Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Para-motolotniarze spadali jak muchy

Utworzony przez Mundek z BMW - Ciecierzyn, 30 czerwca 2009 r. o 18:00 Powrót do artykułu
Bo Chamy to powinny latać, ale za pługiem! A niech wisi ćwok jak nie umie latać , ciekawe czy zapłaci za akcję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cytat z artykułu: Na wysokości 18 metrów zaczepił śmigłem o koronę drzewa... Czym zaczepił ? Śmigłem ? Ha ha ha Brak mi słów, kto to napisał ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mnm,n.mn,mn
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mundek idz polerowac alumy w /beemie/ a nie wypisuj takich rzeczy ,wpadki sie zdarzaja wszedzie! a co do kosztow akcji to spij spokojnie nie z twoich podatkow -w paralotniarstwie tez wystepuje cos takiego jak OC jesli go nie masz to placisz brutalnie proste
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do OC to ono obowiązuje tylko w sytuacji gdy ktoś ma uprawnienia do latania. A tak to sobi może go na ścianie powiesić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Zakrzówku to jeden spadł czy dwóch? 26-latek czy 29- latek czy też obaj ? Czy ktoś sprawdza tekst przed puszczeniem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POzwolę się POdzielić z POdobnymi problemami. Też mi często staje silnik samochodu, kosiarki i ręcznej glebogryzarki. POdejrzewany POwód: POtwornie POdła jakość POliw z MOnoPOlu mafijnego PKN-SLD-Orlen. Dlaczego na POlskim POliwie POjazd sPOla 15-20% więcej POliwa niż na niemieckim czy austriackim?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to chyba ta pogoda (duża wilgotność i temperatura) mi też silnik nie tak chodzi jak powinien
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Male wyjasnienie dla niewtajemniczonych - jezeli "maszyna odmowi posluszenstwa" czyli zgasnie w czasie lotu to pilot nie spada z wysokosci tylko przez pewien czas szybuje (caly czas leci z opadaniem ok. 1 - 2m/s pokonujac w tym czasie okolo 7m) Zasada lotow z silnikiem jest taka, ze lata sie tak, aby w razie zgasniecia silnika doleciec do miejsca nadajacego sie do wyladowania. Skoro ktos lata bez uprawnien i co za tym idzie - brakiem OC, ryzykuje poniesieniem kosztow akcji, pokryciem wyrzadzanych szkod itp. Ponadto samouk moze nie byc w stanie ocenic warunkow odpowiednich do bezpiecznego lotu - w garacy dzien powietrze jest bardzo niespokojne termiczne - wlecenie w takie zawirowane obszary rzeczywiscie moga spowodowac upadek z wysokosci a nie jak pisze autor odmowa posluszenstwa maszyny. Krzysiek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co to jest para-motolotniarz??!! Z tego co wiem istnieją: lotniarze - latający na lotni bez napędu motolotniarze - lotnia z napędem paralotniarze - latający na paralotni bez napędu oraz paralotniarze latający z napedem - ppg Ale para-motolotniarze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nieeee no- nie mogę! Musze uważać co piszę, bo mnie poniesie!!!! Czy to jest podejście do człowieka: "spadł jak mucha"? Co to w ogóle za hasło? Co za ......... wymysla takie rzeczy? A w ogóle to mucha spada??? Czy o wypadkach np. samochodowych również pisze że się rozpłaszczył jak mucha pod packą? Cieszyłby się z takich określeń jeśli by jego dotyczyła sprawa? Poza tym, zanim zacznie się coś pisać należy zapoznać się z tematem a nie pisac bzdur!!! Juz nie mówiąc o błędach wspomnianych przez kolegę- 29 lat, 26 lat- kurcze a moze było ich trzech??? To juz nie pierwszy raz- zdarzają się nagminnie przypadki gdzie np. piszą paralotnia a pokazują fotę motolotni. Wystarczy wejsć na neta i w 10 min. dowiedzieć się chociaż podstaw. I ludzie czytają takie rózne brednie i potem traktują paralotniarzy jak jakieś zło i przy byle okazji wydzwaniają na policję. Nie wiem za co tych ludzi tam trzymają w pracy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czekamy na kolejne dobre niusy ... dobra "dziennikarska robota" kiedy przeczytamy .... "pieszy rozjechany jak pomidor"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W ogóle to teraz będę mówił, ze ktoś głupi jak dziennikarz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety w dużej części to dyletanci piszą takie niusy. Przynajmniej jeden z drugim zapoznałby się chociaż pobieżnie z tematyką. Filozofia żadna, wystarczy zajrzeć do netu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeśli dziennikarze piszą takie bzdury nie mając nawet