Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 lutego 2008 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Nekrobiznes na plebanii

0 264 A A

W przykościelnej świetlicy w Bełżycach działa zakład pogrzebowy. Interes - za zgodą proboszcza - prowadzi kościelny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Niektórzy mieszkańcy skarżą się, że musieli skorzystać z tej firmy. Choć wcale tego nie chcieli.


- Umarła nam babcia. Poszliśmy do proboszcza ustalić dzień i godzinę mszy - napisał do nas jeden z mieszkańców Bełżyc. - Ksiądz od razu zadzwonił do kościelnego, żeby przyszedł i pokazał trumny. Kiedy się dowiedział, że już zamówiliśmy w innym zakładzie, kazał nam zrezygnować z usług tamtej firmy.
W Bełżycach nikt nie chce oficjalnie rozmawiać o firmie pogrzebowej działającej przy kościele. Ale znaleźć ją nietrudno. Na budynku przykościelnej świetlicy wisi szyld "Usługi pogrzebowe”. Firmę prowadzi kościelny.

- W świetlicy mam tylko kancelarię, żeby ludzi przyjmować i przebrać przed pogrzebem - wyjawia nam kościelny Leszek Kołodziejczyk. - Chłodnia jest przy kościele, a w budynku obok trzymam trumny.

Leszek Kołodziejczyk zarejestrował działalność w 1999 roku. Jako miejsce wykonywania działalności podał Plac Kościelny, na którym znajduje się kościół i zabudowania parafialne. Ale kościelny nie wynajmuje tam żadnych pomieszczeń. - O, tak z nich korzystam - mówi lakonicznie. - Chłodnia kosztuje 50 zł za dobę. To żadne pieniądze, tyle idzie na prąd.

Proboszcz Czesław Przech nie chciał z nami rozmawiać o pogrzebowym biznesie. Przyznał jednak, że z kościelnym nie ma podpisanej żadnej umowy na wynajem kościelnych pomieszczeń. Nie widzi w tym nic złego. - To legalna działalność. Zarejestrowana - denerwuje się. - Nieważne przez kogo i na co.

W Bełżycach działa jeszcze jeden zakład pogrzebowy. Ale jego właściciel też nie chciał z nami rozmawiać. - Po co mi to? Żeby mi potem szyby poleciały z okien? Ludzie są zastraszeni. Miałem ostatnio takich klientów. Zapłacili zaliczkę, a za kilka dni przyszli z płaczem, żeby wycofać się z umowy. Przepraszali i mówili, że są po rozmowie z proboszczem, który będzie im robił problemy na cmentarzu, jak nie wezmą trumny u kościelnego. Nie chcieli nawet, żebym im zwracał zaliczkę.

Spytaliśmy kilku lubelskich księży, czy to normalne, że przy kościele działa zakład pogrzebowy, który prowadzi kościelny. Nikt z nich nie miał wątpliwości, że to niezręczna i dwuznaczna sytuacja. - Księża takich sytuacji powinni unikać - uważa proboszcz podlubelskiej parafii. - Żeby parafianie nie czuli się pod presją skorzystania z usług firmy związanej z kościołem. A poza tym, na prowadzenie działalności gospodarczej w pomieszczeniach kościelnych musi być zgoda kurii.

Sprawą zainteresowaliśmy lubelską kurię. Ksiądz Mieczysław Puzewicz, rzecznik metropolity lubelskiego obiecał się jej dokładnie przyjrzeć.

