlaczego za posługi duszpasterskie parafianie mają płacić ??? Ksiądz jest tylko niejako "pośrednikiem" pomiędzy nami a Bogiem a wiem, że Jezus za modlitwę nie oczekiwał zapłaty tylko wiary.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
??? napisał:
A może tak: Dlaczego za posługi duszpasterskie parafianie mają płacić ??? Ksiądz jest tylko niejako "pośrednikiem" pomiędzy nami a Bogiem a wiem, że Jezus za modlitwę nie oczekiwał zapłaty tylko wiary.
To sam sobie załątwiaj sprawy pogrzebowe, za sluby czy inne usługi. Pomysl czy przejedziesz sie za darmo autobusem ? Kazda organizacja musi jakos zyc a podatków na pańśtwo nie placisz ? Przeciez taki zapis jest nawet w Konstytucji RP z 1997 ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
??? napisał:
A może tak: Dlaczego za posługi duszpasterskie parafianie mają płacić ??? Ksiądz jest tylko niejako "pośrednikiem" pomiędzy nami a Bogiem a wiem, że Jezus za modlitwę nie oczekiwał zapłaty tylko wiary.
Własnie objawił nam się teolog moralista. Powiedział co wiedział. A że niewiele wie, to widać. Chory na duchu człowieku. Pomodlę sie za Ciebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga Pani redaktor, jest Pani młodą osobą i musi się pani długo uczyć fachu dziennikarskiego. Dzisiaj mogę tylko stwierdzić, że dała się Pani wmanipulować w rozgrywkę przedwyborczą, mogę mniemać, że nieświadomie. Podobna sytuacja miała miejsce ok. cztery lata temu. Jest to typowe działanie ludzi w tym celu wyszkolonych przez UB, a następnie przez SB. Znajdowali oni zatrudnienie np. w Wojewódzkim Urzędzie Spraw Wewnętrznych, a w stanie wojennym mogli być wysyłani na podsłuchy telefonów w centralach. Tak, można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że tym razem zmarła ta sama babcia. Posłużę się cytatem z ówczesnych paszkwili - „Zmarła nasza babcia. Jeden z naszych braci ma serdecznego przyjaciela, który ma zakład pogrzebowy w Puławach. Przyjaciel ten przygotował po przyjacielsku całość obsługi pogrzebowej. Pozostało jedynie zamówić mszę pogrzebową . Była sobota, gdy udaliśmy się do Księdza Prałata Czesława Przecha, ten od razu wyjął prospekt i kazał wybrać model trumny. Odpowiedzieliśmy, że trumnę oraz pozostałe elementy potrzebne do pogrzebu już zostały przygotowane i prosimy wyłącznie o mszę oraz modlitwę na cmentarzu. Wówczas Ksiądz .... . Od znajomych dowiedzieliśmy się , że w Bełżycach monopol na pełną obsługę pogrzebów ma firma Księdza Prałata Czesława Przecha. Itd. „ Zatem jest to odgrzewany temat. Jednak tym razem, aby skutek był większy, a zamierzony cel osiągnięty posłużono się Dziennikiem Wschodnim. I nie ulega wątpliwości, rozgłos jest większy. Zasmucony jestem tylko, że chluby to Bełżycom nie przynosi. W przeciwieństwie do dawców tematu dobro społeczeństwa Bełżyc jak i opinia o tym miasteczku leży mi mocno na sercu. To miasteczko było miejscem zamieszkania moich przodków, a mam nadzieję będzie moich dzieci. Dlatego jako wierzący i praktykujący cieszę się, że jest firma, która pomaga żyjącym w trudnych chwilach odejścia najbliższych. Nie jest dla mnie istotne kto prowadzi firmę i szczerze powiem nigdy się nad tym nie zastanawiałem, natomiast zawsze słyszałem pozytywy. Tak więc można stwierdzić, że wierni Kościoła Katolickiego w Bełżycach ten temat przerabiali już w przeszłości. Dzisiaj ten sam ubecki snajper odpowiedzialność za mieszanie i sianie niepokojów w społeczeństwie bełżyckim przerzucił na Panią i posłużył się Panią jako nieświadomą ofiarą. I proszę nie pisać o śledztwie Dziennika Wschodniego, bo są to stare UB-ckie metody. Fujara Bełżycka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hej ekipo śledcza Dziennika Wschodniego. Daliście się wpuścić w niezłe maliny. Z artykułu wynika, że napisał do was mieszkaniec Bełżyc. Proponuję dokładnie sprawdzić podpis mieszkańca, bo chyba nie powiecie, że ten artykuł napisany był na podstawie anonimu. Przy parafii w Bełżycach jest Rada Parafialna, a ta może sprawą tej prowokacji zainteresować prokuraturę i raz na zawsze udupić ubeka. I nie chowajcie drodzy radni parafialni głowy w piasek, tylko do roboty. Lesio, jeśli nie dopełnił jakichś formalności, to po prostu zapłaci karę. Redakcja Dziennika Wschodniego powinna postawić sobie za punkt honoru wyjaśnienie tej ohydnej prowokacji. Uważałem dziennikarzy DW za błyskotliwych, a tu taka wpadka. Ludzie, musicie to wyjaśnić. Szanuję dziennikarzy, którzy służą prawdzie. Księża służą także wam i Waszym rodzinom. Nie bądźcie narzędziem nikczemników i prowokatorów dla których walka z Kościołem jest chlebem powszednim i codziennością.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.strongpaler.yoyo.pl/viewtopic.php?t=327 troche wyjasnien mieszkańców Bełżyc co do całej sprawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widocznie jak prałat kogos zna to i znim pogada, ale z obcymi odrazu przechodzi do iteresów. Ale czy nie mozna tego zakładu odsunac od koscioła i wtedy nie bedzie tematu. Niech zajmie sie nim profesjonalnie firma i czy warto było dla tych paru złotych zastac ochlapanym. Ksiadz nich zajmie sie swoimi sprawami, firma swoimi, nie mozna kilku srok za ogon trzymac bo któras cie obsra no i tak sie stało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 14

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...