podstawowego pojęcia czym różni się motolotnia od motoparalotni itd to jaką mamy pewność że nie mylą PIS z PO? Coś takiego tak paramotolotnia nie istnieje - a wg autora tego artukułu dwóch pilotów uległo wypadkowi właśnie na czymś co nie istnieje? Żenujące! Kolego wracaj do zdrowia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak słów, każdemu może się się zdarzyć taka sytuacja. Kolega okazał się przede wszystkim rozsądkiem, bo czy nikogo nie uczyli, że w razie awarii najlepiej jest lądować na drzewie? Więc nie rozumiem po co ta cała sensacja? Zdarzyło się i tyle. I wcale tak nie jest, że jeśli ktoś skończy kurs, to może być pewien, że wszystko umie. Często samouk bywa o wiele lepszy, niż się niektórym zdaje. Poza tym licencja paralotniowa w Polsce nie jest obowiązkowa. Wątpię, żeby to poszkodowany wezwał straż, tylko pewnie widownia zamówiła sobie taką atrakcje, żeby pokazać jakie to niebezpieczne i do czego prowadzi. A o tym na drogach robią się cmentarze nikt nie wspomina i nie stara się reagować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"""""Brak słów, każdemu może się się zdarzyć taka sytuacja. Kolega okazał się przede wszystkim rozsądkiem, bo czy nikogo nie uczyli, że w razie awarii najlepiej jest lądować na drzewie? Więc nie rozumiem po co ta cała sensacja? Zdarzyło się i tyle. I wcale tak nie jest, że jeśli ktoś skończy kurs, to może być pewien, że wszystko umie. Często samouk bywa o wiele lepszy, niż się niektórym zdaje. Poza tym licencja paralotniowa w Polsce nie jest obowiązkowa. Wątpię, żeby to poszkodowany wezwał straż, tylko pewnie widownia zamówiła sobie taką atrakcje, żeby pokazać jakie to niebezpieczne i do czego prowadzi. A o tym na drogach robią się cmentarze nikt nie wspomina i nie stara się reagować."""""" Zgadzam sie z tym wszystkim calkowicie. Ciekaw jestem, kim 10 lat w stecz byli ci wszyscy super instruktorzy ? Ganiali po krzakach na starych przewianych szmatach, a teraz mniemaja sie za wielkich pilotow z kosmosu.Sam uczylem sie samodzielnie i zachowujac zdrowy rozsadek, oraz pochlaniajac wszelka mozliwa wiedze teoretyczna . Niektorym sie wydaje, ze jak zrobili kilka zlotow maslanych na kursie oraz dano im za kilkaset zl. papier SK to juz sa bosami przestworzy i moga patrzec na wszystkich samoukow z gory. Znam osobiscie tego kolege, przecieral szlaki paralotniowe w swoich stronach , a ladowanie na drzewie, jak nie ma gdzie, jest normalna procedura dla paralotniarza i gratuluje zjmnej krwi. W naszych stronach paralotni jest niewiele wiec jak zobaczyli szmate i to jeszcze na drzewie, to mieli widowisko jak na "KONOPIELCE" ludziska z Kaziuka, ktory kosa rozpoczal zniwa i chcieli go ukamienowac. Jeszcze paralotniarz jest zjawiskiem egzotycznym, prawie jak UFO, A WSZELKICH PIJAKOW I PIJANYCH KIEROWCOW WSZYSCY KOCHAJA i to jest normalka. Serdecznie pozdrawiam wszystkich paralotniarzy. To wlasnie MY poprzez samoloty , loty kosmiczne, zataczajac kolo historii realizujemy marzenia o lataniu na kawalku szmaty w 21 wieku, a jedwab odktyto juz kilka tys. lat wczesniej. I za plugiem jak pisza niektorzy na pl rec. paralotnie niech depcza ci , co po ziemi chodza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lotka napisał:
Nieeee no- nie mogę! Musze uważać co piszę, bo mnie poniesie!!!! Czy to jest podejście do człowieka: "spadł jak mucha"? Co to w ogóle za hasło? Co za ......... wymysla takie rzeczy? A w ogóle to mucha spada??? Czy o wypadkach np. samochodowych również pisze że się rozpłaszczył jak mucha pod packą? Cieszyłby się z takich określeń jeśli by jego dotyczyła sprawa? Poza tym, zanim zacznie się coś pisać należy zapoznać się z tematem a nie pisac bzdur!!! Juz nie mówiąc o błędach wspomnianych przez kolegę- 29 lat, 26 lat- kurcze a moze było ich trzech??? To juz nie pierwszy raz- zdarzają się nagminnie przypadki gdzie np. piszą paralotnia a pokazują fotę motolotni. Wystarczy wejsć na neta i w 10 min. dowiedzieć się chociaż podstaw. I ludzie czytają takie rózne brednie i potem traktują paralotniarzy jak jakieś zło i przy byle okazji wydzwaniają na policję. Nie wiem za co tych ludzi tam trzymają w pracy!!!
No fakt można było napisać że jakiś facet latał podwieszony na prześcieradle z zawieszonym motorem od maluch czy od suchej elki na przykład i wszyscy by coś się domyślali że jakiś sołtys nie zdzierżył i mógł zestrzelić no bo jak wytłumaczyć że motur stanął ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...