Komentarze 264

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ecupial / 6 stycznia 2009 o 16:56
0
Marian Widelski napisał:
Widać, że głównymi argumentami w tych wyborach są obelgi, oskarżenia i wytykanie błędów i niekompetencji. Do tego doszły tak merytoryczne, jak kolor i wielkość czcionek.
Szkoda, że zabrakło miejsca na program, z którego dowiedzielibyśmy się czegoś sensownego o tym co proponują nam kandydaci, oprócz budowy wielu kilometrów ulic i chodników. Z uwagi na fakt, że na tym forum, trochę wcześniej została przywołana moja osoba, postanowiłem napisać kilka słów. Nie będę wdawał się w dyskusje z ludźmi ukrywającymi się pod ksywkami, nickami i pseudonimami. Jeśli chodzi o mnie i moją rejestrację kamerą obrad sesji Rady Miejskiej w Bełżycach to na chwilę obecną nie dysponuję czasem, żeby się do tego szerzej odnieść. W odpowiednim czasie dowiecie się wszystkich wątków z tym związanych.
Nie wymyślajcie proszę historii, które nie miały miejsca. Nikt mnie nie ”wywalił”.
Oczywiście chciał to zrobić przewodniczący Król, wzywając Policję, aby mnie usunęła a jaki był tego finał to wiecie. Radny Wojtowicz próbował publicznie na sesji wmówić, że to ja wezwałem Policję, ale prawda jest inna. Pisali zresztą o tym dziennikarze DW.
Od dłuższego czasu społeczeństwo Bełżyc i naszej gminy straszone jest Arturem Rumińskim, zastępcą burmistrza. Myślę, że ma to być w rękach atakujących główny argument, aby wyborcy nie oddawali głosu na Ryszarda Górę pretendującego na urząd burmistrza Bełżyc.
Jak mówią „znawcy” tematu na tym forum, Góra po ewentualnej swojej wygranej miałby zatrudnić Rumińskiego.
Nie wiem doprawdy, jakie plany i zamierzenia ma Góra, ale wiem co na temat ataków na swoją osobę i władzę, którą reprezentował ma do powiedzenia sam zainteresowany czyli Rumiński.
Zachęcam niniejszym do obejrzenia wywiadu o sytuacji w naszej gminie, który przeprowadziłem z Arturem Rumińskim. W Internet Explorer znajdziecie go pod adresem www.ftp.studio.iap.pl/wywiad.wmv

Na tym forum autorytety w różnych tematach gospodarczych przedstawiały szeroko swoje racje. Poznanie rzeczywistości to klucz do prawidłowego myślenia.
Proszę o obejrzenie jak działają myślący ludzie w Uniejowie.
Tam, podstawowym jest pytanie. Jeśli to jest dobre, to jak to zrobić?
www.ftp.studio.iap.pl/geotermia.wmv

Artur Rumiński wyraził chęć dyskusji w tematach przez siebie poruszonych w wywiadzie.
Ewentualnych, jawnych a nie ukrytych pod nickami, adwersarzy zaprasza do dyskusji, która zostanie zarejestrowana i udostępniona szerszemu gronu osób.

Mojego głosu proszę nie traktować, jako głos w kampanii wyborczej.
Jak każdy, mam prawo do swojej decyzji, której nie będę wyrażał publicznie.
Uważam jednak, że Rumiński ma prawo do rzetelnego odniesienia się do zarzutów, jakie są kierowane pod jego adresem.
To, że robi to przed wyborami to po to, aby był dowód co kierowało jego działaniami i jak postrzegał pracę na stanowisku zastępcy burmistrza. Bez względu na wynik tych wyborów.
Wiem, że każde społeczeństwo, każda społeczność ma władzę taką na jaką zasługuje czyli wybiera ją wg wiedzy jaką posiada.
Na szczęście, jak mawia nauka zwana filozofią prawda jest weryfikowalna i zgodna z rzeczywistością i nie to jest prawdą co mówią ale to co można sprawdzić.
Życzę mądrego wyboru.

Marian Widelski
rozwiń
Avatar
Gość / 9 października 2008 o 20:03
0
j.w. napisał:
Oczywiście, zapomniałem napisać, chodzi o radnego Wieczorkiewicza.


Co chcesz od tego radnego?
Przecież krzesełka załatwił na stadionie więc nie widzę powodu się czepiania go.

A tak po za tym to coś ten temat ucichł.
Avatar
saslaw / 18 lipca 2008 o 13:29
0
parafianka napisał:
Panowie , a kto przeprosi Księdz Prałata, za te pomówienia, za tyle dobrego co zrobił dla Naszej Parafii. Niejednokrotnie przepłacając zdrowiem.
Bełżyce mając takiego Proboszcza muszą byś świetym miejscem, w związku z tym Prałat Przech winien być podniesiony do GODNOŚCI INFUŁATA

A dlaczego tylko Infułat, ja proponuję ogłosić Przecha świętym od zaraz. O zgrozo, zacofana Polsko!
Avatar
Dewiant / 27 czerwca 2008 o 22:25
0
Cztery ostatnie wpisy to atorstwo ludzi nie ochrzczonych, którzy nie przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej , nie byli bierzmowani, nie brali ślubu kościelnego i na pewno nie chcą być pochowani przez księdza. No i nie koniecznie na cmentarzu nie mówiąc już o krzyżu na grobie.
Zdrowia dla tych muszkieterów. I rozumu.
Avatar
gs / 13 czerwca 2008 o 05:23
0
ciobo napisał:
Ks. Puzewicz kilka tygodni temu też obiecywał, że przyjrzy się "skandalowi kolędowemu" ks. Pokrywki w Chełmie...i co? Przygląda się jeszcze na pokrywkę czy zajrzy do garnka?

Niech się Puzewicz weźmie za Podstawkę Bo z Pokrywką sobie nie poradzi!!!
Avatar
negri / 22 maja 2008 o 16:29
0
bronisław napisał:
A klechy lubią pieniążki, oj lubią. Pytanie. Na co samotna osoba taka jak proboszcz wydaje tyle kasy ?

A ja wiem na co.ZObacz jak oni zyją i co maja na koncie.
Avatar
bronisław / 22 maja 2008 o 13:23
0
aaa napisał:
Usługa kompleksowa a więc powinna być tańsza. Przecież kiedyś tylko ksiądz decydował kogo i za ile pogrzebać. Obecny konkordat gwarantuje księżom monopol w zarządzaniu cmentarzami. A że to kosztuje dużo. No cóż, księża zawsze byli utrzymywani przez wiernych. Sami żadnej konkretnej pracy nie wykonywali nigdy

A klechy lubią pieniążki, oj lubią. Pytanie. Na co samotna osoba taka jak proboszcz wydaje tyle kasy ?
Avatar
aaa / 14 maja 2008 o 19:38
0
Usługa kompleksowa a więc powinna być tańsza. Przecież kiedyś tylko ksiądz decydował kogo i za ile pogrzebać. Obecny konkordat gwarantuje księżom monopol w zarządzaniu cmentarzami. A że to kosztuje dużo. No cóż, księża zawsze byli utrzymywani przez wiernych. Sami żadnej konkretnej pracy nie wykonywali nigdy
Avatar
~Darek~ / 24 kwietnia 2008 o 21:15
0
W Kryłowie proboszcz zmienił administratora cmentarza, nowy nic nie robi, a staremu proboszcz zakazał wjazdu na cmentarz... Wszędzie monopolizm i nieuczciwa konkurencja...
Avatar
j.w. / 19 marca 2008 o 15:27
0
Oczywiście, zapomniałem napisać, chodzi o radnego Wieczorkiewicza.
Avatar
ecupial / 6 stycznia 2009 o 16:56
0
Marian Widelski napisał:
Widać, że głównymi argumentami w tych wyborach są obelgi, oskarżenia i wytykanie błędów i niekompetencji. Do tego doszły tak merytoryczne, jak kolor i wielkość czcionek.
Szkoda, że zabrakło miejsca na program, z którego dowiedzielibyśmy się czegoś sensownego o tym co proponują nam kandydaci, oprócz budowy wielu kilometrów ulic i chodników. Z uwagi na fakt, że na tym forum, trochę wcześniej została przywołana moja osoba, postanowiłem napisać kilka słów. Nie będę wdawał się w dyskusje z ludźmi ukrywającymi się pod ksywkami, nickami i pseudonimami. Jeśli chodzi o mnie i moją rejestrację kamerą obrad sesji Rady Miejskiej w Bełżycach to na chwilę obecną nie dysponuję czasem, żeby się do tego szerzej odnieść. W odpowiednim czasie dowiecie się wszystkich wątków z tym związanych.
Nie wymyślajcie proszę historii, które nie miały miejsca. Nikt mnie nie ”wywalił”.
Oczywiście chciał to zrobić przewodniczący Król, wzywając Policję, aby mnie usunęła a jaki był tego finał to wiecie. Radny Wojtowicz próbował publicznie na sesji wmówić, że to ja wezwałem Policję, ale prawda jest inna. Pisali zresztą o tym dziennikarze DW.
Od dłuższego czasu społeczeństwo Bełżyc i naszej gminy straszone jest Arturem Rumińskim, zastępcą burmistrza. Myślę, że ma to być w rękach atakujących główny argument, aby wyborcy nie oddawali głosu na Ryszarda Górę pretendującego na urząd burmistrza Bełżyc.
Jak mówią „znawcy” tematu na tym forum, Góra po ewentualnej swojej wygranej miałby zatrudnić Rumińskiego.
Nie wiem doprawdy, jakie plany i zamierzenia ma Góra, ale wiem co na temat ataków na swoją osobę i władzę, którą reprezentował ma do powiedzenia sam zainteresowany czyli Rumiński.
Zachęcam niniejszym do obejrzenia wywiadu o sytuacji w naszej gminie, który przeprowadziłem z Arturem Rumińskim. W Internet Explorer znajdziecie go pod adresem www.ftp.studio.iap.pl/wywiad.wmv

Na tym forum autorytety w różnych tematach gospodarczych przedstawiały szeroko swoje racje. Poznanie rzeczywistości to klucz do prawidłowego myślenia.
Proszę o obejrzenie jak działają myślący ludzie w Uniejowie.
Tam, podstawowym jest pytanie. Jeśli to jest dobre, to jak to zrobić?
www.ftp.studio.iap.pl/geotermia.wmv

Artur Rumiński wyraził chęć dyskusji w tematach przez siebie poruszonych w wywiadzie.
Ewentualnych, jawnych a nie ukrytych pod nickami, adwersarzy zaprasza do dyskusji, która zostanie zarejestrowana i udostępniona szerszemu gronu osób.

Mojego głosu proszę nie traktować, jako głos w kampanii wyborczej.
Jak każdy, mam prawo do swojej decyzji, której nie będę wyrażał publicznie.
Uważam jednak, że Rumiński ma prawo do rzetelnego odniesienia się do zarzutów, jakie są kierowane pod jego adresem.
To, że robi to przed wyborami to po to, aby był dowód co kierowało jego działaniami i jak postrzegał pracę na stanowisku zastępcy burmistrza. Bez względu na wynik tych wyborów.
Wiem, że każde społeczeństwo, każda społeczność ma władzę taką na jaką zasługuje czyli wybiera ją wg wiedzy jaką posiada.
Na szczęście, jak mawia nauka zwana filozofią prawda jest weryfikowalna i zgodna z rzeczywistością i nie to jest prawdą co mówią ale to co można sprawdzić.
Życzę mądrego wyboru.

Marian Widelski
rozwiń
Avatar
Gość / 9 października 2008 o 20:03
0
j.w. napisał:
Oczywiście, zapomniałem napisać, chodzi o radnego Wieczorkiewicza.


Co chcesz od tego radnego?
Przecież krzesełka załatwił na stadionie więc nie widzę powodu się czepiania go.

A tak po za tym to coś ten temat ucichł.
Avatar
saslaw / 18 lipca 2008 o 13:29
0
parafianka napisał:
Panowie , a kto przeprosi Księdz Prałata, za te pomówienia, za tyle dobrego co zrobił dla Naszej Parafii. Niejednokrotnie przepłacając zdrowiem.
Bełżyce mając takiego Proboszcza muszą byś świetym miejscem, w związku z tym Prałat Przech winien być podniesiony do GODNOŚCI INFUŁATA

A dlaczego tylko Infułat, ja proponuję ogłosić Przecha świętym od zaraz. O zgrozo, zacofana Polsko!
Avatar
Dewiant / 27 czerwca 2008 o 22:25
0
Cztery ostatnie wpisy to atorstwo ludzi nie ochrzczonych, którzy nie przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej , nie byli bierzmowani, nie brali ślubu kościelnego i na pewno nie chcą być pochowani przez księdza. No i nie koniecznie na cmentarzu nie mówiąc już o krzyżu na grobie.
Zdrowia dla tych muszkieterów. I rozumu.
Avatar
gs / 13 czerwca 2008 o 05:23
0
ciobo napisał:
Ks. Puzewicz kilka tygodni temu też obiecywał, że przyjrzy się "skandalowi kolędowemu" ks. Pokrywki w Chełmie...i co? Przygląda się jeszcze na pokrywkę czy zajrzy do garnka?

Niech się Puzewicz weźmie za Podstawkę Bo z Pokrywką sobie nie poradzi!!!
Avatar
negri / 22 maja 2008 o 16:29
0
bronisław napisał:
A klechy lubią pieniążki, oj lubią. Pytanie. Na co samotna osoba taka jak proboszcz wydaje tyle kasy ?

A ja wiem na co.ZObacz jak oni zyją i co maja na koncie.
Avatar
bronisław / 22 maja 2008 o 13:23
0
aaa napisał:
Usługa kompleksowa a więc powinna być tańsza. Przecież kiedyś tylko ksiądz decydował kogo i za ile pogrzebać. Obecny konkordat gwarantuje księżom monopol w zarządzaniu cmentarzami. A że to kosztuje dużo. No cóż, księża zawsze byli utrzymywani przez wiernych. Sami żadnej konkretnej pracy nie wykonywali nigdy

A klechy lubią pieniążki, oj lubią. Pytanie. Na co samotna osoba taka jak proboszcz wydaje tyle kasy ?
Avatar
aaa / 14 maja 2008 o 19:38
0
Usługa kompleksowa a więc powinna być tańsza. Przecież kiedyś tylko ksiądz decydował kogo i za ile pogrzebać. Obecny konkordat gwarantuje księżom monopol w zarządzaniu cmentarzami. A że to kosztuje dużo. No cóż, księża zawsze byli utrzymywani przez wiernych. Sami żadnej konkretnej pracy nie wykonywali nigdy
Avatar
~Darek~ / 24 kwietnia 2008 o 21:15
0
W Kryłowie proboszcz zmienił administratora cmentarza, nowy nic nie robi, a staremu proboszcz zakazał wjazdu na cmentarz... Wszędzie monopolizm i nieuczciwa konkurencja...
Avatar
j.w. / 19 marca 2008 o 15:27
0
Oczywiście, zapomniałem napisać, chodzi o radnego Wieczorkiewicza.
Zobacz wszystkie komentarze 264

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1
film

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1 0 1

W ostatnim meczu grupy 3 Dywizji A Polska zremisowała w Guimaraes z Portugalią 1:1 i dzięki temu zachowała miejsce w pierwszym koszyku przed eliminacjami do mistrzostw Europy

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia]
galeria

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia] 13 1

Pierwsza sesja nowej kadencji w powiecie puławskim odbyła się w Kurowie. We wtorek ślubowanie złożyli radni, a także nowy wójt Arkadiusz Małecki. Rada wybrała również swojego przewodniczącego. Po raz pierwszy zastosowano cyfrowy system liczenia głosów.

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem"

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem" 2 6

W środę radni sejmiku wybiorą nowy zarząd województwa. Niewiadomą pozostaje obsada stanowiska należnego Solidarnej Polsce. To miejsce miała zająć Bogna Bender-Motyka, ale – według naszych informacji – nie zgodził się na to Zbigniew Ziobro.

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia] 7 3

Do zdarzenia doszło po godz. 20 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Wodopojną.

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 1 2

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 10 3

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 5

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 18 9

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 13 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 90 15

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.